Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ναι προχώρα άφοβα. Wipe αυτά που σου είπα, flash και πες μας τι έγινε...

 

λοιπον ακολουθησα οτι μου ειπες αλλα δεν αναγνωριζε με τπτ την καρτα sd (την γυρισα σε ολα τα format: ntfs, fat, exfat) το τηλ, δοκιμασα με otg παλι τπτ, προσβαση δεν ειχα να την ριξω στο τηλ μεσα διοτι δεν το αναγνωριζε οποτε ξεκινησα ξανα απο την αρχη με τον οδηγο "unbrick/flash oficcial rom".

ειδα ειχα ξεκλειδωτο bootloader, περασα με πολυ δυσκολια τους drivers (μου λειτουργησε μονο με το αρχειο "fastboot_edl"), περασα την china developer, τσεκαρα οτι κλειδωσε ο bootloader, τον ξεκλειδωσα με κλειδι που ειχα και δουλεψε κανονικα και τωρα ξανακολλησα διοτι δεν μου αναγνωριζει παλι drivers και οταν "τρεχω" cmd σαν διαχειριστης δεν το "βλεπει".

καμια προταση?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα θα ηθελα να με βοηθήσει κάποιος πως μπορώ από dev ελληνική ρομ να πάω σε official σε redmi note 3 pro.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

λοιπον ακολουθησα οτι μου ειπες αλλα δεν αναγνωριζε με τπτ την καρτα sd (την γυρισα σε ολα τα format: ntfs, fat, exfat) το τηλ, δοκιμασα με otg παλι τπτ, προσβαση δεν ειχα να την ριξω στο τηλ μεσα διοτι δεν το αναγνωριζε οποτε ξεκινησα ξανα απο την αρχη με τον οδηγο "unbrick/flash oficcial rom".

ειδα ειχα ξεκλειδωτο bootloader, περασα με πολυ δυσκολια τους drivers (μου λειτουργησε μονο με το αρχειο "fastboot_edl"), περασα την china developer, τσεκαρα οτι κλειδωσε ο bootloader, τον ξεκλειδωσα με κλειδι που ειχα και δουλεψε κανονικα και τωρα ξανακολλησα διοτι δεν μου αναγνωριζει παλι drivers και οταν "τρεχω" cmd σαν διαχειριστης δεν το "βλεπει".

καμια προταση?

Αφού εχεις φτάσει σε αυτο το σημείο,είναι τώρα πιο εύκολα τα πράγματα για να μπει twrp,θα καταλάβεις πιο κάτω...

Αν θες να δουλέψεις μέσω pc το πρώτο που εχεις να κανεις να καθαρίσεις το μηχάνημα σου απο όσους drivers πέρασες και να δοκιμασεις σιγά σιγά παλι με την σειρά βαση οδηγιών που υπάρχουν.

Απο την άλλη το twrp μπορείς να το περάσεις και μέσω flashify https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/12830-Redmi-3-Flash-την-Ελληνική-ROM-με-το-Flashify/

Απλα κατέβασε τα σωστα αρχεία μια και το παρουσιάζει για αλλη συσκευή.

Το έχω κάνει με απόλυτη επιτυχία.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα θα ηθελα να με βοηθήσει κάποιος πως μπορώ από dev ελληνική ρομ να πάω σε official σε redmi note 3 pro.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ισως εδω να βοηθούσε

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/13290-%CE%95%CE%BB%CE%BB%CE%B7%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CF%8C%CF%82-%CE%BF%CE%B4%CE%B7%CE%B3%CF%8C%CF%82-Unbrick-Flash-Official-Rom-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CF%84%CE%BF-Redmi-Note-3-Pro-Kenzo/?pageNo=1

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Εχω το 16αρι με global stable 8.2.2.0. Θα ηθελα να μπορω να καταγραφω βιντεο με εξωτερικο μικροφωνο. Η native app δεν το κανει αυτο. Το cinema fv-5 το κανει και μαλιστα και σε 4Κ, ομως γραφει μονο στο internal storage. Γινεται με καποιο τροπο να γραψει αυτο ή καποιο αλλο app στην sd?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα! Ρε παιδιά, έχω περάσει στη συσκευή της συζήγου την τελευταία global stable και όλα μια χαρά, αλλά ενώ έχει κλειστά τα data, έρχεται καθημερινό SMS από τη Wind για χρέωση data την προηγούμενη ημέρα. Εκτώς από το switchάκι επάνω στο notification bar, που αλλού τα απενεργοποιώ τελείως;;;
Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Μετά από 6 μήνες που έχω το κινητό, παρατήρησα στην οθόνη, κοντά στο κέντρο, μια μπλε απόχρωση.

Αυτή η μπλε απόχρωση φαίνεται μόνο σε σκούρο φόντο.

Γίνεται αυτό να διορθωθεί με κάποιο software ή είναι θέμα hardware?

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα! Ρε παιδιά, έχω περάσει στη συσκευή της συζήγου την τελευταία global stable και όλα μια χαρά, αλλά ενώ έχει κλειστά τα data, έρχεται καθημερινό SMS από τη Wind για χρέωση data την προηγούμενη ημέρα. Εκτώς από το switchάκι επάνω στο notification bar, που αλλού τα απενεργοποιώ τελείως;;;

 

Παιζει να τα ανοιγει και να μην το καταλαβαινει. Αν θες υπαρχει μια πιο μονιμη λυση αλλα δν θα μπορει μετα να μπαινει καθολου στο ιντερνετ με data ακομα και αν τα ανοιγει. Ουσιαστικα πρεπει να πας settings -> Sim cards& mobile networks -> πατα πανω στην καρτα που εχεις (το ονομά της) -> Access point names -> μετα στο βελακι μεσα στο κυκλακι δεξιά και απο εκει να αλλαξεις τιμες τυχαια , θα σου προτεινα να αλλαξεις το apn απο ipv4/v6 σε ipv4 και στις δυο κατηγοριες

Τα κινητα μου: Motorola Krzr K1m, Samsung SGH-U600, Nokia 2710, Vodafone joy 845, Samsung gte1182, Zte v889s, Zte Geek v975, Xiaomi mi3, Xiaomi Redmi note 3 pro

Xiaomi σημαινει κεχρι

Link to comment
Share on other sites

Παιζει να τα ανοιγει και να μην το καταλαβαινει. Αν θες υπαρχει μια πιο μονιμη λυση αλλα δν θα μπορει μετα να μπαινει καθολου στο ιντερνετ με data ακομα και αν τα ανοιγει. Ουσιαστικα πρεπει να πας settings -> Sim cards& mobile networks -> πατα πανω στην καρτα που εχεις (το ονομά της) -> Access point names -> μετα στο βελακι μεσα στο κυκλακι δεξιά και απο εκει να αλλαξεις τιμες τυχαια , θα σου προτεινα να αλλαξεις το apn απο ipv4/v6 σε ipv4 και στις δυο κατηγοριες

 

Σε ευχαριστώ για την απάντηση και για το χρόνο σου. Επειδή έχει κάποιες γνώσεις, αποκλείεται να τα άνοιξε μόνη της ειδικά 2 φορές. Ναι το ξέρουμε και το κόλπο με την αλλαγή του APN settings αλλά λίγο μανίκι κάθε τόσο να το αλλάζει. Και επειδή από το μενού Security->data->Data usage stats όλα τα apps έδειχναν μηδενική χρήση σε mobile data, τελικά πήγε Security->data->Restrict data usage και έβγαλε από τη στήλη mobile τα checkboxes από όλα τα apps. Εχθές δεν έλαβε το κλασσικό SMS για χρέωση "χθεσινών" data, οπότε είμαστε σε καλό δρόμο :)

 

Αλλά ενώ περίμενα να δω στα stats έστω κάποια ελάχιστα kilobytes, τελικά ήταν όλα μηδενικά, και προβληματίζομαι... Και η φάση είναι πως της πέρασα την muiu global stable για να μην ασχοληθώ κι εγώ αλλά κι εκείνη πότε με θέματα που είχε σε παλαιότερες Cyanogen (που της είχα περάσει μόλις πήρε το κινητό στα χέρια της)...

 

Είδωμεν.

 

Καλή Πρωτομαγιά σε όλους!

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Αφού εχεις φτάσει σε αυτο το σημείο,είναι τώρα πιο εύκολα τα πράγματα για να μπει twrp,θα καταλάβεις πιο κάτω...

Αν θες να δουλέψεις μέσω pc το πρώτο που εχεις να κανεις να καθαρίσεις το μηχάνημα σου απο όσους drivers πέρασες και να δοκιμασεις σιγά σιγά παλι με την σειρά βαση οδηγιών που υπάρχουν.

Απο την άλλη το twrp μπορείς να το περάσεις και μέσω flashify https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/12830-Redmi-3-Flash-την-Ελληνική-ROM-με-το-Flashify/

Απλα κατέβασε τα σωστα αρχεία μια και το παρουσιάζει για αλλη συσκευή.

Το έχω κάνει με απόλυτη επιτυχία.

 

λοιπον καταρχας ευχαριστω πολυ για την βοηθεια. το κινητο επανηλθε κανοντας τα εξης. σε "διπλανο" φορουμ εχουν κανει ενα script οπου το τρεχεις και περνανε ανετα οι drivers (εχει αρκετες οδηγιες), μετα μεσω fastboot και με cmd δινοντας εντολες περασα το twrp και κατοπιν εριξα στο χωρο του κινητου την 8.1.1.0. εκανα επανεκκινηση μπηκα σε twrp και εκανα install την 8.1.1.0 και εγενετο "φως".

ευχαριστω και παλι

Link to comment
Share on other sites

Βρισκομαι στο εξωτερικο με roaming και δεν μπορω να συνδεσω το redmi note 3 pro Kate με το netbook για να το αδειασω απο φωτογραφιες.

Σας παρακαλώ πολύ, αν μπορεί κάποιος, ας μου κάνει share στο onedrive τους drivers για να το συνδεσω στα Windows 7 32bit έτσι ώστε να κατεβάσω τις φωτογραφίες.

Στείλτε κάποιος ένα link στο andreas.panagiotopoulos@gmail.com

 

Ευχαριστω πολύ!!

Xiaomi Redmi Note 3 Pro International MIUI 8.2
Link to comment
Share on other sites

Βρισκομαι στο εξωτερικο με roaming και δεν μπορω να συνδεσω το redmi note 3 pro Kate με το netbook για να το αδειασω απο φωτογραφιες.

Σας παρακαλώ πολύ, αν μπορεί κάποιος, ας μου κάνει share στο onedrive τους drivers για να το συνδεσω στα Windows 7 32bit έτσι ώστε να κατεβάσω τις φωτογραφίες.

Στείλτε κάποιος ένα link στο andreas.panagiotopoulos@gmail.com

 

Ευχαριστω πολύ!!

 

Δεν χρειάζεσαι drivers.

Στα 7 παίζει out of the box.

Μήπως έχεις επιλέξει μόνο φόρτιση;

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Τελικα ξερει κανενας εαν μπορουμε να δυναμωσουμε την εξοδο ακουστικων που ειναι χαμηλη;Με το mixer path γινεται κατι;το dolby atmos εχει gain;
wifi planet
Link to comment
Share on other sites

Τελικα ξερει κανενας εαν μπορουμε να δυναμωσουμε την εξοδο ακουστικων που ειναι χαμηλη;Με το mixer path γινεται κατι;το dolby atmos εχει gain;

 

Αν πειράξεις και ξέρεις να κάνεις σωστά τις παραμετροποιήσεις το mixer path xml μπορεί να βγάλει κάτι (ίσως :) ) αλλά αν γίνει κάτι λάθος, είτε χαλασμένο ηχείο θα βρεις ή ακουστικό. Δηλαδή από τα υψηλά dB να το κάψει (χαλάσει).

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

ενω κανω καθαρισμο καθε 3 μερες με υην εφαρμογη του κινητου, η cashe γεμιζει φουλ

γιατι ετσι;

πολύ browsing ή πολύ youtube?

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

πολύ browsing ή πολύ youtube?

 

οπως και να χει δεν θα επρεπε να καθαριζει καπως μονο του;δεν βρηκα επιλογη στην εκκαθαριση

Link to comment
Share on other sites

οπως και να χει δεν θα επρεπε να καθαριζει καπως μονο του;δεν βρηκα επιλογη στην εκκαθαριση

Ρυθμίσεις > Μπαταρία και απόδοση > ενέργεια > γρανάζι πάνω δεξιά > εκκαθάριση cache όταν η συσκευή είναι κλειδωμένη.

Είμαι αυτός που όταν ήμουν μικρός ήθελα να του μοιάσω!
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς που μπορώ να το πάω στην Αθήνα να μου αλλάξουν μπαταρία την οποία έχω ήδη αγοράσει;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Εδώ και δύο μέρες φορτίζει πάρα πολύ αργά. Ξέρετε τι μπορεί να φταίει;

(έχω τον φορτιστή που στέλνει μαζί με το κινητό το Vickmall).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...