Jump to content

Samsung Galaxy A5 (2016 edition)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα παιδιά.

Σήμερα έβαλα την παραγγελία και εγώ για τη σύζυγο (άσπρο). Έχει κανείς να προτείνει διάφανη θήκη και τζαμάκι προστασίας που να ταιριάζει και να είναι ευχαριστημένος από την εφαρμογή/εικόνα; Συνήθως παίρνω Nilkin αλλά για άμεση αγορά από skroutz δεν γίνεται γιατί το κόστος είναι πολύ μεγάλο. Οπότε χρειάζομαι κάτι άμεσα από skroutz.

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν θελω θηκη φιλε μου θηκη εχω παρει spigen η οποια εχει καταπληκτικη εφαρμογη.το καπακι πανταριας μου εσπασε και θελω να μαθω αν το ημιτασιον κανει καλη εφαρμογη.
Link to comment
Share on other sites

Δεν θελω θηκη φιλε μου θηκη εχω παρει spigen η οποια εχει καταπληκτικη εφαρμογη.το καπακι πανταριας μου εσπασε και θελω να μαθω αν το ημιτασιον κανει καλη εφαρμογη.

Προφανώς ο φίλος απαντούσε σε μένα :)

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς ο φίλος απαντούσε σε μένα :)

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Aκριβως μιλησα για tempered glass 9H που ειναι πολυ καλο και στα περισσοτερα μοντελα της σαμμυ εφαρμοζει τελεια χωρις κενα.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά πήρα μια διάφανη μωβ σιλικόνη και τζαμακι nillkin και όλα πολύ καλά. Με περιθώρια αριστερά και δεξιά αλλά λόγω του 2D στις άκρες δεν ενοχλει.

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

μολις εκανα την αναβαθμιση σε nougat(επιτελους)!! Το τηλεφωνο αγορασμενο απο Καιζερ(Ιταλικο).Σε πρωτη φαση δειχνει να εχει καλυτερη ληψη σηματος και σιγουρα πολυ βελτιωμενο στην σαρωση του δαχτυλικου αποτυπωματος!!!!!!!Αλλαγες αρκετες στην εμφανιση(γραμματοσειρες,skins κλπ).Δειχνει ενα τακ πιο αργο στην αποκριση:worry: Τωρα οσον αφορα την μπαταρια,που ειναι και το βασικοτερο,θα δειξει τις επομενες μερες.Υπομονη!!:)
Link to comment
Share on other sites

Φιλε πως σου ηρθε η αναβαθμιση?? Γιατι και εγω απο Κάιζερ ειμαι (ιταλικο) αλλα δεν ηρθε ακομα τπτ!! Γενικες εντυπωσεις μεχρι τωρα?? Εκανες reset μετα το update?
Link to comment
Share on other sites

Έχει μια φίλη τη συσκευή εδώ και καποιους μηνες και τώρα τελευταία σε κάποιες φωτογραφίες που τραβάει εμφανίζεται ενα μαύρο σημάδι στα δεξια. Δε το κανει πάντα. Τι μπορεί να είναι;; 623d9c30a201bf941129414181587173.jpg
Link to comment
Share on other sites

εχει ξεκινησει δηλαδη να ερχεται η 7αρα κανονικα?

 

Πορτογαλικο απο Kaizer αλλα τιποτα ακομα...

Smartphones:Sony Ericsson Xperia X10 mini,Sony Ericsson Xperia mini,Sony Xperia M,Samsung Galaxy A5 2016,Samsung Galaxy S10
Link to comment
Share on other sites

Φιλε πως σου ηρθε η αναβαθμιση?? Γιατι και εγω απο Κάιζερ ειμαι (ιταλικο) αλλα δεν ηρθε ακομα τπτ!! Γενικες εντυπωσεις μεχρι τωρα?? Εκανες reset μετα το update?

 

ηρθε την Πεμπτη το απογευμα.Περιπου 820mb αρχειο.reset δεν εκανα.Οπως ειπα φαινεται οτι εχει καλυτερο σημα και σιγουρα καλυτερο σκαναρισμα στα δαχτυλικα αποτυπωματα(ακομα και με ελαφρως λερωμενα χερια-λαικατζης γαρ- ενω πριν ειχα θεμα .Το βασικο για μενα ειναι η διαρκεια της μπαταριας.Το φορτισα πληρως εχθες το βραδυ αρα θα πρεπει να περιμενω λιγο για να βγαλω συμπερασμα.Παντως φανταζομαι οτι δεν θα αργησει να ερθει και σε σενα.Απορω βεβαια γιατι μου λες οτι ειναι Ιταλικο και το δικο σου.Υπομονη παντως!!

Link to comment
Share on other sites

Μεσω ΟΤΑ!!

 

Και τι κανουμε τωρα παιδια,,θα κανουμε καθαρη εγκατασταση,,θα πρεπει να σβυσουμε οτι εχουμε ?

Θυμιστε λιγο οι γνωστες,,τι καναμε για τη 6αρα ?

Που πρεπει να παμε ?

Περασε καιρος και τα ξεχασα...

 

Η τη βαζουμε οπως ειναι απο πανω και τελος ?

Link to comment
Share on other sites

Και τι κανουμε τωρα παιδια,,θα κανουμε καθαρη εγκατασταση,,θα πρεπει να σβυσουμε οτι εχουμε ?

Θυμιστε λιγο οι γνωστες,,τι καναμε για τη 6αρα ?

Που πρεπει να παμε ?

Περασε καιρος και τα ξεχασα...

 

Η τη βαζουμε οπως ειναι απο πανω και τελος ?

 

φιλε,εγω το πηρα ηδη με την 6αρα πανω.Και την 7αρα την εβαλα οπως ειναι απο πανω.Δεν ξερω γιατι θα πρεπει να κανει καποιος reset.Αν οντως παιζει καποιο ουσιαστικο ρολο,ας μας πει καποιος πιο εμπειρος.

Link to comment
Share on other sites

Απαραίτητο δεν είναι τίποτα από τη στιγμή που τα updates δίνονται ΟΤΑ.

 

Το reset γίνεται προληπτικά θέλοντας να αποκλείσουμε το γεγονός ότι κάποιο "προβληματικό" ή μη συμβατό αρχείο της προηγούμενης έκδοσης λογισμικού ( που θα παραμένει αν δεν γίνει reset ) θα δημιουργήσει θέμα στο νέο firmware.

Θα βοηθούσε δηλαδή να δούμε αν φταίει καθαρά το νέο firmware ή κάτι "παλιό" και μη συμβατό σε περίπτωση που δεν κάνουμε καθαρή εγκατάσταση και το νέο firmware λειτουργεί προβληματικά μετά την εγκατάστασή του.

 

Σίγουρα είναι καλύτερη μια "καθαρή" εγκατάσταση ειδικά αν πρόκειται για τόσο μεγάλο update. Απ'την άλλη και σε προσωπικό πάντα επίπεδο δεν αντιμετώπισα ποτέ κάποιο θέμα οπότε ακολουθώ πάντα την εύκολη λύση του ΟΤΑ χωρίς reset.

 

Αν αντιμετωπίσω ποτέ κάποιο θέμα τότε μετά χαράς να τα σβήσω όλα και να τα εγκαταστήσω απ' την αρχή σε ένα καθαρό πλέον νέο firmware αφού ένα hard reset δεν μας επιστρέφει στην παλιά έκδοση λογισμικού.. ;)

Link to comment
Share on other sites

Έχει μια φίλη τη συσκευή εδώ και καποιους μηνες και τώρα τελευταία σε κάποιες φωτογραφίες που τραβάει εμφανίζεται ενα μαύρο σημάδι στα δεξια. Δε το κανει πάντα. Τι μπορεί να είναι;; 623d9c30a201bf941129414181587173.jpg

Κάποιος; καμιά ιδέα;;;

 

Στάλθηκε από το Coolpad 8675-W00 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους σας. Εδώ και 1 μήνα περίπου όταν ακούω μουσική στο κινητό μου κάνοντας τον καθημερινό μου περίπατο παρατηρώ ότι η μουσική σταματάει μόνη της χωρίς να κάνω κάτι εγώ και το κακό είναι ότι σταματάει αρκετά συχνά. Το ίδιο συμβαίνει όταν πάω να δω και μερικά βίντεο στο YouTube. Να σας ενημερωσω ότι μουσικη ακουω απο το κινητο μου οπως ήταν οταν το αγόρασα. Δηλαδη δεν κατεβασα κανενα αλλο προγραμμα...!!! Έχει κανείς το ίδιο προβλημα όπως εγώ? Και αν το έχει τι μπορώ να κάνω για να μην έχω αυτό το πρόβλημα ? Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

 

Έχει μια φίλη τη συσκευή εδώ και καποιους μηνες και τώρα τελευταία σε κάποιες φωτογραφίες που τραβάει εμφανίζεται ενα μαύρο σημάδι στα δεξια. Δε το κανει πάντα. Τι μπορεί να είναι;;

 

Κάποιος; καμιά ιδέα;;;

 

Στάλθηκε από το Coolpad 8675-W00 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

σκόνη.

ελενξε αν εμφανίζετε ποιο έντονα αν βγάλεις φωτογραφία με zoom. χωρίς ζοομ μπορεί να φαίνεται αμυδρά σαν πέπλο.

------------

Στέφανος

Link to comment
Share on other sites

Την Παρασκευή αγόρασα για τη σύζυγό μου ιταλική συσκευή από το πλαίσιο με εγγύηση ελληνικής αντιπροσωπίας. Το Σάββατο πριν προλάβω καν να το στήσω ήρθε η ανάβαση. Έχει ίδιο μενού με το s7. Τα χρώματα είναι λίγο πιο παλ και φωτεινά και μάλλον έχει μια αίσθηση πιο smooth στην κίνηση. Όλα αυτά βέβαια σε σύγκριση με το δικό μου (ελληνικό μοντέλο) που το έχω από τα Χριστούγεννα και δεν έχω πάρει αναβάθμιση ακόμα.
Το πρώτο μου τηλέφωνο: ΝΟΚΙΑ 3110 (αυτό το τούβλο με το φιδάκι ντε...!) :lol:
Link to comment
Share on other sites

Την Παρασκευή αγόρασα για τη σύζυγό μου ιταλική συσκευή από το πλαίσιο με εγγύηση ελληνικής αντιπροσωπίας. Το Σάββατο πριν προλάβω καν να το στήσω ήρθε η ανάβαση. Έχει ίδιο μενού με το s7. Τα χρώματα είναι λίγο πιο παλ και φωτεινά και μάλλον έχει μια αίσθηση πιο smooth στην κίνηση. Όλα αυτά βέβαια σε σύγκριση με το δικό μου (ελληνικό μοντέλο) που το έχω από τα Χριστούγεννα και δεν έχω πάρει αναβάθμιση ακόμα.

 

που το βλέπουμε από που είναι i συσκευή και εγώ από το πλaiσιο το πήρα?

Link to comment
Share on other sites

Βαλε την εφαρμογη phone info και θα δεις την προελευση.

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Μόλις εγκατέστησα την εφαρμογή της Samsung Smart Switch PC από εδώ http://www.samsung.com/gr/support/smartswitch/ και κάνεις εγκατάσταση την εφαρμογή.Αν σε κάποιους κατά την εγκατάσταση τους βγάλει αυτό το μήνυμα (The ordinal 12404 could not be located in the dynamic link library mfc90u.dll.) κάντε εγκατάσταση αυτό από την επίσημη σελίδα της Microsoft ( https://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=10015 ) . Μόλις ξεκινήσει η εφαρμογή ζητάει να κάνεις ενημέρωση για την εφαρμογή πρώτα και αφού τελειώσει λέει ότι υπάρχει μια ενημέρωση λογισμικού για το Samsung A5 2106 και ξεκινάει το κατέβασμα του Android Nougat 7.

 

Μόλις τα έκανα όλα και ναι έχω την καινούργια έκδοση.Εμπειρίες αργότερα,εμφανισιακά δείχνει ωραίο.Το κινητό είναι αγορασμένο από Kaiser και από ότι διάβασα από το Phone info είναι Ιταλικό.

Xiaomi Redmi Note 7
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy A5 (2016 edition)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...