Jump to content

Samsung Galaxy A5 (2016 edition)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας παιδιά,

 

έχω εταιρική συσκευή Α5(2016) και πριν λίγη ώρα μου κατέβασε το installation για το Android 7.

 

Έδωσα installation, πήγε στο 100% κανονικά και μετά ξεκίνησε επανεκκίνηση της συσκευής. Από τότε έχει μείνει η συσκευή στο ξεκίνημα της επανεκκίνησης.. και αναβοσβήνει το logo Samsung εδώ και 20-30 λεπτά.

Υπάρχει περίπτωση να κάνει τόση ώρα κάτι στο παρασκήνιο? Πόση ώρα χρειάζεται για να τελειώσει η αναβάθμιση?

 

Έχω αγχωθεί ότι κάτι δεν πήγε καλά ... Αν κάποιος έχει ανάλογη εμπειρία παρακαλώ να απαντήσει.

 

Ευχαριστώ

Samsung Omnia - Samsung Galaxy S2 - LG G3 - MS Surface pro 3 - Samsung A5(2016) - Samsung A70 - Galaxy Watch - Galaxy Buds+ - Samsung Galaxy A72

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Όταν ξεκίνησε είχε 95%. Ακόμα στην ίδια κατάσταση είναι...

Samsung Omnia - Samsung Galaxy S2 - LG G3 - MS Surface pro 3 - Samsung A5(2016) - Samsung A70 - Galaxy Watch - Galaxy Buds+ - Samsung Galaxy A72

Link to comment
Share on other sites

Όταν ξεκίνησε είχε 95%. Ακόμα στην ίδια κατάσταση είναι...

Δυστυχώς φίλε μου η συσκευή έπεσε σε λήθαργο. ..bootloop ,soft brick όπως λέγεται τελοςπαντων... Προσπάθησε να ξανά περάσεις official rom μέσω Odin.. Μετά από φλασαρισμα ,πέρασμα ρομ, 10 με 15 λεπτά το πολύ θέλει για να ανοίξει το κινητό...

Haier W910 value for money :D

XBMC/Kodi/SPMC Οδηγός σεταρίσματος Add-ons & Repository http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=408974

Link to comment
Share on other sites

Εκανα την ενημερωση και ειναι το Nougat.

Βλέπεις καμία αλλαγή στην εμφάνιση με την Nougat?

Αν ναι, στείλε να δούμε όταν μπορέσεις

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει πιθανότητα να βρω αυτή τη θηκη

Για το A5??

Η δεν θα λειτουργεί μια τέτοια θήκη στο A5?

Γιατι βλέπω ότι με το κλείσιμο του wallet δείχνει μπροστά ώρα και ειδοποιησεις!

Link to comment
Share on other sites

Οι αλλαγες στην εμφανηση ειναι παραπανω απο αισθητες. Τα εικονιδια εχουν αλλαξει, στα μενου των ρυμθισεων και στη μπαρα ειδοποιησεων κυριαχει το ασπρο (εμενα δεν αυτο δεν μ αρεσει γιατι τυφλωνει το ματι). Το δακτυλικο αποτυπωμα ειναι πολυ χειροτερο απο πριν. Edited by mix_dou
Link to comment
Share on other sites

Οι αλλαγες στην εμφανηση ειναι παραπανω απο αισθητες. Τα εικονιδια εχουν αλλαξει, στα μενου των ρυμθισεων και στη μπαρα ειδοποιησεων κυριαχει το ασπρο (εμενα δεν αυτο δεν μ αρεσει γιατι τυφλωνει το ματι). Το δακτυλικο αποτυπωμα ειναι πολυ χειροτερο απο πριν.

 

απο θεμα αποδοσης? η μπαταρια?

 

κριμα για το δακτυλικο γιατι ειχε στρωσει αρκετα τελευταια.

Smartphones:Sony Ericsson Xperia X10 mini,Sony Ericsson Xperia mini,Sony Xperia M,Samsung Galaxy A5 2016,Samsung Galaxy S10
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει αντίστοιχη official της Samsung, μόνο που κάνει 30+ €.

 

Στάλθηκε από το Lenovo TB3-850F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Για A5?

Δεν βρήκα όσο κ αν έψαξα....

Link to comment
Share on other sites

Μήπως δώσανε το always on στην 7 ;;

 

 

Οι αλλαγες στην εμφανηση ειναι παραπανω απο αισθητες. Τα εικονιδια εχουν αλλαξει, στα μενου των ρυμθισεων και στη μπαρα ειδοποιησεων κυριαχει το ασπρο (εμενα δεν αυτο δεν μ αρεσει γιατι τυφλωνει το ματι). Το δακτυλικο αποτυπωμα ειναι πολυ χειροτερο απο πριν.

 

Αν έχεις τη καλοσύνη για το always on...

 

Όσο αναφορά το δακτυλικό ήδη είναι χειρότερο ακόμα και από το m5 leagoo που υπάρχει για backup επομένως θα κάτσω όπως είναι αν δεν έχει δώσει και το always on

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

http://www.skroutz.gr/s/8262516/Samsung-Clear-View-Cover-Black-Galaxy-A5-2016.html

 

Στάλθηκε από το MI MAX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Έχω βρει την ίδια ακριβώς με αυτή που δείχνεις με 15€! Και φαίνονται σούπερ!

 

Αλλά στο βίντεο που έδειξα έχει μια Led θήκη. Αυτή είναι άλλη....

Link to comment
Share on other sites

Δείτε αυτό πριν αγοράσετε clear view θήκη:

 

ισχυει το ιδιο και για τις s-view θηκες?

Smartphones:Sony Ericsson Xperia X10 mini,Sony Ericsson Xperia mini,Sony Xperia M,Samsung Galaxy A5 2016,Samsung Galaxy S10
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι ίδιες. Οι s view έχουν διάφανο μικρό τζαμάκι και η υπόλοιπη θήκη είναι ύφασμα-πλαστικό.

Δεν την έχω όμως για να πω γνώμες.

Link to comment
Share on other sites

Έχω παραγγείλει μια Clear View εδώ και 5 μέρες από ελλαδα και την περιμένω....

Όποτε έρθει θα σας πω γνώμες. Η αλήθεια είναι ότι την παρήγγειλα μετά από πολλή σκέψη γιατί δεν τις θέλω καθόλου τις θήκες!! Αλλά μέτα την πτώση που είχε η συσκευή την λυπήθηκα. Αυτή που παρήγγειλα έχει έξτρα προστασία στις 4 γωνίες του τηλεφώνου (εκεί που χτυπάνε συνήθως οι συσκευές μου)

 

Το θέμα είναι όμως ότι στέλνω Mail και ζητάω κάτι πληροφορίες από το κατάστημα που την παρήγγειλα και δεν παίρνω απάντηση. Φαίνεται να μην ενδιαφέρονται και πολύ....

Όταν έχω νέα από την θήκη θα ενημερώσω για το αν αξίζει.

 

 

Edit:

Μου ήρθε σήμερα! Πρώτες εντυπώσεις

 

Θετικά :

1) Εμφανισιμη

2) Λεπτή / δεν δίνει καθόλου όγκο

3) Το μπροστά καπάκι είναι αφής και μπορείς να χρησιμοποιήσεις το τηλέφωνο με κλειστό καπάκι

4) είναι κουμπωτη με το κινητό και όχι με κάποιο αυτοκόλλητο η βεντούζα.

5) Κουμπώνει και αφαιρείται πανεύκολα

 

 

Αρνητικά :

1) Δεν έχει κάποιο μαγνητακι η οθόνη με αποτέλεσμα να ανοίγει μόνο του το καπάκι όταν γυρίσεις το κινητό στο πλάι (όπως δείχνει στο βίντεο που ανέβασε ένα παιδί εδώ)

2) δεν προστατεύει όλο το γύρω γύρω πλαϊνό ασημί πλαίσιο. Προστατεύει ΜΌΝΟ τις 4 γωνίες του τηλεφώνου πάνω και κάτω.

 

Αυτά προς το παρόν....

 

 

http://www.tforall.gr/index.php?route=product/product&product_id=8941&lang=el

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Απ' τη στιγμή που προστατεύει τις 4 γωνίες, δεν χρειάζεται να είναι καλυμμένο το υπόλοιπο πλαϊνό αφού δεν γίνεται να χτυπηθεί.

Σε ευχαριστούμε για την ενημέρωση.

Απ' όσο έχω δει, μια πολύ καλή θήκη είναι αυτή:

http://www.skroutz.gr/s/8262557/Samsung-Clear-Cover-Black-Galaxy-A5-2016.html

Λογική τιμή για γνήσια, όμορφη και προστατεύει το κιν. από παντού (αν δεν κάνω λάθος προστατεύει και την μπροστά πρόσοψη γιατί τα πλαστικά στις γωνίες βγαίνουν πιο έξω από την οθόνη).

Link to comment
Share on other sites

Απ' τη στιγμή που προστατεύει τις 4 γωνίες, δεν χρειάζεται να είναι καλυμμένο το υπόλοιπο πλαϊνό αφού δεν γίνεται να χτυπηθεί.

Σε ευχαριστούμε για την ενημέρωση.

Απ' όσο έχω δει, μια πολύ καλή θήκη είναι αυτή:

http://www.skroutz.gr/s/8262557/Samsung-Clear-Cover-Black-Galaxy-A5-2016.html

Λογική τιμή για γνήσια, όμορφη και προστατεύει το κιν. από παντού (αν δεν κάνω λάθος προστατεύει και την μπροστά πρόσοψη γιατί τα πλαστικά στις γωνίες βγαίνουν πιο έξω από την οθόνη).

Δεν νομίζω να βγαίνουν παραέξω από την οθόνη τα πλαϊνά πλαστικά....

 

Ούτε στην δικιά μου θήκη δεν βγαίνουν!! Άσχετα που όταν πας να την παραγγείλεις φαίνεται στην φωτογραφία σαν να προεξέχουν τα πλαστικά στις γωνίες!

Επίσης μου άρεσε πολύ κ άλλη μια θήκη που βρήκα για το κινητο! Θα την παραγγείλω κάποια στιγμή στο μέλλον.

Θα σας δώσω το λινκ όταν το βρω γιατί δεν θυμάμαι που την είδα.

 

Edit:

http://www.skroutz.gr/s/10971324/OEM-Flip-Wallet-Μαύρο-Galaxy-A5-2016.html

Αυτή είναι επίσης πολύ ωραία. Σε μαύρο όμως!! Και η τιμή της λογική.

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy A5 (2016 edition)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...