Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ναι τα βρήκα αυτά μετά από λίγο ψάξιμο.πρέπει να κάνω mi account στο κινητό ή αρκεί η εγγραφή στο φορουμ?

 

αν κατάλαβα καλά πρέπει να περιμένουμε την dev rom για να γινει αυτό.αν και κάπου πήρε το μάτι μου ότι κάποιος το ξεκλείδωσε χωρίς το request, μόνο με την dev rom.

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ναι τα βρήκα αυτά μετά από λίγο ψάξιμο.πρέπει να κάνω mi account στο κινητό ή αρκεί η εγγραφή στο φορουμ?

 

αν κατάλαβα καλά πρέπει να περιμένουμε την dev rom για να γινει αυτό.αν και κάπου πήρε το μάτι μου ότι κάποιος το ξεκλείδωσε χωρίς το request, μόνο με την dev rom.

 

Κάνε την αίτηση να υπάρχει και πιστεύω σύντομα θα έχουμε και dev rom διαθέσιμη. Για μένα καλό είναι να τα έχεις όλα κομπλέ. Δηλαδή. Φτιάχνεις Mi account. Κάνεις με αυτό την αίτηση, το συνδέεις κανονικά στο κινητό και κάνεις και όλες τις επαληθεύσεις που έχει το Mi account. Και όλα αυτά για να έχεις μεγαλύτερη πιθανότητα να είναι επιτυχής η αίτησή σου! :)

Link to comment
Share on other sites

πολύ μεγάλη διαδικασία, θα έπρεπε να γίνεται πολύ πιο απλά κάνοντας μια αίτηση με το imei της συσκευής.τεσπα θα το κάνω έτσι, ευχαριστώ
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

EU Warehouse XIAOMI Redmi Note 3 Pro 32GB 4000mAh Gray, (Qualcomm Snapdragon 650)..

http://www.minideal.net/eu-warehouse-xiaomi-redmi-note-3-pro-32gb-4000mah-gray.html

 

..................................................................................................

Διορθωση..

Τωρα που βλεπω λιγο καλυτερα μαλλον δεν ειναι σιγουρο ποιον επεξεργαστη φοραει..

Edited by vrasnagr
Link to comment
Share on other sites

EU Warehouse XIAOMI Redmi Note 3 Pro 32GB 4000mAh Gray, (Qualcomm Snapdragon 650)..

http://www.minideal.net/eu-warehouse-xiaomi-redmi-note-3-pro-32gb-4000mah-gray.html

 

..................................................................................................

Διορθωση..

Τωρα που βλεπω λιγο καλυτερα μαλλον δεν ειναι σιγουρο ποιον επεξεργαστη φοραει..

 

 

και τα 2 τα εχει 269 δολαρια με τον snapdragon και 239 με το mediatek

Xiaomi MI9T pro 128Gb

Xiaomi RN3 pro 32Gb

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα και εγώ!

Πρώτες εντυπώσεις; Αριστες. Τα κινέζικα με ταλαιπώρησαν (ιδίως αυτό το πληκτρολόγιο στον browser που έγραφα Αγγλικά και έβγαζε Κινέζικα) αλλά με swype κλπ πληκτρολόγια έστρωσε. Όλα άψογα. Ταχύτητα full, lag μηδέν.

Call logs & sms μεταφέρθηκαν όλα με την εφαρμογή sms backup & restore.

 

To tempered glass της nilkin είναι πολύ καλό, προ-βαλμένο, δεν αφήνει πολλά ίχνη (δαχτυλιές) και έχει ωραία αίσθηση στο σύρσιμο (σαφές καλύτερη της δωρεάν που κράτησα για backup). Περίεργα ίχνη, λάθοος καταχωρήσεις κλπ που αναφέρθηκαν ΔΕΝ υπάρχουν!

Η διάφανη θήκη δωρο (σιλικόνης) επίσης είναι καλύτερη απο ότι περίμενα αλλά περιμένω καλύτερη (που παρήγγειλα πριν το κινητό και ακόμη δεν έλαβα).

Σε αναμονή developer rom και Ελληνικής rom (για να απαλλαγούμε απο τα Κινέζικα). Unlock sms έχω λάβει και περιμένω απλά.

Βασίλης!
Link to comment
Share on other sites

EU Warehouse XIAOMI Redmi Note 3 Pro 32GB 4000mAh Gray, (Qualcomm Snapdragon 650)..

http://www.minideal.net/eu-warehouse-xiaomi-redmi-note-3-pro-32gb-4000mah-gray.html

 

..................................................................................................

Διορθωση..

Τωρα που βλεπω λιγο καλυτερα μαλλον δεν ειναι σιγουρο ποιον επεξεργαστη φοραει..

 

Ειναι αξιοπιστο..; Δεν δινει επιλογη οπως το vickmall για original ή international rom απ'οτι ειδα.

 

Απλα με χαλασε στο vickmall οτι ρωτησα για ανεγγιχτο κουτι και μου ειπαν οτι δεν γινεται γιατι πρεπει να το τεσταρουν...

Link to comment
Share on other sites

Ειναι αξιοπιστο..; Δεν δινει επιλογη οπως το vickmall για original ή international rom απ'οτι ειδα.

 

Απλα με χαλασε στο vickmall οτι ρωτησα για ανεγγιχτο κουτι και μου ειπαν οτι δεν γινεται γιατι πρεπει να το τεσταρουν...

 

Και εμένα με προβληματίζει αρκετά το ανοιγμένο κουτί. Υπάρχει κάποιο e-shop που δεν ανοίγει το κουτί;

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα με προβληματίζει αρκετά το ανοιγμένο κουτί. Υπάρχει κάποιο e-shop που δεν ανοίγει το κουτί;

 

Παιδιά καλύτερα να το ελέγξουν πριν έρθει. Σκεφτείτε να παραλάβετε να έχει πρόβλημα να πρέπει να το στείλετε πίσω με δικά σας έξοδα (γιατί δικά σας θα είναι θέλετε δεν θέλετε) και μετά να σας ξανά στείλουν το κινητό πίσω. Θα έχετε αγοράσει ένα κινητό που στα χέρια σας θα το έχετε μετά από 2μήνες και θα το έχετε πληρώσει και πολύ παραπάνω. Μην το σκέφτεστε ανάποδα. Τόσοι είμαστε που το έχουμε παραγγείλει. Μια επιχείρηση είναι και αυτοί, δεν είναι αλήτες. Σαν εμένα και σας είναι άνθρωποι που κάνουν τη δουλειά τους και θέλουν να προσφέρουν το καλύτερο δυνατό. Αν ήταν από το μαγαζάκι στη γωνία του σπιτιού σας οκ το καταλαβαίνω δεν έχει λόγο να το τσεκάρει πριν σας το δώσει. Και να έχει πρόβλημα σε 10λεπτά πάτε πίσω και το αλλάζετε αλλά μιλάμε ότι έρχεται από Κίνα το κινητό. Από κει και πέρα ο καθένας ας κάνει ότι νομίζει!! :)

Link to comment
Share on other sites

Τι πρόβλημα έχουν να το στείλουν σφραγισμένο κλειστό χωρίς να το τεστάρουν? Για να αποφύγουν την διαδικασία επιστροφής σε περίπτωση ελλατωματικής συσκευής ?
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα και εγώ!

Πρώτες εντυπώσεις; Αριστες. Τα κινέζικα με ταλαιπώρησαν (ιδίως αυτό το πληκτρολόγιο στον browser που έγραφα Αγγλικά και έβγαζε Κινέζικα) αλλά με swype κλπ πληκτρολόγια έστρωσε. Όλα άψογα. Ταχύτητα full, lag μηδέν.

Call logs & sms μεταφέρθηκαν όλα με την εφαρμογή sms backup & restore.

 

To tempered glass της nilkin είναι πολύ καλό, προ-βαλμένο, δεν αφήνει πολλά ίχνη (δαχτυλιές) και έχει ωραία αίσθηση στο σύρσιμο (σαφές καλύτερη της δωρεάν που κράτησα για backup). Περίεργα ίχνη, λάθοος καταχωρήσεις κλπ που αναφέρθηκαν ΔΕΝ υπάρχουν!

Η διάφανη θήκη δωρο (σιλικόνης) επίσης είναι καλύτερη απο ότι περίμενα αλλά περιμένω καλύτερη (που παρήγγειλα πριν το κινητό και ακόμη δεν έλαβα).

Σε αναμονή developer rom και Ελληνικής rom (για να απαλλαγούμε απο τα Κινέζικα). Unlock sms έχω λάβει και περιμένω απλά.

Μηπως μπορεις να μου πεις σε παρακαλω ποια θηκη παρηγγειλες για να της ριξω και γω μια ματια?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλύτερα να το ελέγξουν πριν έρθει. Σκεφτείτε να παραλάβετε να έχει πρόβλημα να πρέπει να το στείλετε πίσω με δικά σας έξοδα (γιατί δικά σας θα είναι θέλετε δεν θέλετε) και μετά να σας ξανά στείλουν το κινητό πίσω. Θα έχετε αγοράσει ένα κινητό που στα χέρια σας θα το έχετε μετά από 2μήνες και θα το έχετε πληρώσει και πολύ παραπάνω. Μην το σκέφτεστε ανάποδα. Τόσοι είμαστε που το έχουμε παραγγείλει. Μια επιχείρηση είναι και αυτοί, δεν είναι αλήτες. Σαν εμένα και σας είναι άνθρωποι που κάνουν τη δουλειά τους και θέλουν να προσφέρουν το καλύτερο δυνατό. Αν ήταν από το μαγαζάκι στη γωνία του σπιτιού σας οκ το καταλαβαίνω δεν έχει λόγο να το τσεκάρει πριν σας το δώσει. Και να έχει πρόβλημα σε 10λεπτά πάτε πίσω και το αλλάζετε αλλά μιλάμε ότι έρχεται από Κίνα το κινητό. Από κει και πέρα ο καθένας ας κάνει ότι νομίζει!! :)

 

Αφ'ενος εχουμε διαβασει πολλα και θα προτιμουσα η συσκευη που θα βαζω τα στοιχεια της καρτας μου να μην εχει πειραχτει για ασφαλεια, αφ'ετερου θελω να αποφυγω την πιθανοτητα να παρω συσκευη απο επιστροφη.

 

Καταλαβαινω αυτο που λες, αλλα αφου τα εξοδα ειναι του πελατη για επιστροφη, αυτοι τι προβλημα εχουν να το στειλουν σφραγισμενο;

 

Αληθεια, σχετικα με το minideal που το εχει σε eu warehouse, ξερουμε αν ειναι αξιοπιστο; (πχ να μας στειλει το note 3, ενω εχουμε παραγγειλει το pro)

Link to comment
Share on other sites

Μηπως μπορεις να μου πεις σε παρακαλω ποια θηκη παρηγγειλες για να της ριξω και γω μια ματια?

 

Η δωρεάν δώρο που δίνει το vickmall. Συγκεκριμένα αυτή.

Και περιμένω και την

που είναι πολύ καλύτερη.
Βασίλης!
Link to comment
Share on other sites

Οι θήκες και η ζελατίνα νιλκιν, για το note 3 και note 3 pro είναι ίδιες; σαν διαστάσεις οι δύο συσκευές είναι ίδιες απ ότι έχω δει. Επειδή οι περισσότεροι πωλητές δεν αναφέρουν το pro,μόνο το απλό.
Link to comment
Share on other sites

Ναι τα αξεσουαρ για το απλο και το προ ειναι ιδια.

 

 

ΥΓ.Δε γινεται να σας στειλουν συσκευη απο επιστροφη αφου εχει ολα τα αυτοκολλητα πανω.

Παντως και εγω προτιμω να ελεγξουν για να μη μπλεκω μετα καθως τα πιο πολλα ελαττωματα εμφανιζονται κατευθειαν και λιγοτερο αργοτερα με τη χρηση.

Link to comment
Share on other sites

Οι θήκες και η ζελατίνα νιλκιν, για το note 3 και note 3 pro είναι ίδιες; σαν διαστάσεις οι δύο συσκευές είναι ίδιες απ ότι έχω δει. Επειδή οι περισσότεροι πωλητές δεν αναφέρουν το pro,μόνο το απλό.

 

To redmi note 3 με το redmi note 3 pro είναι ίδιο εξωτερικά. Ότι θήκη κάνει για το note 3 κάνει και για το pro!

Βασίλης!
Link to comment
Share on other sites

Και για να μη πατατε καν στα κινεζικα

http://bigota.d.miui.com/V7.1.18.0.LHOCNCL/miui_HMNote3CT_V7.1.18.0.LHOCNCL_968a3c26d2_5.1.zip

 

 

Φίλε μου το κινητό ήρθε και σε εμένα με moulty rom και είχε το γνωστό θέμα με την σιμ και τα δεδομένα. Κατέβασα το αρχείο που έστειλε ς με επιφύλαξη γιατί προκειτε για μουλτι και όχι oficial άνοιξα το τρίτο apk αρχείο και όλα ok.Το πρόβλημα λύθηκε

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, επειδή έχω και εγώ το κινητό πλέον εδώ και λίγες μέρες, να πω ότι οι εντυπώσεις μου είναι άριστες.

 

Το μόνο θέμα που έχω δει είναι ότι κάποιες ειδοποιήσεις εφαρμογών δεν έρχονται όταν πρέπει η καθόλου. Το θέμα το έχω με Skype, Hangouts, Instagram και λοιπές εφαρμογές με push notifications. Ελπίζω να λυθεί με κάποιο update στο μελλον

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, επειδή έχω και εγώ το κινητό πλέον εδώ και λίγες μέρες, να πω ότι οι εντυπώσεις μου είναι άριστες.

 

Το μόνο θέμα που έχω δει είναι ότι κάποιες ειδοποιήσεις εφαρμογών δεν έρχονται όταν πρέπει η καθόλου. Το θέμα το έχω με Skype, Hangouts, Instagram και λοιπές εφαρμογές με push notifications. Ελπίζω να λυθεί με κάποιο update στο μελλον

 

ψάξε λίγο στο φορουμ με τα βήματα που πρέπει να κάνεις (αν δε τα έχεις κάνει)

Link to comment
Share on other sites

ψάξε λίγο στο φορουμ με τα βήματα που πρέπει να κάνεις (αν δε τα έχεις κάνει)

Αμ έχω ψάξει ο αμοιρος, λύση δεν έχω βρει... Εννοείς σε αυτό το thread η σε όλο το forum? :(

Link to comment
Share on other sites

Αμ έχω ψάξει ο αμοιρος, λύση δεν έχω βρει... Εννοείς σε αυτό το thread η σε όλο το forum? :(

 

Security Center -> Permissions -> Ξανά Permissions και θα επιλέξεις την εφαρμογή που θέλεις. Ενεργοποιείς το Display Pop Up Window.

 

Το ψήνω και εγώ το κινητό για μετάβαση από το mi3. Φαίνεται ο τέλειος αντικαταστάτης.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Με το προηγούμενό τηλ.honor 6 που είχα στην πρώτη σελίδα υπήρχαν όλοι οι οδηγοί, λινκς με reviews,λινκς για ρομς και πολλά άλλα.

Δεν μπορεί να γίνει και εδώ αυτό;ώστε να μην ψάχνουμε για τυχόν απαντήσεις;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...