Jump to content

Samsung Galaxy A5 (2016 edition)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με την εφαρμογή δηλαδή σου βρήκε την αναβάθμιση, ενώ με ΟΤΑ δεν την έβρισκε;

Καλημέρα ακριβώς.

Xiaomi Redmi Note 7
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επιβεβαιώνω και εγω την μεθοδο μέσω Smart Switch για την αναβαθμιση σε Nougat. Το εκανα χθες το βραδυ, ακριβως οπως το περιγραφει ο φιλος.(Ιταλικό από Kaizer).
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει σημασια η χωρα κατασκευης αλλα η χωρ προορισμου. Το CSC Code στο phone info.

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει σημασια η χωρα κατασκευης αλλα η χωρ προορισμου. Το CSC Code στο phone info.

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Product code ή το CSC factory;

Λέει και Firmware's CSC code ORX.

Link to comment
Share on other sites

Προφανως ειναι Ελληνικο...

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

CSC country Slovakia λέει το δικό μου. Άλλη εισαγωγή πάλι αυτή;

Αν ειναι απο σκρουτζ λογικο. Μονο οι αλυσιδες πουλανε Ελληνικα

και το ελληνικό ποτε θα πάρει την αναβάθμιση?

Οποτε ερθει η σειρα της. Μπορει αυριο μπορει και σε ενα μηνα και βαλε...

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και 1 μήνα περίπου όταν ακούω μουσική στο κινητό μου παρατηρώ ότι η μουσική σταματάει μόνη της χωρίς να κάνω κάτι. Το ίδιο και στο YouTube. Έχει κανείς το ίδιο προβλημα όπως εγώ? Tι μπορώ να κάνω ? Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

επανερχομαι με κατι πολυ ευχαριστο:cry: Πρωτη δοκιμη με 4G σημερα στο φατσοβιβλιο και ακριβως μετα απο 4 λεπτα παραλιγο να παθω εγκαυμα.Το τηλ. απο την μεση και πανω συν τα πλαινα ΖΕΜΑΤΑΓΕ λεμε.Αν εχουμε τετοια σχεδια με την Nougat κλαψε με μανα!!Κανεις το ιδιο? ΥΓ.Μονο με δεδομενα,με wi fi ολα καλα:worry:
Link to comment
Share on other sites

Όντως ζεματάει όταν έχεις τα data ανοιχτά σε εξωτερικό χώρο με πολλή ζέστη και σερφαρεις.

 

Κάτι που όλο τον χειμώνα δεν είχα παρατηρήσει καθόλου!

Είναι το πρώτο καλοκαίρι που περνάω με αυτό το κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Αν ζεματάει αυτό, που να δείτε το g2 που είχα.

Αν έπαιζες πχ. παιχνίδι και σε έπαιρναν τηλ. έψαχνες τρόπο να το κρατάς για να μην σε καίει.

Μιλάμε για 70-75 βαθμούς άνετα!

Μια χαρά είναι οι θερμοκρασίες του Α5. Εντάξει με 4g είναι λογικό να ανεβάζει λίγο.

Link to comment
Share on other sites

Αν ζεματάει αυτό, που να δείτε το g2 που είχα.

Αν έπαιζες πχ. παιχνίδι και σε έπαιρναν τηλ. έψαχνες τρόπο να το κρατάς για να μην σε καίει.

Μιλάμε για 70-75 βαθμούς άνετα!

Μια χαρά είναι οι θερμοκρασίες του Α5. Εντάξει με 4g είναι λογικό να ανεβάζει λίγο.

 

Όντως και το g2 (που είχα) ζεματαγε αλλά δεν έτυχε να μου βγάλει κάποιο πρόβλημα λόγω της θερμοκρασίας ποτέ! Ήταν σκυλί.

Πιστεύω να μην έχει πρόβλημα και το Α5 σε όλο αυτό....

Link to comment
Share on other sites

Αν ζεματάει αυτό, που να δείτε το g2 που είχα.

Αν έπαιζες πχ. παιχνίδι και σε έπαιρναν τηλ. έψαχνες τρόπο να το κρατάς για να μην σε καίει.

Μιλάμε για 70-75 βαθμούς άνετα!

Μια χαρά είναι οι θερμοκρασίες του Α5. Εντάξει με 4g είναι λογικό να ανεβάζει λίγο.

 

φιλε μου,με την ΜΜ δεν ειχα ποτε τετοιο θεμα.Το τηλ το εχω απο περσι τον Ιουλιο.Τωρα με την Νουγκατ το παρουσιασε και δεν υπερβαλλω καθολου οταν λεω οτι ζεματαγε.Δεν μιλαω για λιγο και ουτε μετα απο ενα τεταρτο.Δεν εχω εξαλλου κανεναν λογο να καθομαι να γραφω εδω πραγματα που δεν ισχυουν.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά SOS.. Το κινητό το έχει μια φίλη μου και της έπεσε σε bootloop ξαφνικά(κολλημένο στο logo) .. Το πήρα εγώ μπας και της το φτιάξω , περνάω μέσω odin κανονικά official firmware αλλά παραμένει σε bootloop.. Τεσπα με τα πολλά και τα λίγα πέρασα custom recovery twrp και μετά φλασαρα μέσω zip official rom που βρήκα στο xda.. Τελικά το κινητό άνοιξε αλλά σε κανα μισάωρο που το σκάλιζα κόλλησε ξαφνικά και έπεσε ξανά σε bootloop .. Τώρα μου έχει γράψει και τον Knox και έχει και FRP locked :mad: .. Τώρα μέσω odin δεν περνάει twrp .. Τι κάνουμε ? Παίζει να έχει πλακέτα ?

 

ΥΓ. Θερμοκρασίες πάντως είχε σε πολύ καλά επίπεδα η συσκευή .. αααα και δεν κλείνει με τίποτα η συσκευή μόνο όταν πέσει από μπαταρία ..

Haier W910 value for money :D

XBMC/Kodi/SPMC Οδηγός σεταρίσματος Add-ons & Repository http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=408974

Link to comment
Share on other sites

Πλάκα κάνεις!!! Και το Α5 σε bootloop?????

Έχε πλάκα να αρχίσουμε τέτοια....

 

Και γερό bootloop όχι αστεία ... Πλέον ούτε twrp δεν μπορώ να περάσω μέσω ODIN λόγου FRP lock on... Και όταν περνάω official rom πάλι μένει στο samsung Galaxy A5 6 logo (bootloop) ...

Haier W910 value for money :D

XBMC/Kodi/SPMC Οδηγός σεταρίσματος Add-ons & Repository http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=408974

Link to comment
Share on other sites

Και γερό bootloop όχι αστεία ... Πλέον ούτε twrp δεν μπορώ να περάσω μέσω ODIN λόγου FRP lock on... Και όταν περνάω official rom πάλι μένει στο samsung Galaxy A5 6 logo (bootloop) ...

 

παντως στο σερβις ακομα και με Knox τα δεχονται υπο συνθηκες. Επειδη το εχω κουβεντιασει με τα παιδια στη σμαρτεκ, μου ειχαν πει οτι ακομα και να εχει γραψει, υπαρχει περιπτωση να το δεχτουν.

Τωρα αν παει και τους πει οτι εγινε αυτο και πει οτι προσπαθησα να το ξεκολλησω και κλαυφτει και λιγο πιστευω οτι μπορει να κανει δουλεια.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου χωρίς αναβάθμιση δεν έχει εμφανίσει πρόβλημα θερμοκρασίας. Της συζύγου μου με αναβάθμιση επίσης δεν έχει κανένα θέμα μέχρι τώρα. Βέβαια και οι δύο έχουμε θήκες σιλικόνης και δεν παίζουμε ιδιαίτερα βαριά παιχνίδια.

 

Και μια ερώτηση. Γιατί ρε παιδιά κινητό με knox, λογικά μέσα στην εγγύηση, δεν το πήγατε στο service αλλά αποφασισατε να το φτιάξετε μόνοι σας?

Δε μου πέφτει λόγος βέβαια αλλά είναι κρίμα... και οι πλακέτες συνήθως είναι αρκετά ακριβές.

Το πρώτο μου τηλέφωνο: ΝΟΚΙΑ 3110 (αυτό το τούβλο με το φιδάκι ντε...!) :lol:
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! Μου εχει σπάσει εδω κα λιγο καιρό το εξωτερικό προστατευτικό τζαμάκι της πισω κάμερας. Η κάμερα δουλεύει μια χαρα πέραν ενός πολυ μικρού μαύρου στίγματος σαν σκόνη σε ενα σημειο.

Παω για αλλαγη όλης της κάμερας ή το προστατευτικό τζαμάκι παει ξεχωριστά??

Εκτός απο σμαρτεκ μπορώ να παω κα κάπου αλλού πχ Ired?

 

Γενικα είμαι παρά πολυ ευχαριστημένος απο το κιν. που το εχω πανω απο 1 χρόνο.

Εχει τεραστεια οθωναρα χωρίς τις βλακίες τις edge, λογικό βαρος και μέγεθος και φυσικα ατελείωτη μπαταριαρα! Και σίγουρα value for money τιμη και όχι κοροϊδία 1000αρικα και να είσαι παντρεμένος με τη πρίζα και το άγχος αν θα βγάλεις τη μερα με λιγο βαριά χρήση.

Link to comment
Share on other sites

Και γερό bootloop όχι αστεία ... Πλέον ούτε twrp δεν μπορώ να περάσω μέσω ODIN λόγου FRP lock on... Και όταν περνάω official rom πάλι μένει στο samsung Galaxy A5 6 logo (bootloop) ...

Κριμα ρε φιλε της εκαψες την εγγυηση της κοπελας αλλα και το κινητο δεν το έφτιαξες... Αφου ηξερες για τον knox γιατι πηγες να περάσεις custom recovery σε unrooted κινητο, ενω στο service θα το έφτιαχναν σίγουρα και χωρις να χαθει η εγγυηση?

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy A5 (2016 edition)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...