Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

υποψιν το τηλ ειναι ανοιχτο δεχεται κληςεις τα παντα.απλα δεν με αφηνει να μπω στο μενου.δεν δεχεται τον κωδικο μου.σε μια ωρα παλι θα μπορω.να δοκιμαζα κανα εργοστασιακο κωδικο??πχ 1234?

 

Αν δεν βρεις άκρη ισχύει ότι σου πα..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

μολις διελυσα το κινητο..καλα να παθω....αντι να κατεβασω global stable κατεβασα developer και πηρα ενα catastrophic failure....fastboot δεν μπαινει νεκρο ειναι....παταω volum up down μαζι ναμπει edl mode αναβοσβηνει το κοκινο λαμπακι μπαινουν οι qualcom drivers αλλα στο refresh sto miflash tools δεν βρισκει το τηλεφωνο.....το πεταω τωρα? οι μα....κιες πληρωνονται...

 

Προσπαθησε με το mi pc suite

Τα κινητα μου: Motorola Krzr K1m, Samsung SGH-U600, Nokia 2710, Vodafone joy 845, Samsung gte1182, Zte v889s, Zte Geek v975, Xiaomi mi3, Xiaomi Redmi note 3 pro

Xiaomi σημαινει κεχρι

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση εκανα ρε παιδια ,ας την ξανακανω λοιπον!

Διαβαζω για μπρικαρισματα και μπερδέματα με τις ρομ γι'αυτο ρωταω,για να μην κανω καμια πατατα!

Παραγγειλα 2 Redmi Note 3 Pro από vickmall και ζητησα να εχουν Official DEV Global Rom(OTA update&Greek Language)),τι κανουν λοιπον αυτοι που θα τους δοσω τα τηλ.,κατεβαζουν κανονικα updates,και πως ποια είναι αυτά(δηλ. υπαρχει καποια επιλογή,για να μην κατεβασουν τιποτα λαθος update ρωταω)?

Link to comment
Share on other sites

Αν βρεις το καλώδιο ή το φτιάξεις μετά θα μπει σε 9008 και θα το δει το miflash και θα το φλασάρεις..

Αλλιώς δες εδώ...

Redmi note 3 Pro Νεκρωμένο εντελώς

 

----- προσθήκη μηνύματος 96 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Ελληνικός οδηγός Unbrick/Flash Official Rom για το Redmi Note 3 Pro (Kenzo)

 

Έλεγξε bootloader πρώτα... Αν είναι κλειδωμένο με τον παραπάνω οδηγό..

Αν όχι στην πρώτη σελίδα θα βρεις παρόμοιο για ξεκλείδωτο.

 

πω πω φιλε μου!!! την εβαψα εντελως!!!δεν μπορω να το κανω με τιποτα δυστυχως! δεν ξερω τι να κανω αλλα εισαι χρυσο παλικαρι εισαι που βοηθας!!

Edited by couros1
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση εκανα ρε παιδια ,ας την ξανακανω λοιπον!

Διαβαζω για μπρικαρισματα και μπερδέματα με τις ρομ γι'αυτο ρωταω,για να μην κανω καμια πατατα!

Παραγγειλα 2 Redmi Note 3 Pro από vickmall και ζητησα να εχουν Official DEV Global Rom(OTA update&Greek Language)),τι κανουν λοιπον αυτοι που θα τους δοσω τα τηλ.,κατεβαζουν κανονικα updates,και πως ποια είναι αυτά(δηλ. υπαρχει καποια επιλογή,για να μην κατεβασουν τιποτα λαθος update ρωταω)?

 

Το ίδιο πήρα και εγώ. Ρυθμίσεις σχετικά με το τηλ και μετά κάνει την ενημερωση. Δεν χρειάζεται τίποτα άλλο. Ήδη έκανα δύο αναβαθμίσεις και όλα είναι τέλεια. Και ή μετάφραση είναι πλέον μία χαρά. Μην αγχωνεσαι καθόλου.

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο πήρα και εγώ. Ρυθμίσεις σχετικά με το τηλ και μετά κάνει την ενημερωση. Δεν χρειάζεται τίποτα άλλο. Ήδη έκανα δύο αναβαθμίσεις και όλα είναι τέλεια. Και ή μετάφραση είναι πλέον μία χαρά. Μην αγχωνεσαι καθόλου.

 

Thank's φιλε!

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει τρόπος... Μόνο flash με miflash.. Αν είναι κλειδωμένο μόνο σε edl.. Εκτός αν ξεκλειδώσεις όπως είσαι σε fastboot mode

 

 

 

αν κατεβασω το miflash τι μπορω να κανω δηλ??σορρυ απλα το χω τρεις μερες κ ετυχε αυτο τωρα..

 

Τελικα η λυση βρέθηκε,εγινε επαναφορά ρυθμίσεων χωρίς φλασαρισμα κ τέτοια.απο τον λογαριασμόgoogle εύρεση τηλ.διαγραφη τηλ. Κ έσβησε τα πάντα κ τωρα ξαναστηνω.τουλαχιστον ξεκλειδωσε..

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα έχω το mi max θα ήθελα να ρωτήσω πως μπορώ να αλλάξω την γραμματοσειρά στο κινητό; Τα αρχεία με κατάληξη . mtz που έχω κατεβάσει και είμαι γραμματοσειρές πως μπορώ να τα τρέξω και να τα δω μέσα από τα θέματα;

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Σορρυ ρε παιδια ξανα αλλα το τηλ. το θελει η ανηψια μου(2gb ram-16gb μνημη) και η αδελφη μου θελει να ξαναπαραγγηλει αλλο γιάυτην,αξιζει να παραγγηλει το 3gb-32gb που κοστιζει 30 ευρω περιπου παραπανω?
Link to comment
Share on other sites

Σορρυ ρε παιδια ξανα αλλα το τηλ. το θελει η ανηψια μου(2gb ram-16gb μνημη) και η αδελφη μου θελει να ξαναπαραγγηλει αλλο γιάυτην,αξιζει να παραγγηλει το 3gb-32gb που κοστιζει 30 ευρω περιπου παραπανω?

 

ναι αξίζει.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά Έτσι απο απορία....σχεδόν όλο το thread είναι "βοήθεια το μπρικαρα" γιατί τέτοια μανία για αλλαγές....τι ακριβώς θέλετε να πετύχετε?

Το παράγγειλα απο Ελλάδα με global dev και το κινητό φυσάει...

Έτοιμο out of the box...και ελληνικά παντού

 

sent from my Redmi Note 3 pro Global Edition using tapatalk

 

Την ίδια απορία έχω και γω. Δουλειά δεν είχε ο διάολος... Φιλική συμβουλή: αν δεν είστε του χώρου, developers, app engineers κοκ. δεν έχει νόημα να αλλάζετε 10 ρομ την ημέρα για να ανοίγετε το facebook 1/100 του sec. πιο γρήγορα... Ειδικά αν δεν είστε και σίγουροι για ότι κάνετε. Απολαύστε ένα άριστο κινητό και τις εφαρμογές του, μην το γυρνάτε σε εφιάλτη.

HTC Magic, Nexus S, Lenovo Vibe X2, Redmi Note 3 Pro, Mi5s
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά Έτσι απο απορία....σχεδόν όλο το thread είναι "βοήθεια το μπρικαρα" γιατί τέτοια μανία για αλλαγές....τι ακριβώς θέλετε να πετύχετε?

Το παράγγειλα απο Ελλάδα με global dev και το κινητό φυσάει...

Έτοιμο out of the box...και ελληνικά παντού

 

sent from my Redmi Note 3 pro Global Edition using tapatalk

 

Την ίδια απορία έχω και γω. Δουλειά δεν είχε ο διάολος... Φιλική συμβουλή: αν δεν είστε του χώρου, developers, app engineers κοκ. δεν έχει νόημα να αλλάζετε 10 ρομ την ημέρα για να ανοίγετε το facebook 1/100 του sec. πιο γρήγορα... Ειδικά αν δεν είστε και σίγουροι για ότι κάνετε. Απολαύστε ένα άριστο κινητό και τις εφαρμογές του, μην το γυρνάτε σε εφιάλτη.

 

Εγώ όμως έχω μια ερώτηση σε αυτά που λέτε,καλώς μεν αλλά τώρα εκ του ασφαλούς,

Αν δεν υπήρχε η Global με την τωρινή υποστήριξη την γλώσσας μας αλλά για κάποιον τα ελληνικά ηταν απαραίτητα τοτε όλη αυτή η διαδικασία μέχρι την εισαγωγή της Ελληνικής Ρομ θα ηταν μονόδρομος!

Έτσι πριν λίγους μήνες καν δεν θα υπήρχε αυτό το ερώτημα.

Απλα όλα αυτά ,τα κολλήματα, γίνονται γιατί ίσως δεν δίνουν βάσει σε οδηγούς που έχουν παρουσιάσει με κάθε λεπτομέρεια φιλοι εδώ,όλοι ξέρουμε,για να αποφύγουν αυτές οι δυσάρεστες συνέπειες,που τα περισσότερα είναι από βιασύνη και μονο.

Link to comment
Share on other sites

 

Τελικα η λυση βρέθηκε,εγινε επαναφορά ρυθμίσεων χωρίς φλασαρισμα κ τέτοια.απο τον λογαριασμόgoogle εύρεση τηλ.διαγραφη τηλ. Κ έσβησε τα πάντα κ τωρα ξαναστηνω.τουλαχιστον ξεκλειδωσε..

 

Είσαι πολύ τυχερός που στο έκανε....

Τέλος καλό όλα καλά...

 

----- προσθήκη μηνύματος 57 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

πω πω φιλε μου!!! την εβαψα εντελως!!!δεν μπορω να το κανω με τιποτα δυστυχως! δεν ξερω τι να κανω αλλα εισαι χρυσο παλικαρι εισαι που βοηθας!!

 

Τι έκανες τελικά; Είχα δουλειά και έφυγα χθες..

Link to comment
Share on other sites

Είσαι πολύ τυχερός που στο έκανε....

Τέλος καλό όλα καλά...

 

----- προσθήκη μηνύματος 57 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Τι έκανες τελικά; Είχα δουλειά και έφυγα χθες..

 

τιποτα φιλε μου! δεν μπορω να το κανω! θα το στειλω θεσ/νικη να το κανουν....οι μαμακιες πληρωνονται....

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια .πως και δεν βγηκε αυτη την εβδομαδα καινουργια gtv dev??????

 

ειναι εθνικη γιορτη στην Κινα και εχουν τα ρεπα τους

 

----- προσθήκη μηνύματος 42 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχω την εντύπωση ότι με ενεργή την αυτόματη φωτεινότητα και πειράζοντας την μπάρα φωτεινότητας, ρυθμίζεις το επίπεδο που σε βολεύει...

 

πραγματικα τοσα χρονια με τα android αυτο δεν το ηξερα!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, δεν βρήκα αντιστοιχη συζήτηση οπότε ζητώ προκαταβολικα συγγνώμη.

 

Θέλει ένας φίλος μου να αγοράσει το Redmi 3 Pro, 5'' με τον SD 616. (Απο Vickmall με Official Global Rom(google play&Greek language&OTA update))

Δεν ασχολείτε με root, αλλαγή rom οπότε:

 

1) Έχει θέμα υπερθερμανσης (πχ gps +data)?

2) Η μπαταρία ειναι ικανοποιητική? (τα 4100 φαίνονται καλά)

3) H rom που σκοπεύει να παραγγείλει έχει bugs?

 

Υ.Γ. Είμαι κάτοχος του redmi note 3 pro (αρκετά ευχαριστημένος) και επειδή ήθελε μέχρι 5'' του πρότεινα αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά global developer rom γίνεται να περάσουμε με κλειδωμένο τον bootloader?

~~ Oneplus 5T ~~

ex owned: Xiaomi Mi Mix 2, Letv x800- US Version, Xiaomi Redmi Note 3 Pro, Xiaomi Redmi Note 2, Elephone P6000, CooldPad 7320

Link to comment
Share on other sites

Τελικα μετά το χθεσινο που κλειδωσε ,να φταίει η ρομ?? φοράει global 6.9.29 beta. είναι οκ σαν ρομ η θέλει αλλαγή???
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας! Έχω την GTV 6.9.15 της ελληνικής κοινότητας και παρατηρώ ορισμένα προβληματάκια κ θα ήθελα σας παρακαλώ να μου πείτε αν τα έχει παρατηρήσει κ κάποιος από εσάς...

1. Όταν κάνω κλήση από το handsfree ο συνομιλητής μου δεν με ακούει σχεδόν καθόλου!

2. Ορισμένες φορές υπάρχουν "στιγμιαία παγώματα" της οθόνης σε άσχετες στιγμές αλλά κ σε εφαρμογές/παιχνίδια!

3. Η μπαταρία -κατά τη γνώμη μου- καταναλώνεται πιο γρήγορα συγκριτικά με προγενέστερες rom.

Αναφέρω αυτές τις παρατηρήσεις διότι δεν θυμάμαι να τις έχω ξαναδεί σε προηγούμενες rom που είχα φορέσει στο κινητό κ θα ήθελα μία δεύτερη γνώμη κ από εσάς! Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας! Έχω την GTV 6.9.15 της ελληνικής κοινότητας και παρατηρώ ορισμένα προβληματάκια κ θα ήθελα σας παρακαλώ να μου πείτε αν τα έχει παρατηρήσει κ κάποιος από εσάς...

1. Όταν κάνω κλήση από το handsfree ο συνομιλητής μου δεν με ακούει σχεδόν καθόλου!

2. Ορισμένες φορές υπάρχουν "στιγμιαία παγώματα" της οθόνης σε άσχετες στιγμές αλλά κ σε εφαρμογές/παιχνίδια!

3. Η μπαταρία -κατά τη γνώμη μου- καταναλώνεται πιο γρήγορα συγκριτικά με προγενέστερες rom.

Αναφέρω αυτές τις παρατηρήσεις διότι δεν θυμάμαι να τις έχω ξαναδεί σε προηγούμενες rom που είχα φορέσει στο κινητό κ θα ήθελα μία δεύτερη γνώμη κ από εσάς! Ευχαριστώ!

 

Ίσως να είναι λογικό.... Πολύ νέα η μαρς...

Αναβάθμισε στην 29..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...