Jump to content

Samsung Galaxy A5 (2016 edition)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα τα ξαναγράψω μήπως κάτι σας ξεφεύγει γιατί είναι απορίας άξιο...

Λοιπόν

Ρυθμίσεις- Διαχείριση συσκευής- Τώρα πατάμε- Μπαταρία-κάτω αριστερά - Τώρα πάνω δεξιά πατάμε τις 3 τελίτσες και ανοίγει ένα παραθυράκι σύνθετες ρυθμίσεις πατάμε σύνθετες ρυθμίσεις και ανοίγουν οι εξής επιλογές :

 

Ρυθμίσεις ειδοποιήσεων.

 

Εποπτεία ισχύος εφαρμογών.

 

Γρήγορη Ενσύρματη φόρτιση.

(και έχει να επιλέξετε αν θες γρήγορη ή κανονική βασική φόρτιση).

 

Ποσοστό στη γραμ.κατάστασης.

 

Αν δεν το βρίσκετε και τώρα τι να πω...

Φλασάρετε άλλη ρομ..

Είναι αδιανόητο σε nougat να μην υπάρχει αυτή η επιλογή δεν μπορεί κάποια να την έχουν και κάποια άλλα όχι.

Edited by pasgr
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εδώ και λίγο καιρό έχω παρατηρήσει ότι έχει μειωθεί η διάρκεια μπαταρίας χωρίς να έχω κατεβάσει κάποια εφαρμογή η να έχω αλλάξει τη χρήση που δουλεύω που μπορεί να οφείλεται αυτό
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και λίγο καιρό έχω παρατηρήσει ότι έχει μειωθεί η διάρκεια μπαταρίας χωρίς να έχω κατεβάσει κάποια εφαρμογή η να έχω αλλάξει τη χρήση που δουλεύω που μπορεί να οφείλεται αυτό
Και σε μένα το ιδιο. Είναι λογικό σιγά σιγά να να μειώνεται η διάρκεια της μπαταρίας. Λόγω χρήσης!!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια βοήθεια. Είμαι ανάμεσα στο a5 2016 και το xiaomi redmi note 4X απλά φοβάμαι μήπως το 4X χαλάσει σε κάνα 5 μόνο ή σε ένα χρόνο. Εσείς ποιο από τα δύο μου προτείνετε;; Ευχαριστώ εκ των προτέρων
Link to comment
Share on other sites

Redmi 4x χαλαρα. Πιο φθηνο, πιο δυνατο...

 

Στάλθηκε από το SM-G928F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κ εγώ το Redmi 4x νομίζω ότι είναι καλύτερο.

Πήγαινε σε ένα κατάστημα Γερμανός να τα δεις και να τα δοκιμάσεις από κοντά και τα δύο! Έχει πολλές συσκευές ενεργές! Έτσι μόνο και μόνο για να δεις κ εσύ τι σου αρέσει περισσότερο πριν αγοράσεις κάποιο από τα δύο.

 

Εγω αυτό κάνω πριν πάρω κάποια συσκευή.

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια βοήθεια. Είμαι ανάμεσα στο a5 2016 και το xiaomi redmi note 4X απλά φοβάμαι μήπως το 4X χαλάσει σε κάνα 5 μόνο ή σε ένα χρόνο. Εσείς ποιο από τα δύο μου προτείνετε;; Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Α5 δαγκωτό. Δεν χρειάζεται καν να το σκέφτεσαι, για μένα.

Αυτό το συγκεκριμένο κινητό δεν θα ξαναβγεί είναι σε όλα αριστούργημα από όποια άποψη και να το δεις...

Ειδικά τώρα με Nougat τέλειο.

Διόρθωσαν και το δακτυλικό που υστερούσε, θα το ξανα αγόραζα ακόμα και σήμερα μετά από ένα χρόνο και χρήσης.

Στο Xiaomi ακούω για κολλημένα pixel και διάφορα άλλα προβλήματα,

το είδα από κοντά η οθόνη του δίπλα στο Α5 είναι σαν να ξέβαψε στην μπουγάδα.

Αν δεν θες να το μετανιώσεις Α5 φίλε μου!!!

Δες τα από κοντά και η απόφαση δική σου ότι σε ευχαριστεί καλύτερα.

Link to comment
Share on other sites

Α5 δαγκωτό. Δεν χρειάζεται καν να το σκέφτεσαι, για μένα.

Αυτό το συγκεκριμένο κινητό δεν θα ξαναβγεί είναι σε όλα αριστούργημα από όποια άποψη και να το δεις...

Ειδικά τώρα με Nougat τέλειο.

Διόρθωσαν και το δακτυλικό που υστερούσε, θα το ξανα αγόραζα ακόμα και σήμερα μετά από ένα χρόνο και χρήσης.

Στο Xiaomi ακούω για κολλημένα pixel και διάφορα άλλα προβλήματα,

το είδα από κοντά η οθόνη του δίπλα στο Α5 είναι σαν να ξέβαψε στην μπουγάδα.

Αν δεν θες να το μετανιώσεις Α5 φίλε μου!!!

Δες τα από κοντά και η απόφαση δική σου ότι σε ευχαριστεί καλύτερα.

Άσχετο! Έχεις nougat? Έχει διαφορές στην εμφάνιση από την 6.0? Βάλε κανένα στιγμιότυπο οθόνης να δούμε τις αλλαγές όταν μπορέσεις
Link to comment
Share on other sites

Πήγα σήμερα στο Γερμανό αλλά είχε μόνο το a5 το xiaomi δε το είχε. Η αλήθεια είναι ότι εκεί που είχα καταλήξει κοντά στο xiaomi μπερδεύτηκα γιατί είναι πολύ όμορφο και με καλή οθόνη και κάμερα το α5. Θέλω να δω και το xiaomi από κοντά αλλά στο πίσω μέρος του μυαλού μου έχω και το α5 του 2017 αλλά δε ξέρω αν έχει μεγάλη διαφορά με το α5 2016 που να αξίζει το έξτρα 50αρικο
Link to comment
Share on other sites

Έχετε εφαρμογή καιρού προεγκατεστημενη στο κινητό;;;

Πάω ρυθμίσεις - εφαρμογές και βλέπω ότι υποτίθεται πως υπάρχει εφαρμογή καιρού. Αλλά ψάχνω στο app drower για να την χρησιμοποιήσω και δεν έχω εφαρμογή καιρού! Τι γίνεται;

a3f11f66e352cfa2b71c1d185ecfa3c7.jpg

Link to comment
Share on other sites

Άσχετο! Έχεις nougat? Έχει διαφορές στην εμφάνιση από την 6.0? Βάλε κανένα στιγμιότυπο οθόνης να δούμε τις αλλαγές όταν μπορέσεις

Τι να πρωτοβάλω όλα είναι διαφορετικά.

Μου πήρε σχεδόν μισή μέρα να βρώ πιο είναι που.

Πάντως σ'αυτά που για μένα υστερούσε το διόρθωσαν.

1. Καλύτερο σήμα Wifi

2. Επιλογή γρήγορης ή μη φόρτισης

3. Δακτυλικό αποτύπωμα

Link to comment
Share on other sites

Τι να πρωτοβάλω όλα είναι διαφορετικά.

Μου πήρε σχεδόν μισή μέρα να βρώ πιο είναι που.

Πάντως σ'αυτά που για μένα υστερούσε το διόρθωσαν.

1. Καλύτερο σήμα Wifi

2. Επιλογή γρήγορης ή μη φόρτισης

3. Δακτυλικό αποτύπωμα

Εγώ από τότε που το πήρα δεν του έχω κάνει ενημέρωση λογισμικού γιατί βαριέμαι τις εργοστασιακες ρυθμίσεις μετά το update και το στήσιμο του κινητού ξανά από την αρχή.....

 

 

Παλιότερα που είχα το lg g2 του πέρασα μεγάλο update χωρίς να το γυρίσω εργοστασιακες ρυθμίσεις και μου έβγαλε πρόβλημα στην φωτεινότητα της οθόνης. Κάτι δεν είχε "κατσει" καλά και ήθελε εργοστασιακες για να στρώσει.

 

Αυτή είναι η nugat?

0183fb6e11af2b6839e7854d601d040e.jpg

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα τελικά αξίζει η μετάβαση στην nougat η οχι; να μας πουν κάποιοι να ξέρουμε τα υπέρ και τα κατά αν υπάρχουν πχ διάρκεια μπαταρίας και άλλα
Link to comment
Share on other sites

Το εχω αγορασει στον πατερα μου αγορασμενο απο μεγαλη ελληνικη αλυσιδα. (Αρα μαλλον ελληνικη επισημη εισαγωγη)

 

Καθε 2-3 μερες παταω για ελεγχο ενημερωσης και δεν μου βγαζει τιποτε.

 

Δεν εχει βγει ακομη νουγκατ για τα ελληνικης εισαγωγης βρε παιδια. ?

Μηπως δεν εμφανιζεται OTA και πρεπει να το συνδεσω στο pc με καποιο προγραμμα. ?

Link to comment
Share on other sites

Το εχω αγορασει στον πατερα μου αγορασμενο απο μεγαλη ελληνικη αλυσιδα. (Αρα μαλλον ελληνικη επισημη εισαγωγη)

 

Καθε 2-3 μερες παταω για ελεγχο ενημερωσης και δεν μου βγαζει τιποτε.

 

Δεν εχει βγει ακομη νουγκατ για τα ελληνικης εισαγωγης βρε παιδια. ?

Μηπως δεν εμφανιζεται OTA και πρεπει να το συνδεσω στο pc με καποιο προγραμμα. ?

 

Γνωρίζεις το CSC σου?

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μούρθε κι εμένα η nougat και τη περιεργάζομαι.Οι διαφορές της εντοπίζονται κυρίως σε θέματα αισθητικής και λειτουργικότητας στο μενού.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Την έχει και η κοπέλα μου εδώ και κάποιο καιρό, μέσω ΟΤΑ έγινε το update. Μπορεί κάποιος να μου πει πως μπορώ να την ξανακάνω εγκατάσταση για να κάτσει "καθαρά"? Πρέπει να κατεβάσω κάποιο πρόγραμμα της Samsung ή αρκεί επαναφορά από το menu?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Την έχει και η κοπέλα μου εδώ και κάποιο καιρό, μέσω ΟΤΑ έγινε το update. Μπορεί κάποιος να μου πει πως μπορώ να την ξανακάνω εγκατάσταση για να κάτσει "καθαρά"? Πρέπει να κατεβάσω κάποιο πρόγραμμα της Samsung ή αρκεί επαναφορά από το menu?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

 

ολικη επαναφορα εργοστασιακων απο το μενου χωρις να κανεις επαναφορα

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζεις το CSC σου?
Απο το phone info βλεπω τα εξης:

 

Firmware csc code: EUR

 

Active csc code: EUR

 

CSC country: SEGR/GR

 

Original csc code: (εχει κενο δεν γραφει τιποτα)

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου ήρθε η ειδοποίηση για android 7.0 μέσω OTA. Της wind Ιταλίας αγορασμένο από kaizer Περίπου 10 μήνες πριν.

Θα το κάνω μετά το σαββατοκύριακο.

------------

Στέφανος

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy A5 (2016 edition)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...