Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω σεταρει ένα RN3 φίλου (ξεκλειδωμα+ ελληνική ρομ), όμως αρνείται να ξεκινήσει. Στις εισαγωγικές οθόνες, μετά το miui welcome, επιλογή wifi, γλώσσα, Google account και όροι χρήσης, εκεί που βάζεις miui account βγάζει σφάλμα, δοκίμασα με Sim ή χωρίς, με wifi, με data, με ελληνικά και αγγλικά, σε διαφορετικό wifi, δεν ανοίγει με τίποτα. Παίζει τίποτα άλλο;

 

Βαλε μια πιο παλιά Ρομ,(πχ Οκτωβρίου).

Ανάλογο θέμα είχα όταν πήγα αρχές του χρόνου να του ξαναπέρασω miui.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Τελικα ναι, εβαλα μια παλια και οκ. Απιστευτο να ειναι μη λειτουργικες οι ρομ..

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

αν φλασάρω twrp μέσω adb θα χαθούν τα δεδομένα?Μόνο twrp τίποτα άλλο.

 

Λογικά όχι γιατί είναι το recovery partition και όχι το data ή το internal αυτό που φλασάρεις.

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχω ένα πρόβλημα με το τηλέφωνο της γυναίκας μου.Εχει την επίσημη global developer, πριν λίγες ημέρες ξεκίνησαν τα προβλήματα ξαφνικά σταμάτησε να αναγνωρίζει την κάρτα sim και γράφει κανένα δικτυο.Η κάρτα sim είχε τοποθετηθεί την ημέρα της αγοράς στην θεση 1 και δεν είχε ξαναβγεί από τότε για να υποθέσω φθορά από τα βάλε βγάλε.Στην συνέχεια η κάρτα μπήκε στην θέση 2 και δολυλεψε για λίγες ώρες και πάλι το ίδιο.Επανεκίνηση τοποθέτηση στην θέση 1 απενεργοποίηση της αυτόματης εύρεσης δικτύου ξαναενεργοποίηση και το τηλέφωνο δολυλεψε για 2 ημέρες σήμερα πάλι τα ίδια.Εχετε κάτι να προτείνετε τι μπορεί να φταίει;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχω ένα πρόβλημα με το τηλέφωνο της γυναίκας μου.Εχει την επίσημη global developer, πριν λίγες ημέρες ξεκίνησαν τα προβλήματα ξαφνικά σταμάτησε να αναγνωρίζει την κάρτα sim και γράφει κανένα δικτυο.Η κάρτα sim είχε τοποθετηθεί την ημέρα της αγοράς στην θεση 1 και δεν είχε ξαναβγεί από τότε για να υποθέσω φθορά από τα βάλε βγάλε.Στην συνέχεια η κάρτα μπήκε στην θέση 2 και δολυλεψε για λίγες ώρες και πάλι το ίδιο.Επανεκίνηση τοποθέτηση στην θέση 1 απενεργοποίηση της αυτόματης εύρεσης δικτύου ξαναενεργοποίηση και το τηλέφωνο δολυλεψε για 2 ημέρες σήμερα πάλι τα ίδια.Εχετε κάτι να προτείνετε τι μπορεί να φταίει;

Για δοκίμασε αυτό

Link to comment
Share on other sites

Για να πάω από 8.0.1 της miui.gr σε 8.2.4 global stable μπορώ μέσω twrp ή υπάρχει κίνδυνος κλειδώματος του bootloader?

Now: Xiaomi Mi A1 / Xiaomi Mipad 2

Βefore: Xiaomi Redmi Note 2/Xiaomi Redmi Note 3 pro/Meizu M2 Note

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδες,

Από τότε που έκανα αναβάθμιση από MIUI 7 σε MIUI 8.6 XTRV 7.6.10 BETA δεν καταγράφεται τιποτα. Προσπάθησα μεσω allow permissions αλλα και παλι τιποτα. Κάποια ιδέα?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Γνωρίζει κανένας πως βάζουμε xposed στις τελευταίες dev ή την τελευταία stable; Μου βγάζει ερρορ ενώ στις πιο παλιες εκδόσεις εμπαινε κανονικά. Άλλαξε τίποτα; Το κλείδωσαν για τις καινούργιες; Τι έχει γίνει; Βοήθεια παρακαλώ. Ψάχνοντας δεν βρήκα κάτι. Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Για να πάω από 8.0.1 της miui.gr σε 8.2.4 global stable μπορώ μέσω twrp ή υπάρχει κίνδυνος κλειδώματος του bootloader?

 

Η 8.0 ειναι android 5 ενώ η 8,2 ειναι android 6.

Πολύ πιθανόν να κλειδωσει .

Υπάρχει βέβαια και άλλο θέμα , να μην μπορείς να μπεις στο mi account σου οπότε θα σου πρότεινα μετάβαση με miflash και μετά ξανα πέρασμα Ελληνικής.

Δες αν έχεις άδεια ακόμη για ξεκλείδωμα...

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, θελω να δωσω το κινητο, παω για αναβαθμιση σε ανωτερο λεβελ. επειδη μου ζητησε φιλος θελω να ρωτησω τα εξής. φοραει την ελληνικη 8.1.1.0 απο το διπλανο φορουμ. ποια διαδικασια πρεπει να ακολουθησω για να σβησω, διαγραψω τα παντα και να παραδωσω το κινητο χωρις θεματα (miaccount κτλ) στον επομενο κατοχο του? ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, θελω να δωσω το κινητο, παω για αναβαθμιση σε ανωτερο λεβελ. επειδη μου ζητησε φιλος θελω να ρωτησω τα εξής. φοραει την ελληνικη 8.1.1.0 απο το διπλανο φορουμ. ποια διαδικασια πρεπει να ακολουθησω για να σβησω, διαγραψω τα παντα και να παραδωσω το κινητο χωρις θεματα (miaccount κτλ) στον επομενο κατοχο του? ευχαριστω

Πρώτα διαγράφεις ο,τι λογαριασμό έχεις στο κινητό (και το miaccount), απενεργοποιείς το Find Device και με το Mi flash περνάς μια fastboot με την επιλογή να κλειδώσει και ο bootloader (νομίζω flash all & lock).

Αν θες να του αφήσεις την Ελληνική ROM, κάνεις τα ίδια μέχρι το find device, μετά μπαίνεις TWRP, πας wipe, advanced wipe, τικάρεις

cache/dalvik cache, data, internal storage

και σέρνεις δεξιά εκεί που λέει "Swipe to wipe" ή κάτι ανάλογο, θα καταλάβεις.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Γνωρίζει κανένας πως βάζουμε xposed στις τελευταίες dev ή την τελευταία stable; Μου βγάζει ερρορ ενώ στις πιο παλιες εκδόσεις εμπαινε κανονικά. Άλλαξε τίποτα; Το κλείδωσαν για τις καινούργιες; Τι έχει γίνει; Βοήθεια παρακαλώ. Ψάχνοντας δεν βρήκα κάτι. Ευχαριστώ

 

Καλησπέρα, εγινε αλλαγή του xposed απο τις πρωτες dev του Ιουνίου, πρεπει να περάσεις την εκδοση 87.1.

μπορείς να την βρεις απο εδώ.

Δοκιμασμένο , εχω την 7.7.6 με τo xposed 87.1 και ολα δουλευουν ρολόι.

Xiaomi Redmi Note 3 Pro / MIUI 8 (6.0.1)

Samsung 9+

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει ρομ χωρίς κανένα bug και να έχει καλές αναβαθμίσεις?και ελληνικά?

ευχαριστώ!!!ο bootloader είναι ξεκλείδωμένος.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

υπάρχει ρομ χωρίς κανένα bug και να έχει καλές αναβαθμίσεις?και ελληνικά?

ευχαριστώ!!!ο bootloader είναι ξεκλείδωμένος.

 

Official Global Dev & Official Global Stable.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Official Global Dev & Official Global Stable.

 

ενα λίνκ? τι διαφόρές έχουν σε ευχαριστώ!

αν λες για την Kenzo έχει θέμα με την αναβαθμίσεις αυτήν έχει το κιν.

Edited by markosch
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ενα λίνκ? τι διαφόρές έχουν σε ευχαριστώ!

αν λες για την Kenzo έχει θέμα με την αναβαθμίσεις αυτήν έχει το κιν.

link?δεν το βρίσκω!! :p :wacko: θέλω την stable

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

οκ μια χαρά την βρήκα στο 1ο post kenzo ή special edition?

Έχεις το kenzo, το kate ή το SE?

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, εγινε αλλαγή του xposed απο τις πρωτες dev του Ιουνίου, πρεπει να περάσεις την εκδοση 87.1.

μπορείς να την βρεις απο εδώ.

Δοκιμασμένο , εχω την 7.7.6 με τo xposed 87.1 και ολα δουλευουν ρολόι.

 

Εισαι τεράστιος...Επιτέλους δουλεύει xposed σε καινουργιες miui οι οποίες επιτέλους είναι πολυ γρηγορες...καμία σχεση με την stable 8.1.6 που είχα...εβαλα την τελευταία global developer fastboot...Ευχαριστω και παλι

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες

Απο οτι έχω διαβάσει γίνεται να κατεβάσω dev rom και να τον βάλω στον updater?

Είμαι με global stable και δεν έχω ιδέα απο dev rom.

Και για όποιον έχει δοκιμάσει και τα δύο ποιο έχει καλύτερη διαχείριση μπαταρίας και απόδοσης?

Link to comment
Share on other sites

Γειά.... Είμαι με global dev και εχω προσέξει οτι δεν δουλεύει η περιστροφή της οθόνης σε landscape . Εννοείται ότι εχω πατήσει το κουμπάκι και εχω κάνει επανεκκίνηση. Πως θα ελέγξω αν είναι hardware η software πρόβλημα? Ευχαριστώ

Htc One X

Samsung Galaxy S 3

Samsung Galaxy S plus

redmi note 3 pro

redmi note 5 pro

Link to comment
Share on other sites

Γειά.... Είμαι με global dev και εχω προσέξει οτι δεν δουλεύει η περιστροφή της οθόνης σε landscape . Εννοείται ότι εχω πατήσει το κουμπάκι και εχω κάνει επανεκκίνηση. Πως θα ελέγξω αν είναι hardware η software πρόβλημα? Ευχαριστώ

 

Πήγαινε στο about phone και πάτα μερικές φορές πάνω στις πληροφορίες του kernel για να σε πάει στο μενού των test. Δες μήπως έχει εκεί κάτι για περιστροφή ή γυροσκόπιο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...