Jump to content

Samsung Galaxy A5 (2016 edition)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μην αποδέχεσαι την λήψη τις η δεν κάνεις εγκατάσταση

 

Κάτι πρέπει να απενεργοποιησουμε...είχαμε κάνει ξανά τη κουβέντα αυτή για την 6αρα..

Όταν μπαίνουμε στο wifi κατεβαίνει από μόνη της η αναβάθμιση και μετά συνέχεια σου ζητά να αναβαθμίσεις το κινητό...σου σπάει τα νεύρα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά αξίζει αυτή η αναβάθμιση να γίνει; Γεννικα δεν είμαι καθόλου των updates στις συσκευές μου γιατί φοβάμαι τα προβλήματα που μπορεί να δημιουργηθούν αν ΔΕΝ του κάνω εργοστασιακες ρυθμίσεις μετά το update. Δεν μπορώ το στήσιμο από την αρχή 1685deaa348a540d8d90272f9d3e7fe2.jpg

 

Edit : τελικά την πέρασα την ενημέρωση.... Και τώρα μου ήρθε και update για nougat που είναι 1giga περίπου. Αξίζει να την βάλω;; Διάβασα εδώ ότι από αυτονομία είναι χειρότερη από λολιποπ. Πείτε μου γνώμες..

 

------------------

Πέρασα και την νουγκατ αναγκαστικά για να βάλω μετά το Cosmote WiFi calling και απετουσε την νουγκατ.

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα ! Χρειάζομαι την βοήθεια σας . Έχει ο πατέρας μου ένα A5 2016 και μετά την αναβάθμιση την τελευταία που μάλλον θα έλεγα ότι είναι συμπτωματικό έχει καει η οθόνη γύρω γύρω μπλε και σταδιακά ολόκληρη έγινε σχεδόν μπλε ! Στο σέρβις λέει ότι έσπασε εσωτερικά και ότι δεν καλύπτεται από την εγγύηση προφανώς αλλά εγώ θέλω να μάθω αν παίζει να το έπαθε αυτό χωρίς να σπάσει το γυαλί από έξω πρώτα ! Είναι δυνατόν !? Ζητάνε 114€ με εργατικά όλα μαζί για να το φτιάξουν ! Τι προτείνετε να κάνω ?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά που είναι αυτή η ρύθμιση που όταν ανοίγεις την θήκη ανάβει και η οθόνη , ψάχνω όλη μέρα και δεν βρήκα τίποτα :ninja:
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά που είναι αυτή η ρύθμιση που όταν ανοίγεις την θήκη ανάβει και η οθόνη , ψάχνω όλη μέρα και δεν βρήκα τίποτα :ninja:

Όταν αγόρασες την θήκη δεν είχε μέσα στην συσκευασία ένα χαρτάκι με qr code?

 

Εγω όταν είχα αγοράσει θήκη είχε χαρτάκι μέσα που το σκαναρεις και σε πάει να κατεβάσεις εφαρμογή γι αυτή την δουλειά.

Link to comment
Share on other sites

Λες να είχε ; δεν ξέρω , η, γυναίκα μου πήρε την θήκη από Γερμανό και δεν τις είπε κάτι τέτοιο ! Τώρα τι κάνουμε ;
Link to comment
Share on other sites

Λες να είχε ; δεν ξέρω , η, γυναίκα μου πήρε την θήκη από Γερμανό και δεν τις είπε κάτι τέτοιο ! Τώρα τι κάνουμε ;

 

Η θήκη είναι η επίσημη ? Οι επίσημες έχουν τσιπ που το βλέπει το κινητό και γίνεται μόνο του, ούτε εφαρμογή ούτε τίποτα. Δεν ξέρω αν γίνεται με άλλες θήκες

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πως γίνεται όταν τραβάω ένα στιγμιότυπο οθόνης να μου δείχνει κάτω πρόσθετες επιλογές; Κροπαρισμα κτλ. Κάτι έκανα στις ρυθμίσεις και το έβγαλα αυτό αλλά δεν θυμάμαι πως... και πλέον τραβάω το σκριν και γίνεται αποθήκευση επιτόπου.

 

Επίσης πως γίνεται να φύγει αυτό που κάνει τα πολλαπλά παράθυρα από τις εφαρμογές που είναι στο παρασκήνιο;

 

Με nougat όλα αυτά! 8134517f135f6f9f3c686bf8b7aea6fb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Η θήκη είναι η επίσημη ? Οι επίσημες έχουν τσιπ που το βλέπει το κινητό και γίνεται μόνο του, ούτε εφαρμογή ούτε τίποτα. Δεν ξέρω αν γίνεται με άλλες θήκες

 

όχι δεν είναι τις samsung , ίσος να φταίει αυτό

Link to comment
Share on other sites

όχι δεν είναι τις samsung , ίσος να φταίει αυτό

 

εγω εχω παρει αυτην στον πατερα μου

http://www.skroutz.gr/s/8262516/Samsung-Clear-View-Cover-Black-Galaxy-A5-2016.html

και δουλευει σωστα.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

εγω εχω παρει αυτην στον πατερα μου

http://www.skroutz.gr/s/8262516/Samsung-Clear-View-Cover-Black-Galaxy-A5-2016.html

και δουλευει σωστα.

Κ εγώ αυτή είχα!!

Αλλά δεν θυμάμαι τώρα ποια εφαρμογή είχε μέσα στο qr και είχα κατεβάσει (για το παιδι που ρωτάει)

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Λες να είχε ; δεν ξέρω , η, γυναίκα μου πήρε την θήκη από Γερμανό και δεν τις είπε κάτι τέτοιο ! Τώρα τι κάνουμε ;

Μόλις βρήκα τι qr της θήκης που είχα. Δοκίμασε να σκαναρεις αυτό με κάποια εφαρμογή qr code γιατί δεν θυμάμαι καθόλου πως λέγεται η εφαρμογή της θήκης στο Google play. Αυτό θα σε βάλει να την κατεβάσεις από ένα store κινέζικο αλλά αν θες μπορείς και από Google play 1ebca0425e5523140de80c5b68f26cf0.jpg

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Κ εγώ αυτή είχα!!

Αλλά δεν θυμάμαι τώρα ποια εφαρμογή είχε μέσα στο qr και είχα κατεβάσει (για το παιδι που ρωτάει)

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μόλις βρήκα τι qr της θήκης που είχα. Δοκίμασε να σκαναρεις αυτό με κάποια εφαρμογή qr code γιατί δεν θυμάμαι καθόλου πως λέγεται η εφαρμογή της θήκης στο Google play. Αυτό θα σε βάλει να την κατεβάσεις από ένα store κινέζικο αλλά αν θες μπορείς και από Google play

 

εγω δεν κατεβασα κατι, επαιξε σωστα με το που μπηκε.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Όταν λες έπαιξε;

 

H θηκη αναβει την οθονη και την κλεινει χωρις να κανω κατι στο κινητο, δεν εβαλα εφαρμογη. Απλα φορεσα θηκη και επαιξε σωστα.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

H θηκη αναβει την οθονη και την κλεινει χωρις να κανω κατι στο κινητο, δεν εβαλα εφαρμογη. Απλα φορεσα θηκη και επαιξε σωστα.

 

έτσι δούλεψε και σε μένα σε galaxy s4 mini με μια θήκη τις πλακας 2 euro νομίζω , τώρα στο a5 γιατί δεν γίνετε δεν ξέρω , έβαλα και την εφαρμογή που που μου είπατε αλλα μου έβγαζε ένα μήνυμα για κάτι κινδυνους συνεχεια

Link to comment
Share on other sites

Εμένα σήμερα μετά από τόσο καιρό με android nougat μου ήρθε αναβάθμιση 200mb για να δούμε τι είναι αυτή.
Xiaomi Redmi Note 7
Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλημέρα, μετα απο 1μιση χρόνο τα ακουστικα τα μαμησια τα επαιξαν... επειδη χρησιμοποιώ πολύ το Α5 2016 για μουσική έχετε να μου προτείνετε κανα καλο ζευγάρι ακουστικά (που να κολλάνε καλά στη συγκεκριμενη συσκευή)? Edited by newcell
Link to comment
Share on other sites

Εγω ειχα απο παλιό iphone τα ακουστικά και δουλεύουν άψογα με το Α5. By the way, τα μαμίσια του - που λες οτι πλέον σου χάλασαν- πως ήταν?? Επειδη εγω δεν τα έχω ανοίξει καν ακόμα...!
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά ήταν τα ακουστικά που βρήκα στο κουτί. Νομίζω ειναι τα Samsung EHS64 (ή μοιάζουν εκπληκτικά με αυτα τελωσπάντων). Είναι πολύ αξιοπρπεπή για μουσική και ομιλία, με τα μπάσα του στα τραγούδια μια χαρα! Επίσης ειναι ανθεκτικά σχετικά, μου κράτησαν 1,5 χρόνο με πολύ χρήση.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στην lolipop που είχα υπήρχε επιλογή στις ρυθμίσεις συσκευής να διαλέξεις ποιες εφαρμογές θες να χτυπάνε ανα τακτά χρονικά διαστήματα όταν έχεις κάποια ειδοποίηση αδιάβαστη.

Τώρα υπάρχει αυτή η επιλογή με νουγκατ;; Γιατί δεν την βρίσκω κάπου και με είχε βολέψει αυτό αφάνταστα.

 

Αν είχα αδιάβαστο sms ας πούμε η κάποια αναπάντητη που δεν είχα δει χτύπαγε κάθε πέντε λεπτά ειδοποίηση.

 

 

Edit : το βρήκα!

Ρυθμίσεις, ειδοποιησεις, κάτω κάτω που λέει υπενθύμιση ειδοποιησης κ εκεί επιλέγω τις εφαρμογές που θελω και κάθε πόση ώρα θα χτυπήσει η μη αναγνωσμένη ειδοποίηση.

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

παντως με την 7αρα βλεπω μεγαλη βελτιωση στο δακτυλικο.
Smartphones:Sony Ericsson Xperia X10 mini,Sony Ericsson Xperia mini,Sony Xperia M,Samsung Galaxy A5 2016,Samsung Galaxy S10
Link to comment
Share on other sites

Τα ίδια είναι σε μένα δεν βλέπω διαφορά. Είμαι τώρα μια βδομάδα με nougat.

Δεν έπιανε και δεν πιάνει πολύ εύκολα γεννικα. Μικρό το κακό όμως.

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Τα ίδια είναι σε μένα δεν βλέπω διαφορά. Είμαι σίγουρος ώρα μια βδομάδα με nougat.

Δεν έπιανε και δεν πιάνει πολύ εύκολα γεννικα. Μικρό το κακό όμως.

 

και εμενα με την 6αρα μια επιανε μια δεν επιανε...τωρα δεν ξερω, πιανει συνεχεια.

Smartphones:Sony Ericsson Xperia X10 mini,Sony Ericsson Xperia mini,Sony Xperia M,Samsung Galaxy A5 2016,Samsung Galaxy S10
Link to comment
Share on other sites

Εντομεταξυ βλέπω τώρα στην παράθεση σου ότι έγραψα γρήγορα το σχόλιο και δεν κοίταξα τα λάθη του T9 και γράφω ότι νανε.

Σίγουρος #NOT

Ώρα #NOT

 

"είμαι τώρα μια βδομάδα με nougat" ήθελα να πω.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy A5 (2016 edition)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...