Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ίσως να είναι λογικό.... Πολύ νέα η μαρς...

Αναβάθμισε στην 29..

 

Σε ευχαριστώ για την απάντηση αλλά λέω να περιμένω για την αμέσως επόμενη μιας κ αυτή έχει κυκλοφορήσει αρκετό καιρό ( για τα δεδομένα της miui :p ) όπου λογικά θα βγει αυτήν την εβδομάδα έτσι δεν είναι;

Απλή αναβάθμιση θέλει κ όχι φορμάτ, σωστά;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Παιδιά global developer rom γίνεται να περάσουμε με κλειδωμένο τον bootloader?

Ναι μπορείς να περάσεις official global dev με κλειδωμένο Bootloader. Αν έχεις official global Stable την περνάς μέσω updater. Αν έχεις unofficial (multi από κινεζομάγαζα) πρέπει να περάσεις πρώτα official global Stable μέσω fastboot και μετά μέσω updater πας στην official global dev. Οδηγίες θα βρεις στα λινκ στο πρώτο ποστ.

 

Στάλθηκε από το Nexus 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την απάντηση αλλά λέω να περιμένω για την αμέσως επόμενη μιας κ αυτή έχει κυκλοφορήσει αρκετό καιρό ( για τα δεδομένα της miui :p ) όπου λογικά θα βγει αυτήν την εβδομάδα έτσι δεν είναι;

Απλή αναβάθμιση θέλει κ όχι φορμάτ, σωστά;

 

Ναι δεν θα εχεις πρόβλημα....

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει αυτή από πωλητη στο Εbay που εχουμε αγορασει αρκετα ατομα από διπλανο φορουμ,ειναι γνησια,

http://www.ebay.com/itm/SAMSUNG-MICRO-SDXC-EVO-PLUS-64GB-80MB-64G-64-G-GB-UHS-1-U1-C10-MEMORY-CARD-NEW-/331651939770?hash=item4d37fefdba:g:koQAAOSw9r1V8oOt

και αυτή από Zapals φθηνοτερα ,είναι ιδια μαρκα και μοντελο με αυτην από Ebay,https://www.zapals.com/samsung-evo-64gb-micro-sd-memory-card-uhs-1-class10.html

αλλα δεν γνωρίζουμε την γνησιοτητα της.

Για το αν είναι καλη καρτα, ναι αλλα δεν γνωρίζω για την συμβατοτητα της με το κινητο αυτό.

 

Σε ευχαριστώ. Γνωρίζει κανείς αν η συγκεκριμένη είναι συμβατή;

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια! θελω να αγορασω το note 3 pro ....παιζει καποιο κουπονι? και γενικα απο ποιο καταστημα μου προτεινετε(online/κινα)?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια! θελω να αγορασω το note 3 pro ....παιζει καποιο κουπονι? και γενικα απο ποιο καταστημα μου προτεινετε(online/κινα)?

 

Ποια εταιρία κινητής χρησιμοποιείς και που μένεις-κινείσαι?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ενδιαφέρομαι για Ελληνική γλώσσα αλλά και δεν θέλω να μπω στη διαδικασία να αλλάξω rom. Με την Official Dev Global ROM θα έχω τίποτα απρόβλεπτα bugs? Να το πάτω με Official Stable Global Rom και να περιμένω αν ποτέ βάλουν Ελλινικα?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ενδιαφέρομαι για Ελληνική γλώσσα αλλά και δεν θέλω να μπω στη διαδικασία να αλλάξω rom. Με την Official Dev Global ROM θα έχω τίποτα απρόβλεπτα bugs? Να το πάτω με Official Stable Global Rom και να περιμένω αν ποτέ βάλουν Ελλινικα?

Γενικα η dev έχει καποια μικροbug..

Αμα μππρεις να περιμενεις γοα τα ελληνικα παρτο με stable

Link to comment
Share on other sites

αθηνα cosmote κυριως βορεια!

 

Τότε δε χρειάζεσαι την international edition. Μπορείς να παραγγείλεις είτε από vickmall, είτε από geekbuying, είτε gearbest είτε banggood. Αξιόπιστα είναι και τα 4. Απλά το vickmall είναι ένα κλικ πιο ακριβό αλλά και πιο "σοβαρό" κατάστημα. To καλό που προσφέρει είναι ότι σου δίνει επιλογή της rom, ενώ στα άλλα είναι λίγο ρίσκο η rom με την οποία θα σου ρθει, με τον κίνδυνο να σου έρθει η multi που βάζουν τα κινεζομάγαζα η οποία βγάζει πολλά προβλήματα.

Link to comment
Share on other sites

Γενικα η dev έχει καποια μικροbug..

Αμα μππρεις να περιμενεις γοα τα ελληνικα παρτο με stable

Με stable το πήρα για φίλο για να έχει το κεφάλι του ησυχο. Ας ελπίσουμε να πάρει ελληνικά στο μέλλον (οχι οτι τα θέλει και απαραίτητα).

Ευχαριστώ για την άμεση βοήθεια!

Link to comment
Share on other sites

Η Ελληνική GTV (dev rom) τα σπάει πάντως. Μόνο bug ότι δε συνδέεται πλέον στο PC, μάλλον φταίει ότι είναι Marshmallow...:)

 

Τίποτε άλλο άξιο λόγου απο Bugs...Και εξαφανίζεται το πρόβλημα του Battery Drain που στην Global Stable καταντάει πολύ σπαστικό.

Και επίσης ενημερώνεται συχνά ενσωματόνοτας ότι καλύτερο μπορεί...

 

Μονόδρομος για μένα πλέον οι GTV roms

Link to comment
Share on other sites

Τότε δε χρειάζεσαι την international edition. Μπορείς να παραγγείλεις είτε από vickmall, είτε από geekbuying, είτε gearbest είτε banggood. Αξιόπιστα είναι και τα 4. Απλά το vickmall είναι ένα κλικ πιο ακριβό αλλά και πιο "σοβαρό" κατάστημα. To καλό που προσφέρει είναι ότι σου δίνει επιλογή της rom, ενώ στα άλλα είναι λίγο ρίσκο η rom με την οποία θα σου ρθει, με τον κίνδυνο να σου έρθει η multi που βάζουν τα κινεζομάγαζα η οποία βγάζει πολλά προβλήματα.

 

γενικα δεςν το βρηκα σε καποια απο αυτα τα μαγαζια και το πηρα απο vickmall...στα 179,99 (εινια το γκρι)$

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά η global dev 6.9.29https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161010/82e31d44e849f183bd62f2dfc9141682.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20161010/d7c72fb8fc0bc4c0e55c5810b3e32f4e.jpg

 

sent from my Redmi Note 3 pro Global Edition using tapatalk

 

Μια απο τα ιδια αν εγω το "ζοριζω" λιγο παραπανω...περιμενω να δω αν θα γινει η αναβαθμιση και μεινει το twrp(εκανα την διαδικασια που εκανε και η zaf_4)και εχω μια απορια,ενω η ρομ ειναι dev global στα μυνηματα εχουμε 160 χαρακτηρες η θα εχουμε εστω?

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!!! Ήθελα να ρωτήσω στην λειτουργία της κάμερας εάν το κάνεις αριστερά έχει επιλογή για γρήγορο βίντεο και αργό βίντεο. Εμένα μου έχει μόνο το γρήγορο να μπορώ να πατήσω,το αργό μου το εχει αχνο και δεν μπορώ να το πατήσω. Γιατί γίνεται αυτό? Και εάν γίνεται να έχει και το αργό. Ευχαριστώ προκαταβολικά!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!!! Ήθελα να ρωτήσω στην λειτουργία της κάμερας εάν το κάνεις αριστερά έχει επιλογή για γρήγορο βίντεο και αργό βίντεο. Εμένα μου έχει μόνο το γρήγορο να μπορώ να πατήσω,το αργό μου το εχει αχνο και δεν μπορώ να το πατήσω. Γιατί γίνεται αυτό? Και εάν γίνεται να έχει και το αργό. Ευχαριστώ προκαταβολικά!!!

 

Πρέπει να γυρίσεις την ποιότητα εγγραφής βίντεο σε 720p (HD) για να τραβήξεις slow notion.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Μάγκες είμαι στην τελευταία global stable πάντως εγώ miui 8 και νιώθω μετά το προχθεσινο update πως ή μπαταρία κρατάει αρκετά λιγότερο και γενικα μου ψιλοκολαει σε κάποιες φάσεις το κινητό αυτό με την μπαταρία είναι διεσθητικο φουλ δεν έχω τσεκαρει το battery drain ακομα
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει η εφαρμογη snapdragon camera για την τελευταια dev ελληνικη ΡΟΜ?

 

Την κατεβαζεις και την περνας απο recovery...V3. Είναι καλύτερη σε λεπτομέρεια από την εργοστασιακή

Link to comment
Share on other sites

"Υou've been granted the permission to unlock your device"

 

Πήρα το ok από Mi για να προχωρήσω στο ξεκλείδωμα bootloader.

Αυτή την στιγμή είμαι με MIUI 8 6.9.29 Beta όπως το πήρα από το κατάστημα.(Ελλάδα)

 

επειδή δεν γνωρίζω πόσο διαρκεί η άδεια αυτή για το ξεκλείδωμα.....μπορώ να προχωρήσω ΤΩΡΑ στο ξεκλείδωμα του bootloader ....να ξεκλειδώσει....να μείνω με αυτή-όπως είμαι και μετά αν θέλω από 1-2-3 μήνες να περάσω την Ελληνική με TWRP ?.....ή να το ξεκλειδώσω όταν αποφασίσω να του περάσω την Ελληνική ?........θα ισχύει η άδεια που μου έδωσαν μέχρι τότε ?....έχει ημερομηνία λήξης ?

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα

εχω παρει το κινητό με την rom MIUI Global Stable V8.0.5.0.LHOMIDG. ξαι εχω απογοητευτεί απο την κάμερα ενω η κυρια ειναι μια χαρά η μπροστινή ειναι πολυ χαλια τα δειχνει πολυ θολα σε σημείο που δεν βλέπεται

εχω κάνει ολες τις ρυθμίσεις αλλα τίποτα υπάρχει καποια λυση σε αυτο το πρόβλημα φταίει η rom η βγήκε ελλατωματικο το κινητό ;

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα

εχω παρει το κινητό με την rom MIUI Global Stable V8.0.5.0.LHOMIDG. ξαι εχω απογοητευτεί απο την κάμερα ενω η κυρια ειναι μια χαρά η μπροστινή ειναι πολυ χαλια τα δειχνει πολυ θολα σε σημείο που δεν βλέπεται

εχω κάνει ολες τις ρυθμίσεις αλλα τίποτα υπάρχει καποια λυση σε αυτο το πρόβλημα φταίει η rom η βγήκε ελλατωματικο το κινητό ;

 

το πιθανότερο είναι να έχει θέμα η κάμερά σου. εγώ που έχω το ίδιο κινητό και ρομ, η μπροστινή μου βγάζει μια χαρά φωτογραφίες. και γενικότερα δεν έχω ξανακούσει αντίστοιχο παράπονο, οπότε λογικά είναι θέμα hardware.

Link to comment
Share on other sites

Την κατεβαζεις και την περνας απο recovery...V3. Είναι καλύτερη σε λεπτομέρεια από την εργοστασιακή

 

ειχα δοκιμασει παλιοτερη version και δεν επαιζε, που βρισκω την νεα?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...