Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Global stable official.

Εχω θεμα με τις ειδοποιησεις gmail και messenger. Οταν ειναι κλειστο το κινητο,δν ερχοντε ειδοποιησεις. Απο που δινω permissions?

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ηταν ξεκλείδωτο και φλάσαρες σε edl??/

Τα θέλει ο κ@@ος σου

 

Δεν καταλαβαίνω ρε φιλέ τι είναι το edl εγώ ακολούθησα αυτόν τον οδηγώ

 

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/13290-%CE%95%CE%BB%CE%BB%CE%B7%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CF%8C%CF%82-%CE%BF%CE%B4%CE%B7%CE%B3%CF%8C%CF%82-Unbrick-Flash-Official-Rom-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CF%84%CE%BF-Redmi-Note-3-Pro-Kenzo/?postID=131353#post131353

 

και το λινκ το δικό σου. Είχα αναφέρει νωρίτερα ότι το κινητό το παρέλαβα ξεκλείδωτο.

BlackAngel The Nightmare
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω να κάνω και εγώ μια ερώτηση .το κινητό το πήρα μεταχειρισμένο.το παιδί το είχε ξεκλειδώσει και έχει περάσει την 7.5.1.0 stable με ελληνικά κανονικά. Στο θέμα μάς τώρα εγώ αν θέλω να περάσω κάποια άλλη rom θα μου ζητήσει κωδικούς mi του παιδιού πριν κλπ? Σε ποια μπορώ να πάω μετά από αυτήν χωρίς να έχω πρόβλημα? Υπάρχει κάτι καλύτερο και πλήρες? Χωρίς προβλήματα?

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ΓΙΑ ΤΑ LED ...

Πάμε ρυθμισεις/εφαρμογες/ληφθεισες/ ... παταμε στην εφαρμογή*που δεν δουλεύουν τα led και παταμε στη πρώτη επιλογή , "Προβολή ειδοποιησεων" , απο'κει ενεργοποιουμε τα led .

 

 

Στάλθηκε από το Thunder Redmi Note 3 Pro μου με Rom by Gkalen

 

Σε υπέρ ευχαριστώ φίλε μου !

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Το παρήγγειλα για έναν φίλο στις 6/9 από vickmall και μόλις παρέλαβα .

Πρώτη φορά τόσο γρήγορα από κίνα

Το ίδιο και εγώ με sg post. 7/9 αποστολή, παραλαβή σήμερα

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Global stable official.

Εχω θεμα με τις ειδοποιησεις gmail και messenger. Οταν ειναι κλειστο το κινητο,δν ερχοντε ειδοποιησεις. Απο που δινω permissions?

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

 

Δες καταρχην "ασφαλεια - δικαιωματα - αυτοματη εναρξη" αν ειναι ανοιχτος ο διακοπτης εκει για gmail και messenger,

μετα "ασφαλεια - δικαιωματα - δικαιωματα" και βρες τις 2 εφαρμογες που θες και τσεκαρε τι εχεις δωσει εκει και τελος

"ασφαλεια - μπαταρια - εξοικ. μπαταριας εφαρμογων" και επισης τσεκαρε να μην εχουν και εκει περιορισμο δραστηριοτητας παρασκηνιου. αυτα.....

Link to comment
Share on other sites

Ακολουθώντας τον οδηγό : https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/14015-%CE%95%CE%BB%CE%BB%CE%B7%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CF%8C%CF%82-%CE%BF%CE%B4%CE%B7%CE%B3%CF%8C%CF%82-Flash-Official-Rom-%CE%BC%CE%B5-%CF%84%CE%BF-Mi-PC-Suite-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CF%8C%CE%BB%CE%B1-%CF%84%CE%B1-Xiaomi-%CE%B1%CE%BA%CF%8C%CE%BC%CE%B1-%CE%BA%CE%B1/ εφτασα σε chinese stable v8.0.1.0 LHOCNDG. Πώς φλασαρω τώρα την global dev? :blink: ότι ρομ και να βάλω στη μνήμη του τηλεφωνου με updater μου βγάζει μήνυμα can't verify update, στο mi suit σε flashboot βρίσκει stable και developer rom αλλά στο 0% βγάζει το ίδιο μήνυμα. Όταν ακολούθησαν τον οδηγό ήμουν με multi από κινεζοκαταστημα και ξεκλειδωτο bootloader, ο bootloader τώρα είναι κλειδωμένος. Τα φώτα σας please! Edited by sting123
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση εχω βαλει miui v8 global stable official αλλα στις πληροφοριες λεει beta.Υ παρχει καποιο προβλημα

Screenshot_2016_09_17_01_49_46_967_com_android_s.png

Edited by gdimitris

Τα κινητα μου: Motorola Krzr K1m, Samsung SGH-U600, Nokia 2710, Vodafone joy 845, Samsung gte1182, Zte v889s, Zte Geek v975, Xiaomi mi3, Xiaomi Redmi note 3 pro

Xiaomi σημαινει κεχρι

Link to comment
Share on other sites

Παιδία συγνώμη για την ερώτηση θα έχει ξανά απαντηθεί αλλα είναι πολλά τα μηνύματα και οι σελίδες. Λοιπόν φίλος θέλει να παραγγελει το κινητό και έχει κολησει ανάμεσα στα 2gb με τα 3gb ram. Επειδή το προηγούμενο τηλέφωνο ηταν ένα κινέζικο mlais με 2gb και κολλούσε το σύμπαν του έχει καρφωθει να πάρει τα 3gb ενώ του λέω ότι για την χρήση που το θέλει (facebook messenger όχι βαριά παιχνίδια) δεν αξίζει να δώσει τα 36 ευρώ που κάνει παραπάνω το μοντέλο με τα 3 gb ram. Εσείς τι λέτε αξίζει να τα δώσει. Γενικά δεν αλλάζει και συχνά κινητό...
Link to comment
Share on other sites

Παιδία συγνώμη για την ερώτηση θα έχει ξανά απαντηθεί αλλα είναι πολλά τα μηνύματα και οι σελίδες. Λοιπόν φίλος θέλει να παραγγελει το κινητό και έχει κολησει ανάμεσα στα 2gb με τα 3gb ram. Επειδή το προηγούμενο τηλέφωνο ηταν ένα κινέζικο mlais με 2gb και κολλούσε το σύμπαν του έχει καρφωθει να πάρει τα 3gb ενώ του λέω ότι για την χρήση που το θέλει (facebook messenger όχι βαριά παιχνίδια) δεν αξίζει να δώσει τα 36 ευρώ που κάνει παραπάνω το μοντέλο με τα 3 gb ram. Εσείς τι λέτε αξίζει να τα δώσει. Γενικά δεν αλλάζει και συχνά κινητό...

 

Αν το κρατήσει πάνω απο 1 με 1,5 χρόνο θα σου έλεγα σίγουρα 3gb, οτι κι αν σου λένε...η πολύ ram ποτέ δεν έβλαψε, η λίγη πάντα!!:lol:

Link to comment
Share on other sites

Εσείς τι λέτε αξίζει να τα δώσει. Γενικά δεν αλλάζει και συχνά κινητό...

 

Αν δεν υπάρχει ιδιαίτερο κόλλημα στο οικονομικό ας τα δώσει.. Όχι μόνο ότι είπε ο φίλος πάνω, αλλά εγώ προσωπικά φοβάμαι και μην "κοπεί" πιο γρήγορα από τις επίσημες ενημερώσεις λόγω 2gb ram (χαζό αλλά δεν θα το έλεγα απίθανο)

 

Sent from Redmi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση εχω βαλει miui v8 global stable official αλλα στις πληροφοριες λεει beta.Υ παρχει καποιο προβλημα

Screenshot_2016_09_17_01_49_46_967_com_android_s.png

 

εχεις περασει global dev

Link to comment
Share on other sites

εχεις περασει global dev

ακυρο μηνυμα

Edited by gdimitris

Τα κινητα μου: Motorola Krzr K1m, Samsung SGH-U600, Nokia 2710, Vodafone joy 845, Samsung gte1182, Zte v889s, Zte Geek v975, Xiaomi mi3, Xiaomi Redmi note 3 pro

Xiaomi σημαινει κεχρι

Link to comment
Share on other sites

Μεγάλη διαφορά φίλε μου. Δεν το συζητώ...και εγώ σκεφτόμουν για μαύρη ή πράσινη. Πολύ ωραίες οι φωτογραφίες, δεν έχω κανένα παράπονο. Ευχαριστώ, θα την αγοράσω σίγουρα... Αν δεν σου κάνει κόπο από ποιον πωλητή και σε πόσες μέρες σου ήρθε;

 

zaf_4 means Zafeira

 

18 μερες με china post, "3C Boutique" ο πωλητης. :)

http://i.imgur.com/hIe7XW1.png
Link to comment
Share on other sites

Advanced power menu για την Eλληνική- EU 6.8.18

Μην τα ξαναλέμε.. Το βάζετε με δική σας ευθύνη, κλπ κλπ./

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά έχω την MIUI Global 8.0 / stable 8.0.1.0 (LHOMIDG) και θέλω να πάω στην Developer ROM που έχει και λίγα Ελληνικά, την κατεβάζω μέσα στη μνήμη του τηλεφώνου επιλεγώ το πακέτο αναβαθμίσεις αλλά δεν κανει αναβάθμιση. Τι κάνω λάθος? Αυτή δεν είναι miui_HMNote3ProGlobal_6.9.9_f26648d8b5_6.0 ?

 

Έβαλα μια παλιότερη έκδοση και όλα οκ :)

Edited by thanasiskw
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν ποστάρω στο σωστό νήμα αλλά θα ήθελα να ρωτήσω, η μόνη διαφορά μεταξύ του global stable από vickmall και του international από geekbuying είναι μόνο το μέγεθος και η 800αρα ή υπάρχει και κάτι άλλο; Ευχαριστώ
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν ποστάρω στο σωστό νήμα αλλά θα ήθελα να ρωτήσω, η μόνη διαφορά μεταξύ του global stable από vickmall και του international από geekbuying είναι μόνο το μέγεθος και η 800αρα ή υπάρχει και κάτι άλλο; Ευχαριστώ

Μπερδευτηκες.global stabe εοναι ρομ.

International ειναι μοντελο κινητου

Link to comment
Share on other sites

παιδια λιγη βοηθεια επειδη ειμαι αναμεσα σε 2 να παρω το redmi note 4 64gb 3gb ram 275 ευρω η το redmi note 3 pro 32gb 3gb ram 230 ευρω εσεις τι λετε ??
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στη παρεα, ειχαμε καμια εξελιξη με τις νεες ΡΟΜ βασιζομενες σε android 6? υπαρχει καπου τροπος(οδηγος) μεταβασης απο ελληνικη dev 6.8.18?
Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλη η 6.9.9,

απλα πολυ σπαστικη η διαχειριση της ext sd με το marshmallow,

πολλες εφαρμογες εχουν αρχικα θεμα.

 

Εχει δοκιμασει κανεις την snapdragon cam?

Απο τοτε που περασα τη νεα ρομ δεν δουλευει καθολου

 

----- προσθήκη μηνύματος 37 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

καλησπερα στη παρεα, ειχαμε καμια εξελιξη με τις νεες ΡΟΜ βασιζομενες σε android 6? υπαρχει καπου τροπος(οδηγος) μεταβασης απο ελληνικη dev 6.8.18?

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/16575-%CE%95%CE%BB%CE%BB%CE%B7%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CF%8C%CF%82-%CE%BF%CE%B4%CE%B7%CE%B3%CF%8C%CF%82-%CE%B1%CE%BD%CE%B1%CE%B2%CE%AC%CE%B8%CE%BC%CE%B9%CF%83%CE%B7%CF%82-%CE%B1%CF%80%CF%8C-Android-5-1-1-%CF%83%CE%B5-Marshmallow-6-0-0-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CF%84%CE%BF-Redmi

Link to comment
Share on other sites

Μπερδευτηκες.global stabe εοναι ρομ.

International ειναι μοντελο κινητου

 

Το Redmi note 3 pro international με Ποια ΡΟΜ έρχεται; με την global stable; και αν ναι, τότε γιατί το "απλό" με global stable από το Vick δεν έχει την 800αρα ενώ το international από το geek έχει κανονικά την 800αρα; Αυτό εννοούσα, δεν εκφράστηκα σωστά

Edited by vastegial_74
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλη η 6.9.9,

απλα πολυ σπαστικη η διαχειριση της ext sd με το marshmallow,

πολλες εφαρμογες εχουν αρχικα θεμα.

 

Εχει δοκιμασει κανεις την snapdragon cam?

Απο τοτε που περασα τη νεα ρομ δεν δουλευει καθολου

 

----- προσθήκη μηνύματος 37 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://xiaomi-miui.gr//index.php/Thread/16575-%CE%95%CE%BB%CE%BB%CE%B7%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CF%8C%CF%82-%CE%BF%CE%B4%CE%B7%CE%B3%CF%8C%CF%82-%CE%B1%CE%BD%CE%B1%CE%B2%CE%AC%CE%B8%CE%BC%CE%B9%CF%83%CE%B7%CF%82-%CE%B1%CF%80%CF%8C--5-1-1-%CF%83%CE%B5-Marshmallow-6-0-0-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CF%84%CE%BF-Redmi

Ναι δυστυχώς και εγω την φλασαρα την snapdragon cam αλλα δεν την δουλεύει, προφανώς θα θέλει ποιο νέα εκδοσή για marshmallow :cool::cool::ninja:

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι έμεινα με lollipop και όσο περνάει ο καιρός και διαβάζω σχόλια όλο και περισσότερο το απολαμβάνω :p

Η αλήθεια είναι πως απλά βαριέμαι να ξαναστηνω από την αρχή αλλά απ ότι βλέπω γλύτωσα διάφορα μικρά θεματακια.

Που μπορώ να βρω την snapdragon camera? Βελτιώνει καθόλου την ποιότητα της φωτογραφίας;

 

Sent from Redmi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...