Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το Aroma ειναι ενα script με το οποιο επιλεγεις εσυ τι θα εγκατασταθει στη συσκευη σου και τι οχι. Κατα τ αλλα ειναι οι ιδιες ρομ.

 

Ευχαριστώ για την απάντηση... Για να περάσω την τελευταία aroma λοιπόν θα χρειαστεί να κάνω format επειδή πάω από miui 8 σε 9;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ευχαριστώ για την απάντηση... Για να περάσω την τελευταία aroma λοιπόν θα χρειαστεί να κάνω format επειδή πάω από miui 8 σε 9;

 

για να λειτουργει καλυτερα ναι, αλλα δεν ειναι απαραιτητο, δοκιμασε το και χωρις φορματ. Εγω ετσι το εκανα αλλα ειχα προβλημα με καταναλωση μπαταριας και εκανα μετα φορματ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή χρονιά!

Επειδή μου την έχει δώσει με την xiaomi που δεν δίνει αναβάθμιση για το τηλέφωνο,αποφάσισα να προχωρήσω σε custom rom.

Ξεκλείδωμα του bootloader και πέρασμα άλλης.

1)Έχει βγει κάποια απροβληματιστη oreo για το τηλέφωνο μας;(που να την έχει περάσει κάποιος;)

2)Ποια η διαδικασία που πρέπει να ακολουθήσω;

Link to comment
Share on other sites

Καλη χρονια αλανια

Εχω το κντ σε special edition απο τον απριλη κ τοχω πιο πολυ για σερφαρισμα καθως δεν ειχε σιμ μεχρι τον νοεμβριο οπου κ του βαλα.Μετα απο ενα μηνα πανω σε μια αναβαθμιση εκανε επανεκινηση κ δεν ανοιξε ποτε.Το πηγα σε εναν ειδημων αλλα τπτ,εχετε να προτεινετε κατι γτ ειναι σαν καινουριο κ ειναι νεκρο κ λιγο πριν το καδο.

Ευχαριστω εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

Καλη χρονια αλανια

Εχω το κντ σε special edition απο τον απριλη κ τοχω πιο πολυ για σερφαρισμα καθως δεν ειχε σιμ μεχρι τον νοεμβριο οπου κ του βαλα.Μετα απο ενα μηνα πανω σε μια αναβαθμιση εκανε επανεκινηση κ δεν ανοιξε ποτε.Το πηγα σε εναν ειδημων αλλα τπτ,εχετε να προτεινετε κατι γτ ειναι σαν καινουριο κ ειναι νεκρο κ λιγο πριν το καδο.

Ευχαριστω εκ των προτερων

 

Δοκίμασεhard reset.Πατα βίντεο στο youtube.Υποψιν χάνονται όλα τα δεδομένα!

Link to comment
Share on other sites

Καλη χρονια αλανια

Εχω το κντ σε special edition απο τον απριλη κ τοχω πιο πολυ για σερφαρισμα καθως δεν ειχε σιμ μεχρι τον νοεμβριο οπου κ του βαλα.Μετα απο ενα μηνα πανω σε μια αναβαθμιση εκανε επανεκινηση κ δεν ανοιξε ποτε.Το πηγα σε εναν ειδημων αλλα τπτ,εχετε να προτεινετε κατι γτ ειναι σαν καινουριο κ ειναι νεκρο κ λιγο πριν το καδο.

Ευχαριστω εκ των προτερων

 

Βάλε fastboot rom με miflash.. Αν δεν ανοίξει ούτε τότε δυστυχώς είναι για πέταμα.. Στην πρώτη σελίδα του forum σου λέει την διαδικασία.. Λογικά έχεις πάθει hardbrick... Δεν νομίζω να χάλασε εκτός αν είναι κάποια πτώση όπου τα έπαιξε η μητρική ή η οθόνη... Καλή τύχη

 

Υ. Γ δοκίμασε volume down και power button μαζί πατημένα για 5 με 10 sec να δούμε αν βγάζει το λαγουδάκι.. Αν έχεις τώρα κλειδωμένο bootloader που φαντάζομαι πως έχεις δεν θυμάμαι αν μπαίνει σε fastboot mode ή σε edl... Έχω ένα χρόνο να ασχοληθώ με edl.. Τεσπα δοκίμασε και volume up με power button και volume down με power button να δούμε τι βγάζει

 

----- προσθήκη μηνύματος 15 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημέρα και καλή χρονιά!

Επειδή μου την έχει δώσει με την xiaomi που δεν δίνει αναβάθμιση για το τηλέφωνο,αποφάσισα να προχωρήσω σε custom rom.

Ξεκλείδωμα του bootloader και πέρασμα άλλης.

1)Έχει βγει κάποια απροβληματιστη oreo για το τηλέφωνο μας;(που να την έχει περάσει κάποιος;)

2)Ποια η διαδικασία που πρέπει να ακολουθήσω;

 

Πολύ δυνατή είναι η nitrogen που έχει πάει και σε Android 8.1..θα νομίζεις πως έχεις άλλο τηλέφωνο... Το θέμα είναι με τις custom rom ότι χάνεις λίγο ισχύ σε σήμα κινητής και WiFi ακόμα και αν περάσεις το official firmware πριν το φλας... Προσωπικά όμως δεν με απασχολεί,διότι η 8.1 είναι ένα αριστούργημα... Έχει κάποια θέματα ακόμα αλλά σε γενικές γραμμές πιστεύω θα μείνεις ικανοποιημενος... Ορίστε και το λινκ.. Σου λέει μέσα την διαδικασία νομίζω.. Πρέπει να ξεκλειδώσεις bootloader και να περάσεις το zcx twrp recovery σαν ας πούμε η δύσκολη δουλειά.. Μετά είναι όλα εύκολα... Καλή τύχη

 

https://forum.xda-developers.com/redmi-note-3/development/rom-nitrogen-os-11-01-2017-t3536211

 

 

Το bootloader ξεκλειδώνει κάνοντας αίτηση στην xiaomi και στο ξεκλειδώνει σε μια με δύο μέρες... Και το twrp το βρίσκεις το κατεβάζεις βάζεις το κινητό σε bootloader mode (volume down και power button μαζί για 5 δεύτερα), συνδέεις το κινητό στον υπολογιστή και ακολουθείς αυτήν την διαδικασία... https://www.google.gr/amp/s/www.howtogeek.com/240047/how-to-flash-twrp-recovery-on-your-android-phone/amp/

 

Επίσης αν δεν θέλεις να χάσεις την miui σου μπορείς μέσα από το twrp που θα περάσεις να κάνεις backup όλη την ρομ και μετά αν δεν σου άρεσε η oreo με ένα κλικ να επανέλθεις σε miui... Επίσης μπορείς να κάνεις dual boot κρατώντας την miui και βάζοντας από πάνω και oreo... Προχωρημένα πράγματα αυτά... Ψάξτο λίγο αν σε ενδιαφέρουν αυτά...

Edited by oraiustepe
Link to comment
Share on other sites

Βάλε fastboot rom με miflash.. Αν δεν ανοίξει ούτε τότε δυστυχώς είναι για πέταμα.. Στην πρώτη σελίδα του forum σου λέει την διαδικασία.. Λογικά έχεις πάθει hardbrick... Δεν νομίζω να χάλασε εκτός αν είναι κάποια πτώση όπου τα έπαιξε η μητρική ή η οθόνη... Καλή τύχη

 

Υ. Γ δοκίμασε volume down και power button μαζί πατημένα για 5 με 10 sec να δούμε αν βγάζει το λαγουδάκι.. Αν έχεις τώρα κλειδωμένο bootloader που φαντάζομαι πως έχεις δεν θυμάμαι αν μπαίνει σε fastboot mode ή σε edl... Έχω ένα χρόνο να ασχοληθώ με edl.. Τεσπα δοκίμασε και volume up με power button και volume down με power button να δούμε τι βγάζει

 

----- προσθήκη μηνύματος 15 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Πολύ δυνατή είναι η nitrogen που έχει πάει και σε Android 8.1..θα νομίζεις πως έχεις άλλο τηλέφωνο... Το θέμα είναι με τις custom rom ότι χάνεις λίγο ισχύ σε σήμα κινητής και WiFi ακόμα και αν περάσεις το official firmware πριν το φλας... Προσωπικά όμως δεν με απασχολεί,διότι η 8.1 είναι ένα αριστούργημα... Έχει κάποια θέματα ακόμα αλλά σε γενικές γραμμές πιστεύω θα μείνεις ικανοποιημενος... Ορίστε και το λινκ.. Σου λέει μέσα την διαδικασία νομίζω.. Πρέπει να ξεκλειδώσεις bootloader και να περάσεις το zcx twrp recovery σαν ας πούμε η δύσκολη δουλειά.. Μετά είναι όλα εύκολα... Καλή τύχη

 

https://forum.xda-developers.com/redmi-note-3/development/rom-nitrogen-os-11-01-2017-t3536211

 

 

Το bootloader ξεκλειδώνει κάνοντας αίτηση στην xiaomi και στο ξεκλειδώνει σε μια με δύο μέρες... Και το twrp το βρίσκεις το κατεβάζεις βάζεις το κινητό σε bootloader mode (volume down και power button μαζί για 5 δεύτερα), συνδέεις το κινητό στον υπολογιστή και ακολουθείς αυτήν την διαδικασία... https://www.google.gr/amp/s/www.howtogeek.com/240047/how-to-flash-twrp-recovery-on-your-android-phone/amp/

 

Επίσης αν δεν θέλεις να χάσεις την miui σου μπορείς μέσα από το twrp που θα περάσεις να κάνεις backup όλη την ρομ και μετά αν δεν σου άρεσε η oreo με ένα κλικ να επανέλθεις σε miui... Επίσης μπορείς να κάνεις dual boot κρατώντας την miui και βάζοντας από πάνω και oreo... Προχωρημένα πράγματα αυτά... Ψάξτο λίγο αν σε ενδιαφέρουν αυτά...

 

Ευχαριστώ πααααααααρα πολύ για την απάντηση.Ολοκληρωμενη,ότι έψαχνα.

Περιμένω κωδικό και θα επανέλθω!:):p

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλή χρονιά!!!

 

Όντως, η nitrogen 8.1 είναι άπαιχτη!!! Όπως και η abc.

 

Άσχετο... Τι έγινε με την κλήρωση ρε παιδιά για το Samsung;; ακόμα να γίνει;;;

Edited by studiosakis
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλή χρονιά!!!

 

Όντως, η nitrogen 8.1 είναι άπαιχτη!!! Όπως και η abc.

 

Άσχετο... Τι έγινε με την κλήρωση ρε παιδιά για το Samsung;; ακόμα να γίνει;;;

 

Λείπει όμως το xposed γιαυτό και την ξήλωσα.. Για dual boot είναι μια χαρά ή για κάποιον που δεν τον ενδιαφέρει το xposed.. Εξίσου γρήγορη όμως και η nitrogen 7.1.2 που έχω τώρα πάνω και χωρίς μικρό προβλήματα της 8.1... Θεωρώ πως αυτή την στιγμή είναι η πιο γρήγορη ρομ που παίρνει xposed... Η abc ποια είναι;; καινούργια;

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Περνώντας την nitrogen 7.1.2 stable βλέπω ότι το σήμα WiFi υστερεί κατά ένα κουτάκι έναντι της miui τουλάχιστον στο δικό μου δίκτυο.. Το σήμα κινητής είναι εξαιρετικό... Έχω περασμένο official firmware Σεπτεμβρίου... Τι γίνεται με τα firmware; δεν θα έπρεπε να διορθώνουν και το WiFi; ξέρω θα μου πείτε ένα κουτάκι τι σε πειράζει αλλά από 2 κουτάκια έχω πέσει στο ένα που είναι μεγάλη διαφορά στην ταχύτητα... Κανείς που να διακρίνει διαφορές miui σε custom roms στο WiFi;

Link to comment
Share on other sites

Τοχα κανει ηδη αυτο με το power n volume but only bear not

 

----- προσθήκη μηνύματος 84 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τοχα κανει ηδη αυτο με το power n volume but only bear not

 

----- προσθήκη μηνύματος 66 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το κντ ειναι σαλονιου κ δεν ειχε βγει απτο σπιτι(ειναι σαν νατου βγαλα τη ζελατινα) κ η χρηση του ηταν ελαφρια,μονο coc fb utube κ δεν εχει πεσει ποτε.Ο μαστορας που τοχε 3 βδομαδες μουπε οτι κατεβασε οολλα προγραμματα για νατανοιξει αλλα τζιφος,μαλλον παω για φλας γκορντον κιοτι γινει.

Ευχαριστω πολυ για την πολυτιμη βοηθεια ...αα κ κατι τελευταιο,εχω ξεχωρισει 3 κντ κ θαθελα τη γνωμη σας,σε ποιο νημα να αποτανθω;

Link to comment
Share on other sites

Λείπει όμως το xposed γιαυτό και την ξήλωσα.. Για dual boot είναι μια χαρά ή για κάποιον που δεν τον ενδιαφέρει το xposed.. Εξίσου γρήγορη όμως και η nitrogen 7.1.2 που έχω τώρα πάνω και χωρίς μικρό προβλήματα της 8.1... Θεωρώ πως αυτή την στιγμή είναι η πιο γρήγορη ρομ που παίρνει xposed... Η abc ποια είναι;; καινούργια;

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Περνώντας την nitrogen 7.1.2 stable βλέπω ότι το σήμα WiFi υστερεί κατά ένα κουτάκι έναντι της miui τουλάχιστον στο δικό μου δίκτυο.. Το σήμα κινητής είναι εξαιρετικό... Έχω περασμένο official firmware Σεπτεμβρίου... Τι γίνεται με τα firmware; δεν θα έπρεπε να διορθώνουν και το WiFi; ξέρω θα μου πείτε ένα κουτάκι τι σε πειράζει αλλά από 2 κουτάκια έχω πέσει στο ένα που είναι μεγάλη διαφορά στην ταχύτητα... Κανείς που να διακρίνει διαφορές miui σε custom roms στο WiFi;

 

Έχω την πεποίθηση ότι ο δείκτης σήματος στην MIUI (8) όταν την είχα ήταν ή λάθος ή πλασματικός.

Δεν είχα ποτέ ένδειξη διαφορετική του 100% ή καθόλου.

Τώρα που είμαι με aosp extended 7.1 βλέπω κανονικά τις διακυμάνσεις στο σήμα του wifi.

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

Έχω την πεποίθηση ότι ο δείκτης σήματος στην MIUI (8) όταν την είχα ήταν ή λάθος ή πλασματικός.

Δεν είχα ποτέ ένδειξη διαφορετική του 100% ή καθόλου.

Τώρα που είμαι με aosp extended 7.1 βλέπω κανονικά τις διακυμάνσεις στο σήμα του wifi.

 

Ναι και εγώ με miui με δύο πόρτες κλειστές αν και μέσο όρο είχα 2 στα 4 κουτάκια,έπιανε καμία φορά και τέρμα και μου έκανε εντύπωση πως μπορεί να πιάσει τέρμα σήμα με δύο πόρτες κλειστές και όχι με το καλύτερο ρουτερ.. Δεν ξέρω τι να πω.. Βέβαια μάλλον σωστά τα έλεγε γιατί επιανα ταχύτητες στα download ενώ τώρα δεν πιάνω πάντα φουλ.. Μάλλον είναι χειρότερα με custom ακόμα και με το firmware πάνω

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Μπαίνω σήμερα μετά από πολύ καιρό και το xiaomi μου παρουσίασε το πρώτο του πρόβλημα.

 

Το έβαλα να φορτίσει το βράδυ και ξύπνησα το πρωί και λέει ότι είναι στο 23%

Πάω να το ανοίξω και λέει ότι παρουσιάστηκε πρόβλημα στο σύστημα. Wait ή οκ. Περίμενα κανένα 5λεπτο και ξανά το ίδιο. Πάτησα το power button παρατεταμένα και το άνοιξα από την αρχή. Φορτισμένο 99%. Βάζω το πρώτο πριν οκ. Βάζω το δεύτερο πριν οκ.; και μετά ως συνήθως ζητάει το pattern.

 

Το βάζω και δεν το αναγνωρίζει.. Έχει κλειδώσει και κάθε πέντε λεπτά ζητάει το ξαναβάλω. Δεν δέχεται με τίποτα το σωστό. Την κάτσαμε την βάρκα. Άλλος τρόπος να το ανοίξω?

 

 

Μετά από 30 λεπτά, απλα πήρε κανονικά τον κωδικό.. Τη φάση και αυτή, πρωί πρωί

Edited by dyannisb
Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε ο κωδικός ξεκλειδωματος,και θέλω να προχωρήσω στην διαδικασία.

Α)Πως παίρνω backup τον kernel που έχω τώρα,ώστε σε περίπτωση που θελήσω να ξαναγυρίσω στα ίδια να έχω αντίγραφο;

Β)Ποιον kernel δοκιμασμένο να περάσω ώστε να έχω double tap to wake?

Η)Ποια δοκιμασμένη ρομ ΜΕ ελληνικά να περάσω ώστε να λειτουργήσει χωρίς bugs?(τι ωραία που θα ήταν αν μπορούσα να περάσω και oreo...χαχαχχαχαχα)

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε ο κωδικός ξεκλειδωματος,και θέλω να προχωρήσω στην διαδικασία.

Α)Πως παίρνω backup τον kernel που έχω τώρα,ώστε σε περίπτωση που θελήσω να ξαναγυρίσω στα ίδια να έχω αντίγραφο;

Β)Ποιον kernel δοκιμασμένο να περάσω ώστε να έχω double tap to wake?

Η)Ποια δοκιμασμένη ρομ ΜΕ ελληνικά να περάσω ώστε να λειτουργήσει χωρίς bugs?(τι ωραία που θα ήταν αν μπορούσα να περάσω και oreo...χαχαχχαχαχα)

 

Εγώ έχω περασμένη την aosp extended βασίζεται στην τελευταία nougat έχει double tap to wake χωρίς να αλλάζεις kernel. Κανένα bug, αρκετή διαθέσιμη παραμετροποιηση, καλή μπαταρία, σχεδόν stock android, κλασσικές καλές επιδοσεις.

Για backup προφανώς εννοείς όλη την ρομ. Αυτό γίνεται μέσω twrp που έτσι και αλλιώς θα περάσεις αφού θα βάλεις custom rom.

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

Ίσως η καλύτερη ρομ σε αυτονομία μπαταρίας.. Μπορεί να είναι Android 6.. Μπορεί να μην είναι το ίδιο γρήγορη όπως οι καινούργιες.. Μπορεί να έχει παλιό security patch (αν και σιγά το πράγμα, τι θα πάθετε; )... Δεν έχει κανένα bug πέρα του ότι πρέπει να φλασαρεις ένα camera fix για να ανοίξει η κάμερα, αλλά σε γενικές γραμμές είναι η καλύτερη ρομ που είχα στο κινητό μου, βάσει της χρήσης που το κάνω, 8 με 8 μισή ώρες οθόνη με WiFi, messenger fb YouTube chrome ενώ με την stable nitrogen 7.1.2 έχω 6 μισή και πολύ βαριά 7 ώρες οθόνης..με καμιά άλλη ρομ δεν έχω πατήσει 8 ώρες οθόνης

 

https://www.google.gr/amp/s/forum.xda-developers.com/redmi-note-3/development/rom-cyanogenmod-13-0-xiaomi-redmi-note-3-t3350656/amp/

Link to comment
Share on other sites

Ίσως η καλύτερη ρομ σε αυτονομία μπαταρίας.. Μπορεί να είναι Android 6.. Μπορεί να μην είναι το ίδιο γρήγορη όπως οι καινούργιες.. Μπορεί να έχει παλιό security patch (αν και σιγά το πράγμα, τι θα πάθετε; )... Δεν έχει κανένα bug πέρα του ότι πρέπει να φλασαρεις ένα camera fix για να ανοίξει η κάμερα, αλλά σε γενικές γραμμές είναι η καλύτερη ρομ που είχα στο κινητό μου, βάσει της χρήσης που το κάνω, 8 με 8 μισή ώρες οθόνη με WiFi, messenger fb YouTube chrome ενώ με την stable nitrogen 7.1.2 έχω 6 μισή και πολύ βαριά 7 ώρες οθόνης..με καμιά άλλη ρομ δεν έχω πατήσει 8 ώρες οθόνης

 

https://www.google.gr/amp/s/forum.xda-developers.com/redmi-note-3/development/rom-cyanogenmod-13-0-xiaomi-redmi-note-3-t3350656/amp/

 

E, τότε γιατί δεν δοκιμάζεις αυτή https://forum.xda-developers.com/redmi-note-3/development/rom-lineageos-13-0-t3533744 που είναι και του δικού μας νοματαίου; βασίζεται στην Lineage13 και έχει και το τελευταίο security patch ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ από την επίσημη κυκλοφορία της. Την είχα για αρκετά μεγάλο διάστημα στο κινητό μου και ήμουν πλήρως ικανοποιημένος. Επέστρεψα σε MIUI 9 από την ελληνική κοινότητα, απλώς για αλλαγή στην εμφάνιση.

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Την έχω βάλει... Δεν είχα την ίδια διάρκεια μπαταρίας... Αυτή που έστειλα είναι καθαρά λόγω διάρκειας μπαταρίας.. Την έχω εδώ και ένα χρόνο περίπου και απλά όποια άλλη μου αρέσει την βάζω σε dualboot.. Το security patch δεν με ενδιαφέρει.. Αν είναι να μου χακαρουν το κινητό θα το κάνουν είτε με το patch είτε όχι
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,

 

μετα απο αλλαγες ρομ ξαναγυρισα στην miui αλλα κατι δεεεεεν...

 

εχετε να μου προτεινετε καποια με οσο το δυνατον λιγοτερα bugs?και να δουλευει καμερα βιντεο κανονικα;;

με φλασ κλπ το εχω δεν εχω θεμα...

 

αν εχει και ota ειναι πλας αλλα μικρο το κακο...

διαβασα για την nitro,los κλπ αλλα δεν ξερω ποια

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,

 

μετα απο αλλαγες ρομ ξαναγυρισα στην miui αλλα κατι δεεεεεν...

 

εχετε να μου προτεινετε καποια με οσο το δυνατον λιγοτερα bugs?και να δουλευει καμερα βιντεο κανονικα;;

με φλασ κλπ το εχω δεν εχω θεμα...

 

αν εχει και ota ειναι πλας αλλα μικρο το κακο...

διαβασα για την nitro,los κλπ αλλα δεν ξερω ποια

 

ακριβώς 5 post πιο πάνω

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,

 

μετα απο αλλαγες ρομ ξαναγυρισα στην miui αλλα κατι δεεεεεν...

 

εχετε να μου προτεινετε καποια με οσο το δυνατον λιγοτερα bugs?και να δουλευει καμερα βιντεο κανονικα;;

με φλασ κλπ το εχω δεν εχω θεμα...

 

αν εχει και ota ειναι πλας αλλα μικρο το κακο...

διαβασα για την nitro,los κλπ αλλα δεν ξερω ποια

 

Εγώ χρησιμοποιώ την LOS (lineage 14.1). Δεν έχω βρει κάποιο bug μεχρι στιγμής. Ενημερώνεται κάθε βδομάδα και έχει ιδιαίτερα ενεργό forum. Δεν εχει όμως ενεργοποιημένο dt2w απο μόνη της οπότε χρησιμοποιώ τον radon kernel.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ χρησιμοποιώ την LOS (lineage 14.1). Δεν έχω βρει κάποιο bug μεχρι στιγμής. Ενημερώνεται κάθε βδομάδα και έχει ιδιαίτερα ενεργό forum. Δεν εχει όμως ενεργοποιημένο dt2w απο μόνη της οπότε χρησιμοποιώ τον radon kernel.

 

Φίλε μου να σε ρωτήσω.Μπορω να βάλω μόνο τον συγκεκριμένο κερνελ στην official mui μιας και μου έχει έρθει από χιαομι για να ξεκλειδώσω bootloader? Συγκεκριμένα,μια χαρά είμαι με την επίσημη,απλά το μόνο που μου λείπει είναι το dt2w

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου να σε ρωτήσω.Μπορω να βάλω μόνο τον συγκεκριμένο κερνελ στην official mui μιας και μου έχει έρθει από χιαομι για να ξεκλειδώσω bootloader? Συγκεκριμένα,μια χαρά είμαι με την επίσημη,απλά το μόνο που μου λείπει είναι το dt2w

 

Το έχω δοκιμάσει κι εγώ αλλα δεν γινεται. Για να περασεις τον kernel πρεπει να αλλάξεις recovery και να βαλεις το twrp. Τοτε όμως δεν ανοιγει το κινητό με τίποτα, κολλάει στο αρχικό MI με το μαυρο φόντο...

Link to comment
Share on other sites

Ενημερωτικά εγώ τώρα έχω global beta με twrp..κανονικά...

 

Απλά το θέμα είναι ότι μετά από κάθε update λογικά θα πρέπει να ξαναπερνας το Κέρνελ.

Link to comment
Share on other sites

Το έχω δοκιμάσει κι εγώ αλλα δεν γινεται. Για να περασεις τον kernel πρεπει να αλλάξεις recovery και να βαλεις το twrp. Τοτε όμως δεν ανοιγει το κινητό με τίποτα, κολλάει στο αρχικό MI με το μαυρο φόντο...

 

Δεν ισχύει αυτό...Μια χαρά φλασάρεις twrp πάνω απο το recovery της Miui...και μια χαρά ανοίγει το κινητό μετά

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...