Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια το πρόβλημα λύθηκε από μόνο του Απλά τώρα έκανα μία βλακεία με τις άδειες και δεν ανοίγει ή συλλογή.
:ninja:ΟΖ...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

 

φιλε μου το εκανα και εβαλα Version: V8.0.1.0.LHOCNDG (MIUI8) .... στη κινεζικη developer τωρα πως παω για ξεκλειδωμα? τωρα δεν εχω playstore

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου το εκανα και εβαλα Version: V8.0.1.0.LHOCNDG (MIUI8) .... στη κινεζικη developer τωρα πως παω για ξεκλειδωμα? τωρα δεν εχω playstore

Αιτηση για unlock και miunlock tool...

 

Δες στην πρωτη σελιδα στις συχνες ερωτήσεις αν θυμαμαι καλα λεει για το πως περνας το playstore

Link to comment
Share on other sites

Εχω το κινητο σε τσαντακι εν ωρα εργασιας πανω μου και πατιουνται μαλλον τα side buttons και μου εχει τυχει να το βρω κλειστο

ακομα και σε fast boot mode. Νομιζω εχει καποια ρυθμιση για να το σταματησω αυτο απο το να γινεται ; αν ναι.. που ;

Link to comment
Share on other sites

Αιτηση για unlock και miunlock tool...

 

Δες στην πρωτη σελιδα στις συχνες ερωτήσεις αν θυμαμαι καλα λεει για το πως περνας το playstore

 

εκανα και την αιτηση . πρεπει να περασω developer chinese η γινεται ξεκλειdωμα και με official chinese?

αμα βαλω το κινητο σε edl mode μπορω να φλασαρω απευθειας την global developer? η μονο την global stable?

Edited by couros1
Link to comment
Share on other sites

Εχω το κινητο σε τσαντακι εν ωρα εργασιας πανω μου και πατιουνται μαλλον τα side buttons και μου εχει τυχει να το βρω κλειστο

ακομα και σε fast boot mode. Νομιζω εχει καποια ρυθμιση για να το σταματησω αυτο απο το να γινεται ; αν ναι.. που ;

 

settings - lock screen & fingerprints και ξεκλικάρεις το wake with volume buttons και ενεργοποιείς το prevent pocket dials

Link to comment
Share on other sites

Παιδια παρηγγειλα 2 Redmi Note 3 Pro από vickmall και ζητησα Official DEV Global Rom(OTA update&Greek Language))αυτή η ρομ εχει τιποτα Κινεζιες μεσα?

Κανει κανονικα ΟΤΑ updates η θα χρειαστεί ναthn ξηλωσω και να βαλω άλλη ρομ που να μην εχει κινεζιες και που να κανει updates?

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα θέμα με την αυτόματη φωτεινότητα, η οποία είναι πολύ χαμηλή. Όταν την ενεργοποιώ, σχεδόν σβήνει η οθόνη. Αν βάλω τη μπάρα φωτεινότητας χαμηλότερα από κει που πάει με την αυτόματη, φωτίζει αισθητά περισσότερο. Δε μου το έκανε από την αρχή που πήρα το τηλέφωνο. Έχει κανείς ιδέα γιατί το κάνει;
Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα θέμα με την αυτόματη φωτεινότητα, η οποία είναι πολύ χαμηλή. Όταν την ενεργοποιώ, σχεδόν σβήνει η οθόνη. Αν βάλω τη μπάρα φωτεινότητας χαμηλότερα από κει που πάει με την αυτόματη, φωτίζει αισθητά περισσότερο. Δε μου το έκανε από την αρχή που πήρα το τηλέφωνο. Έχει κανείς ιδέα γιατί το κάνει;

 

Έχω την εντύπωση ότι με ενεργή την αυτόματη φωτεινότητα και πειράζοντας την μπάρα φωτεινότητας, ρυθμίζεις το επίπεδο που σε βολεύει...

Link to comment
Share on other sites

Ώρες ώρες νιώθω λίγο βλάκας με αυτό το κινητό. Ήταν τόσο απλό!

 

Κι εγώ στην αρχή νόμιζα ότι η μπάρα ήταν μόνο για την μη αυτόματη φωτεινότητα αλλά μάλλον ρυθμίζει και το επίπεδο της αυτόματης...

Link to comment
Share on other sites

sos,,,,,μετα απο επαννεκινηση κλειδωσε κ δεν δχεται τον κωδικο μου με τιποτα.ξεκλειδωνει η σιμ αλλα οχι το τηλ.τωρα θελει μετα απο 29 λεπτα να δοκιμασω παλι.δοκιμασα να μπω σε recovery αλλα μονο σε fastboot μπαινει μηπως κ του εκανα reset.τι αλλο μπορω να κανω?????ουτε αποτυπωμα δεχεται Edited by george_21
Link to comment
Share on other sites

sos,,,,,μετα απο επαννεκινηση κλειδωσε κ δεν δχεται τον κωδικο μου με τιποτα.ξεκλειδωνει η σιμ αλλα οχι το τηλ.τωρα θελει μετα απο 29 λεπτα να δοκιμασω παλι.δοκιμασα να μπω σε recovery αλλα μονο σε fastboot μπαινει μηπως κ του εκανα reset.τι αλλο μπορω να κανω?????ουτε αποτυπωμα δεχεται

 

αυτο ειχε παθει..φταιει η ρομ??γενικα αυτη ειναι οκ η προβληματικη??

Edited by george_21
Link to comment
Share on other sites

μολις διελυσα το κινητο..καλα να παθω....αντι να κατεβασω global stable κατεβασα developer και πηρα ενα catastrophic failure....fastboot δεν μπαινει νεκρο ειναι....παταω volum up down μαζι ναμπει edl mode αναβοσβηνει το κοκινο λαμπακι μπαινουν οι qualcom drivers αλλα στο refresh sto miflash tools δεν βρισκει το τηλεφωνο.....το πεταω τωρα? οι μα....κιες πληρωνονται...
Link to comment
Share on other sites

kαμια βοηθεια???????????????:(

 

Κλειδωμένο bootloader ? Unofficial rom?

 

----- προσθήκη μηνύματος 50 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

μολις διελυσα το κινητο..καλα να παθω....αντι να κατεβασω global stable κατεβασα developer και πηρα ενα catastrophic failure....fastboot δεν μπαινει νεκρο ειναι....παταω volum up down μαζι ναμπει edl mode αναβοσβηνει το κοκινο λαμπακι μπαινουν οι qualcom drivers αλλα στο refresh sto miflash tools δεν βρισκει το τηλεφωνο.....το πεταω τωρα? οι μα....κιες πληρωνονται...

 

Το βλέπει σαν 900Ε?

Link to comment
Share on other sites

Κλειδωμένο bootloader ? Unofficial rom?

 

----- προσθήκη μηνύματος 50 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Το βλέπει σαν 900Ε?

 

ειχα βαλει απο πριν τουε drivers,,,,μπορει γιαυτο να τους βλεπει...αλλα fastboot δεν μπενει ουτε στο miflash το βρισκει.....παει το διελυσα,,,,,,:cry:

Link to comment
Share on other sites

ειχα βαλει απο πριν τουε drivers,,,,μπορει γιαυτο να τους βλεπει...αλλα fastboot δεν μπενει ουτε στο miflash το βρισκει.....παει το διελυσα,,,,,,:cry:

 

Βρε πως το βλέπει;; Ακριβώς θέλω.. 900Ε ή 9008?

Link to comment
Share on other sites

Κλειδωμένο bootloader ? Unofficial rom? 6.9.29 global/beta φοραω απο προχτες.καποιος τροπος να μπει σε recovery??
Link to comment
Share on other sites

6.9.29 global/beta φοραω απο προχτες.καποιος τροπος να μπει σε recovery??

 

Δεν υπάρχει τρόπος... Μόνο flash με miflash.. Αν είναι κλειδωμένο μόνο σε edl.. Εκτός αν ξεκλειδώσεις όπως είσαι σε fastboot mode

 

----- προσθήκη μηνύματος 81 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

αααα σορρυ τα εχω χαμενα........μολις το βαζω στο usb το βρισκει 900Ε ....

 

2 επιλογές... Ή το ανοιίγεις και σηκώνεις πλακέτα.. ή φτιάχνεις-αγοράζεις καλώδιο

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει τρόπος... Μόνο flash με miflash.. Αν είναι κλειδωμένο μόνο σε edl.. Εκτός αν ξεκλειδώσεις όπως είσαι σε fastboot mode

 

----- προσθήκη μηνύματος 81 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

2 επιλογές... Ή το ανοιίγεις και σηκώνεις πλακέτα.. ή φτιάχνεις-αγοράζεις καλώδιο

 

και τι κανω φιλε μου μ αυτα?

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει τρόπος... Μόνο flash με miflash.. Αν είναι κλειδωμένο μόνο σε edl.. Εκτός αν ξεκλειδώσεις όπως είσαι σε fastboot mode

 

 

 

αν κατεβασω το miflash τι μπορω να κανω δηλ??σορρυ απλα το χω τρεις μερες κ ετυχε αυτο τωρα..

Link to comment
Share on other sites

και τι κανω φιλε μου μ αυτα?

 

Αν βρεις το καλώδιο ή το φτιάξεις μετά θα μπει σε 9008 και θα το δει το miflash και θα το φλασάρεις..

Αλλιώς δες εδώ...

Redmi note 3 Pro Νεκρωμένο εντελώς

 

----- προσθήκη μηνύματος 96 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

[

αν κατεβασω το miflash τι μπορω να κανω δηλ??σορρυ απλα το χω τρεις μερες κ ετυχε αυτο τωρα..

 

Ελληνικός οδηγός Unbrick/Flash Official Rom για το Redmi Note 3 Pro (Kenzo)

 

Έλεγξε bootloader πρώτα... Αν είναι κλειδωμένο με τον παραπάνω οδηγό..

Αν όχι στην πρώτη σελίδα θα βρεις παρόμοιο για ξεκλείδωτο.

Link to comment
Share on other sites

Αν βρεις το καλώδιο ή το φτιάξεις μετά θα μπει σε 9008 και θα το δει το miflash και θα το φλασάρεις..

Αλλιώς δες εδώ...

Redmi note 3 Pro Νεκρωμένο εντελώς

 

----- προσθήκη μηνύματος 96 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Ελληνικός οδηγός Unbrick/Flash Official Rom για το Redmi Note 3 Pro (Kenzo)

 

Έλεγξε bootloader πρώτα... Αν είναι κλειδωμένο με τον παραπάνω οδηγό..

Αν όχι στην πρώτη σελίδα θα βρεις παρόμοιο για ξεκλείδωτο.

 

υποψιν το τηλ ειναι ανοιχτο δεχεται κληςεις τα παντα.απλα δεν με αφηνει να μπω στο μενου.δεν δεχεται τον κωδικο μου.σε μια ωρα παλι θα μπορω.να δοκιμαζα κανα εργοστασιακο κωδικο??πχ 1234?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...