Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Παιδια καλησπέρα! Τελικα με την MIUI 8 πως παει ειναι καλη η εχει ακομα bugs??

 

Η stable τα πάει αρκετά καλά... Η dev πολύ καλά.. Τουλάχιστον η 6,8,11..

Για mm νομίζω είναι νωρίς ακόμη.

Link to comment
Share on other sites

Τι κατι εννοεις;

Άκυρο. Είναι το redmi note 3 pro. Είναι σε μαύρο και ο αισθητήρας (μάλλον) δε φαίνεται. Είπαμε είμαι νιούφης στα xiaomi, να με συγχωρέσεις...

Link to comment
Share on other sites

Η stable τα πάει αρκετά καλά... Η dev πολύ καλά.. Τουλάχιστον η 6,8,11..

Για mm νομίζω είναι νωρίς ακόμη.

 

Την εχετε δοκιμασει ?? Απο καμερα μπαταρια κλπ ειναι ενταξει ? Γιατι ειχα ακουσει πριν μερικό καιρο οτι ειχε θεματα με μπαταρια υπερθερμανση κλπ!

Link to comment
Share on other sites

Την εχετε δοκιμασει ?? Απο καμερα μπαταρια κλπ ειναι ενταξει ? Γιατι ειχα ακουσει πριν μερικό καιρο οτι ειχε θεματα με μπαταρια υπερθερμανση κλπ!

 

Αν μιλάς για Ελληνική ναι... Έχω δοκιμάσει πολλές και είναι οκ...

Link to comment
Share on other sites

Αν μιλάς για Ελληνική ναι... Έχω δοκιμάσει πολλές και είναι οκ...

 

Ωραια ναι για ελληνικη μιλαω παντα :) ! Ωραια μηπωε μπορεις να μου δωσεις καποιο οδηγο εγκαταστασης η κατι τετοιο ? Η καποιο λινκ να την κατεβασω ? Ειμαι σε 7.2.2 stable ελληνικη

Link to comment
Share on other sites

Παίδες ξανά καλησπέρα...εχω μπερδευτει τελείως με τους οδηγους και το τι ισχυει και για ποιες ρομ πια...οποτε παρακαλω ας απαντήσει κάποιος που έχει όρεξη να βοηθήσει και μη με παραπέμψει στην πρώτη σελίδα! προσφατα παρέλαβα redmi note 3 pro 2gb/16gb qualcomm me rom multi MIUI 7.4/stable 7.4.9.0(LHOCNDD) και ξεκλείδωτο bootloader. Ποιος ειναι ο πιο ασφαλής δρομος για να φτασω σε πρωτη φαση σε global Dev?? Παρακαλώ προτείνετε τον οδηγο και αν ειναι ευκολο και συγκεκριμενες εκδοσεις ρομ καθως οπως διαβαζω δεν λειτουργουν ολες με edl και...τρεχα γυρευε...τα εχω παίξει λεεεεμεε!:lol:

Εμπρός καλοί μου ανθρωποι...πάμε βήματακι βηματάκι!! :D

 

Να εξηγήσουμε μερικά πράγματα για να μπορέσουμε να συνεννοηθούμε και σου τα λέω εντελώς φιλικά γιατί για μένα χτυπούσε η καμπάνα. Οι οδηγοί υπάρχουν στο πρώτο ποστ για να μην επαναλαμβάνονται τα ίδια πράγματα πολλές φορές. Και πίστεψε με έχουν ειπωθεί τα ίδια πράγματα πάρα πολλές φορές με αποτέλεσμα να έχει γίνει αυτό το χάος που βλέπεις εδώ. Έχει γεμίσει το νήμα με τα βήματα 1,2,3... Καταρχάς πώς συμπέρανες ότι έχεις ξεκλείδωτο bootloader; Στις συχνές ερωτήσεις λοιπόν που σου είπα να πας σε παραπέμπει σ έναν πολύ καλό οδηγό του lallasgr για το πώς θα πας από unofficial σε official stable. Στη συνέχεια πρέπει να κατεβάσεις την official Global Dev στό κινητό σου και να την περάσεις από το updater. Δεν μπορούν αδερφέ να γραφτούν τα βήματα του οδηγού με ένα ποστ. Ξεκίνα τον οδηγό και αν κάπου κολλήσεις θα σε βοηθήσουμε.

 

Στάλθηκε από το Thunder Redmi Note 3 Pro μου με Rom by Gkalen

Edited by kyrgeo1978
Link to comment
Share on other sites

Ωραια ναι για ελληνικη μιλαω παντα :) ! Ωραια μηπωε μπορεις να μου δωσεις καποιο οδηγο εγκαταστασης η κατι τετοιο ? Η καποιο λινκ να την κατεβασω ? Ειμαι σε 7.2.2 stable ελληνικη

factory reset.... και install την ρομ../

Θέλεις και οδηγό

??:lol::lol:

Διαλέγεις και παίρνεις..

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

factory reset.... και install την ρομ../

Θέλεις και οδηγό

??:lol::lol:

Διαλέγεις και παίρνεις..

 

Αυτο το διαλεγειε και παιρνεις ειναι πολυ φλου σε καλυτερη κατασταση ποια λες να βρισκεται :/ ?? Να βαλω stable ? Κανω και ενα titanium τωρα για να εχω τα apps μου !!

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το διαλεγειε και παιρνεις ειναι πολυ φλου σε καλυτερη κατασταση ποια λες να βρισκεται :/ ?? Να βαλω stable ? Κανω και ενα titanium τωρα για να εχω τα apps μου !!

 

Ή gkalen 6.8.11 ή GTV 6.8.11

Link to comment
Share on other sites

Kongeo σε ευχαριστώ πολύ σε λιγότερο από μία γραμμή έδωσες λύση ;-). Kyrgeo μην το παίρνεις προσωπικά αλλά διαβάζοντας κάποιους από τους οδηγούς καταλαβαίνεις ότι πρέπει να επικαιροποιηθουν γιατι για να βγαλεις άκρη πρέπει να διαβάσεις κάτι περισσότερο από 1500 σελίδες σε διάφορα threads καθώς υπάρχουν πλέον ασυμβατότητες και για όσους από εμάς δεν έχουμε την εμπειρία σου πιο πολύ μας μπερδεύουν παρά μας βοηθούν ορισμένες φορές. Ευχαριστώ όλους για την βοήθεια σας
Link to comment
Share on other sites

Kongeo σε ευχαριστώ πολύ σε λιγότερο από μία γραμμή έδωσες λύση ;-). Kyrgeo μην το παίρνεις προσωπικά αλλά διαβάζοντας κάποιους από τους οδηγούς καταλαβαίνεις ότι πρέπει να επικαιροποιηθουν γιατι για να βγαλεις άκρη πρέπει να διαβάσεις κάτι περισσότερο από 1500 σελίδες σε διάφορα threads καθώς υπάρχουν πλέον ασυμβατότητες και για όσους από εμάς δεν έχουμε την εμπειρία σου πιο πολύ μας μπερδεύουν παρά μας βοηθούν ορισμένες φορές. Ευχαριστώ όλους για την βοήθεια σας

Δεν το παίρνω προσωπικά φίλε και ειλικρινά χαίρομαι που βρήκες λύση. :) Καλή συνέχεια.;)

Link to comment
Share on other sites

 

Καταλαβαίνω ότι η dev αυτή θα είναι ή κινεζική, επειδή θέλω να δοκιμασω την global dev πριν πάω στην ελληνική, την περναω zip στο τηλέφωνο και πάω από τον updater?

Link to comment
Share on other sites

H stable δηλαδη δεν ? να βαλω η την πρωτη την custom η την GTV ?

Βάλε την πρώτη την custom (Gkalen) την 6.8.18 με factory reset και τα ξαναλέμε.

 

Στάλθηκε από το Thunder Redmi Note 3 Pro μου με Rom by Gkalen

Link to comment
Share on other sites

Βάλε την πρώτη την custom (Gkalen) την 6.8.18 με factory reset και τα ξαναλέμε.

 

Στάλθηκε από το Thunder Redmi Note 3 Pro μου με Rom by Gkalen

 

Για να το λες με τοση σιγουρια θα ξερεις...! Εβαλα να κατεβαινει η stable αλλα την ακυρωνω!

Link to comment
Share on other sites

Μία διευκρίνηση παρακαλώ κ για να αποφεύγω άσκοπη ταλαιπωρία, θέλω να κάνω μόνο root θέλει ξεκλειδωμα ο bootloader με dev rom μετά flash twrp κ μετά flash super SU? Στο τέλος πως γυρναω στην ρομ που έχω ? είναι official, θέλω ota και όχι ελληνικά , ο bootloader θα ξανά κλειδώσει?

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160915/91c58c36253143998cec2ba33de4d8bb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Η stable τα πάει αρκετά καλά... Η dev πολύ καλά.. Τουλάχιστον η 6,8,11..

Για mm νομίζω είναι νωρίς ακόμη.

Καλησπέρα φιλε μου βγήκε νεα ελληνικη dev ,να την κατεβάσω η δεν θα έχει διαφορά,τωρα έχω την 6.9.9-1 .:ninja::ninja:

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φιλε μου βγήκε νεα ελληνικη dev ,να την κατεβάσω η δεν θα έχει διαφορά,τωρα έχω την 6.9.9-1 .:ninja::ninja:

Όχι φίλε δεν βγήκε κάτι ακόμα. :)

 

Στάλθηκε από το Thunder Redmi Note 3 Pro μου με Rom by Gkalen

Link to comment
Share on other sites

Όχι φίλε δεν βγήκε κάτι ακόμα. :)

 

Στάλθηκε από το Thunder Redmi Note 3 Pro μου με Rom by Gkalen

ΟΚ ευχαριστώ φίλε μου,καλό απόγευμα να έχεις .:ninja:

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

Βάλε την πρώτη την custom (Gkalen) την 6.8.18 με factory reset και τα ξαναλέμε.

 

Στάλθηκε από το Thunder Redmi Note 3 Pro μου με Rom by Gkalen

 

Μου ζηταει να βαλω MI account το βαζω και μου λεει οτι ειναι λανθασμενος ο κωδικος ενω ειναι ο σωστος...τι μπορω να κανω τωρα...?

Link to comment
Share on other sites

Μου ζηταει να βαλω MI account το βαζω και μου λεει οτι ειναι λανθασμενος ο κωδικος ενω ειναι ο σωστος...τι μπορω να κανω τωρα...?

Περίεργο. Για τσέκαρε και το email ή τον αριθμό τηλεφώνου.

ΟΚ ευχαριστώ φίλε μου,καλό απόγευμα να έχεις .:ninja:

Καλό απόγευμα φιλαράκι.

 

Στάλθηκε από το Thunder Redmi Note 3 Pro μου με Rom by Gkalen

Link to comment
Share on other sites

Μου ζηταει να βαλω MI account το βαζω και μου λεει οτι ειναι λανθασμενος ο κωδικος ενω ειναι ο σωστος...τι μπορω να κανω τωρα...?

Βαλε τον κωδικό σου σωστά και τα γράμματα που θα σου βγαλει να τα συμπληρώσεις στον πινάκα που θα σου βγαλει.:ninja:

Πρέπει να έχεις και ενεργοποιημένο το WI-FI ,το WI-FI σου το ζήτησε νωρίτερα .

Edited by deni77
Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...