Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα παιδια.. προσπαθησα με την official να ξεκλειδωσω το bootloader και δεν γινεται.. αρα χρειαζεται να κατεβασω μια dev rom. να ειναι η ελληνικη και να μεινει μονιμα η πρεπει να περασω αλλη ελληνικη? ποια προτεινετε?(αν ειναι ευκολο ενα ink). Edited by tzimimakos
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλησπερα!

εχω την κινηταρα εδω και 10 μερες και αντιμετωπιζω το εξης προβλημα.δεν μπορω να το συνδεσω με το bluetooth του αυτοκινητου.για την ακριβεια δεν ανιχνευει καν τη συσκευη, ουτε η συσκευη το αυτοκινητο.την εχω να ειναι ορατη η συσκευη, δε φταιει αυτο.καμια ιδεα?

 

//edit απ οτι βλεπω ειναι υπαρκτο γενικοτερο προβλημα, χωρις ευκολη λυση.

Edited by karlomagnos
Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση με miui 8 και συγκεκριμενα με

Redmi Note 3 Qualcomm Latest Global Developer Version Fastboot File Download

θα εχω καποιο προβλημα με το 4g?

Επισης πρεπει να κανω κατι στην καρτα για να πιασει 4g οπως να παρω τηλεφωνο στην κοσμοτε?

Ευχαριστω

Τα κινητα μου: Motorola Krzr K1m, Samsung SGH-U600, Nokia 2710, Vodafone joy 845, Samsung gte1182, Zte v889s, Zte Geek v975, Xiaomi mi3, Xiaomi Redmi note 3 pro

Xiaomi σημαινει κεχρι

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Φοράω τη 6.8.18 Ελληνική Dev και σήμερα μου κόλλησε το touch του κινητού. Δεν έπιανε τίποτα πάνω στην οθόνη ούτε τα "κουμπιά" κάτω από αυτή.

 

Οπότε αναγκαστικά κράτησα πατημένο το κουμπί power off/on Και έκανε επανεκκίνηση. Ύστερα όλα καλά.

 

Απλά το αναφέρω.

 

Μην ασχολείσαι με τέτοια ψιλολόγια.

Κι εμένα το έχει κάνει.

Κάτι κόλλησε.

Reboot κι όλα οκ.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Ισχυει οτι το international ειναι πιο μεγαλο;

Δεν εχει καθολου ελληνικα στο menu;;; :cry:

Η οθονη με το τζαμακι δεν καθεται δηλαδη, τζαμα η αγορα :mad:

Link to comment
Share on other sites

Έχω την stable Ελληνική 7.2.2 κ θέλω να πάω στου gkalen την τελευταία, θέλει εργοστασιακές ρυθμίσεις? Έχω πάρει τοπικό αντίγραφο κ το έχω περάσει στο otg στικακι κ μου λέει ότι πέρασε τις εφαρμογές με τα δεδομένα τους(εκτός φωτο κ βίντεο), αν φλασαρω του Gkalen κ μετά κάνω εγκατάσταση από το otg θα τα περάσει ολα (εφαρμογές κ δεδομένα) όπως ήταν πρίν?? Το άλλο που σκέφτηκα είναι να μπω ρικοβερι κ χωρίς να κάνω εργοστασιακές να κάνω wipe cache,dalvik,data,system εκτός storage.Μιας κ είπα πολλά κ ίσως σας μπερδεψα τι σειρά ακολουθώ ώστε να περάσει καθαρή κ σωστά ή ρομ κ μετά να επαναφερω εύκολα εφαρμογές?
Link to comment
Share on other sites

Απο οτι είδα το international ερχεται με global rom..το οτι το μαγαζι την γραφει ιντερνατιοναλ εχει να κανει με μάρκετινγκ.και καλα οτι εχει πολλες γλωσσες...

 

εκτος οτι εχει διαφορες γλωσσες(Ελληνικα δεν εχει) , εχει και αλλο φορτιστη, και κουτι (χωρις κινεζικα γραμματα), και αλλες διαστασεις.. λογικα στην international εκδοση θα περαστουν ολες οι γλωσσες οταν μεταφραστουν με αναβαθμιση, ενω στα κινεζικα ισως και οχι

Beelink BT1,Pipo M9pro, Meizu Mx3 , Nvidia Shield TV , Xiaomi Redmi Note 3 Pro SE , LeEco Le Max 2
Link to comment
Share on other sites

Γιατι να χαθεί η 800αρα αφου είναι δικη του εκδοσή η rom,αυτό πως το συμπέρανες.:ninja::ninja::cool:

Δεν βλέπω κανέναν να το τολμαει όμως. Δεν έχω και δεύτερο. Το m2 το ξέχασα στη τσέπη και έκανε μπάνιο δύο ώρες, ήμουν χωρίς κινητό δύο βδομάδες οπότε καταλαβαίνεις...

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ερωτηση (που πιθανον να εχει απαντηθει στις τοσες σελιδες του νηματος)

φοραω την 8,0,1,0 stable.. για να βαλω την 6,9,9 developer πρεπει να εχω ξεκλειδωτο bootloader?

στο νετ που εχω ψαξει δε λεει κτ τετοιο...

Link to comment
Share on other sites

ερωτηση (που πιθανον να εχει απαντηθει στις τοσες σελιδες του νηματος)

φοραω την 8,0,1,0 stable.. για να βαλω την 6,9,9 developer πρεπει να εχω ξεκλειδωτο bootloader?

στο νετ που εχω ψαξει δε λεει κτ τετοιο...

 

Αν ενοεις απο official stable να πας σε official developerγίνεται από τον updater του κινητού.Ο bootloader κλειδωμενος

Link to comment
Share on other sites

Δεν βλέπω κανέναν να το τολμαει όμως.

 

Συγνώμη αλλά γιατί πιστεύεις οτι αν απο global stable πας σε global dev θα χάσεις την b20?

Ξέρεις ποιες είναι οι διάφορες μεταξύ kenzo και Kate?

Αν θες την Ελληνική γλώσσα πας σε dev ,ίσως με αυτή και να το ξεκλειδωσεις αν θες ή να το ρουταρεις.

Link to comment
Share on other sites

Αν ενοεις απο official stable να πας σε official developerγίνεται από τον updater του κινητού.Ο bootloader κλειδωμενος

 

μου βγαζει μηνυμα "coudnt verify update package"

Link to comment
Share on other sites

Αν γεμίζει το mi cloud τι κάνουμε;; σβήνουμε σιγά σιγά;;;

Πληρωμή θέλει για περαιτέρω gb.

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

 

Νομίζω απάντησες στον εαυτό σου...

Link to comment
Share on other sites

https://www.youtube.com/watch?v=J9FwnfYW2Nc

 

νομιζω οτι το θεμα με το 4G ειναι λογισμικο, δειτε το παραπανω βιντεακι

Link to comment
Share on other sites

Έχω την stable Ελληνική 7.2.2 κ θέλω να πάω στου gkalen την τελευταία, θέλει εργοστασιακές ρυθμίσεις? Έχω πάρει τοπικό αντίγραφο κ το έχω περάσει στο otg στικακι κ μου λέει ότι πέρασε τις εφαρμογές με τα δεδομένα τους(εκτός φωτο κ βίντεο), αν φλασαρω του Gkalen κ μετά κάνω εγκατάσταση από το otg θα τα περάσει ολα (εφαρμογές κ δεδομένα) όπως ήταν πρίν?? Το άλλο που σκέφτηκα είναι να μπω ρικοβερι κ χωρίς να κάνω εργοστασιακές να κάνω wipe cache,dalvik,data,system εκτός storage.Μιας κ είπα πολλά κ ίσως σας μπερδεψα τι σειρά ακολουθώ ώστε να περάσει καθαρή κ σωστά ή ρομ κ μετά να επαναφερω εύκολα εφαρμογές?

 

Παιδιά ξέρει κάποιος να απαντήσει σε αυτό?

Link to comment
Share on other sites

:lol::lol: Ναι... πραγματικά.....

 

φιλαρακι δεν εβαλες ακομα την 6.9.9 να μας πεις εντυπωσεις? ποια θεωρεις την καλυτερη διαδικασια μιας και ειναι βασισμενη σε ΜΜ?

Link to comment
Share on other sites

φιλαρακι δεν εβαλες ακομα την 6.9.9 να μας πεις εντυπωσεις? ποια θεωρεις την καλυτερη διαδικασια μιας και ειναι βασισμενη σε ΜΜ?

 

full wipe..... Εχω πρόβλημα με την γραμμή και κατεβάζω με 80kb... Οπότε ούτε αύριο δεν θα έχει κατέβει.

Link to comment
Share on other sites

full wipe..... Εχω πρόβλημα με την γραμμή και κατεβάζω με 80kb... Οπότε ούτε αύριο δεν θα έχει κατέβει.

 

καλη υπομονη, full wipe εννοεις πρωτα, factory reset και μετα Πατάμε Wipe / andanced wipe/ cache και dalvik cache? ή κανουμε factory reset αφου εχει μπει η νεα rom?

Link to comment
Share on other sites

Επισης πρεπει να κανω κατι στην καρτα για να πιασει 4g οπως να παρω τηλεφωνο στην κοσμοτε?

Ευχαριστω

 

Αν βάλεις την κάρτα και δεν πιάνεις 4G τότε ή αλλάζεις κάρτα αν είναι παλιά ή πρέπει να το ενεργοποιήσεις παίρνοντας τηλέφωνο ή βρίσκοντας που πρέπει να στείλεις μήνυμα για να το ενεργοποιήσεις.

 

Έχω την stable Ελληνική 7.2.2 κ θέλω να πάω στου gkalen την τελευταία, θέλει εργοστασιακές ρυθμίσεις? Έχω πάρει τοπικό αντίγραφο κ το έχω περάσει στο otg στικακι κ μου λέει ότι πέρασε τις εφαρμογές με τα δεδομένα τους(εκτός φωτο κ βίντεο), αν φλασαρω του Gkalen κ μετά κάνω εγκατάσταση από το otg θα τα περάσει ολα (εφαρμογές κ δεδομένα) όπως ήταν πρίν?? Το άλλο που σκέφτηκα είναι να μπω ρικοβερι κ χωρίς να κάνω εργοστασιακές να κάνω wipe cache,dalvik,data,system εκτός storage.Μιας κ είπα πολλά κ ίσως σας μπερδεψα τι σειρά ακολουθώ ώστε να περάσει καθαρή κ σωστά ή ρομ κ μετά να επαναφερω εύκολα εφαρμογές?

 

Ο gkalen συνιστά factory reset από GTV σε Thunder και το αντίστροφο.

Το factory reset από TWRP δεν σου διαγράφει την internal και ισοδυναμεί με wipe cache / dalvik / data.

Αν θες να περάσει σωστά η ROM, ακολουθείς τις οδηγίες του Gkalen και μετά επανέφερε το τοπικό αντίγραφο. Αλλά έχει υπόψιν ότι μπορεί να βγουν προβλήματα στο μέλλον.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια όπως σας είπα και ποιο πάνω την Δευτερα παραλαμβάνω την international version αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι εάν την πρώτη φορά πρέπει να το ανοίξω το τηλέφωνο με την κάρτα Sim μέσα η οχι παίζει κάποιο ρόλο αυτή επιλογή?
Link to comment
Share on other sites

full wipe= advanced /system ,data,dalvik ,cache /reboot recovery/install rom

Μην την περατε ακομη την νεα ελληνικη dev rom ROM GTV_6.9.8/9,εγω εκανα to λαθος και την περασα αλλα δεν ξεκινησε το κινητο και μπικαρε.

Ισως δεν την δοκιμάσανε τα παιδια και την ανέβασαν γρηγορα ποιος ξερει.

Δεν ξερω τι έφταιξε ,μπορεί να φταει η rom ,η κατι να του κάθισε λαθος,πάντως μπικαρε και το δικο μου... :cool::cool:

Edited by deni77
Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...