Jump to content

[LG G3] Marshmallow Rom


mariosave
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημερα! Έχω Ελληνικό κινητό και πέρασα το update από το LG updater. Παρατηρώ όμως ότι πλέον έχει θέμα το GPS με την 6.0 , δεν κλειδώνει. Έχει συμβεί σε κανεναν άλλο;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 466
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μπήκε χτες και στο EU της κοπελιάς, μέσω PC, χωρίς κάποιο ιδιαίτερο πρόβλημα.

 

Διορθώθηκε και η "φρίκη" με το ξυπνητήρι vs σίγαση...:p

 

Κακά τα ψέματα, λίγη σαπίλα κουβαλάει κι αυτό, σαν συσκευή (αν και όχι σε επίπεδο Samsung).

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα είχα μια εφαρμογή να κρατά τις διαφημίσεις (αν θυμάμαι την κατέβασα από το XDA) αλλά με την ξαφνική εργοστασιακή ρύθμιση την έχασα, μήπως καμία βοήθεια
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα είχα μια εφαρμογή να κρατά τις διαφημίσεις (αν θυμάμαι την κατέβασα από το XDA) αλλά με την ξαφνική εργοστασιακή ρύθμιση την έχασα, μήπως καμία βοήθεια

πρεπει να το ξαναρουταρεις γιατι τετοιες εφαρμογες μονο με ρουτ δουλευουν,με την επαναφορα που εκανες αυτα χαθηκανε.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

πρεπει να το ξαναρουταρεις γιατι τετοιες εφαρμογες μονο με ρουτ δουλευουν,με την επαναφορα που εκανες αυτα χαθηκανε.

 

Σταύρο ναι το ρουτ χάθηκε, αλλά αν δεν υπάρχει εφαρμογή χωρίς ροοτ μένω όπως είναι, δεν το πηράζω ξανά σε ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Σταύρο ναι το ρουτ χάθηκε, αλλά αν δεν υπάρχει εφαρμογή χωρίς ροοτ μένω όπως είναι, δεν το πηράζω ξανά σε ευχαριστώ.

 

Υπάρχει αυτό χωρίς root https://adguard.com/en/adguard-android/overview.html

...Xiaomi Mi 8 Lite 4/64...

...LG Gpad 8.3...

Link to comment
Share on other sites

Ένα ακόμα πρόβλημα που που παρατήρησα σήμερα. Δεν δουλεύουν τα led ειδοποιήσεων. Τσέκαρα στις ρυθμίσεις το αντίστοιχο πεδίο και είναι ενεργό. Το έκλεισα, έκανα restart, το ενεργοποίησα ξανά, αλλά τίποτα...

 

Τα δικά μου δουλεύουν μια χαρά, αν και δεν τα χρησιμοποιώ πια γιατί όταν τα χρησιμοποιούσα δεν έβλεπα τις ειδοποιήσεις. Δεν ξέρω αν το δοκίμασες αλλά το NoLed είναι φοβερή εφαρμογή για τις ειδοποιήσεις και δωρεάν.

 

----- προσθήκη μηνύματος 15 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Είχα το nova launcher ,Τον έκανα απεγκατάσταση και τώρα με ρωτάει για τα 2 μανίσια :).Θα του κάνω ενα hard reset, έτσι και αλλιώς πρέπει να κάνω μια καθαρή εγκατάσταση για να είμαι οκ...

 

Δοκίμασε να καθαρίσεις την chace. Δεν θυμάμαι πως γίνεται ακριβώς. Στο γοογλε σίγουρα θα το βρείς εύκολα, αλλά θυμάμαι ότι κι εγώ είχα παρόμοια προβλήματα από απομεινάρια εφαρμογών που με το καθάρισμα της chase έφευγαν.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα..πριν κανα μηνα εκανα την ενημερωση σε marshmallow 6...καμια 10αρια μερες μετα ξαφνικα κνει επανεκκίνηση και μου εμφανιζε μονο το σημα της lg..μετα απο ψαξιμο ειδα οτι η μονη λυση ειναι το hard reset...εκανα..διαγραφη στα παντα...εκκινηση τπυ κινητου σαν καινουργιο με ιδιο android (marshmallow 6)..χθες παλι τα ιδια..εκανα hard reset παλι ...υπαρχει καποια λυση γιαυτο...αλλο update??? Εγκατασταση του προηγουμενου android (αν θυμαμε καλα το kit kat)???ευχαριστω εκ των προτέρων..
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, όσοι έχετε ελληνική συσκευή έχετε πάρει την αναβάθμιση?

Εμένα ακόμα δεν έχει έρθει τίποτα (σύνδεση cosmote)

Samsung Omnia - Samsung Galaxy S2 - LG G3 - MS Surface pro 3 - Samsung A5(2016) - Samsung A70 - Galaxy Watch - Galaxy Buds+ - Samsung Galaxy A72

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, πρωτάρης εδώ και σήμερα παρέλαβα το G3. Εβαλα PC suite και 6.0... Και εχω το εξής πρόβλημα: δεν βρίσκει το ρούτερ στο σπίτι. Έχει τύχει σε κανέναν άλλον μετά την αναβάθμιση? Δεν το δούλεψα με την 5.0 που είχε, αλλά πρόλαβα και συνδέθηκα (για δοκιμή). Τώρα δεν βρίσκει το ίντερνετ του σπιτιού. Δεν του έχω βάλει κάρτα sim (πρέπει να την κόψω) υπάρχει περίπτωση να έχει σχέση? Τι μπορώ να κάνω? Όποιος γνωρίζει και μπορεί να απαντήσει ας βοηθήσει. Edited by SOSA
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, πρωτάρης εδώ και σήμερα παρέλαβα το G3. Εβαλα PC suite και 6.0... Και εχω το εξής πρόβλημα: δεν βρίσκει το ρούτερ στο σπίτι. Έχει τύχει σε κανέναν άλλον μετά την αναβάθμιση? Δεν το δούλεψα με την 5.0 που είχε, αλλά πρόλαβα και συνδέθηκα (για δοκιμή). Τώρα δεν βρίσκει το ίντερνετ του σπιτιού. Δεν του έχω βάλει κάρτα sim (πρέπει να την κόψω) υπάρχει περίπτωση να έχει σχέση? Τι μπορώ να κάνω? Όποιος γνωρίζει και μπορεί να απαντήσει ας βοηθήσει.

κανε μια επανεκινηση και στο ρουτερ και στο τηλ.για αρχη.το χωρις καρτα δεν πιστευω οτι παιζει ρολο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 79 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά, όσοι έχετε ελληνική συσκευή έχετε πάρει την αναβάθμιση?

Εμένα ακόμα δεν έχει έρθει τίποτα (σύνδεση cosmote)

συνδεσε το στο lg pcsuite και δες αν η κοσμοτε εδωσε αναβαθμηση.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογή E-mail έκανε μια αυτόματη ενημέρωση και εδώ και 2 ώρες λειτουργεί άψογα. Οι παιδικές ασθένειες δείχνουν να ξεπερνιούνται.

Ευχαριστημένος από την ΜΜ μέχρι τώρα.:)

ASUS(ZE551ML,ZS551KL)ERICSSON(GA628,T39)ETEN(X500,X800)HTC(UULTRA)HUAWEI(P10 lite,P40 PRO)LEECO (X820)LG(P990,P880,G3,V10,V20,V30,G8s,G8x)MICROSOFT (LUMIA 950, LUMIA 950XL)MOTOROLA (DPC-550,STARTAC,MPX220)NOKIA(5110,8210,7110,3310,6310i,6280)SAMSUNG (I800,note10+)SHARP (S2)SIEMENS (SX1)SONY ERICSSON (T610,XPERIA X1)XIAOMI (Redmi Note 5,Redmi Note 6 PRO,Redmi Note 8 PRO,Redmi Note 9 PRO,MI MAX 2,MI MAX 3,Poco F1,Mi A3,Mi 9 lite,Mi 11 lite,Mi 10T PRO,Mi 10 pro)

Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογή E-mail έκανε μια αυτόματη ενημέρωση και εδώ και 2 ώρες λειτουργεί άψογα. Οι παιδικές ασθένειες δείχνουν να ξεπερνιούνται.

Ευχαριστημένος από την ΜΜ μέχρι τώρα.:)

 

Εκανα και εγώ την ενημέρωση....

So far so good....

Θα δούμε πως θα πάει.

Ευχαριστώ για την ενημέρωση!

Link to comment
Share on other sites

Τώρα με την αναβάθμιση του email app γύρισαν και εγώ σε αυτό αλλά μιας και περναει ακόμα δοκιμαστική περίοδο έχω και ένα άλλο app για τα email μου.

Ερώτηση πως μπορώ να κάνω την ενημέρωση σε έναν συγκεκριμένο λογαριασμό να είναι push και όχι ανά κάποιο χρονικό διάστημα?

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα απο που μπορώ να κατεβάσω το lg pc suite για να κάνω αναβάθμιση στο κινητό της αδερφής μου

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα απο που μπορώ να κατεβάσω το lg pc suite για να κάνω αναβάθμιση στο κινητό της αδερφής μου

 

http://www.lg.com/gr/support/software-firmware

ASUS(ZE551ML,ZS551KL)ERICSSON(GA628,T39)ETEN(X500,X800)HTC(UULTRA)HUAWEI(P10 lite,P40 PRO)LEECO (X820)LG(P990,P880,G3,V10,V20,V30,G8s,G8x)MICROSOFT (LUMIA 950, LUMIA 950XL)MOTOROLA (DPC-550,STARTAC,MPX220)NOKIA(5110,8210,7110,3310,6310i,6280)SAMSUNG (I800,note10+)SHARP (S2)SIEMENS (SX1)SONY ERICSSON (T610,XPERIA X1)XIAOMI (Redmi Note 5,Redmi Note 6 PRO,Redmi Note 8 PRO,Redmi Note 9 PRO,MI MAX 2,MI MAX 3,Poco F1,Mi A3,Mi 9 lite,Mi 11 lite,Mi 10T PRO,Mi 10 pro)

Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογή E-mail έκανε μια αυτόματη ενημέρωση και εδώ και 2 ώρες λειτουργεί άψογα. Οι παιδικές ασθένειες δείχνουν να ξεπερνιούνται.

Ευχαριστημένος από την ΜΜ μέχρι τώρα.:)

 

Μπορείς να ανεβάσεις κάπου την εφαρμογή; Γιατί έχω το 2καρτο G3 και δε μου εχει βγάλει αναβάθμιση ακόμα...

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να ανεβάσεις κάπου την εφαρμογή; Γιατί έχω το 2καρτο G3 και δε μου εχει βγάλει αναβάθμιση ακόμα...

 

Από αυτά έχω μαύρα μεσάνυχτα:lol:

Αν βοηθάει, η έκδοση είναι 6.42.14

ASUS(ZE551ML,ZS551KL)ERICSSON(GA628,T39)ETEN(X500,X800)HTC(UULTRA)HUAWEI(P10 lite,P40 PRO)LEECO (X820)LG(P990,P880,G3,V10,V20,V30,G8s,G8x)MICROSOFT (LUMIA 950, LUMIA 950XL)MOTOROLA (DPC-550,STARTAC,MPX220)NOKIA(5110,8210,7110,3310,6310i,6280)SAMSUNG (I800,note10+)SHARP (S2)SIEMENS (SX1)SONY ERICSSON (T610,XPERIA X1)XIAOMI (Redmi Note 5,Redmi Note 6 PRO,Redmi Note 8 PRO,Redmi Note 9 PRO,MI MAX 2,MI MAX 3,Poco F1,Mi A3,Mi 9 lite,Mi 11 lite,Mi 10T PRO,Mi 10 pro)

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να ανεβάσεις κάπου την εφαρμογή; Γιατί έχω το 2καρτο G3 και δε μου εχει βγάλει αναβάθμιση ακόμα...

 

Δίνει και στο gmail η Goode δυνατότητα διαχείρισης exchange λογαριασμών

http://www.pcworld.com/article/3061410/android/gmail-for-android-now-supports-exchange-on-all-devices.html

θα πάρει κάποιες ώρες η διάθεση όπως και του e-mail για όποιους δεν το πήραν ακόμη.

Link to comment
Share on other sites

Από αυτά έχω μαύρα μεσάνυχτα:lol:

Αν βοηθάει, η έκδοση είναι 6.42.14

 

xaxa, ωραίος!!

Και δεν την βρίσκω πουθενά...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, πρωτάρης εδώ και σήμερα παρέλαβα το G3. Εβαλα PC suite και 6.0... Και εχω το εξής πρόβλημα: δεν βρίσκει το ρούτερ στο σπίτι. Έχει τύχει σε κανέναν άλλον μετά την αναβάθμιση? Δεν το δούλεψα με την 5.0 που είχε, αλλά πρόλαβα και συνδέθηκα (για δοκιμή). Τώρα δεν βρίσκει το ίντερνετ του σπιτιού. Δεν του έχω βάλει κάρτα sim (πρέπει να την κόψω) υπάρχει περίπτωση να έχει σχέση? Τι μπορώ να κάνω? Όποιος γνωρίζει και μπορεί να απαντήσει ας βοηθήσει.

 

1. Έκανες επανεκκίνηση στο κινητό μετά την ολοκλήρωση της εγκατάστασης της mm;

 

2. Ο router σου εκπέμπει το ssd ή το έχεις bssd κρυφό; σε περίπτωση που είναι κρυφό ίσως δημιουργείτε πρόβλημα δεν είμαι σίγουρος αλλά το bssd δεν σου παρέχει την επιπλέον ασφάλεια που προσδοκούν οι περισσότεροι, μπέρδεμα είναι.

 

3. Φιλτράρεις mac numbers των συσκευών που συνδέονται στο router σου; αν ναι βάλε το mac# του G3 στη λίστα του router.

 

4. Είσαι σίγουρος ότι θυμάσαι σωστά τον κωδικό της σύνδεσής σου ή δεν βλέπεις καθόλου το wifi σου;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, πρωτάρης εδώ και σήμερα παρέλαβα το G3. Εβαλα PC suite και 6.0... Και εχω το εξής πρόβλημα: δεν βρίσκει το ρούτερ στο σπίτι. Έχει τύχει σε κανέναν άλλον μετά την αναβάθμιση? Δεν το δούλεψα με την 5.0 που είχε, αλλά πρόλαβα και συνδέθηκα (για δοκιμή). Τώρα δεν βρίσκει το ίντερνετ του σπιτιού. Δεν του έχω βάλει κάρτα sim (πρέπει να την κόψω) υπάρχει περίπτωση να έχει σχέση? Τι μπορώ να κάνω? Όποιος γνωρίζει και μπορεί να απαντήσει ας βοηθήσει.

 

Εμενα παντως λιγο μετα την αναβαθμιση , εχει πεσει αισθητα η αποδοση του WiFi σε καποια routers .OXI σε ολα , πχ δουλεια, πεθερα ,παει σφαιρα , σπιτι ομως κ σε 2-3 ακομα , σερνεται...

Ειμαι πανω απο το router , full σημα , connected κ δεν ανοιγει σελιδες.........

Ειμαι να σκασω , κ φοβαμαι αν το παω για service , μηπως συνδεθει κανονικα στο δικο τους router κ με διωξουν χωρις προβλημα....

Φεριπην τωρα , ειμαι διπλα απο το Μ4 aqua της συζύγου , κ το δικο μου σερνεται ενώ το Sony πεταει ......:mad:

Link to comment
Share on other sites

Εμενα παντως λιγο μετα την αναβαθμιση , εχει πεσει αισθητα η αποδοση του WiFi σε καποια routers .OXI σε ολα , πχ δουλεια, πεθερα ,παει σφαιρα , σπιτι ομως κ σε 2-3 ακομα , σερνεται...

Ειμαι πανω απο το router , full σημα , connected κ δεν ανοιγει σελιδες.........

Ειμαι να σκασω , κ φοβαμαι αν το παω για service , μηπως συνδεθει κανονικα στο δικο τους router κ με διωξουν χωρις προβλημα....

Φεριπην τωρα , ειμαι διπλα απο το Μ4 aqua της συζύγου , κ το δικο μου σερνεται ενώ το Sony πεταει ......:mad:

δοκιμασε να διαγραψεις τον κωδικο στο τηλεφωνο και ξαναβαλτον.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG G3] Marshmallow Rom

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...