Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κάνε αναβάθμιση σε Official Global Stable που εχει Ελληνικά. Ή κοίτα στην αρχική να βάλεις ρομ από xiaomi-miui.gr.

 

Ευχαριστώ φιλε, αλλά άκουσα ότι έχει θεματάκια η Official Global Stable .και για τις Ρομ απο το xiaomi-miui.gr. ,γνωρίζεις ότι υποστηρίζουν το nova go ?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ευχαριστώ φιλε, αλλά άκουσα ότι έχει θεματάκια η Official Global Stable .και για τις Ρομ απο το xiaomi-miui.gr. ,γνωρίζεις ότι υποστηρίζουν το nova go ?

 

Μια χαρά είναι η Stable αλλά αυτά είναι γούστα. Το NOVA go ΔΕΝ θέλει να είσαι Root. Όλες οι xiaomi-miui.gr rom είναι Root. Υπάρχουν βέβαια πολλοί τρόποι μέσω xposed modules να το κρύβεις και να παίζει ή ακόμα και να αφαιρέσεις το Root από την rom πριν την εγκατάσταση. Διαλέγεις και παίρνεις.. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είναι η Stable αλλά αυτά είναι γούστα. Το NOVA go ΔΕΝ θέλει να είσαι Root. Όλες οι xiaomi-miui.gr rom είναι Root. Υπάρχουν βέβαια πολλοί τρόποι μέσω xposed modules να το κρύβεις και να παίζει ή ακόμα και να αφαιρέσεις το Root από την rom πριν την εγκατάσταση. Διαλέγεις και παίρνεις.. ;)

 

Οι stable από miui.gr δεν είναι root

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είναι η Stable αλλά αυτά είναι γούστα. Το NOVA go ΔΕΝ θέλει να είσαι Root. Όλες οι xiaomi-miui.gr rom είναι Root. Υπάρχουν βέβαια πολλοί τρόποι μέσω xposed modules να το κρύβεις και να παίζει ή ακόμα και να αφαιρέσεις το Root από την rom πριν την εγκατάσταση. Διαλέγεις και παίρνεις.. ;)

 

 

Φιλε μου με ποιο τροπο προτείνεις να περασω την official global stable? Με Fastboot Update?η με update του κινητού? Το εχω ξεκλείδωτω με την τελευταία China stable.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου με ποιο τροπο προτείνεις να περασω την official global stable? Με Fastboot Update?η με update του κινητού? Το εχω ξεκλείδωτω με την τελευταία China stable.

 

Harisa ... βαλε παλι official global 8.1.1 και ξανακλειδωσε το , αν εχεις και εφαρμογες απο τραπεζες και θα εισαι οκ και με nova go & otetv και με Ελληνικά .Δες οδηγιες απο ΕΔΩ

Edited by hammer
Link to comment
Share on other sites

Harisa ... βαλε παλι official global 8.1.1 και ξανακλειδωσε το , αν εχεις και εφαρμογες απο τραπεζες και θα εισαι οκ και με nova go & otetv και με Ελληνικά .Δες οδηγιες απο ΕΔΩ

 

Γεια Χάμερ "χακερα",σε ευχαριστω. Θα το προσπαθήσω.

Link to comment
Share on other sites

Harisa ... βαλε παλι official global 8.1.1 και ξανακλειδωσε το , αν εχεις και εφαρμογες απο τραπεζες και θα εισαι οκ και με nova go & otetv και με Ελληνικά .Δες οδηγιες απο ΕΔΩ

 

Άσχετα με το novago είμαι με miui.gr stable,ξεκλείδωτο bootloader,και root( σε δεύτερο χρονο) ibank,paypal,ebay,revolut,ibankpass λειτουργούν κανονικά. Και με το αποτυπωμα.

Μακάρι να είχα και novago να δοκιμαζα

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

Γειά χαρά έχω το rn3 pro 2 16 από τον Αύγουστο 7 μήνες δλδ κ της τελευταίας μέρες άρχισε να κολλάει μου έχει πέσει βέβαια κ μερικές φορές υπάρχει κάποιο καλή εφαρμογή να το καθαρίσω?δοκίμασα να το κάνω εργοστάσιακες ρυθμίσεις αλλα μου ζήτησε κωδικό έχω βάλει την ελληνική ρομ

 

Pls help

Thnx

Link to comment
Share on other sites

Άσχετα με το novago είμαι με miui.gr stable,ξεκλείδωτο bootloader,και root( σε δεύτερο χρονο) ibank,paypal,ebay,revolut,ibankpass λειτουργούν κανονικά. Και με το αποτυπωμα.

Μακάρι να είχα και novago να δοκιμαζα

Φίλε μου εφαρμογές ibank,paypal,ebay,revolut,I bank pass λειτουργούν κανονικά , για θέμα ασφάλειας το λέω . Οι εφαρμογές novago otetv μόνο από το root εμποδιζονται

 

Sent from my Xiaomi Redmi Note 3 pro using Tapatalk

Edited by hammer
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση με 8.1.1.0 ελληνική γτ δεν μου ανάβει το led notification όταν έχω ειδοποιήσεις ;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και ntfs βλέπει με τις κατάλληλες εφαρμογές παιδιά.

 

Αν είστε Root χρειάζεστε το stickmount και έναν file explorer της επιλογής σας.

 

Αν δεν είστε Root χρειάζεστε το total commander (ελεεινό ui αλλά κάνει την δουλειά του) και το usb stick plugin-tc.

 

Με αυτά θα βλέπει και τα ntfs

 

Πως ακριβώς το κατάφερες;

 

Έκανα ότι έλεγε στην περιγραφή του StickMount:

StickMount can utilize the "ntfs-3g" and "mount.exfat-fuse" binaries to add support for ntfs (untested) and exfat, but these are not included. If you place the "ntfs-3g" or "mount.exfat-fuse" files in the root of your internal storage ( /sdcard ), StickMount will automatically use them.

 

Με ES File Explorer, σε android 5.1 το έκανα και λειτουργούσε μια χαρά, αλλά μετά την αναβάθμιση σε XTRV 8.1.1 (Android 6) δεν μπορώ να το κάνω να δει το Stick σε NTFS mode.

 

Κάποια ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Κάποιος γνωστός μου απέκτησε το redmi note 3 pro 2/16 και η μπαταρία του πέφτει σχετικά γρήγορα. Δηλαδή με 1-1.5 ώρα χρήσης internet με wifi(το wifi να είναι ανοιχτό από το πρωί μέχρι το βράδυ) , χωρίς φουλ φωτεινότητα (κάτω από την μέση), χωρίς πολλές κλήσεις (2-3) να είναι μετά από 30 ώρες από την προηγούμενη φόρτιση στο 40%. Πως το βλέπετε εσείς που έχετε το κινητό? Μήπως πρέπει να αλλάξω κάτι στις ρυθμίσεις?
H γυναίκα, το ψάρι και το Xiaomi θέλουν χέρι. Αλλιώς μένεις νηστικός και με ένα τούβλο στο χέρι!!!:p
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Κάποιος γνωστός μου απέκτησε το redmi note 3 pro 2/16 και η μπαταρία του πέφτει σχετικά γρήγορα. Δηλαδή με 1-1.5 ώρα χρήσης internet με wifi(το wifi να είναι ανοιχτό από το πρωί μέχρι το βράδυ) , χωρίς φουλ φωτεινότητα (κάτω από την μέση), χωρίς πολλές κλήσεις (2-3) να είναι μετά από 30 ώρες από την προηγούμενη φόρτιση στο 40%. Πως το βλέπετε εσείς που έχετε το κινητό? Μήπως πρέπει να αλλάξω κάτι στις ρυθμίσεις?

 

Να βάλει το CPU spy και να ελέγξει αν το κινητό μπαίνει σε deep sleep.

Είχα και εγώ πρόβλημα με την μπαταρία με την 8.0.1.

Link to comment
Share on other sites

Έχω πρόβλημα με την μπαταρία. Η κατανάλωση είναι πολύ γρήγορη. Μου ήρθε από Κίνα με unofficial global stable. Νόμιζα ότι το πρόβλημα είναι αυτό. Φλάσαρα official global dev. Το πρόβλημα παραμένει. Κάθε μία με μιάμιση μέρα θέλει φόρτιση. Αν το κινητό δε μπαίνει σε deep sleep τι μπορούμε να κάνουμε; Με factory reset θα λυθεί;
Link to comment
Share on other sites

Έχω πρόβλημα με την μπαταρία. Η κατανάλωση είναι πολύ γρήγορη. Μου ήρθε από Κίνα με unofficial global stable. Νόμιζα ότι το πρόβλημα είναι αυτό. Φλάσαρα official global dev. Το πρόβλημα παραμένει. Κάθε μία με μιάμιση μέρα θέλει φόρτιση. Αν το κινητό δε μπαίνει σε deep sleep τι μπορούμε να κάνουμε; Με factory reset θα λυθεί;

 

Γενικά τι χρήση του κάνεις ?

Ποσο screen on time έχεις ?

Έχεις δυνατό σήμα στην περιοχή σου?

Έχεις ανοικτό 4g συνέχεια ?

Παίζεις παιχνίδια ?

Έχεις εφαρμογές που τρέχουν στο παρασκήνιο Skype Viber WhatsApp messenger facebook?

Και μένα 1,5 μέρα μου βγάζει αλλά του πίνω το αίμα κυριολεκτικα. πολύ gps data συνέχεια ανοιχτά και κανα επεισόδιο που και που .

Edited by Keepkouking

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

Μέτρια χρήση, με πολύ καλό σήμα, χωρίς 4g και παιχνίδια. Με την ίδια χρήση πριν, μου έβγαζε 3 μέρες. Σε κάποια φάση παρατήρησα ότι μετά από πλήρη φόρτιση η κατανάλωση ήταν πάρα πολύ γρήγορη. Το κινητό "έστρωνε" μετά από κανά δυο reboot ή κλείσιμο και μετά άνοιγμα. Είχα unofficial global stable και πέρασα official global dev πιστεύοντας ότι έτσι θα λυθεί. Τα ίδια. Πάντως στο miui.gr βλέπω ότι πολύς κόσμος βλέπει περίεργη και γρήγορη κατανάλωση στο κινητό του (κυρίως redmi note 3 pro ή 4).
Link to comment
Share on other sites

Μέτρια χρήση, με πολύ καλό σήμα, χωρίς 4g και παιχνίδια. Με την ίδια χρήση πριν, μου έβγαζε 3 μέρες. Σε κάποια φάση παρατήρησα ότι μετά από πλήρη φόρτιση η κατανάλωση ήταν πάρα πολύ γρήγορη. Το κινητό "έστρωνε" μετά από κανά δυο reboot ή κλείσιμο και μετά άνοιγμα. Είχα unofficial global stable και πέρασα official global dev πιστεύοντας ότι έτσι θα λυθεί. Τα ίδια. Πάντως στο miui.gr βλέπω ότι πολύς κόσμος βλέπει περίεργη και γρήγορη κατανάλωση στο κινητό του (κυρίως redmi note 3 pro ή 4).

 

οταν εγω ειχα αυτο το θεμα πολυ παλια με την επισημη stable το "ελυνα" με τον εξης τροπο. καθε φορα πριν κλεισω το κινητο μου εσβηνα ολες τις εφαρμογες απο την λιστα με τις προσφατες εφαρμογες. και το κινητο κοιμοταν κανονικα. δοκιμασε το μεχρι να βγαλεις καποια ακρη μιας και δεν ειναι πραγματικη λυση.

μεχρι που μια μερα απλα πηγα στην ελληνικη dev rom και εστρωσε απο μονο του..

Link to comment
Share on other sites

Να βάλει το CPU spy και να ελέγξει αν το κινητό μπαίνει σε deep sleep.

Είχα και εγώ πρόβλημα με την μπαταρία με την 8.0.1.

Τι είναι το cpu spy? Εφαρμογή? Και αν μπαίνει σε deep sleep αυτό είναι κακό?

H γυναίκα, το ψάρι και το Xiaomi θέλουν χέρι. Αλλιώς μένεις νηστικός και με ένα τούβλο στο χέρι!!!:p
Link to comment
Share on other sites

αμα κοπει το ρευμα ενώ περναμε fastboot rom με miflash τι γίνεται; Γνωρίζει κανείς; παπαλα το κινητο;

 

το fastboot mode στο κινητο δεν μπορει να πειραχτει απ οσο ξερω. αν το ρευμα κοπει απλα κλεινει το pc και στο κινητο μπαινεις απο την αρχη σε fastboot και ξανακανεις την διαδικασια. ολα αυτα φυσικα τα υποθετω αλλα δεν μπορω να σκεφτω καποιο λογο για τον οποιο το κινητο θα κολλησει "για παντα".

Link to comment
Share on other sites

το fastboot mode στο κινητο δεν μπορει να πειραχτει απ οσο ξερω. αν το ρευμα κοπει απλα κλεινει το pc και στο κινητο μπαινεις απο την αρχη σε fastboot και ξανακανεις την διαδικασια. ολα αυτα φυσικα τα υποθετω αλλα δεν μπορω να σκεφτω καποιο λογο για τον οποιο το κινητο θα κολλησει "για παντα".

 

Ελπίζω να είναι ετσι οπως τα λες..φυσικα η περιπτωση να κοπει το ρευμα εν ωρα εγκαταστασης ειναι μικρη...ενημερωτικα ρωτησα για το ποσο να αγχωνομαι οταν περναω fastboot rom. Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Ήθελα να ρωτήσω το εξής. Παρατηρώ ξαφνική επανεκκίνηση της συσκευής κάθε 5-7 μέρες. Να ανησυχήσω; το κινητό είναι αγορασμένο από geekbuying και φοράει την global stable 8.0.1.0.0(LHOMIDG). Δεν έχω αλλάξει ποτέ rom ούτε έχω κάνει root
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Ήθελα να ρωτήσω το εξής. Παρατηρώ ξαφνική επανεκκίνηση της συσκευής κάθε 5-7 μέρες. Να ανησυχήσω; το κινητό είναι αγορασμένο από geekbuying και φοράει την global stable 8.0.1.0.0(LHOMIDG). Δεν έχω αλλάξει ποτέ rom ούτε έχω κάνει root

Καλημέρα.Δυστυχώς ΔΕΝ είναι official global stable αλλά unofficial πειραγμένη rom απο τα κινεζομάγαζα. Κοίτα στην αρχική πως θα βάλεις επίσημη ρομ να ησυχάσεις από όλα.;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...