Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρα παιδιά, ο κουνιάδος μου έχει ένα πρόβλημα με ενα redmi note 4...

Το κινητό είναι 6 μηνών

Απο ότι φαίνεται εκεί που μπαίνει το micro usp (charging port) έχει κοπεί το μισό δοντάκι, και οτι καλώδιο και φορτιστή δοκιμάσαμε κανένα δεν φαίνεται να δίνει ρεύμα...

 

Δοκίμασα και το ampere για να δω τι γίνεται αλλά η ένδειξη είναι 0 mah είτε είναι στην φόρτιση είτε όχι...

 

Το πρόβλημα φαίνεται να είναι ή το charging port ή η μπαταρία..

 

Τι μου προτείνετε να κάνω?

 

Υπάρχει κάποιος στην Κύπρο που φτιάχνει Xiaomi ή υπάρχει τρόπος να τα αλλάξει μόνος του με κάποιο οδηγό??

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, ο κουνιάδος μου έχει ένα πρόβλημα με ενα redmi note 4...

Το κινητό είναι 6 μηνών

Απο ότι φαίνεται εκεί που μπαίνει το micro usp (charging port) έχει κοπεί το μισό δοντάκι, και οτι καλώδιο και φορτιστή δοκιμάσαμε κανένα δεν φαίνεται να δίνει ρεύμα...

 

Δοκίμασα και το ampere για να δω τι γίνεται αλλά η ένδειξη είναι 0 mah είτε είναι στην φόρτιση είτε όχι...

 

Το πρόβλημα φαίνεται να είναι ή το charging port ή η μπαταρία..

 

Τι μου προτείνετε να κάνω?

 

Υπάρχει κάποιος στην Κύπρο που φτιάχνει Xiaomi ή υπάρχει τρόπος να τα αλλάξει μόνος του με κάποιο οδηγό??

 

Αφού λες ότι λείπει δοντάκι από το usb port εκεί είναι το πρόβλημα.

Πρέπει να αλλαχθεί το usb port.

Ψάξε για εξειδικευμένο εργαστήριο για να σου το αλλάξει.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά , έχω αυτή την έκδοση στο κινητό, το είχα πάρει από ένα κινεζομαγαζο και δεν είναι οφισιαλ η ρομ,δεν παίρνει αναβαθμίσεις κλπ.. δεν το έχω πειράξει καθόλου, bootloader κλπ..ούτε καν λογαριασμό mi έχω δημιουργήσει να φανταστείτε.. αλλά θέλω να περάσω την global official ..έχω δει πολλούς οδηγούς και έχω μπερδευτεί.. θα χρειαστεί να φλασαρω με fastboot το κινητό? Η υπάρχει πιο εύκολη διαδικασία/γρήγορη διαδικασία,να περάσω πχ το αρχείο με το update app της ξιαομι? Μπορείς κάποιος να βοηθήσει με οδηγίες αναλυτικές ή να μου δώσει κάποια λινκ που να εξηγούν ? Δεν χρειάζεται να είναι ελληνική ή ρομ,απλα θέλω να παίρνει αναβαθμίσεις μόνο του.. έχω διαβάσει πολλά και είμαι μπερδεμένη !

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!

Καλησπέρα παιδιά , έχω αυτή την έκδοση στο κινητό, το είχα πάρει από ένα κινεζομαγαζο και δεν είναι οφισιαλ η ρομ,δεν παίρνει αναβαθμίσεις κλπ.. δεν το έχω πειράξει καθόλου, bootloader κλπ..ούτε καν λογαριασμό mi έχω δημιουργήσει να φανταστείτε.. αλλά θέλω να περάσω την global official ..έχω δει πολλούς οδηγούς και έχω μπερδευτεί.. θα χρειαστεί να φλασαρω με fastboot το κινητό? Η υπάρχει πιο εύκολη διαδικασία/γρήγορη διαδικασία,να περάσω πχ το αρχείο με το update app της ξιαομι? Μπορείς κάποιος να βοηθήσει με οδηγίες αναλυτικές ή να μου δώσει κάποια λινκ που να εξηγούν ? Δεν χρειάζεται να είναι ελληνική ή ρομ,απλα θέλω να παίρνει αναβαθμίσεις μόνο του.. έχω διαβάσει πολλά και είμαι μπερδεμένη !

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!

https://1drv.ms/i/s!AoYtWasU5jtrkc9zmbWuPgLgsexSgg

Edited by infamous2456
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά , έχω αυτή την έκδοση στο κινητό, το είχα πάρει από ένα κινεζομαγαζο και δεν είναι οφισιαλ η ρομ,δεν παίρνει αναβαθμίσεις κλπ.. δεν το έχω πειράξει καθόλου, bootloader κλπ..ούτε καν λογαριασμό mi έχω δημιουργήσει να φανταστείτε.. αλλά θέλω να περάσω την global official ..έχω δει πολλούς οδηγούς και έχω μπερδευτεί.. θα χρειαστεί να φλασαρω με fastboot το κινητό? Η υπάρχει πιο εύκολη διαδικασία/γρήγορη διαδικασία,να περάσω πχ το αρχείο με το update app της ξιαομι? Μπορείς κάποιος να βοηθήσει με οδηγίες αναλυτικές ή να μου δώσει κάποια λινκ που να εξηγούν ? Δεν χρειάζεται να είναι ελληνική ή ρομ,απλα θέλω να παίρνει αναβαθμίσεις μόνο του.. έχω διαβάσει πολλά και είμαι μπερδεμένη !

https://1drv.ms/i/s!AoYtWasU5jtrkc9zmbWuPgLgsexSgg

 

Καλησπέρα. Ο καλύτερος τρόπος είναι με fastboot. Μπορείς να ακολουθήσεις αυτόν τον οδηγό που είναι πολύ αναλυτικός.

Η μόνη διαφορά είναι ότι όταν θα φτάσεις στο σημείο του οδηγού που λέει για την επιλογή της ROM, εσύ θα κατεβάσεις αυτήν την ROM, που είναι η τελευταίο Global Stable Fastboot.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, φυσικά δεν διάβασα το forum... Είναι τεράστιο... :-o

Ερώτηση. Η αδερφή μου έχει το 3pro, και εδώ και 1 μήνα περίπου, δεν ακούγεται σχεδόν καθόλου ή πολύ παραμόρφωμενα, από το κινητό της. Εκείνη ακούει μία χαρά.

Δεν έχει πέσει, δεν έχει πάρει νερά..δεν έχει πειράξει software κτλ

Υπάρχει κάνα γενικότερο πρόβλημα γνωστό ? Και ποία η λύση ?

Σε περίπτωση αλλαγής μικροφώνου ξέρουμε πόσο κοστίζει ?

 

 

Στάλθηκε από το D6503 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, φυσικά δεν διάβασα το forum... Είναι τεράστιο... :-o

Ερώτηση. Η αδερφή μου έχει το 3pro, και εδώ και 1 μήνα περίπου, δεν ακούγεται σχεδόν καθόλου ή πολύ παραμόρφωμενα, από το κινητό της. Εκείνη ακούει μία χαρά.

Δεν έχει πέσει, δεν έχει πάρει νερά..δεν έχει πειράξει software κτλ

Υπάρχει κάνα γενικότερο πρόβλημα γνωστό ? Και ποία η λύση ?

Σε περίπτωση αλλαγής μικροφώνου ξέρουμε πόσο κοστίζει ?

 

 

Στάλθηκε από το D6503 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δοκίμασε πρώτα wipe cache κ wipe dalvic cache. Ίσως να λύσει το πρόβλημα. Φύσα κ το μικρόφωνο, κ επίσης δοκίμασε κλήση με hands free να δεις τι παίζει.

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε πρώτα wipe cache κ wipe dalvic cache. Ίσως να λύσει το πρόβλημα. Φύσα κ το μικρόφωνο, κ επίσης δοκίμασε κλήση με hands free να δεις τι παίζει.

 

Πως μπαινω στο menu για τα παραπανω? Pwr+volume up ή down, τα γνωστα δηλ?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, φυσικά δεν διάβασα το forum... Είναι τεράστιο... :-o

Ερώτηση. Η αδερφή μου έχει το 3pro, και εδώ και 1 μήνα περίπου, δεν ακούγεται σχεδόν καθόλου ή πολύ παραμόρφωμενα, από το κινητό της. Εκείνη ακούει μία χαρά.

Δεν έχει πέσει, δεν έχει πάρει νερά..δεν έχει πειράξει software κτλ

Υπάρχει κάνα γενικότερο πρόβλημα γνωστό ? Και ποία η λύση ?

Σε περίπτωση αλλαγής μικροφώνου ξέρουμε πόσο κοστίζει ?

 

 

Στάλθηκε από το D6503 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

μαλλον θεμα εχεις. Απο που το πηρες? αν το πηρες απο κινεζομαγαζα τα γνωστα τυπου gearbest vickmall minideal μιλα μαζι τους να το στηλεις πισω, ειναι πολυ εξυπηρετικοί. Στο μεταξύ θα χρειαστεις ενα κινητο γιατι θα κανει και 1-2 μηνες να το ξαναπαρεις απο τοτε πο θα το στηλεις.

Τα κινητα μου: Motorola Krzr K1m, Samsung SGH-U600, Nokia 2710, Vodafone joy 845, Samsung gte1182, Zte v889s, Zte Geek v975, Xiaomi mi3, Xiaomi Redmi note 3 pro

Xiaomi σημαινει κεχρι

Link to comment
Share on other sites

Ας κανει πρωτα κανα καθαρισμα της ρομ,τους ελεγχους που εχει στο μενου και εαν διαπιστωσει οτι ειναι θεμα hardware καλυτερα να μιλησει να του δωσουν κανα ψιλο να αγορασει απο εδω το mic και να το αντικαταστησει.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

Απο χθες εχω το παρακατω προβλημα

ξερουμε γιατι γινετια αυτο και πως μπορει να διορθωθει ??μηπως πρεπει να αλλαξω θυρα φορτισεις ?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

Απο χθες εχω το παρακατω προβλημα

ξερουμε γιατι γινετια αυτο και πως μπορει να διορθωθει ??μηπως πρεπει να αλλαξω θυρα φορτισεις ?

 

Προσωπικά από το βίντεο δεν κατάλαβα ποιό είναι το πρόβλημα.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Δε βγάζεις πρώτα αυτές τις βλακειες, το touchpal είναι; που επιταχύνει και καλά τη φόρτιση

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά από το βίντεο δεν κατάλαβα ποιό είναι το πρόβλημα.
Το βίντεο που ανέβασα δείχνει ότι συνδέεις το φορτιστή και ενώ είναι συνδεδεμένος ο φορτιστής σταματάει να φορτίζει για μερικά δεύτερα και ξανά ξεκινάει.Αυτο γίνεται συνέχεια όπως στο βίντεο.Εχω δοκιμάσει τρεις διαφορετικούς φορτιστές και καλωδια.Το συνδέσαμε και στο pc και κάνει το ιδιο.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 41 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δε βγάζεις πρώτα αυτές τις βλακειες, το touchpal είναι; που επιταχύνει και καλά τη φόρτιση
Το κινητό στο βίντεο δεν είναι δικό μου φίλε.Απλα ανέβασα να δείξω το πρόβλημα διότι έχω το ίδιο ακριβώς.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Α οκ.

Μήπως έχει πάρει τίποτα υγρασία; δεν το βάζεις σε ρύζι για καμιά μέρα;

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Α οκ.

Μήπως έχει πάρει τίποτα υγρασία; δεν το βάζεις σε ρύζι για καμιά μέρα;

Δεν ξέρω φίλε.Θα το βάλω στο ρύζι και βλεπουμε.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά, ένας φίλος έχει το συγκεκριμένο κινητό και έχει μερικές μέρες που έχει κλείσει εντελώς, δεν ανοίγει και όταν πατάς το power αναβοσβήνει το λεντ κόκκινο, ακόμα και όταν το συνδέει στο φορτιστή αναβοσβήνει συνέχεια, τι έγινε; μπρικαρε; προσπάθησα με volume +power αλλά τίποτα... νεκρό. Το είχε πάρει από minideal euro και δεν το έχει πειράξει καθόλου από φλασαρισματα, καμιά ιδέα;
enjoy your life...:p
Link to comment
Share on other sites

Για κούνα λίγο το βύσμα μήπως και δεν κάνει καλή επαφη

 

Sent from my LeEco-LeTv Le Max 2 X829 6/128 using tapalk!

Το βύσμα κουμπώνει κανονικά και όταν το κουνάω καμία διαφορα.Το έχω μέσα στο ρύζι τωρα.Οταν το βγάλω θα ενημερωσω.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καθάρισε το με καμιά καρφίτσα, μήπως έχει χνουδι και δε κάνει καλή επαφή

 

Sent from my LeEco-LeTv Le Max 2 X829 6/128 using tapalk!

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια.εχει αλλαξει καποιος μπαταρια στο κινητο;redmi note 3 pro.αν ναι απο που την πηρε;εχετε καποιον αξιοπιστο πωλητη;
Εγω την πήρα από ebay..την έστειλε εντυπωσιακά γρήγορα κ εχω 2,5 μηνες τωρα και είναι μια χαρά,σαν οταν το πρωτοπηρα. Αλλαζει πολυ ευκολα,αλλα θέλει ενα κολπακι για να ξεκολλήσεις την παλια, ψαξε στο youtube βιντεακι.

 

http://www.ebay.com/itm/100-Original-Battery-For-XIAOMI-Redmi-Hongmi-Note-3-XIAOMI-MI-BM46-Tools/282396665159?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2057872.m2749.l2649

Habeo quem fugiam, quem sequar non habeo..

 

Cicero

Link to comment
Share on other sites

Εγω την πήρα από ebay..την έστειλε εντυπωσιακά γρήγορα κ εχω 2,5 μηνες τωρα και είναι μια χαρά,σαν οταν το πρωτοπηρα. Αλλαζει πολυ ευκολα,αλλα θέλει ενα κολπακι για να ξεκολλήσεις την παλια, ψαξε στο youtube βιντεακι.

 

http://www.ebay.com/itm/100-Original-Battery-For-XIAOMI-Redmi-Hongmi-Note-3-XIAOMI-MI-BM46-Tools/282396665159?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2057872.m2749.l2649

Από κίνα γίνεται η αποστολή από ότι είδα, θα ήσουν το τελευταίο δέμα πριν κλείσει το container :)

Δώσε μας και το βιντεάκι για την αλλαγή ντε! Αφού είσαι καλό παιδί...

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Έχω εγκατεστημένη εδώ και ένα χρόνο την 7.5.2 eu stable android 5.1 με ξεκλειδωτο bootloader και θέλω να κάνω μετάβαση στην τελευταία global stable με android 6 και κλειδωμένο bootloader, ισχύει ο οδηγός που υπάρχει στην πρώτη σελίδα η πρέπει να ακολουθήσω άλλη διαδικασια?

 

1d49329089db21556a754eccfbd415fa.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...