Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Από κίνα γίνεται η αποστολή από ότι είδα, θα ήσουν το τελευταίο δέμα πριν κλείσει το container :)

Δώσε μας και το βιντεάκι για την αλλαγή ντε! Αφού είσαι καλό παιδί...

Ναι ναι απο Κινα ειναι η συγκεκριμένη. Ορίστε και το βιντεακι:

 

Habeo quem fugiam, quem sequar non habeo..

 

Cicero

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου εαν θες για άμεση αγορά ριξε μια ματιά και εδώ...

 

http://www.skroutz.gr/s/9535895/Xiaomi-BM46.html

 

Ναι ναι απο Κινα ειναι η συγκεκριμένη. Ορίστε και το βιντεακι:

 

 

Άψογοι και οι 2 σας! Καλές διακοπές! Ευχαριστούμε που βοηθάτε :)

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Ήθελα να ρωτήσω για ένα πρόβλημα που αντιμετωπίζει ο γαμπρός μου του οποίου το κινητό δεν του κάνει ενημερώσεις ούτε τον αφήνει να εγκαταστήσει νέες εφαρμογές εδώ και λίγες ημέρες. Του γράφει ''δε μπορεί να γίνει λήψη ενημέρωσης . Κωδικός σφάλματος 492''.

το έχει πάρει εδώ και ένα χρόνο από κίνα με officiall dev global rom χωρίς το παραμικρό πρόβλημα έως τώρα.

Τώρα φοράει την 8 global 7.7.20/ beta

καμιά ιδέα για το τη μπορεί να κάνει?

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

παιδια ευχαριστω για το ενδιαφερον αλλα το κινητο πεταχτηκε.δεν ηταν δικο μου και ειχα τηλεφωνικη επαφη μονο και πηγα να κανω μια εξυπηρετηση.κριμα γτ ηταν 6 μηνων κινητο και θα μπορουσε να γινει.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Ήθελα να ρωτήσω για ένα πρόβλημα που αντιμετωπίζει ο γαμπρός μου του οποίου το κινητό δεν του κάνει ενημερώσεις ούτε τον αφήνει να εγκαταστήσει νέες εφαρμογές εδώ και λίγες ημέρες. Του γράφει ''δε μπορεί να γίνει λήψη ενημέρωσης . Κωδικός σφάλματος 492''.

το έχει πάρει εδώ και ένα χρόνο από κίνα με officiall dev global rom χωρίς το παραμικρό πρόβλημα έως τώρα.

Τώρα φοράει την 8 global 7.7.20/ beta

καμιά ιδέα για το τη μπορεί να κάνει?

ευχαριστώ

Το ίδιο κάνει και το Redmi 3s της γυναίκας μου μετά την τελευταία αναβάθμιση.

Χαζο-bug είναι.

Περίμενε την επόμενη αναβάθμιση.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Έχω εγκατεστημένη εδώ και ένα χρόνο την 7.5.2 eu stable android 5.1 με ξεκλειδωτο bootloader και θέλω να κάνω μετάβαση στην τελευταία global stable με android 6 και κλειδωμένο bootloader, ισχύει ο οδηγός που υπάρχει στην πρώτη σελίδα η πρέπει να ακολουθήσω άλλη διαδικασια?

 

1d49329089db21556a754eccfbd415fa.jpg

Υπάρχει κανείς να βοηθήσει για να μην κάνω πειράματα?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!

λεω επειδη βαρεθηκα να βαλω παλι miui. εχει αλλαξει τιποτα τους τελευταιους 3-4 μηνες στην ελληνικη miui, οσο ειχα LineageOS και RR, ή να κατσω στα αυγα μου? :p

 

επισης απ οτι διαβασμα θα μεινουμε με marshmallow. ελαφρως απαραδεκτο αλλα τουλαχιστον οι ενημερωσεις συνεχιζουν ασχετα απο την εκδοση android

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι σιγουρο ακομα οτι θα μεινουμε με marshmallow.

Οι συσκευες που εχουν παρει ηδη 7 ειχαν γραφτει σε εκεινο το αρθρο.

Αλλα και να μεινουμε,στη τελικη η custom rom πεφτει συννεφο,ηδη παιζουν με 7.

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο κάνει και το Redmi 3s της γυναίκας μου μετά την τελευταία αναβάθμιση.

Χαζο-bug είναι.

Περίμενε την επόμενη αναβάθμιση.

 

Σήμερα το Redmi 3S της συζύγου αναβάθμισε κανονικά τις εφαρμογές από το Play.

Το bug διορθώθηκε.

Μάλλον ήταν του Play Store.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να καθαρίσεις της cache της εφαρμογής.

 

Το έκανα κι εγώ χθες στο κινητό της γυναίκας.

Δεν έφερε αποτέλεσμα.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

παιδια μια απορεια αλλαξα ηχο κλησης μεσο του zedge αλλα οταν εχω την ενταση στη μεση απο τα volume buttons και με καλουνε αυτοματα παει η ενταση στο 1 και αυξανετε σιγα σιγα μηπως γνωριζει καποιος απο που βγενει αυτο? android 6.0.1 global official 8,5,2,0
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Έχω το redmi note 3 pro. Θα ήθελα να μάθω αν επιλέξω η sim1 να είναι 4g η δεύτερη τι θα γίνει; 3g; σκέφτομαι να πάρω δεύτερη κάρτα γιατί στην wind δεν έχω παντού κάλυψη δεδομένων . ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Link to comment
Share on other sites

παιδια μια απορεια αλλαξα ηχο κλησης μεσο του zedge αλλα οταν εχω την ενταση στη μεση απο τα volume buttons και με καλουνε αυτοματα παει η ενταση στο 1 και αυξανετε σιγα σιγα μηπως γνωριζει καποιος απο που βγενει αυτο? android 6.0.1 global official 8,5,2,0
Επέλεξε το εικονίδιο με το τηλέφωνο , μετά ρυθμίσεις, μετά ρυθμίσεις εισερχομένων κλήσεων και δες αν έχει την επιλογή για την αυτόματη αύξηση ήχου. Σε μένα δεν την έχει με 8.2.4.0 αλλά στο ίντερνετ βρήκα αυτή την διαδρομή για την επιλογή της αυτόματης αύξησης του ήχου.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 83 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα! Έχω το redmi note 3 pro. Θα ήθελα να μάθω αν επιλέξω η sim1 να είναι 4g η δεύτερη τι θα γίνει; 3g; σκέφτομαι να πάρω δεύτερη κάρτα γιατί στην wind δεν έχω παντού κάλυψη δεδομένων . ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Μια sim είναι ενεργή κάθε φορά για ίντερνετ. Και οι 2 όμως υποδοχές υποστηρίζουν 4G

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

εδω και μηνες κανω dirty flash νεες εκδοσεις της rr, του radon, και των gapps. και ηρθε η στιγμη που μου αρχισε τα κρασαρισματα, οποτε θελω αν μπορειτε να μου στειλετε ενα λινκ της ελληνικης ρομ, για αλλαγη. βλεπω εδω υπαρχουν αυτες οι τρεις.

ποια θελουμε; μπερδεμα.. :P τα ξεχασα κιολας

http://prntscr.com/g4rl7m

Link to comment
Share on other sites

εδω και μηνες κανω dirty flash νεες εκδοσεις της rr, του radon, και των gapps. και ηρθε η στιγμη που μου αρχισε τα κρασαρισματα, οποτε θελω αν μπορειτε να μου στειλετε ενα λινκ της ελληνικης ρομ, για αλλαγη. βλεπω εδω υπαρχουν αυτες οι τρεις.

ποια θελουμε; μπερδεμα.. :P τα ξεχασα κιολας

http://prntscr.com/g4rl7m

Ρε βάλε εκεί την Nitrogen OS να δεις διαφορά :) Με τον στοκ kernel εννοείται.

Link to comment
Share on other sites

Ρε βάλε εκεί την Nitrogen OS να δεις διαφορά :) Με τον στοκ kernel εννοείται.

 

Διαβάζω συνέχεια για την nitrogen.. Είναι τόσο καλή όντως;

Ως προς ποια άποψη καλύτερη; παραμετροποίηση (είναι το μόνο που δεν με απασχολεί ιδιαίτερα), ταχύτητα; τι;

 

Ποιος είναι ο στοκ κερνελ της; νομίζω έχει κάποιον custom προεγκατεστημενο..

Link to comment
Share on other sites

Διαβάζω συνέχεια για την nitrogen.. Είναι τόσο καλή όντως;

Ως προς ποια άποψη καλύτερη; παραμετροποίηση (είναι το μόνο που δεν με απασχολεί ιδιαίτερα), ταχύτητα; τι;

 

Ποιος είναι ο στοκ κερνελ της; νομίζω έχει κάποιον custom προεγκατεστημενο..

Σίγουρα είναι καλύτερη από θέμα ταχύτητας και σταθερότητας.

 

Τον kernel τον αναπτύσσει ο ίδιος ο developer του Nitrogen OS και γίνεται build μαζί με το λειτουργικό, δεν μπορείς να τον βρεις μόνο του.

 

Γενικά σε NOS ο στοκ είναι ο καλύτερος, οι υπόλοιποι μπορεί να δημιουργήσουν θέματα γιατί η rom έχει πολλά scripts που εκτελούνται κατά την εκκίνηση από τον kernel.

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα είναι καλύτερη από θέμα ταχύτητας και σταθερότητας.

 

Τον kernel τον αναπτύσσει ο ίδιος ο developer του Nitrogen OS και γίνεται build μαζί με το λειτουργικό, δεν μπορείς να τον βρεις μόνο του.

 

Γενικά σε NOS ο στοκ είναι ο καλύτερος, οι υπόλοιποι μπορεί να δημιουργήσουν θέματα γιατί η rom έχει πολλά scripts που εκτελούνται κατά την εκκίνηση από τον kernel.

 

Έχω ακούσει πολλά καλά λόγια αλλά βαριομουν να κάνω την αλλαγή.. Τώρα που είναι ευκαιρία θα του κανω μια δοκιμή.

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα είναι καλύτερη από θέμα ταχύτητας και σταθερότητας.

 

Τον kernel τον αναπτύσσει ο ίδιος ο developer του Nitrogen OS και γίνεται build μαζί με το λειτουργικό, δεν μπορείς να τον βρεις μόνο του.

 

Γενικά σε NOS ο στοκ είναι ο καλύτερος, οι υπόλοιποι μπορεί να δημιουργήσουν θέματα γιατί η rom έχει πολλά scripts που εκτελούνται κατά την εκκίνηση από τον kernel.

 

Έχει Ελληνικά αυτή η nitrogen? κανονικά μέσα από την ρικοβερι φλασαρω κ μετά τα gapps?

Link to comment
Share on other sites

Έχει Ελληνικά αυτή η nitrogen? κανονικά μέσα από την ρικοβερι φλασαρω κ μετά τα gapps?

 

εχει ελληνικα φυσικα. τωρα καποιες εξτρα ρυθμισεις φτιαγμενες αποκλειστικα για την ρομ, αν το ψαχουλεψεις ισως να μην ειναι μεταφρασμενες, αλλα δεν εχει καμια σημασια.

 

και ναι. οπως το ειπες αλλα εννοειται με τα καταλληλα wipes.

Link to comment
Share on other sites

έχει φτιάξει το camera/torch bug? όχι ότι είναι και πολύ σπαστικό αλλά ξέρεις, τελειομανία :lol:

οι υπέρυθρες για το Mi remote?

το screen mirroring/wifi display?

απο μπαταρία σε σχέση με miui?

 

αν και δεν έχω κανένα πρόβλημα με την miui μου έχει λείψει κάπως η stock εμπειρία

είμαι ανάμεσα σε RR , NOS , και pure nexus :):):)

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

έχει φτιάξει το camera/torch bug? όχι ότι είναι και πολύ σπαστικό αλλά ξέρεις, τελειομανία :lol:

οι υπέρυθρες για το Mi remote?

το screen mirroring/wifi display?

απο μπαταρία σε σχέση με miui?

 

αν και δεν έχω κανένα πρόβλημα με την miui μου έχει λείψει κάπως η stock εμπειρία

είμαι ανάμεσα σε RR , NOS , και pure nexus :):):)

Όλα όσα λες έχουν διορθωθεί, για το μόνο που δεν είμαι σίγουρος είναι το mirroring μιας και δεν το χρησιμοποιώ.

 

Ψάξε στο thread του XDA, λογικά θα υπάρχουν μηνύματα αν κάτι δεν λειτουργεί...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...