Jump to content

[LG G4] Προβλήματα γενικά


yarisakis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 545
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αυτή η εφαρμογή πρέπει να τρέχει συνεχώς ανοιχτή από πίσω;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Δυστυχως ναι. Μεσα στις ρυθμισεις της βεβαια υπαρχει καποια επιλογη να μην εμφανιζεται το σηματακι της επανω αριστερα στο τηλεφωνο (οπως η μπαταρια κλπ) και τη βλεπεις μονο οταν τραβας την κουρτινα προς τα κατω. Πραγμα χρησιμο μιας και οσο τρεχει, οταν προσπαθησεις να εγκαταστησεις μια νεα εφαρμογη, το android θα σου πεταξει μηνυμα "εντοπιστικε επικαλυψη οθονης".

 

Οποτε θα τραβας την κουρτινα κατω, θα κανεις disable την εφαρμογη με ενα button που εχει και θα την ξανα ανοιγεις οταν θα εγκαταστησεις την οποια αλλη εφαρμογη.

 

Σιγουρα ως μια εξτρα εφαρμογη που τρεχει, τρωει καποια μπαταρια, αλλα πιστεψε με, θα το προτιμησεις απο το να βλεπεις την οθονη σου με ροζ χρωματικη ανομοιομορφια.

 

Επισης η εφαρμογη μπορει να λειτουργησει και ως υπενθυμιση.

Πας αυριο μεθαυριο να παρεις νεο κινητο, χαζευεις και χαιδευεις τα νεα LG, ριχνεις μια ματια στο blue light filter του κινητου σου, τα θυμασαι ολα και μαζευεις το χερακι σου απο τα LG. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα .... πολύ καλό! Όντως ρε παιδιά δεν θα με το καλύψει η εγγύηση? Να κάνω ένα τηλέφωνο procordia ή LG? Ή άδικα θα το στείλω και θα περιμένω μια βδομάδα?
Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο φορτισμένο 100% από 00.00 έως 06.00 πέφτει στο 94% χωρίς WiFi χωρίς data είναι φυσιολογική αυτή η απώλεια των 6%?
Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο φορτισμένο 100% από 00.00 έως 06.00 πέφτει στο 94% χωρίς WiFi χωρίς data είναι φυσιολογική αυτή η απώλεια των 6%?

Ναι είναι αποδεκτό

Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο φορτισμένο 100% από 00.00 έως 06.00 πέφτει στο 94% χωρίς WiFi χωρίς data είναι φυσιολογική αυτή η απώλεια των 6%?

 

Ανάλογα τι φόρτιση έγινε στο 100%. Αν το άφησες κανένα μισάωρο περισσότερο. Αλλά όπως είπε και ο φίλος λογικό είναι.

Link to comment
Share on other sites

Σε καμία περίπτωση δεν είναι αποδεκτό με κλειστά δάδα και WiFi... Εμένα δεν κατεβαίνει ούτε 1% από πλήρη φορτηση μέσα αε έξι ώρες χωρίς χρήση.. Μάλλον κάποιες εφαρμογές σας αδειάζουν την μπαταρία
Link to comment
Share on other sites

Σε καμία περίπτωση δεν είναι αποδεκτό με κλειστά δάδα και WiFi... Εμένα δεν κατεβαίνει ούτε 1% από πλήρη φορτηση μέσα αε έξι ώρες χωρίς χρήση.. Μάλλον κάποιες εφαρμογές σας αδειάζουν την μπαταρία

Το κάνει σε πάρα πολλά lg αυτό σε ελάχιστα δεν κατεβαίνει έτσι είναι αποδεκτό

Link to comment
Share on other sites

Γιατι όταν πατάω το τετραγωνάκι για εκκαθάριση όλων δεν μου εμφανίζεται μια εφαρμογή Boat browser?
Link to comment
Share on other sites

Γιατι όταν πατάω το τετραγωνάκι για εκκαθάριση όλων δεν μου εμφανίζεται μια εφαρμογή Boat browser?

Μπορεί να τρέχει σαν service

Link to comment
Share on other sites

Εχει αλλαξει η πολιτικη τους και πλεον θεωρειται "φυσιολογικη συμπεριφορα". Οπως και η δικη μας συμπεριφορα που θα αλλαξει και δεν θα ξαναπροτιμησουμε ποτε ξανα lg. Λιγο μυαλό αν ειχαν θα το καταλαβαίναν. Εχει βρεθει μια εφαρμογη που βοηθαει στο προβλημα στην παραθετω για να μην ψαχνεις.

H εφαρμογη για το Image retention οπου βοηθα να μειωνεται αρκετα, ειναι αυτη.

https://play.google.com/st...ightness&hl=el

Οταν την εγκαταστησεις θα βαλεις στις ρυθμισεις της χρωμα φιλτρου μαυρο, και filter opacity 15-20% και screen dimmer 0%

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Τι εγινε με αυτη την εφαρμογη?

την κατεβασαν?

Link to comment
Share on other sites

Έχω κατεβάσει αυτό το εορτολόγιο https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ngoumotsios.eortologio&hl=el&referrer=utm_source%3Dgoogle%26utm_medium%3Dorganic%26utm_term%3Dlg+g4+%CE%B5%CE%BF%CF%81%CF%84%CE%BF%CE%BB%CE%BF%CE%B3%CE%B9%CE%BF&pcampaignid=APPU_1_w5yTWPuDHYbvUv20qYAE

Εχω βάλει συντόμευση (γραφικά στοιχεία) στην οθόνη αλλά δεν αλλάζει αυτόματα η ημέρα και το έχω διαπιστώσει και σε άλλες εφαρμογές του είδους. Μήπως ξέρει κάποιος γιατί το κάνει?

Link to comment
Share on other sites

Έχω κατεβάσει αυτό το εορτολόγιο https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ngoumotsios.eortologio&hl=el&referrer=utm_source%3Dgoogle%26utm_medium%3Dorganic%26utm_term%3Dlg+g4+%CE%B5%CE%BF%CF%81%CF%84%CE%BF%CE%BB%CE%BF%CE%B3%CE%B9%CE%BF&pcampaignid=APPU_1_w5yTWPuDHYbvUv20qYAE

Εχω βάλει συντόμευση (γραφικά στοιχεία) στην οθόνη αλλά δεν αλλάζει αυτόματα η ημέρα και το έχω διαπιστώσει και σε άλλες εφαρμογές του είδους. Μήπως ξέρει κάποιος γιατί το κάνει?

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.gnomh.eortologio&hl=el βαλε αυτη εδω και πηγαινε στο doze και βαλτην να ειναι ενεργη οταν κλεινει η οθονη το βραδυ αλλαζει μονη της μετα τις 0010 τσεκαρε την και πες μου

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ αλλά τι είναι το Doze?

Ρυθμίσεις-γενικες-μπαταρια κ εξοικ-χρηση μπαταριας-παράκαμψη βελτιστ

και βρες την εφαρμγη και τικαρε την....

Αυτο ειναι το συστημα που σε κατασταση αναμονης κλεινει τις μη απαραίτητες εφαρμογές για εξοικ. Μπαταριας

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Έγινε σε ευχαριστώ θα το δουλέψω και θα ενημερώσω

 

Ρυθμίσεις-γενικες-μπαταρια κ εξοικ-χρηση μπαταριας-παράκαμψη βελτιστ

και βρες την εφαρμγη και τικαρε την....

Αυτο ειναι το συστημα που σε κατασταση αναμονης κλεινει τις μη απαραίτητες εφαρμογές για εξοικ. Μπαταριας

Τελικά αυτό ήταν είχες δίκιο σε ευχαριστώ πολύ...

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!

Παρατηρησα οτι σημερα το πρωι με κλειστα wifi bt κτλ, μου ειχε φαει 5% μπαταρια σε 6 ωρες περιπου. Συνηθως μου τρωει 2% το πολυ 3% στο 8ωρο. Πηγα στην μπαταρια και το μεγαλυτερο ποσοστο μου το ειχε τραβηξει αυτο που λεει "το τηλεφωνο ειναι αδρανες".. Λογικο βεβαια αφου ηταν σε αδρανεια, αλλα παιζει να οφειλετε καπου αλλου αυτη η πτωση?

Το εχω παρατηρησει αυτο κι αλλες φορες, σπανια βεβαια, οπως επισης μετα απο αυτη την συμπεριφορα, με το που το βγαζω απο την φορτιση εξακολουθει να πεφτει γρηγορα.

Με ενα restart που εκανα μου φαινεται εχει στρωσει και δεν τραβαει τοσο..

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Παρατηρώ εδώ και καιρό κάποιες κάθετες γραμμές στην οθόνη που φαίνονται μόνο όταν υπάρχει λευκό φόντο. Είναι λεπτές και όχι πολύ ψηλές.

 

Τρείς γραμμές έχω εντοπίσει που φαίνονται εύκολα.

 

Είναι κάποιο πρόβλημα οθόνης, pixel η να είναι απο την μαμισια ζελατίνα?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Καλησπερα,τα προβληματα που αντιμετωπιζω ειναι τα εξης:Το πρωτο ειναι οτι οταν ανοιγω την καμερα περναει σε μαυρη οθονη κ πεταει μηνυμα "unfortunately camera has stopped working" καθως κ οταν λαμβανω η κανω κλησεις ενω μπορω να ερθω σε επικοινωνια καποιες φορες μου πετάει κ παλι μηνυμα "unfortunately call has stopped working" και δεν εμφανίζεται οθονη για την κληση!Εχω δοκιμασει μεχρι κ factory reset αλλα το προβλημα συνεχιζει.Εχει συμβει σε καποιον αλλον η αν εχει καποιος μια λυση?Ευχαριστω εκ των προτερων.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Γεια χαρα . εχω ένα πρόβλημα με το wifi.....

όταν κλεινει η προστασια οθονης μετα από λιγο χανετε το wifi κι όταν την ανοιγω επανερχετε....

 

εχω στης ρυθμισεις για προχωριμενους το wifi να παραμεινει σε λειτουργια στη διαρκεια του υπνου.... ναι.

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα . εχω ένα πρόβλημα με το wifi.....

όταν κλεινει η προστασια οθονης μετα από λιγο χανετε το wifi κι όταν την ανοιγω επανερχετε....

 

εχω στης ρυθμισεις για προχωριμενους το wifi να παραμεινει σε λειτουργια στη διαρκεια του υπνου.... ναι.

 

Ξετικαρε το μία, ξανακανε τικ και κάνε μια επανεκκίνηση.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG G4] Προβλήματα γενικά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...