Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δεν λειτουργει

 

:mad::mad:

Κατέβασε την τελευταία έκδοση του SuperSU 2,68 BETA http://download.chainfire.eu/supersu-beta ,καλύτερα αστο στο χώρο του κινητού τηλεφώνου και τό περνάς μέσω twrp recovery.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μου ήρθε και εμενα το sms για το unlock. Ούτε εβδομαδα δεν εκανε και δεν ειχα ούτε posts ουτε τιποτα στο forum τους.
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα και εγώ σήμερα την Ελληνική... Με τα πολλά. Δεν ξέρω γιατί αλλά τρεις φορές την πέρασα απο twrp μέχρι τελικά να δουλέψει! Μου έκανε και sync με τον mi account (Εφαρμογές και όλα!) που χάθηκαν με την developer Rom (και η οποία δεν έκανε sync Εφαρμογές) και Είμαι έτοιμος.
Βασίλης!
Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε και εμενα το sms για το unlock. Ούτε εβδομαδα δεν εκανε και δεν ειχα ούτε posts ουτε τιποτα στο forum τους.

 

εγώ έκλεισα 9 μέρες και τίποτα.

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

εγω δεν εχω καταλαβει .....γιατι καποιος να περασει την ελληνικη rom ? τι παραπανω προσφερει απο την official ?

Ελληνικά στα μενού προφανώς και αφαίρεση κινεζοεφαρμογών. Το τελευταίο βέβαια δεν υπάρχει και στις stable global εκδόσεις της official ROM

 

========================================

Για τους βιαστικούς και όποιον ενδιαφέρεται, το vickmall ξεκίνησε και τις αποστολές από ελληνικό έδαφος με καπέλο +25$

Edited by kiriakosk
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας και από εμένα στο Forum.Σκέφτομαι πολύ σοβαρά να αγοράσω το συγκεκριμένο κινητό. Δεν έχω τις γνώσεις, αλλά ουτε και το χρόνο να να εκτελέσω όλες τις ενέργειες που αναφέρεται σε προηγούμενα post για να ξεκλειδώσετε το κινητό να περάσετε Ελληνικά κλπ. Θα ήθελα να ρωτήσω την κοινότητα, αν αγοράσω το κινητό από το vicmall που το χρεώνει 229.99$, ποια η διαφορά από της επιλογή του ship from europe, που το χρεώνει 265.99$.Γιατί αυτή η μεγάλη οικονομική διαφορά... Αφού λέω εγώ στην πρώτη περίπτωση διατίθεται και με Multi-language Rom. Επίσης αν ζητήσω να μου αφαιρεθούν οι κινέζικες εφαρμογές με ταυτόχρονη εγκατάσταση του google play στα Ελληνικά, γίνεται και στις δύο περιπτώσεις; Ευχαριστώ εκ των προτέρων την κοινότητα για τις τόσο χρήσιμες πληροφορίες του μοιράζεστε στο Forum.
Link to comment
Share on other sites

Τα εχω γραψει πισω για την ελληνικη.

Αυτα που λες προσφερει.

Τι αλλο περιμενεις?

Και τι αλλο να περιμενεις δηλαδη?

 

Τι άλλο να περιμένεις??? Να διορθώσει τα bug της ίσως??

Το wifi tethering αν δεν βάλεις το χεράκι σου μέσω adb δεν δουλέυει, το bt σε πάρα πολούς στην κοινότητα δεν συνδέεται με τίποτα σε αυτοκίνητα, θες κι άλλα?????

Ελπίζω στις επόμενες να αρχίσουν να διορθώνουν...

Παναγιώτης
Link to comment
Share on other sites

Τι άλλο να περιμένεις??? Να διορθώσει τα bug της ίσως??

Το wifi tethering αν δεν βάλεις το χεράκι σου μέσω adb δεν δουλέυει, το bt σε πάρα πολούς στην κοινότητα δεν συνδέεται με τίποτα σε αυτοκίνητα, θες κι άλλα?????

Ελπίζω στις επόμενες να αρχίσουν να διορθώνουν...

 

Για το tethering δεν το έχω τσεκάρει να σου πω την αλήθεια. Αλλά για το bt μην είσαι τόσο κάθετος. Ο φίλος και αρκετοί που έχουν πρόβλημα επειδή έριξα μια ματιά έχουν κινέζικα μηχανάκια επάνω στα αμάξια τους και όχι εργοστασιακά. Το ξέρω ότι Samsung, iphone κλπ δουλεύουν και με αυτά τα κινέζικα αλλά δεν ψήνομαι να δώσω +400-500ευρώ για να συνδέεται απλά το κινητό μου σε ένα κινέζικο cd/dvd player που έχω πάρει για το αμάξι. το θεωρώ λίγο too much. Το κινητό δεν έχει απολύτως κανένα πρόβλημα. Αν τώρα εσύ το θες το κινητό για wifi router και media player για το αμάξι μήπως να κοιτάξεις για άλλη συσκευή και όχι κινητό! Ελπίζω και γω με μελλοντικά updates να λυθούν τα προβλήματα των παιδιών με το bluetooth αλλά δεν το θεωρώ τόσο τραγικό, πέραν ότι σε μένα δουλεύει άψογα με το αμάξι!!! ;)

Link to comment
Share on other sites

Τι άλλο να περιμένεις??? Να διορθώσει τα bug της ίσως??

Το wifi tethering αν δεν βάλεις το χεράκι σου μέσω adb δεν δουλέυει, το bt σε πάρα πολούς στην κοινότητα δεν συνδέεται με τίποτα σε αυτοκίνητα, θες κι άλλα?????

Ελπίζω στις επόμενες να αρχίσουν να διορθώνουν...

 

Εμενα μια χαρα δουλευει το wifi tethering.

Τωρα για το αλλο,στο κατω κατω δεν ειναι δουλεια των αλλων στο ελληνικο φορουμ να διορθωνουν τις ατελειες της xiaomi.

Θα τα φτιαξουν λογικα σε αλλα update.

Τωρα εαν βαριεστε να βαλετε ελληνικη,δε σας βαζουμε και το οπλο στο κροταφο.

Σας λεμε τι προσφερει και αναλογα αποφασιζετε.ελεος,λες και σας λεμε με το ζορι κιολας.

 

 

 

Ροοτ γινεται εφοσον ξεκλειδωσετε bootloader.

Περνατε το superuser μεσω twrp και βαζετε και την εφαρμογη απο το Play store.

Στην ελληνικη ετσι εκανα εγω.

Και ετσι αναφερει και ο οδηγος που εβαλα πιο πριν.

Μια σελιδα πιο πριν ειναι ,το γραφει στο τιτλο και δε μπαινετε στο κοπο καν να το διαβασετε.

Link to comment
Share on other sites

Κατ'αρχην ευχαριστω τα παιδια που εχουν τη συσκευη εδω και καιρο και παρ'ολα αυτα συνεχιζουν να μπαινουν διαρκως στο forum και να απαντουν σε ερωτησεις που εχουμε οι καινουργιοι.

 

Το παραγγειλα την πρηγουμενη κυριακη με eng/chinese rom και ειναι σε transit - sp post ζητησα, nl στειλανε αλλα τελος παντων. (αν ηξερα οτι θα εβγαινε σημερα στο eu warehouse θα περιιμενα αλλα too little too late)

 

Εχω προσπαθησει να διαβασω και τις 100 σελιδες αλλα... too much info για να τις συγκρατω και ειναι και το πρωτο μου android, οποτε χωρις hands on ειναι πιο δυσκολο.

 

Αν μπορειτε να μου ξεκαθαρισετε κατι.

 

Δε με ενδιαφερουν ελληνικα στα menu/apps. Θα ηθελα ομως να μην εχω κινεζικη search bar και αν ειναι ευκολο να μην εχω τα κινεζοapps (αν οχι να χωνω σε κανα folder και δεν τρεχει και τιποτα).

 

Θελω ομως να παιρνω τα updates κανονικα και να μην περιμενω να βγει update απο την ελληνικη κοινοτητα.

 

Διαβασα οτι εχει βγει official global που δεν εχει τα παραπανω, σωστα;

Χρειαζεται unlock του bootloader (ή οτιδηποτε αλλο) για να την περασω; Δεν εχει κινεζοsearch και apps ετσι; Και παραλληλα παιρνει κανονικα τα official updates;

 

Sorry, σιγουρα εχουν αναφερθει αυτα πιο πισω, αλλα αν μπορει καποιος να το επιβεβαιωσει, θα με βοηθουσε πολυ.

 

Thanks all.

Link to comment
Share on other sites

Για το tethering δεν το έχω τσεκάρει να σου πω την αλήθεια. Αλλά για το bt μην είσαι τόσο κάθετος. Ο φίλος και αρκετοί που έχουν πρόβλημα επειδή έριξα μια ματιά έχουν κινέζικα μηχανάκια επάνω στα αμάξια τους και όχι εργοστασιακά. Το ξέρω ότι Samsung, iphone κλπ δουλεύουν και με αυτά τα κινέζικα αλλά δεν ψήνομαι να δώσω +400-500ευρώ για να συνδέεται απλά το κινητό μου σε ένα κινέζικο cd/dvd player που έχω πάρει για το αμάξι. το θεωρώ λίγο too much. Το κινητό δεν έχει απολύτως κανένα πρόβλημα. Αν τώρα εσύ το θες το κινητό για wifi router και media player για το αμάξι μήπως να κοιτάξεις για άλλη συσκευή και όχι κινητό! Ελπίζω και γω με μελλοντικά updates να λυθούν τα προβλήματα των παιδιών με το bluetooth αλλά δεν το θεωρώ τόσο τραγικό, πέραν ότι σε μένα δουλεύει άψογα με το αμάξι!!! ;)

 

Δεν είμαι καθόλου κάθετος ούτε είπα οτι είναι τόσο τραγικό μιλάω πάντα φιλικά.

Δεν είπα οτι το προβλημα είναι γενικό είπα οτι "πολλοί έχουν πρόβλημα" και περιμένουν βελτίωση. Θέλω το κινητό που έχω/εχουμε να δουλεύει, οπως δουλεύουν κινητά των 70€ που μπορούν κάλλιστα και έχουν τα προαναφερόμενα.

Τώρα όσον αφορά τα κινέζικα, (όχι όλα φυσικά) όλοι ξέρουμε οτι είναι πολύ καλύτερα όσον αφορά την συνδεσιμότητα και την συμβατότητά τους από "εργοστασιακά" γιατί προορίζονται να διατεθούν παγκόσμια, σε αντίθεση με τα "εργοστασιακά" multimedia αυτοκινήτων που ανάλογα το μέρος που θα πάνε έχουν και τις ανάλογες προδιαγραφές.

Παναγιώτης
Link to comment
Share on other sites

Στα 220$ το 3/32 στο αλί πλέον.

 

Παιδιά οι κάτοχοι εκτος απο έναν φίλο που έχει μιλήσει για αδυναμία σύνδεσης με bt στο αυτοκίνητο οι υπόλοιποι που έχουν δοκιμάσει σύνδεση είχε κάποιος άλλος θέμα?

Link to comment
Share on other sites

Κατ'αρχην ευχαριστω τα παιδια που εχουν τη συσκευη εδω και καιρο και παρ'ολα αυτα συνεχιζουν να μπαινουν διαρκως στο forum και να απαντουν σε ερωτησεις που εχουμε οι καινουργιοι.

 

Το παραγγειλα την πρηγουμενη κυριακη με eng/chinese rom και ειναι σε transit - sp post ζητησα, nl στειλανε αλλα τελος παντων. (αν ηξερα οτι θα εβγαινε σημερα στο eu warehouse θα περιιμενα αλλα too little too late)

 

Εχω προσπαθησει να διαβασω και τις 100 σελιδες αλλα... too much info για να τις συγκρατω και ειναι και το πρωτο μου android, οποτε χωρις hands on ειναι πιο δυσκολο.

 

Αν μπορειτε να μου ξεκαθαρισετε κατι.

 

Δε με ενδιαφερουν ελληνικα στα menu/apps. Θα ηθελα ομως να μην εχω κινεζικη search bar και αν ειναι ευκολο να μην εχω τα κινεζοapps (αν οχι να χωνω σε κανα folder και δεν τρεχει και τιποτα).

 

Θελω ομως να παιρνω τα updates κανονικα και να μην περιμενω να βγει update απο την ελληνικη κοινοτητα.

 

Διαβασα οτι εχει βγει official global που δεν εχει τα παραπανω, σωστα;

Χρειαζεται unlock του bootloader (ή οτιδηποτε αλλο) για να την περασω; Δεν εχει κινεζοsearch και apps ετσι; Και παραλληλα παιρνει κανονικα τα official updates;

 

Sorry, σιγουρα εχουν αναφερθει αυτα πιο πισω, αλλα αν μπορει καποιος να το επιβεβαιωσει, θα με βοηθουσε πολυ.

 

Thanks all.

 

Δεν χρειαζεται ξεκλειδωμα για να περασεις τη global!την περνας με το miflash.σε ολα τα αλλα οπως τα λες ειναι!

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειαζεται ξεκλειδωμα για να περασεις τη global!την περνας με το miflash.σε ολα τα αλλα οπως τα λες ειναι!

 

Ευχαριστω πολυ!

 

Κανενας λογος για κωδικους/ξεκλειδωματα bootloader για μενα λοιπον..!

 

Οταν ερθει θα σας ενημερωσω και για τη συνδεσιμοτητα bt με το ηχοσυστημα των Kia Rio.

 

Μηπως ξερει κανενας γιατι στο site της Xiaomi (http://www.mi.com/en/) δεν αναφερονται καθολου συσκευες οπως redmi note 3, mi5 κλπ;

Edited by keraynopoylos
Link to comment
Share on other sites

Από μπαταρία, τι βλέπεις;

 

8 ωρες οθονη και 2-3 μερες αναμονη,καλα ειναι?να το αφησω ? :p

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει παίδες η ελληνική "σπέρνει".

Μπράβο στην κοινότητα.

Εκείνο που δεν έχουν καταφέρει σε καμία ρομ είναι να μπορούμε από τα θέματα να αλλάζουμε ξεχωριστά τα κλειδώματα τα εικονίδια κτλ.

Αυτό είναι μόνο στις official.

Link to comment
Share on other sites

Μηπως ξερει κανενας γιατι στο site της Xiaomi (http://www.mi.com/en/) δεν αναφερονται καθολου συσκευες οπως redmi note 3, mi5 κλπ;

 

γιατί κοιτάς το αγγλικό/global :)

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος τρόπος να κουμπώσουμε στη μια θήκη sim και μια καρτα sd μαζί; Εχω 2 sim και 1 sd, υπάρχει καμιά λύση-πατέντα;
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος τρόπος να κουμπώσουμε στη μια θήκη sim και μια καρτα sd μαζί; Εχω 2 sim και 1 sd, υπάρχει καμιά λύση-πατέντα;

 

πιάνουν τα χέρια σου ; :) αν ναι , ναι , αλλά θέλει ξεκόλλημα του chip από την 2η sim , τρίψιμο της sd (με προσοχή μη καταστραφεί) και κόλλημα και των 2 μαζί

 

υ.γ. προφανώς αν δε κάνεις κάτι σωστά ίσως σου καταστρέψει το tray , το κινητό , το σπίτι και δε ξέρω γω άλλο τι

Edited by kodorevi8ulis
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...