Jump to content

Samsung Galaxy A5 (2016 edition)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πείτε μου κάτι..

Γιατί όποια εφαρμογή και να βάλω που να κλειδώνει η οθόνη (τύπου Screen on off) μετά δεν αναγνωρίζει το αποτύπωμα;;;

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, το πρόβλημα που κολλάνε κάποια βίντεο του YouTube στα 1080p έχει διορθωθεί;

 

κολλανε μονο τα 1080p 60fps.οχι τα σκετα 1080p.

Smartphones:Sony Ericsson Xperia X10 mini,Sony Ericsson Xperia mini,Sony Xperia M,Samsung Galaxy A5 2016,Samsung Galaxy S10
Link to comment
Share on other sites

Ακόμα ε; άραγε να φτιάξει αυτό με την nougat 7?

 

τον τελευταιο καιρο, δεν μου το δειχνει καν σαν επιλογη το 1080p60 αλλά μονο 1080p. οποτε δεν ξερω....ισως να το αφαιρεσαν μεχρι να το φτιαξουν?

Smartphones:Sony Ericsson Xperia X10 mini,Sony Ericsson Xperia mini,Sony Xperia M,Samsung Galaxy A5 2016,Samsung Galaxy S10
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ρε παιδιά εδώ και τρεις μέρες που το αναβάθμισα στη nougat μου χάθηκαν εκατοντάδες φωτογραφίες. Τι μπορεί να παίχτηκε?

Xiaomi Mi9 Lite

Samsung A5 2016

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ακόμα για nougat τίποτα ... Αναμονή ...

Αν δεν διαβάσω από χρήστες βελτίωση θα κάτσω στα "αυγά μου"...

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Έχει κάποιος τα αρχεία της Nougat για το odin?Eίναι μεγάλη ανάγκη και το sammobile μέχρι και τις 25 του μήνα δεν επιτρέπει τα free downloads λόγω "συντήρησης"

Current:Samsung Galaxy S10

Past:Huawei P20 Pro Blue Dual,Samsung Galaxy S8,iPhone 6s Plus,Sony Xperia Z1 Compact,Samsung Galaxy S4,και η λίστα συνεχίζεται...

Dell Inspiron 3542,Inter core i7 4510u,Nvidia GeForce GT840m 2gb,8gb ram,Samsung 850 Evo 250GB SSD,Windows 10 Edu.Razer BlackWidow Ultimate 2016,Kingston Hyper-x Cloud II.

Link to comment
Share on other sites

Έχει κάποιος τα αρχεία της Nougat για το odin?Eίναι μεγάλη ανάγκη και το sammobile μέχρι και τις 25 του μήνα δεν επιτρέπει τα free downloads λόγω "συντήρησης"

 

http://live.samsung-updates.com/index.php?device=SM-A510F

Link to comment
Share on other sites

Φίλε σε ευχαριστώ άπειρα με έσωσες :):happy:

Current:Samsung Galaxy S10

Past:Huawei P20 Pro Blue Dual,Samsung Galaxy S8,iPhone 6s Plus,Sony Xperia Z1 Compact,Samsung Galaxy S4,και η λίστα συνεχίζεται...

Dell Inspiron 3542,Inter core i7 4510u,Nvidia GeForce GT840m 2gb,8gb ram,Samsung 850 Evo 250GB SSD,Windows 10 Edu.Razer BlackWidow Ultimate 2016,Kingston Hyper-x Cloud II.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν διαβάσω από χρήστες βελτίωση θα κάτσω στα "αυγά μου"...

 

φιλε κατσε στα αυγα σου,αν θες την γνωμη μου.Με νουγκατ εδω και περιπου ενα μηνα.πιο αργο απο πριν(πολυ αισθητα).

Link to comment
Share on other sites

Αναρωτιέμαι, αν τα "χάλια" με τη nougat είναι τόσο μεγάλα δεν θα την έσωζε τη συσκευή ένα factory reset και στήσιμο όλων απ' την αρχή;

Είναι κάποιος που έκανε καθαρή εγκατάσταση και εξακολουθεί να αντιμετωπίζει θέματα με την 7άρα;

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έκανα καθαρή εγκατάσταση στο κινητό του αδερφού μου.Θα σας ενημερώσω αναλυτικά με screenshot και τα σχόλια μου αν βρω κάτι

Current:Samsung Galaxy S10

Past:Huawei P20 Pro Blue Dual,Samsung Galaxy S8,iPhone 6s Plus,Sony Xperia Z1 Compact,Samsung Galaxy S4,και η λίστα συνεχίζεται...

Dell Inspiron 3542,Inter core i7 4510u,Nvidia GeForce GT840m 2gb,8gb ram,Samsung 850 Evo 250GB SSD,Windows 10 Edu.Razer BlackWidow Ultimate 2016,Kingston Hyper-x Cloud II.

Link to comment
Share on other sites

Συγγενικό μου πρόσωπο εδώ και αρκετό διάστημα ταλαιπωρείται με την συσκευή. Κολλάει στην αρχική οθόνη και δείχνει κάποια γρανάζια και την πορεία ενημέρωσης/εγκατάστασης των εφαρμογών.

 

Χθες μάλιστα είχε μείνει κανά 6ωρο σε αυτή την φάση. Αν το έκλεινες επανεκκινούσε αυτόματα και έμενε στην παραπάνω οθόνη. Δεν μπορούσα ούτε hard reset να του κάνω. Κανένας με παρόμοιο θέμα;

Link to comment
Share on other sites

φιλε κατσε στα αυγα σου,αν θες την γνωμη μου.Με νουγκατ εδω και περιπου ενα μηνα.πιο αργο απο πριν(πολυ αισθητα).

Μέχρι νεοτέρας ναι έτσι θα γίνει...

Μόλις έκανα καθαρή εγκατάσταση στο κινητό του αδερφού μου.Θα σας ενημερώσω αναλυτικά με screenshot και τα σχόλια μου αν βρω κάτι

Για ενημέρωσε μας μετά από κάποιες μέρες χρήσης φίλτατε...

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Συγγενικό μου πρόσωπο εδώ και αρκετό διάστημα ταλαιπωρείται με την συσκευή. Κολλάει στην αρχική οθόνη και δείχνει κάποια γρανάζια και την πορεία ενημέρωσης/εγκατάστασης των εφαρμογών.

 

Χθες μάλιστα είχε μείνει κανά 6ωρο σε αυτή την φάση. Αν το έκλεινες επανεκκινούσε αυτόματα και έμενε στην παραπάνω οθόνη. Δεν μπορούσα ούτε hard reset να του κάνω. Κανένας με παρόμοιο θέμα;

Αυτό έγινε μετά από κάποια αναβάθμιση? Πάντως καλό είναι να κάνεις ένα factory reset, μέσα από το μενού (link)... προσοχή σβήνονται όλα!

Edited by geovoul23
the show must go on...
Link to comment
Share on other sites

Ούτε που ξέρω από τι αναβάθμιση μπορεί να έγινε. Γενικά είμαι και αρκετά επιφυλαχτικός με τις εφαρμογές που κατεβάζει μιας και είναι αυτές οι παιδικές. Το fr θα το φάει για να αποκλείσω το ενδεχόμενο να είναι sw το πρόβλημα, απλά ρωτάω μήπως έχει εμφανιστεί και σε άλλον.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η εφαρμογή s planner έχει σταματήσει να με ειδοποιεί για κάποιο γεγονός που έχω στο ημερολόγιο!!!

Ενώ έχω σε όλα τα συμβάντα να μου χτυπάει μια μέρα πριν ειδοποίηση δεν κάνει τίποτα!!!

 

Αυτό το κάνει τον τελευταίο μήνα περίπου. Πριν ήταν όλα καλά. Πως γίνεται να φτιάξει αυτό;;

 

Ρωτάω εδώ γιατί η εφαρμογή αυτή δεν υπάρχει στο Google play store απ ότι βλέπω και στις εφαρμογές δεν θα ξέρουν να βοηθήσουν τα παιδιά. Υπάρχει προεγκατεστημενη μόνο στα Samsung κινητά και είναι κάτι που το χρησιμοποιώ πολύ.

 

Υπαρχει λύση;;

Εχω όλες τις ειδοποιήσεις ενεργές 67717746def7c1d27b5e1a92efa04d48.jpg

 

486e2e4c6428e9503da23697bbfefacf.jpg

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Η γυναίκα μου έχει το κινητό αυτό και έχει ένα θέμα. Κλείνει το wifi μόνο του. Την συνδέει για λίγα δευτερόλεπτα και μετά κλείνει μόνο του πάλι. Μετά μπορεί για αρκετή ώρα να μην συνδέεται καν και όταν το κάνει θα είναι πάλι για λίγα δευτερόλεπτα.

 

Έχω ψάξει στο ιντερνετ και είδα ότι πολλά samsung έχουν αυτό το πρόβλημα αλλά fix δε βρήκα πουθενά. Εμένα μου μοιάζει θέμα λογισμικού αλλά σίγουρα εδώ θα υπάρχουν άτομα με πιο πολλές και πιο σωστές γνώμες από εμένα. Έχω δοκιμάσει ότι βρήκα στο ίντερνετ.

 

ΥΓ Το κινητό έχει τη τελευταία ενημέρωση του λογισμικού του.

Περιφάνεια

Αντίσταση

Όνειρο

Κατάκτηση

Link to comment
Share on other sites

Μερικές φορες ενα ρεσετ λύνει αρκετά απ τα προβλήματα που εμφανίζονται.

Αν μπορείς κανε

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

Link to comment
Share on other sites

Έκανα αρκετά. Μόλις έκανα και επαναφορά εργοστασιακών αλλά το πρόβλημα παραμένει. Ακριβώς όπως πριν , το wifi κλεινει μόνο του.

Περιφάνεια

Αντίσταση

Όνειρο

Κατάκτηση

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy A5 (2016 edition)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...