Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

...έχει παρουσιαστεί σε κανέναν/γνωρίζει το εξής πρόβλημα;:

 

το κινητό φορτίζει κανονικά μόνο μέσω USB θύρας υπολογιστή...αν συνδεθεί με οποιονδήποτε φορτιστή (συμπεριλαμβανομένου του original) κολλάει μόνιμα σε κατάσταση φόρτισης αλλά χωρίς ουσιαστικά να φορτίζει (το εικονίδιο δείχνει πάντα σε φόρτιση, είτε κλειστό είτε ανοιχτό το κινητό, αλλά το ποσοστό πέφτει σταδιακά, δεν φορτίζει ουσιαστικά)...άρα οτιδήποτε πάνω από 500mA φαίνεται να το μπλοκάρει...ο μόνος τρόπος να "ξεμπλοκάρει" από αυτή την κατάσταση είναι με αποσύνδεση την μπαταρίας...έχω αλλάξει (μέσω MiFlash, EDL mode) original fastboot roms global dev, china dev και δοκιμάζω σταδιακά και τις stable αλλά το πρόβλημα παραμένει και φαίνεται ότι είναι θέμα hardware τελικά...με αλλαγή charging board υπάρχει ελπίδα ή μπορεί να είναι και θέμα μπαταρίας ή χειρότερα μητρικής;...ευχαριστώ

Edited by emxa2k
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα σε όλους!

Θέλω την ΒΟΗΘΕΙΑ σας!

Βγήκα με την μηχανή για δουλειές είχα το κινητό στην μπροστινή τσέπη και ξαφνικά από το κρύο ΔΕΝ ανταποκρινεται καθόλου η οθόνη!

Κλήσεις μηνύματα δέχεται!

Ούτε για επανεκκίνηση μπορώ ....

Please help :(:(:(:(

 

ΕΥΤΥΧΩΣ όλα καλά :):):):):)

Το πρόβλημα λύθηκε με αυτό

Τι στεναχώρια πέρασα από το πουθενά .....:lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά. Επειδή έχω αφήσει τις εξελίξεις απ το καλοκαίρι και ψάχνω τώρα τηλέφωνο για ένα φίλο μου θα ήθελα τη γνώμη σας. Εξακολουθεί το κινητό να είναι το best value for money ή το έχει ξεπεράσει κάποιο άλλο? Ας πούμε το redmi pro με την διπλή κάμερα?
http://postimage.org/image/drcngbz27/
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο τουμπα μικρη σημερα,μου εβγαλε οτι βγηκε η σιμ την φτιαχνω κανω επανεκινηση και πλεον μου φτανει μεχρι το mi logo και δεν μπουταρει...Τι κανω? :/

 

Υ.γ δεν πρεπει να χασω με τιποτα εικονες-βιντεο που εχω μεσα

Edited by kflabouris

wii controller με nunchuck καινουρια ιδια με nintendo 15ευρω

Ζακετα ζαρα απο 60ευρω 30

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!!!!εγω οπως εγραψα σε παραπανω ποστ ενδιαφερομαι να αγορασω το κινητο αμεσα !Ομως προβληματιζομαι αν πρεπει να αγορασω αυτο η το 4?οι διαφορες ειναι μεγαλες? θα κρατησω το κινητο το λιγοτερο εναμιση χρονο μαλλον για δυο χρονια και βλεπουμε θα το εχω εκτος απροοπτου!ποια η γνωμη σας?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!!!!εγω οπως εγραψα σε παραπανω ποστ ενδιαφερομαι να αγορασω το κινητο αμεσα !Ομως προβληματιζομαι αν πρεπει να αγορασω αυτο η το 4?οι διαφορες ειναι μεγαλες? θα κρατησω το κινητο το λιγοτερο εναμιση χρονο μαλλον για δυο χρονια και βλεπουμε θα το εχω εκτος απροοπτου!ποια η γνωμη σας?

 

Αυτό πάρε λογω snapdragon...

Link to comment
Share on other sites

Να αναφέρω και εγώ ότι το πρόβλημα που είχα σε ένα Kenzo με την Σιμ1 να μην έχει σήμα καθόλου, με το πέρασμα μιας Global Stable μέσω fastboot έστρωσε. Σε προηγούμενες προσπάθειες αλλαγής ρομ με TWRP δεν έφτιαχνε με τίποτα.

Τέλος καλό, όλα καλά και γλυτώσαμε και το πήγαινε/έλα.

Και τώρα μένει τι μικρόφωνο, που τελικά είναι hardware πρόβλημα. Θα παραγγείλουμε το ανταλλακτικό και το κινητό θα γίνει πλήρως λειτουργικό πάλι.

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρες.

Από όταν πήρα το τηλέφωνο έχω Official Global Stable αλλά ακόμα και στο τελευταίο της Update αντιμετωπίζω ένα θέμα με τις ειδοποιήσεις στη Lock Screen. Κάθε ειδοποίηση που έρχεται (αναπάντητη/mail/hangout κλπ) εμφανίζεται στη Lock Screen αλλά από κάτω γράφει Hidden Content. Πρέπει δηλαδή να ξεκλειδώσω το τηλέφωνο και να μπω στην αντίστοιχη εφαρμογή για να δω το παραμικρό.

Είναι θέμα δικαιωμάτων; κάνω κάτι λάθος; Οι υπόλοιποι με Global Stable έτσι βλέπουν τις ειδοποιήσεις;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρες.

Από όταν πήρα το τηλέφωνο έχω Official Global Stable αλλά ακόμα και στο τελευταίο της Update αντιμετωπίζω ένα θέμα με τις ειδοποιήσεις στη Lock Screen. Κάθε ειδοποίηση που έρχεται (αναπάντητη/mail/hangout κλπ) εμφανίζεται στη Lock Screen αλλά από κάτω γράφει Hidden Content. Πρέπει δηλαδή να ξεκλειδώσω το τηλέφωνο και να μπω στην αντίστοιχη εφαρμογή για να δω το παραμικρό.

Είναι θέμα δικαιωμάτων; κάνω κάτι λάθος; Οι υπόλοιποι με Global Stable έτσι βλέπουν τις ειδοποιήσεις;

 

για δες εδώ

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

για δες εδώ

 

Όλα ήταν σωστά εκτός από το τελευταίο. "Κλείδωσα" τις εφαρμογές ώστε να μην κλείνουν και περιμένω να δω αντίδραση.

Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Όλα ήταν σωστά εκτός από το τελευταίο. "Κλείδωσα" τις εφαρμογές ώστε να μην κλείνουν και περιμένω να δω αντίδραση.

Ευχαριστώ πολύ.

 

και εδώ λεει για whatsapp αλλα λογικά το ίδιο θα είναι και για τις υπολοιπες

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο τουμπα μικρη σημερα,μου εβγαλε οτι βγηκε η σιμ την φτιαχνω κανω επανεκινηση και πλεον μου φτανει μεχρι το mi logo και δεν μπουταρει...Τι κανω? :/

 

Υ.γ δεν πρεπει να χασω με τιποτα εικονες-βιντεο που εχω μεσα

 

κανεις?:O:O:O

Προσπαθησα και απο το fastboot με vol down και power αλλα και αυτο κολλαει :/

wii controller με nunchuck καινουρια ιδια με nintendo 15ευρω

Ζακετα ζαρα απο 60ευρω 30

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά. Επειδή έχω αφήσει τις εξελίξεις απ το καλοκαίρι και ψάχνω τώρα τηλέφωνο για ένα φίλο μου θα ήθελα τη γνώμη σας. Εξακολουθεί το κινητό να είναι το best value for money ή το έχει ξεπεράσει κάποιο άλλο? Ας πούμε το redmi pro με την διπλή κάμερα?

 

Το ρεδμι νοτε 4

 

Είσαι σίγουρος? Εχουν το ίδιο hardware με το pro να έχει την διπλή κάμερα συν την απίστευτη οθόνη που όλοι εγκωμιάζουν. Ακούω γνώμες παιδιά.

http://postimage.org/image/drcngbz27/
Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρος? Εχουν το ίδιο hardware με το pro να έχει την διπλή κάμερα συν την απίστευτη οθόνη που όλοι εγκωμιάζουν. Ακούω γνώμες παιδιά.

 

Εξαρτάται την προτεραιότητα του καθενός...

 

Εάν σου αρέσουν οι AMOLED , τότε Redmi pro. (Εγώ προσωπικά προτιμώ τις LCD σε κινητό και τις πιο έντονες οθόνες σε tablet, γιατί σε μικρά μεγέθη οι AMOLED με ψιλοκουραζουν...)

 

Εάν έχεις προτεραιότητα την μπαταρία και τις custom AOSP και CM Roms, τότε με διάφορα το Redmi note 3 pro. Έχει με διαφορά την καλύτερη μπαταρία από τα 3 (note 4, note 3 pro και Redmi pro) λόγω Snapdragon επεξεργαστή και πολύ πιο πολλές ρομς πάλι για τον ίδιο λογο(Snapdragon)..

 

Η κάμερα και στα τρία κινητά είναι μετριότατη, επομένως για εμένα αυτό δεν θα αποτελούσε κριτήριο.

 

To design είναι υποκειμενικό. To Redmi pro πχ σε εμένα δεν αρέσει γιατί έχει τον fingerprint sensor μπροστά, ενώ τα άλλα δύο που το έχουν πίσω, είναι πιο μινιμαλ και τα θεωρώ πολύ πιο όμορφα.

 

Για μένα, από αυτά τα τρία κινητά, θα επέλεγα σίγουρα το note 3 pro , λόγω του επεξεργαστή και των ωφελειών που αυτό συνεπάγεται (αυτονομία και development)

 

Εάν όμως, μπορείς να κάνεις λίγο καιρό υπομονή, σίγουρα πήγαινε για το Redmi note 4x , που λέγεται ότι θα ανακοινωθεί μέσα στον Ιανουάριο και θα είναι οπτικά όπως το τωρινο note 4 αλλά με επεξεργαστή Snapdragon 652/653 και 4gb ram.

Στην ουσία θα είναι δηλαδή ο αντικαταστάτης του τωρινού note 3 pro.

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα το redmi not 3pro ειρθαι με miui8 αλλά όχι ελληνικά ειπαρχει ελληνική γλώσσα σε official? Είναι η international version του κιν

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by vaggos1989
Link to comment
Share on other sites

Να αναφέρω και εγώ ότι το πρόβλημα που είχα σε ένα Kenzo με την Σιμ1 να μην έχει σήμα καθόλου, με το πέρασμα μιας Global Stable μέσω fastboot έστρωσε. Σε προηγούμενες προσπάθειες αλλαγής ρομ με TWRP δεν έφτιαχνε με τίποτα.

Τέλος καλό, όλα καλά και γλυτώσαμε και το πήγαινε/έλα.

Και τώρα μένει τι μικρόφωνο, που τελικά είναι hardware πρόβλημα. Θα παραγγείλουμε το ανταλλακτικό και το κινητό θα γίνει πλήρως λειτουργικό πάλι.

 

Έχω και εγώ πρόβλημα με το μικρόφωνο. Όταν κάνω κλήση δεν δουλεύει καθόλου το μικρόφωνο. Τελικά δεν είναι software το πρόβλημα, όπως ισχυρίζονται κάποιοι σε άλλα forum, αλλά hardware? Από που μπορούμε να παραγγείλουμε νέο μικρόφωνο και πως το αλλάζουμε;

Link to comment
Share on other sites

Έχω και εγώ πρόβλημα με το μικρόφωνο. Όταν κάνω κλήση δεν δουλεύει καθόλου το μικρόφωνο. Τελικά δεν είναι software το πρόβλημα, όπως ισχυρίζονται κάποιοι σε άλλα forum, αλλά hardware? Από που μπορούμε να παραγγείλουμε νέο μικρόφωνο και πως το αλλάζουμε;

 

...έχεις δοκιμάσει να απενεργοποιήσεις το "οκ google";...επίσης όταν τραβάς βίντεο σε portrait επανέρχεται;...

Edited by emxa2k
Link to comment
Share on other sites

Έχω και εγώ πρόβλημα με το μικρόφωνο. Όταν κάνω κλήση δεν δουλεύει καθόλου το μικρόφωνο. Τελικά δεν είναι software το πρόβλημα, όπως ισχυρίζονται κάποιοι σε άλλα forum, αλλά hardware? Από που μπορούμε να παραγγείλουμε νέο μικρόφωνο και πως το αλλάζουμε;

 

Για παραγγελία θα ψάξεις στο eBay ή στο Aliexpress ως microphone flex cable.

Για την αντικατάσταση θα βρεις βίντεο στο YouTube.

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Έχει να μου προτείνει κάποιος καλή θήκη και tempered glass από Ελλάδα; (και προτάσεις από ebay/Κίνα μου κάνουν αν δεν παίζει κάτι καλό)
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

...έχεις δοκιμάσει να απενεργοποιήσεις το "οκ google";...επίσης όταν τραβάς βίντεο σε portrait επανέρχεται;...

 

Ναι έχω απενεργοποιήσει το "οκ google" και δεν επανέρχεται. Το περίεργο είναι ότι όταν τραβάω βίντεο ο ήχος καταγράφεται κανονικά αλλά όταν πάω στο voice recorder να κάνω ηχογράφηση δεν καταγράφει ήχο. Επίσης ούτε στις κλήσεις δουλεύει το μικρόφωνο. Μόνο με speaker, handfree ή bluetooth μπορώ μιλήσω στο τηλέφωνο.

 

Λόγω του ότι καταγράφει ήχο στο βίντεο γι΄αυτό με προβληματίζει μήπως είναι software το πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Για παραγγελία θα ψάξεις στο eBay ή στο Aliexpress ως microphone flex cable.

Για την αντικατάσταση θα βρεις βίντεο στο YouTube.

 

Βρήκα τo εξής microphone flex cable από Aliexpress:

https://www.aliexpress.com/item/for-Xiaomi-Redmi-Note-3-note3-USB-Dock-Charging-Port-Mic-Microphone-Module-Board-xiaomi-note/32657679999.html

 

Επίσης υπάρχει και αυτό που είναι μόνο μικρόφωνο (δεν ξέρω πόσο εύκολο είναι να αλλάξεις μόνο το μικρόφωνο):

https://www.aliexpress.com/item/New-Microphone-MIC-Speaker-Replacement-Parts-For-Xiaomi-1-Mi1-1S-Mi1S-2-Mi2-2A-3/32771120296.html

 

Ποιο είναι το καλύτερο βίντεο με οδηγίες αντικατάστασης του microphone flex cable ή του μικροφώνου;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα, έκανα δώρο 2 pro 2/16

Αλλά δεν έχουν ακόμα ελληνικά...

Και υπάρχει δυσκολία....

Η έκδοση είναι global stable 8.0.6.0 LHOMIDG...

Και το ερώτημα είναι το εξής.

Θα γίνει αναβάθμιση στα ελληνικά;;;;

Έχει προβλήματα αυτή η ρομ;;;; γενικά!

Είναι καλύτερο να βάλω κάποια άλλη;;; ποια προτείνετε...

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων...

Συγνώμη για τις ερωτήσεις...

Αλλά δεν υπάρχει χρόνος να διαβάσω το νήμα από την αρχή...

Και 20 σελίδες που διάβασα... Δεν πολύ κατάλαβα!

Κάτοχος Mi max.! :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...