Jump to content

LG G5


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
Το g6 θα ήταν το απόλυτο g5, δηλαδή η τελειοποιηση του αν δεν είχε αυτόν τον αισθητήρα. Τώρα με μέγεθος 1/3" δεν ξέρω πραγματικά αν αξίζει να πας για την κάμερα. Κατά τα άλλα είναι λογικά καλύτερο σε όλα.

 

Δεν είναι μόνο η κάμερα, το G6 έχει κι άλλες ελλείψεις σε σχέση με το G5 με πιο τρανταχτή την έλλειψη notification led.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Γιατί έτσι ρε γμτ όμως; :(

Πολύ κρίμα. Και την έχω συμπαθήσει την LG. Το G4 τα σπάει παντού (όχι μόνο στην κάμερα)! Το G5 είναι και αυτό πολύ καλό κατά γενική ομολογία....Το G6 γιατί το "ρίξαν" έτσι; Δηλαδή βάλαμε μία οθόνη και όλα τα άλλα στον βρόντο; :confused:

 

Το notification led μήπως το καλύπτει καμία στύλ-AOD; Δεν ξέρω ρωτάω.

 

Επίσης: Πήρα πριν μία εβδομάδα τηλέφωνο στην Motorola και τους είπα για ένα πρόβλημα που αντιμετωπίζει φίλος με μία συγκεκριμένης συσκευής. Ο τύπος στο τηλέφωνο μπερδεύτηκε και νόμιζε ότι του μιλούσα για πρόβλημα σε led ειδοποίησης. Μου είπε λοιπόν το εξής: Δεν κάηκε το led ειδοποίησης, απλά η google με αναβάθμιση απενεργοποιεί από εδώ και στο εξής τα led! :lost:

Αυτό τώρα τί είναι; Άσχετος υπάλληλος στο τηλέφωνο ή μήπως η εξήγηση για το γιατί λείπουν κάποια notification leds; :worry:

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1 - Airpods Pro 2

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το notification led μήπως το καλύπτει καμία στύλ-AOD; Δεν ξέρω ρωτάω.

 

Η συσκευή έχει always on display αλλά και το G5 έχει.

 

Έχουμε βγει off topic όμως, ας μείνουμε μόνο στα του G5 στο παρόν θέμα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ρε Παίδες μου φάνηκε πολύ σκοτεινή η οθόνη. Υποχρεωτικά το είχα στο 100% φωτεινότητα για να βλέπω όταν στα άλλα κινητά δε τη βάζω πάνω απο 40%, γιατί με ενοχλεί το φως στα μάτια.

 

Εσάς σας φαίνεται οκ??

"LG V30 + Samsung A72"

 

"Η όραση ανήκει σε όλους, αλλά η αντίληψη σε λίγους"

Link to comment
Share on other sites

ρε Παίδες μου φάνηκε πολύ σκοτεινή η οθόνη. Υποχρεωτικά το είχα στο 100% φωτεινότητα για να βλέπω όταν στα άλλα κινητά δε τη βάζω πάνω απο 40%, γιατί με ενοχλεί το φως στα μάτια.

 

Εσάς σας φαίνεται οκ??

για ποιο από τα 2 τηλέφωνα ρωτάς το g5 η g5 se........:cry:

ίδιο ερώτημα σε 2 διαφορετικές συσκευές?:mad:

στο g5 που έχω η οθόνη είναι μια χαρά για το g5se δεν ξέρω.....

Link to comment
Share on other sites

για ποιο από τα 2 τηλέφωνα ρωτάς το g5 η g5 se........:cry:

ίδιο ερώτημα σε 2 διαφορετικές συσκευές?:mad:

στο g5 που έχω η οθόνη είναι μια χαρά για το g5se δεν ξέρω.....

 

Γιατί είναι διαφορετικές συσκευές? Ιδια οθόνη δεν έχουν? Στην ουσία ίδια συσκευή δεν είναι?

ο άλλος επεξεργαστής την κάνει άλλη συσκευή? :blink::blink::blink::blink:

 

(αλήθεια, αφού είναι άλλη, γιατί διαβάζεις κ τα 2 θέματα???)

"LG V30 + Samsung A72"

 

"Η όραση ανήκει σε όλους, αλλά η αντίληψη σε λίγους"

Link to comment
Share on other sites

Γιατί είναι διαφορετικές συσκευές? Ιδια οθόνη δεν έχουν? Στην ουσία ίδια συσκευή δεν είναι?

ο άλλος επεξεργαστής την κάνει άλλη συσκευή? :blink::blink::blink::blink:

 

(αλήθεια, αφού είναι άλλη, γιατί διαβάζεις κ τα 2 θέματα???)

διάβασα και τα δυο θέματα γιατί μ αρέσει η τεχνολογία όπως διαβάζω και για το g2 κλπ κλπ κλπ

αφού έχει διαφορετικές ενότητες είναι διαφορετικές συσκευές...... προβλήματα που έχει το ένα δεν είναι απαραίτητο να έχει και το άλλο.......

καλόν θα είναι να γράφεις ένα ερώτημα και αυτό στην ενότητα του κινητού που έχεις για σωστή ενημέρωση δική σου......

και διευκόλυνση τον χρηστών που θέλουν να σε βοηθήσουν......:happy:

Link to comment
Share on other sites

διάβασα και τα δυο θέματα γιατί μ αρέσει η τεχνολογία όπως διαβάζω και για το g2 κλπ κλπ κλπ

αφού έχει διαφορετικές ενότητες είναι διαφορετικές συσκευές...... προβλήματα που έχει το ένα δεν είναι απαραίτητο να έχει και το άλλο.......

καλόν θα είναι να γράφεις ένα ερώτημα και αυτό στην ενότητα του κινητού που έχεις για σωστή ενημέρωση δική σου......

και διευκόλυνση τον χρηστών που θέλουν να σε βοηθήσουν......:happy:

 

Ε αφού είναι ίδια, ίδια είναι κ τα προβλήματα.

"LG V30 + Samsung A72"

 

"Η όραση ανήκει σε όλους, αλλά η αντίληψη σε λίγους"

Link to comment
Share on other sites

Ε αφού είναι ίδια, ίδια είναι κ τα προβλήματα.
Αφού το λες εσύ έτσι θα είναι......

Για ένα se θα κάνουμε θέμα....

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εδω η Apple στο 6s είχε (σιωπηλά) 2 διαφορετικές εκδόσεις μια με TMCS και μια με Samsung επεξεργαστή.

Στο ίδιο μοντέλο iphone 6s, με διαφορετική συμπεριφορά και στις επιδόσεις.

Ακόμα και η Samsung στα galaxy , στα μισα είχε αλλη κάμερα και στα μισα άλλη, και πάλι χωρίς να το ξεχωρίζει στο όνομα μοντέλου.

Τώρα που η LG έχει διαχωρισμό μοντέλου με όνομα (SE) πιστεύεις έκανε μονο μια αλλαγή στην CPU? στις λεπτομέρειες που ψάχνουμε εμείς εδω πέρα απο τα επίσημα χαρακτηριστικά (φωτεινότητα κτλ) σίγουρα θα έχει κάποιες διαφοροποιήσεις οι οποίες δεν μπορούν να γεφυρώσουν τα 2 τηλέφωνα απόλυτα. Θα χάσουμε την μπάλα αν θεωρούμε 2 τηλέφωνα ίδια , ενώ η LG όχι!

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Έλεγα να πάω σε G6. Έλεγα να το κάνω μόλις πέσει στα 450€ περίπου. Αυτό έγινε πολύ πιο γρήγορα από ότι περιμέναμε όλοι. Αλλά με προηγούμενο επεξεργαστή, χειρότερο h/w κάμερας και χωρίς led ειδοποιήσεων άλλαξα γνώμη. Με δεδομένες και κάποιες φήμες ότι θα κυκλοφορήσει πιο νωρίς το G7 και με 845 θα πάω για G7. Πραγματικά δεν καταλαβαίνω τι κάνουν εκεί στην LG και χάνουν χρονιές...
Link to comment
Share on other sites

Το mobile τμήμα της είναι στα κάτω του... Όλο το κόλπο γίνεται και κινείται πια από Κινέζους βλ. Huawei One Plus Xiaomi κλπ και φυσικά Apple & Samsung.... Lg και Sony ψαχνονται... Σιγά σιγά χάνεται και η αγαπημένη πολλών Htc...
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Εμένα για το LG G6 με κρατάει μόνο ότι η τεχνολογία οθόνης είναι ίδια με το 5 (αν θυμάμαι καλά) και δεν ψήνομαι να έχω IR σε λίγους μήνες. Δεν είναι τόσο φτηνό πια που να μην με νοιάζει κάτι τέτοιο.
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το πρωί.. πήρα notification οτι μου ήρθε το Google Assistant sto G5.

Δείχνει να είναι μια αναβάθμιση του Google Now...ενεργοποίηση και ολα καλώς...

Model EU VDI

Link to comment
Share on other sites

ενημερωση ασφαλειας κανενας πηρε?

1 απριλιου εχω μεινει v20d

iPhone 11

Apple Watch Series 5

iPad Air 3 (2019)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερώτηση ανοίγω την καμερα βγαζω μια φωτογραφία και μόλις πατάω δεξια για να την στειλω στο messenger δεν κάνει τιποτα υπαρχει καποια λύση;

 

Στάλθηκε από το LG-H990 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για την ευριγονια κάμερα ξέρω ότι είναι αναβαθμισμένη στο g6. Η κύρια κάμερα όμως σε σχέση με το g6 σε τι διαφέρει από του g5?

Ποια είναι καλύτερη;

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση γιατί ήταν κοντά στο να φύγει από το παράθυρο πριν λίγο το G5.

 

Γυρνάω από χωριό και βάζω GPS να πάω Δάφνη να αφήσω μια γνωστή. Full 4G+ και δεκτή κινητού εννοείται το GPS. Πάντα κλειδώνει ακαριαία και ακριβώς. Σήμερα, όπως και μια φορά πριν καιρό απλά δεν είχα δώσει σημασία, όπως ήταν κλειδωμένο κανονικά και έδειχνε το δρόμο χάνονταν το σήμα και έλεγε lost GPS connection.

 

Maps τρέχω πάντα. Είμαι beta user. Έχει κανείς το ίδιο θέμα;

 

Μήπως τα maps σαν beta έκαναν καμία πατάτα ;

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση γιατί ήταν κοντά στο να φύγει από το παράθυρο πριν λίγο το G5.

 

Γυρνάω από χωριό και βάζω GPS να πάω Δάφνη να αφήσω μια γνωστή. Full 4G+ και δεκτή κινητού εννοείται το GPS. Πάντα κλειδώνει ακαριαία και ακριβώς. Σήμερα, όπως και μια φορά πριν καιρό απλά δεν είχα δώσει σημασία, όπως ήταν κλειδωμένο κανονικά και έδειχνε το δρόμο χάνονταν το σήμα και έλεγε lost GPS connection.

 

Maps τρέχω πάντα. Είμαι beta user. Έχει κανείς το ίδιο θέμα;

 

Μήπως τα maps σαν beta έκαναν καμία πατάτα ;

Στο κινητό έχει θέμα σε κάποιες συσκευές το GPS και κάνει search συνέχεια.στο σέρβις είναι γνωστό θέμα .δεν κάνει καλή επαφή τ pin τις κεραίας του Προσωπικά μ τ αλλάξανε εντός εγγύησης.

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγω σημερα το παρελαβα απο το σερβις , μου αλλαξανε το power button γιατι δεν επιανε με τη μια. Την ωρα που φορτωνα το κινητο με εφαρμογες ξανα (εκανα hard reset) και ειχε ζεσταθει, διαπίστωσα IR για 1η φορα. Λίγο ομως στα εικονιδια πανω πανω. Έφυγε αμέσως μολις τελειώσαν τα install και δεν ξαναεμφανιστηκε απο τοτε (επεσε και η θερμοκρασια μετα).

Το σερβις της προκορντιας παντως ηταν εξαιρετικο. Κουριερ στο σπιτι για παραλαβη του κινητου και μεσα σε 10 μερες ξανα αποστολη στο χωρο μου. Χωρις χρεωση απο εμου εννοειται.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ μια φορα ειχα δει ir οταν το είχα και επαιζε στο ytube για κανενα δυωρο.Ειχε ζεσταθεί πολύ. Νομίζω οταν ζεσταίνεται το εμφανίζει. Και τωρα με αυτες τις ζεστες γενικα όλα τα τηλ ανάβουν. Edited by SAKISART2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...