Jump to content

[LG G3] Marshmallow Rom


mariosave
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχει κάνει root κανείς στο 6.0 v30c;;

ναι εγω και πιστευω και αλλοι,με kingoroot.

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αν μπορείς να μας πεις τι λύση βρήκες γιατί αντιμετωπίζω και εγώ το ίδιο πρόβλημα.

ποιο ειναι το προβλημα? γιατι απο οσα καταλαβαινω εχει 2,δεν ανοιγε το τηλ και προφανως ανοιξε καπως και δεν κατεβαζε εφαρμογες απο playstore.για το δευτερο ρωτησα μηπως ξεχασε να βαλει λογαριασμο google και γιαυτο δεν ανοιγε η εφαρμογη.παντως καλο ειναι οταν βρισκει καποιος μια λυση σε προβλημα να το κοινοποιει για να βοηθηθουν και αλλοι.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 466
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

σταυρο με kingo η με king εχεις κανει?με το king μετα την επανεκκινηση χανεται το ρουτ

kingroot 4.5.6 αφου γινει ρουτ μετα για ρεκοβερυ (για αλλη ρομ και μοντιες) εβαλα το aytorecMMD855.apk και μετα φλασαρα το _hacerpermisivo.zip και μετα φλασαρα το _beta-supersu-v2.52.zip συμφωνα με της οδηγιες απο xda.

Edited by stauros2653
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

kingroot 4.5.6 αφου γινει ρουτ μετα για ρεκοβερυ (για αλλη ρομ και μοντιες) εβαλα το aytorecMMD855.apk και μετα φλασαρα το _hacerpermisivo.zip και μετα φλασαρα το _beta-supersu-v2.52.zip συμφωνα με της οδηγιες απο xda.

 

α οκ.ετσι ναι το ξερω.ελεγα μηπως βρηκαν λυση με το kingo.εγω παντος δοκιμασα με king και το supersu me αλλα τζιφος.νομιζω αυτο που εκανες με το recovery ειναι το μονο που δουλευει

Link to comment
Share on other sites

ναι εγω και πιστευω και αλλοι,με kingoroot.

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ποιο ειναι το προβλημα? γιατι απο οσα καταλαβαινω εχει 2,δεν ανοιγε το τηλ και προφανως ανοιξε καπως και δεν κατεβαζε εφαρμογες απο playstore.για το δευτερο ρωτησα μηπως ξεχασε να βαλει λογαριασμο google και γιαυτο δεν ανοιγε η εφαρμογη.παντως καλο ειναι οταν βρισκει καποιος μια λυση σε προβλημα να το κοινοποιει για να βοηθηθουν και αλλοι.

 

Το πρόβλημα είναι ότι δεν κατεβάζει τις εφαρμογές απο το play store όταν χρησιμοποιώ το wifi ενώ όταν χρησιμοποιώ τα δεδομένα κατεβάζει κανονικά τις εφαρμογές από το play store.

Link to comment
Share on other sites

ακομα περιμενουμε εμεις με τα γαλλικα!!!ξεφτυλες....... λες και δεν μπορουν να το διανεμουν μαζικα οπως γινετε στην apple:mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad:
Link to comment
Share on other sites

Ναι Σταύρο συνδέετε κανονικά και στο chrome ανοίγει τις σελίδες χωρίς κανένα πρόβλημα .

μηπως απο τις ρυθμισεις να εκανες διαγραφη δεδομενων της εφαρμογης playstore και να ξαναδοκιμασεις?

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα επειδή με ρωτά ο κολλητός που χει g3 ελληνικό αυτά έχουν πάρει mm η τπτ ακόμα;

 

Όχι ακόμα.Παρακολούθα το εδώ http://www.mylgphones.com/lg-g3-firmware-checking-the-software-version-and-update-history

...Xiaomi Mi 8 Lite 4/64...

...LG Gpad 8.3...

Link to comment
Share on other sites

Το γραφω μηπως και βρηκα την λυση για την εφαρμογη email που δυστηχως διακοπηκε προσεξα λοιπον μετα απο εγκατασταση της 6 για αλλη μια φορα εκανε ενημερωση των εφαρμογων αυτοματα.λοιπον μολις τελειωσε η ενημερωση της εφαρμογης hangout+ αμεσως εβγαλε το γνωστο μηνυμα διακοπης email(οχι gmail). Ρουταρησα και σουταρησα το hangout και μεχρι στιγμης ολα οκ.αν αργοτερα αλλαξει τιποτα θα ακυρωσω το ποστ.
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Ακυρο λαθος

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το γραφω μηπως και βρηκα την λυση για την εφαρμογη email που δυστηχως διακοπηκε προσεξα λοιπον μετα απο εγκατασταση της 6 για αλλη μια φορα εκανε ενημερωση των εφαρμογων αυτοματα.λοιπον μολις τελειωσε η ενημερωση της εφαρμογης hangout+ αμεσως εβγαλε το γνωστο μηνυμα διακοπης email(οχι gmail). Ρουταρησα και σουταρησα το hangout και μεχρι στιγμης ολα οκ.αν αργοτερα αλλαξει τιποτα θα ακυρωσω το ποστ.

Δυστηχως ακυρο:mad::wacko::mad:

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Χαιρεται.μολις εκανα update το g3 μου μεσω pc suite.γνωριζει κανενας αν πρεπει να κανω κατι στο κινητο μετα το update?εννοω αν πρεπει να του κανω καποιο reset ή κατι παρομοιο.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Πρόβλημα μετά το update με κάποιες από τις επαφές μου. Δε μου έχει περάσει επιλεκτικά ορισμένες από τις επαφές του τελευταίου χρόνου. Και λέω επιλεκτικά γιατί άλλες πιο καινούριες τις έχω. Γενικά προφανώς και έχω συνδεδεμένο με google account το κινητό και έκανα και backup στην sd πριν προχωρήσω στο update. Any ideas?

 

Eίμαι 99% σίγουρος ότι το είχα sync με το gmail account από την πρώτη μέρα. Είχα 2 διαφορετικά samsung πριν, μετά το G3 και είχα μεταφέρει μέχρι τώρα χωρίς πρόβλημα.

 

Στην επαναφορά βέβαια λέει ''Different version or device used for backup. Some items may not be restore''

Τις επαφές βρήκε;;;; Και γιατί να μη μου κάνει sync από το google account να τελειώνουμε; Πιθανότατα θα λυθεί με μια απλή επαναφορά σε lollipop και ξαναμανά mm.

Βρήκα και αυτό:

The contact sync issue seems to be the biggest one, so we’d recommend all users head to settings > accounts > their main Google account and make sure contact sync is enabled before the update. Then toggle it off and back on after the update, which should in turn make the phone sync and restore all contacts.

online.

Edited by miyake
Προσθήκη
Link to comment
Share on other sites

περα απο το θεμα της εγγυησης που θα χαθει,γιατι δεν περνατε την πολωνικη σε kdz αρχειο με flashtool ουτε ρουτ χρειαζεται και θα γευτητε μια πολυ καλη ρομ.εγω αυτο εκανα.

 

Εγώ δεν ξέρω ποια πέρασα(πολωνική ή άλλη) αλλά στο σέρβις δε μου είπαν κουβέντα που χρειάστηκε να μου αλλάξουν πλακέτα μία μέρα μετά.

 

Με τα χίλια ζόρια, κατάφερα να κάνω το downgrade με τον τρόπο από τα λινκ, μέσω LGUP αλλά ακόμα περιμένω να ανοίξει το κινητό. Μιλάμε για πάνω από 10 λεπτά. Τόσο πολύ κάνει; Είμαι ήδη στο τρίτο δεκάλεπτο, ενδιάμεσα έβγαλα μπαταρία να δοκιμάσω. Δε θα κοιμηθώ απόψε..

 

Μπορεί να έφταιγε το ''upgrade'' που διάβασα ότι πιάνει και δε σβήνει και τα πάντα. Τώρα δοκίμασα το refurbish. Dum spiro spero.

 

Με το refurbish λύθηκε το πρόβλημα και άνοιξε το κινητό. Επίσης βρήκα και τις χαμένες μου επαφές. Θα το αφήσω έτσι και θα περιμένω το επίσημο update σε mm.

Edited by miyake
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα στην παρέα!θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση περιμένοντας τα περιβόητα 6.0(μην ρωτήσετε france:wacko:)!οταν με το καλό έρθει η αναβάθμιση!τι προτείνετε για να μην έχω προβλήματα!διαβάζω εδώ και ένας φίλος με 32αρι είχε προβλήματα με επανακινησεις(κανονικη αναβάθμιση χωρις φλασαρισματα):wacko:!μια επαναφορα εργοστασιακων δεδομένων πριν και μετα την αναβάθμιση?το hard reset ειναι το ιδιο ακριβώς με την επαναφορά?ευχαριστώ προκαταβολικά!

 

----- προσθήκη μηνύματος 86 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

απλά κατάρα το να έχεις γαλλικό...τι να πω...:mad::mad::mad::mad::down::down::chair:

 

εμεις οι παρακατιανοι οπώς είπε μια φίλη...:P

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα στην παρέα!θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση περιμένοντας τα περιβόητα 6.0(μην ρωτήσετε france:wacko:)!οταν με το καλό έρθει η αναβάθμιση!τι προτείνετε για να μην έχω προβλήματα!διαβάζω εδώ και ένας φίλος με 32αρι είχε προβλήματα με επανακινησεις(κανονικη αναβάθμιση χωρις φλασαρισματα):wacko:!μια επαναφορα εργοστασιακων δεδομένων πριν και μετα την αναβάθμιση?το hard reset ειναι το ιδιο ακριβώς με την επαναφορά?ευχαριστώ προκαταβολικά!

 

----- προσθήκη μηνύματος 86 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

εμεις οι παρακατιανοι οπώς είπε μια φίλη...:P

κανονικα δεν χρειαζεται ρεσετ οταν γινει αναβαθμηση με lg pcsuite.δεν πειραζει παντως αν κανεις ενα ρεσετ πριν.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Sorry για τα πολλά ποστ μου σε ρυθμό σπαμ ΑΛΛΑ

ξέρει κάποιος έναν σίγουρο τρόπο να αποθηκευσω επαφές από το lp που θα τις δεχτεί και το mm?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG G3] Marshmallow Rom

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...