Jump to content

Samsung Galaxy A5 (2016 edition)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εντομεταξυ βλέπω τώρα στην παράθεση σου ότι έγραψα γρήγορα το σχόλιο και δεν κοίταξα τα λάθη του T9 και γράφω ότι νανε.

Σίγουρος #NOT

Ώρα #NOT

 

"είμαι τώρα μια βδομάδα με nougat" ήθελα να πω.

 

ενταξει καταλαβα τι θες να πεις :D:p

 

γενικα δεν το βλεπω να αργει πιο πολυ οπως εχει αναφερθει. παραμενει γρηγορο και χωρις lag.

Smartphones:Sony Ericsson Xperia X10 mini,Sony Ericsson Xperia mini,Sony Xperia M,Samsung Galaxy A5 2016,Samsung Galaxy S10
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τα ίδια είναι σε μένα δεν βλέπω διαφορά. Είμαι τώρα μια βδομάδα με nougat.

Δεν έπιανε και δεν πιάνει πολύ εύκολα γεννικα. Μικρό το κακό όμως.

 

Κι εγώ το ίδιο. Δεν βλέπω δυστυχώς κάποια βελτίωση στο θέμα του δακτυλικού.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ με nougat καθαρή αναβαθμίση εδώ και λίγες μέρες το αποτύπωμα βελτιώθηκε αρκετά η μπαταρία ίσως λίγο χειρότερη απλά αργεί η εφαρμογή τηλεφώνου δηλ κάνει αρκετά δευτερόλεπτα μέχρι να εμφανιστούν η πρόσφατες κλησεις/πληκτρολόγιο συμβαίνει και σε εσάς αυτο;
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ με nougat καθαρή αναβαθμίση εδώ και λίγες μέρες το αποτύπωμα βελτιώθηκε αρκετά η μπαταρία ίσως λίγο χειρότερη απλά αργεί η εφαρμογή τηλεφώνου δηλ κάνει αρκετά δευτερόλεπτα μέχρι να εμφανιστούν η πρόσφατες κλησεις/πληκτρολόγιο συμβαίνει και σε εσάς αυτο;

Σε μένα η μπαταρία είναι λίγο καλύτερη με nougat και η εφαρμογή του τηλεφώνου δεν αργεί καθόλου. Τελικά είναι το πως θα "κατσει" η αναβάθμιση σε κάθε συσκευή. Είναι θέμα τύχης Δεν είναι όλα στάνταρ. Επίσης να σημειώσω ότι δεν το γύρισα εργοστασιακες ρυθμίσεις μετά το update.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια τι λεει το νουγκατ? ηρθε και σε εμενα η αναβαθμιση , αν δεν εχει καποιο προβλημα λεω να την περασω
Link to comment
Share on other sites

Έχω την νέα έκδοση εδώ και 2-3 εβδομάδες. Πέρα από την εμφάνιση δεν παρατήρησα άλλες αλλαγές ούτε κανένα πρόβλημα. Θεματάκια που είχα και με την προηγούμενη, όπως πχ ότι αργεί λίγο η εφαρμογή του τηλεφώνου ή το δακτυλικό αποτύπωμα που είναι με τις ώρες του, τα έχω και τώρα. Στην κατανάλωση της μπαταρίας είμαι στα ίδια. Πέρασα την νέα έκδοση κατ' ευθείαν πάνω στην παλιά χωρίς να κάνω reset.
Link to comment
Share on other sites

Πλέον με την Nougat μπορείς να βάζεις και να βγάζεις την γρήγορη φόρτιση!

Ανάλογα τα γούστα του καθένα.

Αλλά γεννικα δεν πρόσεξα κάτι άλλο πρόσθετο. Μόνο αλλαγές στην εμφάνιση έχει.

Link to comment
Share on other sites

Πλέον με την Nougat μπορείς να βάζεις και να βγάζεις την γρήγορη φόρτιση!

Ανάλογα τα γούστα του καθένα.

Αλλά γεννικα δεν πρόσεξα κάτι άλλο πρόσθετο. Μόνο αλλαγές στην εμφάνιση έχει.

 

Εγω γιατί δεν βρίσκω αυτήν την αλλαγή;

Xiaomi Redmi Note 7
Link to comment
Share on other sites

Τελικα την περασα χθες , κομπλε ολα χωρις πολλες αλλαγες, μονο οπως αναφερθηκε και πριν μου αργει λιγο οταν πατησω για τηλεφωνο να μου βγαλει τις κλησεις κτλ.
Link to comment
Share on other sites

Εγω γιατί δεν βρίσκω αυτήν την αλλαγή;

Ρυθμίσεις > διαχείριση συσκευής συσκευής >

Πατάς το εικονιδιο της μπαταρίας κάτω αριστερά > μετά πάνω πάνω πατάς τις 3 κάθετες τελείες και θα το βρεις εκεί μέσα

Link to comment
Share on other sites

Θελω μια θήκη διάφανη σιλικόνης ρχεται κάποια καλή να μου προτείνετε;εγώ έχω την sbs απο τα PUBLIC αλλά μετά από λίγο καιρό μαλακώνει και βγαίνει εύκολα από τη συσκευή.Ειδα και την spigen αλλά μου φάνηκε λίγο χοντροκομμένη

 

l

http://www.skroutz.gr/products/show/23319995

Link to comment
Share on other sites

Εχει μηπώς παρατηρήαει κανείς προβλήματα με το WIFI στο Nougat?

Εγώ όχι.... Τι πρόβλημα βλέπεις δηλαδή;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχει παρατηρήσει κανείς ότι η συσκευή ανεβάζει πιο γρήγορα θερμοκρασία με την nougat σε σχέση με την marshmallow? Ή είναι ιδέα μου?
Link to comment
Share on other sites

Εγώ όχι.... Τι πρόβλημα βλέπεις δηλαδή;

 

Πολύ συχνα βγαζει ενα θαυμαστικό διπλα στο σημα το wifi και λεει internet may not be available.

 

Με το Android 6.0.1 δεν ειχα ποτε τετοιο προλημα

Σταματήστε το Internet να κατέβω...
Link to comment
Share on other sites

Πολύ συχνα βγαζει ενα θαυμαστικό διπλα στο σημα το wifi και λεει internet may not be available.

 

Με το Android 6.0.1 δεν ειχα ποτε τετοιο προλημα

Ναι όντως τώρα που το λες.... Σήμερα μου το έκανε 2 φορές αυτό. Έτυχε να ανάψω την οθόνη και να το δω αλλα δεν είχα χρόνο να του δώσω παραπάνω σημασία να δω τι είναι και τι λέει.

Όντως πρώτη φορά το είδα κ εγώ.

Στο WiFi του σπιτιού μου δεν το έχει κάνει ποτέ. Έτυχε σήμερα που ημουν συνδεδεμένη σε WiFi από σπίτι φίλου.

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω και για το θαυμαστικό στο wifi και για την θερμοκρασία.

Η γυναίκα μου έχει ίντερνετ και εγώ παίζω με άνοιγμα-κλείσιμο των wifi ή restart συσκευής για να συνδεθώ.

Όχι πάντα βέβαια.

Link to comment
Share on other sites

Ένας φίλος έχει το Α5 2016 σχεδόν 1 χρόνο και πριν λίγες μέρες μετά από χρήση η μπαταρία έφτασε στο 0% και το κινητό έσβησε. Μετά από αυτό το συμβάν το κινητό πλέον δεν φορτίζει με quick charge και κάνει πάνω από 3 ώρες για να φορτίσει πλήρως. Λέτε να τα έπαιξε η μπαταρία ή φταίει κάτι άλλο;

 

Y.Γ. Δοκίμασε να το φορτίσει και με άλλο φορτιστή και καλώδιο (καινούρια γνήσια της samsung) αλλά πάλι χωρίς να δουλεύει το quick charge.

Link to comment
Share on other sites

Ένας φίλος έχει το Α5 2016 σχεδόν 1 χρόνο και πριν λίγες μέρες μετά από χρήση η μπαταρία έφτασε στο 0% και το κινητό έσβησε. Μετά από αυτό το συμβάν το κινητό πλέον δεν φορτίζει με quick charge και κάνει πάνω από 3 ώρες για να φορτίσει πλήρως. Λέτε να τα έπαιξε η μπαταρία ή φταίει κάτι άλλο;

 

Y.Γ. Δοκίμασε να το φορτίσει και με άλλο φορτιστή και καλώδιο (καινούρια γνήσια της samsung) αλλά πάλι χωρίς να δουλεύει το quick charge.

Καταρχήν το κινητό δεν πρέπει να το αφήνουμε να πέφτει στο 0%! Πρέπει στο 20 με 25% να το βάζουμε στην πρίζα και να μην το αφήνουνε να "ξεζουμιστει" τοσο. Αν ήμαστε κάπου έξω και δεν έχουμε φορτιστή εύκαιρο απλά το απενεργοποιουμε.

Τώρα είναι λογικό να αργεί να φορτισει μετά από το 0% που έπεσε.

Είναι η πρώτη φόρτιση αυτή μετά το 0? Η το έχει φορτισει κ άλλες φορές και αργεί τόσο;

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν το κινητό δεν πρέπει να το αφήνουμε να πέφτει στο 0%! Πρέπει στο 20 με 25% να το βάζουμε στην πρίζα και να μην το αφήνουνε να "ξεζουμιστει" τοσο. Αν ήμαστε κάπου έξω και δεν έχουμε φορτιστή εύκαιρο απλά το απενεργοποιουμε.

Τώρα είναι λογικό να αργεί να φορτισει μετά από το 0% που έπεσε.

Είναι η πρώτη φόρτιση αυτή μετά το 0? Η το έχει φορτισει κ άλλες φορές και αργεί τόσο;

 

Το έχει φορτίσει 3-4 φορές από τότε και κάνει πάνω από 3 ώρες.

Link to comment
Share on other sites

Τοτε λογικα η μπαταρια εχει αρχισει να τα παιζει. Αν δεν γινεται σωστη φορτιση (απο 20%), αν γινεται συνεχεια πληρη φορτιση και μενει και στο φορτιστη αρκετα μετα το 100% και αν επισης φορτιζεται πολυ συχνα στην γρηγορη φορτιση μετα απο 1 χρονο η μπαταρια τα φτηνει...

 

Στάλθηκε από το SM-G928F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδια απο την ωρα που μπηκε η nougat ενω εχω βαλει αποτυπωματα και μοτιβο μολις περασω το δαχτυλο ξεκλειδωνει.

Το γραφει και στην οθονη περαστε για ξεκλειδωμα.

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό από την προτελευταία αναβάθμιση αν δεν κάνω λάθος επανεκκινεί μόνο του όποτε το θυμηθεί...!!! :!::!::!::X:X:cry::cry::cry:

 

Η τελευταία αναβάθμιση που έγινε (την τελευταία εβδομάδα) θεώρησα ότι θα διορθώσει το πρόβλημα αλλά τελικά το κινητό συνεχίζει να επανεκκινεί χωρίς καν να το λειτουργώ ή όταν το λειτουργώ. π.χ. όταν χρησιμοποιώ το google maps ή το facebook κτλ. Γενικά δεν έχει μάλλον σημασία αν το χρησιμοποιώ ή έχω ανοίξει κάποια συγκεκριμένη εφαρμογή. Απλώς όποτε θυμηθεί το κινητό μου κλείνει και μετά ανοίγει χωρίς λόγο. Την ημέρα δηλαδή μπορεί να επανεκκινήσει μόνο του 4-8 φορές... :!::!::!:

 

Κάποιες φορές ενώ το χρησιμοποιώ πάει να κάνει επανεκκίνηση και κολλάει...!!! Αναγκαστικά μετά από λίγο αν βλέπω ότι δεν ανοίγει, πατάω ταυτόχρονα το κουμπί μείωσης της έντασης, το κεντρικό κουμπί και το κουμπί απενεργοποίησης και κάνει αναγκαστικά επανεκκίνηση (θέλει δεν θέλει) και ξεκολλάει.

 

Σκέφτομαι να το κάνω επαναφορά στις εργοστασιακές ρυθμίσεις. Έχει κάποιος το ίδιο πρόβλημα;

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι φυσιολογικό αυτό που κάνει!! Γύρνα το εργοστασιακες και αν το συνεχίσει στείλε το στο σέρβις
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy A5 (2016 edition)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...