Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλημερα φιλε μου και εμενα το ιδιο προβλημα εβγαλε να βαλεις την αγγλικη γλωσσα οχι την ελληνικη και μετα να το σκαναρεις δουλευει κανονικα και μετα γυρνα παλι στα ελληνικα τη γλωσσα και ειναι οκ ετσι εκανα και εγω στο δικο μου και δουλευει κανονικα :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 68 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

καλημερα φιλε μου και εμενα το ιδιο προβλημα εβγαλε να βαλεις την αγγλικη γλωσσα οχι την ελληνικη και μετα να το σκαναρεις δουλευει κανονικα και μετα γυρνα παλι στα ελληνικα τη γλωσσα και ειναι οκ ετσι εκανα και εγω στο δικο μου και δουλευει κανονικα

 

----- προσθήκη μηνύματος 17 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ηθελα και εγω να ρωτησω κατι φιλε μου εχω το xiaomi note 3 pro me official miui 8 clobal 6.11.24 beta με ελληνικα κανονικα παιρνει ενημερωσεις.Ηθελα απλα να ρωτησω τι διαδικασια θελει για να περασω μονο αυτο θελω dolby atmos αν μπορει καποιος να μου γραψει το τροπο αναλυτικα γιατι ειμαι ολιγον αρχαριος σε αυτα τα θεματα και βασικα αν μπορει να περαστει σε αυτη την εκδοση ευχαριστω πολυ

Α οκ να σε καλά σε ευχαριστώ πολύ!

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλημερα στη παρεα, εκανα ταξιδι στο εξωτερικο και δε μπορουσα να παρω τηλεφωνο, λαμβανα κανονικα κλησεις και μηνυματα, εστελνα μηνυματα, αλλα δε μπορουσα να κανω κλησεις, φυσικα εβαζα το 0030 μπροστα, αλλα τιποτα. Τι μπορει να φταει, γνωριζει κανεις?

Μαλλον ο παροχος που ειχες συνδεθει δεν υποστηριζει εξερχομενες κλησεις, ειδικα αν εχεις καρτοκινητο. Επρεπε να επιλεξεις χειροκινητα αλλο παροχο.

 

Sent from my Redmi 3S using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

βάζω οποιοδήποτε live wallpaper και μόλις βγω από μια εφαρμογή στην αρχική οθόνη δεν δουλευει αλλά βλέπω το default theme του κινητού.. Τι μπορεί να φταίει?

 

Δεν ξέρει κανείς;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, ενδιαφέρεται ένας φίλος για το Redmi Note 3 Pro, το βρήκε στο AliExpress πιο φθηνά, και βασικά μου έλεγε ότι το έψαχνε και αλλού (Gearbest κλπ) αλλά μόνο εδώ βρήκε αυτή την έκδοση:

 

https://www.aliexpress.com/item/Official-Global-Version-Xiaomi-Redmi-Note-3-3i-pro-prime-special-Version-Mobile-phone-5-5/32720577266.html?spm=2114.13010308.0.0.uDzClI

, μαζί με μια θήκη

https://www.aliexpress.com/item/152mm-Flip-Leather-Case-For-Xiaomi-Redmi-Note-3-Pro-Prime-Special-Edition-Phone-Back-Cover/32773943709.html?spm=2114.13010308.0.0.oxjTfIhttps://www.aliexpress.com/item/Fashion-Redmi-Note-3-3i-Pro-SE-152mm-Soft-Leather-Case-For-Xiaomi-Redmi-Note-3/32771842922.html?spm=2114.13010308.0.0.oxjTfI

 

Επειδή προσωπικά έχω μια δυσάρεστη εμπειρία από AliExpress, που πάλι είχα παραγγείλει για έναν φίλο ένα Lenovo (υποτίθεται ειδική έκδοση κι έτσι) και αποδείχθηκε τρελή μούφα και είχα μετά διαδικασίες με επιστροφές κλπ κι επειδή βλέπω κι εδώ να γράφει ένα "Special Version" και μου χτυπάνε κάτι καμπανάκια, μήπως έχει τύχει να το αγοράσει κανείς από εδώ;

 

Γράφει βέβαια 'Xiaomi Online Store' στο link, αλλά οκ...

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον ο παροχος που ειχες συνδεθει δεν υποστηριζει εξερχομενες κλησεις, ειδικα αν εχεις καρτοκινητο. Επρεπε να επιλεξεις χειροκινητα αλλο παροχο.

 

Sent from my Redmi 3S using Tapatalk

 

ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, ενδιαφέρεται ένας φίλος για το Redmi Note 3 Pro, το βρήκε στο AliExpress πιο φθηνά, και βασικά μου έλεγε ότι το έψαχνε και αλλού (Gearbest κλπ) αλλά μόνο εδώ βρήκε αυτή την έκδοση:

 

https://www.aliexpress.com/item/Official-Global-Version-Xiaomi-Redmi-Note-3-3i-pro-prime-special-Version-Mobile-phone-5-5/32720577266.html?spm=2114.13010308.0.0.uDzClI

, μαζί με μια θήκη

https://www.aliexpress.com/item/152mm-Flip-Leather-Case-For-Xiaomi-Redmi-Note-3-Pro-Prime-Special-Edition-Phone-Back-Cover/32773943709.html?spm=2114.13010308.0.0.oxjTfIhttps://www.aliexpress.com/item/Fashion-Redmi-Note-3-3i-Pro-SE-152mm-Soft-Leather-Case-For-Xiaomi-Redmi-Note-3/32771842922.html?spm=2114.13010308.0.0.oxjTfI

 

Επειδή προσωπικά έχω μια δυσάρεστη εμπειρία από AliExpress, που πάλι είχα παραγγείλει για έναν φίλο ένα Lenovo (υποτίθεται ειδική έκδοση κι έτσι) και αποδείχθηκε τρελή μούφα και είχα μετά διαδικασίες με επιστροφές κλπ κι επειδή βλέπω κι εδώ να γράφει ένα "Special Version" και μου χτυπάνε κάτι καμπανάκια, μήπως έχει τύχει να το αγοράσει κανείς από εδώ;

 

Γράφει βέβαια 'Xiaomi Online Store' στο link, αλλά οκ...

 

Αν και κάνω αρκετές αγορες απο Ali θα σου πρότεινα για 10€ παραπάνω να δεις για το Kate που θες στο geekbuing.

Όχι πως σαν καλυψη θα εχεις θέμα σοβαρό μέσω Ali αλλά πληρωμή μέσω PayPal είναι ακόμα πιο ασφαλής.

Αυτά είναι προσωπική γνωμη παντα.;)

Link to comment
Share on other sites

Όχι, δυστυχώς.

Ποιό ρε παιδία; το δικό μου έχει :) έχω το Pro 32GB RAM

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Επειδή ήρθε η ώρα να αλλάξω συσκευή και δεν έβλεπα κάτι αρκετά καλό ώστε να με συγκινήσει και να με κάνει να αυξήσω το μπάτζετ μου, παρήγγειλα το Note 3 Pro 2/16. Με δεδομένο ότι δεν έχω κάποια ιδιαίτερη απαίτηση από το κινητό μου και πέρα από εικοινωνία το μόνο που θέλω είναι light browsing, παρακολούθηση βίντεο, άντε και πλοήγηση GPS αραιά και που, έκανα καλή επιλογή στα ~120€?
Link to comment
Share on other sites

Επειδή ήρθε η ώρα να αλλάξω συσκευή και δεν έβλεπα κάτι αρκετά καλό ώστε να με συγκινήσει και να με κάνει να αυξήσω το μπάτζετ μου, παρήγγειλα το Note 3 Pro 2/16. Με δεδομένο ότι δεν έχω κάποια ιδιαίτερη απαίτηση από το κινητό μου και πέρα από εικοινωνία το μόνο που θέλω είναι light browsing, παρακολούθηση βίντεο, άντε και πλοήγηση GPS αραιά και που, έκανα καλή επιλογή στα ~120€?

 

Την καλύτερη φίλε μου.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, ενδιαφέρεται ένας φίλος για το Redmi Note 3 Pro, το βρήκε στο AliExpress πιο φθηνά, και βασικά μου έλεγε ότι το έψαχνε και αλλού (Gearbest κλπ) αλλά μόνο εδώ βρήκε αυτή την έκδοση:

 

https://www.aliexpress.com/item/Official-Global-Version-Xiaomi-Redmi-Note-3-3i-pro-prime-special-Version-Mobile-phone-5-5/32720577266.html?spm=2114.13010308.0.0.uDzClI

, μαζί με μια θήκη

https://www.aliexpress.com/item/152mm-Flip-Leather-Case-For-Xiaomi-Redmi-Note-3-Pro-Prime-Special-Edition-Phone-Back-Cover/32773943709.html?spm=2114.13010308.0.0.oxjTfIhttps://www.aliexpress.com/item/Fashion-Redmi-Note-3-3i-Pro-SE-152mm-Soft-Leather-Case-For-Xiaomi-Redmi-Note-3/32771842922.html?spm=2114.13010308.0.0.oxjTfI

 

Επειδή προσωπικά έχω μια δυσάρεστη εμπειρία από AliExpress, που πάλι είχα παραγγείλει για έναν φίλο ένα Lenovo (υποτίθεται ειδική έκδοση κι έτσι) και αποδείχθηκε τρελή μούφα και είχα μετά διαδικασίες με επιστροφές κλπ κι επειδή βλέπω κι εδώ να γράφει ένα "Special Version" και μου χτυπάνε κάτι καμπανάκια, μήπως έχει τύχει να το αγοράσει κανείς από εδώ;

 

Γράφει βέβαια 'Xiaomi Online Store' στο link, αλλά οκ...

 

Από τόν ίδιο πωλητή έχω αγοράσει και εγω redmi note 3 pro και μου ήρθε κανονικά σε 15 μέρες

Πρόσεχε μόνο μήν βάλεις DHL γιατί μπορεί νά παίξει τελωνείο

Spesial version εννοεί το ευρωπαϊκό μοντέλο που έχει έξτρα μπαντες και ειναι λιγο μεγαλύτερο απο τό κανονικό

Edited by gab
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έβαλα για πρώτη φορά CM να την δοκιμάσω. Χρειάστηκε και το patch για την μπροστά κάμερα γιατι δεν εμφανιζόταν.

2 ερωτήσεις:

Ενώ εγκατέστησα τον radon kernel με την επιλογή goodix (καθώς με την άλλη δεν εμφανιζόταν το δαχτυλικό αποτύπωμα στους τρόπους κλειδώματος πάλι δεν εμφανίζεται). Τι να κάνω;

Το ρολόι στην γραμμή κατάστασης πώς μπορεί να αποκτήσει 24ωρη μορφή; Δεν βρήκα την επιλογή, έχει μόνο για πμ/μμ.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι παιδιά. Θέλω να αλλάξω το τηλέφωνο της γυναίκας, έχει το P8 lite που θα το δώσω στην αδερφή.

Θέλω κάτι με μεγαλύτερη οθόνη. Το RN3 pro την υπερκαλύπτει για απλή χρήση (μου άρεσε περισσότερο από το note 4), με την λογική ότι θα την καλύψει για αρκετό χρόνο. (Εδώ το 1s ακόμα πάει καλά σε μια φίλη μου... )

1) Είναι καλό για απροβλημάτιστη χρήση σε βάθος χρόνου, ή να πάω σε κάτι στυλ honor 5x ;

2) Το θέλω κάπως γρήγορα, δηλαδή πριν τις γιορτές σίγουρα, γιαυτό σκέφτομαι την eu αποθήκη του vickmall. Υπάρχει άλλη εναλλακτική για σίγουρη παραλαβή σε λίγες μέρες;

3) Το vickmall

http://www.vickmall.com/xiaomi-redmi-note-3-pro-3gb-ram-32gb-rom-stock-in-eu-warehouse-silver.html

λέει για miui 8, Ελληνικό μενού (βασικό), και ΟΤΑ... Ισχύει αυτό; Νόμιζα ότι ακόμη περιμένουμε τα Ελληνικά στην global...

Ευχαριστώ εκ των προτέρων....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έβαλα για πρώτη φορά CM να την δοκιμάσω. Χρειάστηκε και το patch για την μπροστά κάμερα γιατι δεν εμφανιζόταν.

2 ερωτήσεις:

Ενώ εγκατέστησα τον radon kernel με την επιλογή goodix (καθώς με την άλλη δεν εμφανιζόταν το δαχτυλικό αποτύπωμα στους τρόπους κλειδώματος πάλι δεν εμφανίζεται). Τι να κάνω;

Το ρολόι στην γραμμή κατάστασης πώς μπορεί να αποκτήσει 24ωρη μορφή; Δεν βρήκα την επιλογή, έχει μόνο για πμ/μμ.

Από τον οδηγο:

Tips.

1.Κατα το πρώτο άνοιγμα που θα κανει η συσκευή μετα την εγκατάσταση μαζί με τα όσα ζητήσει για λογαριασμους,WiFi κτλ θα βγάλει και για το δακτυλικό αποτύπωμα,μην το προσπερασετε αλλά να γίνει την στιγμή αυτή.

Το έκανες ετσι?

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

Από τον οδηγο:

Tips.

1.Κατα το πρώτο άνοιγμα που θα κανει η συσκευή μετα την εγκατάσταση μαζί με τα όσα ζητήσει για λογαριασμους,WiFi κτλ θα βγάλει και για το δακτυλικό αποτύπωμα,μην το προσπερασετε αλλά να γίνει την στιγμή αυτή.

Το έκανες ετσι?

Δεν το έβγαλε καθόλου. Σε κάποια φάση μετά την εισαγωγή του gmail βέβαια έγραφε για πολλή ώρα "περιμένετε" και πατησα πίσω αλλά μετά το μόνο που έβγαλε ήταν τα γνωστά περί google και δικαιωματων. Ίσως τοτε να ήταν;

 

( την ρύθμιση για το ρολόι την βρήκα)

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι παιδιά. Θέλω να αλλάξω το τηλέφωνο της γυναίκας, έχει το P8 lite που θα το δώσω στην αδερφή.

Θέλω κάτι με μεγαλύτερη οθόνη. Το RN3 pro την υπερκαλύπτει για απλή χρήση (μου άρεσε περισσότερο από το note 4), με την λογική ότι θα την καλύψει για αρκετό χρόνο. (Εδώ το 1s ακόμα πάει καλά σε μια φίλη μου... )

1) Είναι καλό για απροβλημάτιστη χρήση σε βάθος χρόνου, ή να πάω σε κάτι στυλ honor 5x ;

2) Το θέλω κάπως γρήγορα, δηλαδή πριν τις γιορτές σίγουρα, γιαυτό σκέφτομαι την eu αποθήκη του vickmall. Υπάρχει άλλη εναλλακτική για σίγουρη παραλαβή σε λίγες μέρες;

3) Το vickmall

http://www.vickmall.com/xiaomi-redmi-note-3-pro-3gb-ram-32gb-rom-stock-in-eu-warehouse-silver.html

λέει για miui 8, Ελληνικό μενού (βασικό), και ΟΤΑ... Ισχύει αυτό; Νόμιζα ότι ακόμη περιμένουμε τα Ελληνικά στην global...

Ευχαριστώ εκ των προτέρων....

 

Έχει Ελληνικά η gloabla dev ROM που πάει μια χαρά τουλάχιστον σε εμένα.

Κανένα πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν το έβγαλε καθόλου. Σε κάποια φάση μετά την εισαγωγή του gmail βέβαια έγραφε για πολλή ώρα "περιμένετε" και πατησα πίσω αλλά μετά το μόνο που έβγαλε ήταν τα γνωστά περί google και δικαιωματων. Ίσως τοτε να ήταν;

 

( την ρύθμιση για το ρολόι την βρήκα)

 

Αν θες πες κατα σειρα τι έκανες εγκατάσταση.

Αν το aida64 δες απο εκεί τι τυπο FP έχει η συσκευή σού.

Link to comment
Share on other sites

Αν θες πες κατα σειρα τι έκανες εγκατάσταση.

Αν το aida64 δες απο εκεί τι τυπο FP έχει η συσκευή σού.

 

Όλα τα wipes που αναφέρεις στον οδηγό, και μετά install το official firmware, την τελευταία nightly και pico arm 64 6.0 gapps. Στη συνέχεια radon με την πρώτηεπιλογή και μετά ξανά με την επιλογή goodix και το patch για την εμπρόσθια κάμερα.

 

Το Aida64 λέει Fingerprint Scanner Manufacturer Goodix Και Model FP. Να υποθέσω ότι έχω από τις νεότερες συσκευές;

Link to comment
Share on other sites

Που το έχει και σε μένα όχι; :!:

 

Δεν έχει nfc

 

Sorry παίδες, βλακεία είπα τότε!

 

Δοκίμαζα ένα cardboard και με το μαγνητάκι που είχε (το οποίο εκτελούσε χρέη ΟΚ button) δούλευε κανονικά, οπότε και υπέθεσα πως ευθύνεται η ύπαρξη NFC. Αλλά λογικά θα δούλευε σωστά χρησιμοποιώντας το μαγνητικό πεδίο που χρησιμοποιούν κ οι θήκες, σωστά;

 

Επίσης, ένα 3/32 χρυσό που πήρα από σκρουτζομάγαζο, έπαιζε τέλεια η CM που του πέρασα (βέβαια, είδα κ έπαθα για να το κάνω restart σε TWRP recovery) με μόνο πρόβλημα στην κάμερα και εξηγώ. Όταν άνοιγα την κάμερα, έβλεπα μόνο τη μούρη μου, χωρίς να έχει επιλογή για back camera. Δλδ, μπορούσα μόνο selfie να βγάλω. Πέρασα όμως Radon 3.0.1 και όλα κομπλέ ΚΑΙ με κάμερα αλλά ΚΑΙ με fingerprint.

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Το ρολόι στην γραμμή κατάστασης πώς μπορεί να αποκτήσει 24ωρη μορφή; Δεν βρήκα την επιλογή, έχει μόνο για πμ/μμ.

 

Θα πας settings, additional settings, use 24 hour format.

Link to comment
Share on other sites

Όλα τα wipes που αναφέρεις στον οδηγό, και μετά install το official firmware, την τελευταία nightly και pico arm 64 6.0 gapps. Στη συνέχεια radon με την πρώτηεπιλογή και μετά ξανά με την επιλογή goodix και το patch για την εμπρόσθια κάμερα.

 

Το Aida64 λέει Fingerprint Scanner Manufacturer Goodix Και Model FP. Να υποθέσω ότι έχω από τις νεότερες συσκευές;

 

OK,να πω κάτι άλλο,όχι πως είσαι λάθος αλλά να παίξουμε κάπου άλλου.

Πάρε ενα backup με οτι εχεις κανει έως τώρα,απλα να υπάρχει.

Αρχισε απο αρχή,απλά βάλε το δεύτερο firmware μια snapshot και gapps.τίποτα άλλο.

Αστο να ανοίξει.

Αν εχεις θέμα με κάμερα βάλε το fix.

Αν εχεις με FP βάλε το αντίστοιχο, όχι Radon ακόμα.Το FP θα το βρεις αν δεν στο βγάλει στο μενού/ οθόνη κλειδώματος.

Link to comment
Share on other sites

Sorry παίδες, βλακεία είπα τότε!

 

Δοκίμαζα ένα cardboard και με το μαγνητάκι που είχε (το οποίο εκτελούσε χρέη ΟΚ button) δούλευε κανονικά, οπότε και υπέθεσα πως ευθύνεται η ύπαρξη NFC. Αλλά λογικά θα δούλευε σωστά χρησιμοποιώντας το μαγνητικό πεδίο που χρησιμοποιούν κ οι θήκες, σωστά;

 

Επίσης, ένα 3/32 χρυσό που πήρα από σκρουτζομάγαζο, έπαιζε τέλεια η CM που του πέρασα (βέβαια, είδα κ έπαθα για να το κάνω restart σε TWRP recovery) με μόνο πρόβλημα στην κάμερα και εξηγώ. Όταν άνοιγα την κάμερα, έβλεπα μόνο τη μούρη μου, χωρίς να έχει επιλογή για back camera. Δλδ, μπορούσα μόνο selfie να βγάλω. Πέρασα όμως Radon 3.0.1 και όλα κομπλέ ΚΑΙ με κάμερα αλλά ΚΑΙ με fingerprint.

 

Deepsleep εχεις καννονικα?δοκιμασε μια τον περασες αν εχεις με ακουστικα καποιον "θορυβο"!Και μια γενικη ερωτηση,τωρα που η google θα βγαλει την 7.1.1 εμεις θα πρεπει να περιμενουμε την 14.1.1 πχ?:shifty:

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...