Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τρωει κάτι σκαλωματα με το δαχτυλικο και το ξεκλειδωμα ή μονο εγω το παθαινω; Ελληνικη μμ
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Τρωει κάτι σκαλωματα με το δαχτυλικο και το ξεκλειδωμα ή μονο εγω το παθαινω; Ελληνικη μμ

 

ναι τρωει.

 

iphone 14 pro

 

Link to comment
Share on other sites

Τρωει κάτι σκαλωματα με το δαχτυλικο και το ξεκλειδωμα ή μονο εγω το παθαινω; Ελληνικη μμ

 

βαλε περισσότερα δάχτυλα και θα ειναι καλυτερα τα πραγματα!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 83 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

tο δοκιμασε κανεις?

απλα χαραμίζεις την καρτα sim με αυτο το τρόπο για μενα δεν υπαρχει λογος να το κανει κανεις!!αλλα φυσικα αυτη ειναι η δικια μου γνωμη!!

Link to comment
Share on other sites

Ρώτησες κάτι συγκεκριμένο;

Για να έχεις ρουτ πρέπει να έχεις ξεκλείδωτο bootloader και supersu στο κινητό σου.

 

Ναι ρώτησα συγκεκριμένα για την international έκδοση αν μπορεί να ρουταριστεί καθώς αν δεν μπορεί δεν θα μπω στην διαδικασία αγοράς καθώς είναι εξαιρετικά σημαντικό για μένα.

 

Δεν βρήκα πουθενά κάποιον οδηγό ρουταρίσματος και μου έκανε εντύπωση.

 

Επομένως, ο bootloader ξεκλειδώνει στην international έκδοση ώστε να έχω root?

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για το root μπορεί να απαντήσει κάποιος?

Επίσης δοκίμασε κανείς xposed?

 

φιλε μου για root είπαμε πρεπει να εχεις ξεκλείδωτο bootloader και μετα φλασαρης

το super su zip για ροοτ!!και xposed δεν παιζει στη miui !!αλλα ειναι xposed wsm tools λέγεται που εχει διαφορα πραγματα να αλλαξεις!!

δες εδω αν σε ενδιαφερει http://en.miui.com/thread-78894-1-1.html

δεν ξερω αν υπαρχει κατι αλλο !!εγω προηγούμενη φορα που ειχα miui αυτο ειχα βαλει!!

Link to comment
Share on other sites

βαλε περισσότερα δάχτυλα και θα ειναι καλυτερα τα πραγματα!!

5 ειναι αρκετα;

 

iphone 14 pro

 

Link to comment
Share on other sites

5 ειναι αρκετα;

 

πιστευω πως ναι παλι εχεις θεμα με τοσα δάχτυλα??

εγω δυο εχω και δεν βλεπω κανενα τραγικο προβλημα στα δεκα αντε τα δυο να μην πιάσουν με την πρωτη!!

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου για root είπαμε πρεπει να εχεις ξεκλείδωτο bootloader και μετα φλασαρης

το super su zip για ροοτ!!και xposed δεν παιζει στη miui !!αλλα ειναι xposed wsm tools λέγεται που εχει διαφορα πραγματα να αλλαξεις!!

δες εδω αν σε ενδιαφερει http://en.miui.com/thread-78894-1-1.html

δεν ξερω αν υπαρχει κατι αλλο !!εγω προηγούμενη φορα που ειχα miui αυτο ειχα βαλει!!

 

Σε ευχαριστώ για την απάντηση.

Στην international έκδοση ο bootloader ξεκλειδώνει κανονικά ή δεν έχει δοκιμαστεί ακόμα?

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Ναι ρώτησα συγκεκριμένα για την international έκδοση αν μπορεί να ρουταριστεί καθώς αν δεν μπορεί δεν θα μπω στην διαδικασία αγοράς καθώς είναι εξαιρετικά σημαντικό για μένα.

 

Δεν βρήκα πουθενά κάποιον οδηγό ρουταρίσματος και μου έκανε εντύπωση.

 

Επομένως, ο bootloader ξεκλειδώνει στην international έκδοση ώστε να έχω root?

 

Μιλάς για ένα κινητό που δεν το ξέρουμε καν..

Αν υποθέσουμε ότι είναι ίδιο με το kenzo πιστεύω σε 1 μήνα θα μπορούμε να το ρουτάρουμε κλπ..

Το θέμα είναι όμως ότι δεν έχουμε ασχοληθεί ακόμη..

Link to comment
Share on other sites

Ανοιξε δηλαδη κανονικα η ειναι μόνιμα στο MI,μάλλον δεν άνοιξε και εγω ο έπαθα εχθες το βραδυ ,κλείδωσε ο bootloader ,ξεκλειδωσετον και θα ξεκινήσει κανονικα το κινητο ,μπες σε fastboot mode πατώντας Volume- και Power μέχρι να δούμε το λαγουδάκι και μετά το συνδέουμε με τον υπολογιστή με τη χρήση ενός USB καλωδίου και το ξεκλειδώνουμε με το MiFlashUnlock

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μηπως μπευρευεσαι γραψε αναλυτικα τι εχεις τωρα,μαλλον εχεις official καποια κινεζικη rom κινεζικη και δεν μπορείς να ξεκλειδωσεις,πρεπει να περασεις dev rom. για να ξεκλειδώσεις μεσω της αναβαθμησεις του κινητου,γράψε ποια εχεις ακριβώς εχεις ομως δεν είμαστε μαντες ,το εγραψα και το πρωι να γραφετε ποια έχετε το πρωτο οταν ρωτάτε κατι.

 

ναι official exw και προσπαθησα να το ξεκλειδωσω αλλα δεν γινεται. πρεπει να περασω μια dev αλλα αυτη να ειναι κινεζικη και μετα ν περασω την ελλληνικη?

Link to comment
Share on other sites

ναι official exw και προσπαθησα να το ξεκλειδωσω αλλα δεν γινεται. πρεπει να περασω μια dev αλλα αυτη να ειναι κινεζικη και μετα ν περασω την ελλληνικη?

Ναι αφου έχεις Stable ROM πρέπει να περασεις μια dev ,εχει 2 dev και μόνο με αυτήν θα ξεκλειδώσεις εύκολα ώστε μετά να περασεις twrp recovery και μετα την ελληνική

Μέσω αναβαθμησεις του κινητού την περνάς την dev.:ninja::ninja:

Δες εδω έχει 2 Developer ROM

Edited by deni77
Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την απάντηση.

Στην international έκδοση ο bootloader ξεκλειδώνει κανονικά ή δεν έχει δοκιμαστεί ακόμα?

Κοίτα μερικά ποστ ποιο πίσω.. Δεν του έχω δοκιμάσει όμως...

 

Sent from my CW-Hi8-super using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

 

 

tο δοκιμασε κανεις?

 

φιλε μου καντο αφοβα, το μονο προβλημα ειναι οτι δε θα χωραει η sd card σε card reader.

Link to comment
Share on other sites

Ναι αφου έχεις Stable ROM πρέπει να περασεις μια dev ,εχει 2 dev και μόνο με αυτήν θα ξεκλειδώσεις εύκολα ώστε μετά να περασεις twrp recovery και μετα την ελληνική

Μέσω αναβαθμησεις του κινητού την περνάς την dev.:ninja::ninja:

Δες εδω έχει 2 Developer ROM

 

σε ευχαριστω πολυ την καταλαβα τωρα την διαδιακασια θα το δοκιμασω και θα επανελθω με το αποτελεσμα. μπορεις αν ειναι ευκολο να μου στειλεις και την καλυτερη ελληνικη rom και πιο σταθερη?

Link to comment
Share on other sites

Εχει κανεις θεμα με bluetooth ακουστικα?

 

Έχω κάποιο BT της Platronic. Με την MIUI δεν είχα θέμα, αλλά με CM13 που φοράω, τις περισσότερες φορές ακούω και ακούγομαι σπασμένος, οπότε και χρησιμοποιώ ενσύρματο (!!!). Βρήκα λοιπόν, κάτι που με χαλάει στην CM.

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Με global dev και mm πλέον. Υπάρχει κάποιος οδηγός για root; Διαβασα στο διαδίκτυο αλλά για lollipop. Απλά δεν θέλω ελληνική ρομ αλλά σκέφτομαι πλέον πολύ έντονα για root.

 

zaf_4 means Zafeira

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με τις δύο sim και την κάρτα sd πηγα να το κανω και εφαγα μια sim. Ευτυχώς έχει 5 ευρώ και βγαίνει εύκολα.

Α

Θα το δοκιμάσω πάλι και θα σας πω...

Htc One X

Samsung Galaxy S 3

Samsung Galaxy S plus

redmi note 3 pro

redmi note 5 pro

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρια με την 6.9.9 beta official dev global ειναι για τα μπαζα.Σε αναμονη ολο το βραδυ χανει 20% με το android system να τρωει το 38%.Εχει θεμα τελικα η 6.0.1.
Link to comment
Share on other sites

Eπιβεβαιωνω και εγω για μπαταρια με 6.9.9.Μεγαλη διαφορα σε σχεση με πριν κατα την αναμονη.Φαινεται οτι οσο ειναι σε κατασταση deep sleep να δουλευει κανονικα η cpu στο παρασκηνιο.Απο οτι ειδα λιγο στο en miui και στο facebook είναι γενικό πρόβλημα.Επίσης το αποτύπωμα καποιες στιγμές κάνει τα δικά του.Για μπαταρία θα περιμένω μερικές πλήρεις φορτίσεις ακόμα και τα επόμενα updates για να δω πως θα παει.
Link to comment
Share on other sites

το deep sleep σε μενα δειχνει να δουλευει αψογα.

προχθες το βραδυ εχασε 1-2% μονο με τα παντα ανοιχτα.

 

iphone 14 pro

 

Link to comment
Share on other sites

το deep sleep σε μενα δειχνει να δουλευει αψογα.

προχθες το βραδυ εχασε 1-2% μονο με τα παντα ανοιχτα.

 

Απ ότι κατάλαβα η mm αν μπει σε καθαρή εγκατάσταση είναι πολύ καλή σε μπαταρία..

Σε μένα σχεδόν μία ώρα οθόνη με ρυθμίσεις κλπ έφαγε 6%

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα χθες το βραδυ μπαινοντας στο chrome σε ενα site (official) με πεταγε σε μια σελιδα αγνωστη)

τωρα μου βγαζει (13) οπο εντοπιστηκαν

εαν αυτο δεν εχει επιλυθει μεσα σε λιγα λεπτα οι ιοι θα βλαωουν την καρτα SIM

ακολουθυηστε τις οδηγιες για να προστατευσετετε το τηλεφωνο κλπ κπλ.....

σας λεεικατι η εν λογω ειδοποιηση?

τι πρεπει να κανω?(ΥΠΟΨΙΝ ΚΑΤΕΒΑΣΑ ΕΝΑ FREE ADBLOCKER BROWSER και μπαινω κανονικα απο εκει χωρις προβληματα)

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα MIUI 8 Global Stable. Φόρτιση στο 100% Τετάρτη, σήμερα Σάββατο (3 μέρες) είναι στο 43%.

Απλά δεν υπάρχει...

 

Δεν ισχύει ότι έχει χειρότερη μπαταρία; είμαι με την αμέσως προηγούμενη Global Stable και δεν κάνω update επειδή είχα διαβάσει ότι η μπαταρία ήταν ελαφρώς χειρότερη.

Link to comment
Share on other sites

Απ ότι κατάλαβα η mm αν μπει σε καθαρή εγκατάσταση είναι πολύ καλή σε μπαταρία..

Σε μένα σχεδόν μία ώρα οθόνη με ρυθμίσεις κλπ έφαγε 6%

Καλημερα φιλε γιατί δεν μπορώ να το βρω για να το ενεργοποιήσω το usb debugging στην νεα ρομ,θέλω να συνδεθώ με το MiPCSuite και δεν μπορώ ,το για άγνωστες πηγές το ενεργοποίησα και το Pdanet το ιδιο ψάχνει,το γύρισα και στα αγγλικά για να το βρω ,τίποτα δεν βρήκα ,:chair::chair::chair::rocket:

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...