Jump to content

[LG G4] Προβλήματα γενικά


yarisakis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
Δεν έκανα αναβάθμιση αφού λέω ότι έτσι ήρθε

 

Τότε πως θυμάσαι την εποχή 5.1.1 που το κινητό φυσούσε;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 545
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • Administrators
Ίσως θα ήταν όντως καλό να κάνεις τότε μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων μια και οι περισσότεροι κάτοχοι είναι ευχαριστημένοι με την μεταφορά από lollipop σε marshmallow.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Η 20D εχει θεματακια με lag να παρει..Το ιδιο προβλημα ειχα με το lg g pro πριν βαλω την kitkat σε μεγαλυτερο βαθμο.

Εχει θεματα πχ στο tapatalk κανει σπασιματα,οταν scrolαρουμε τα ανοιχτα apps παλι κανει κατι σπασιματα σε καποια παιχνιδια παλι το ιδιο (και ας μην ειναι βαρια). Κακη ρομ η 20d... Εβλεπα κατι βιντεακια πριν λιγο πχ

βαλτε το σε 60fps... oλα δειχνουν πιο smooth.

Tα παραπανω σπασιματα τα διαβασα και αλλου.. Η κατασταση διορθωνεται καπως απενεργοποιωντας τα εφε απο το developer menu αλλα δεν ξερω και παλι μου φαινεται πως κανει καποιους δυσταγμους σε σχεση με το παραπανω βιντεο..

Εχω βαλει να κατεβαινει η lollipop.. θα εχω προβλημα με εγγυηση αν την flashαρω με lgup? To κινητο το αγορασα και ηρθε με android 6 20d..

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εχω βαλει να κατεβαινει η lollipop.. θα εχω προβλημα με εγγυηση αν την flashαρω με lgup? To κινητο το αγορασα και ηρθε με android 6 20d..

 

Σου απάντησα στο άλλο θέμα που ρώτησες το ίδιο... Όχι δεν εχεις θέμα με την εγγύηση κάνοντας downgrade με το LG UP.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδια οποιος θελει αλαγκαριστο κινητο βαζει lollipop καντε ενα τεστ στο κινητο σας οταν σκρολαρετε τις ανοιχτες εφαρμογες (οσες πιο πολλες τοσο το καλυτερο) οσοι ειστε σε mm και βαλτε το βιντεακι που εβαλα πιο πανω να δειτε πως πρεπει να σκρολλαρει..

Η μνημη ραμ επισης 1,5 gb ελευθερη..

Τωρα απευθειας σε android 7 αν αποφασισει η lg να μη το σκοτωσει...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχετε το καλύτερο κινητό, μη το πολύ ψάχνετε και το πολύ σκαλιζετε γιατί είναι μια χαρά από τη μαμά του.
Oneplus A6013
Link to comment
Share on other sites

@apostolos01. +1.000 πες τα!...Από Σεπτέμβρη βλέπω για s7 edge που θα έχει πέσει η τιμή. Μέχρι τότε εδώ κι έναν μήνα + ,απολαμβάνω ένα "σύγχρονο g2" (βλ. G4) τρομερή υλοποίηση και εξαιρετική μπαταρία για τα χαρακτηριστικά του .Εχω γράψει εντυπώσεις κι εδώ και στο νημα που αφορα2την μπαταρία.Εξαιρετική η ΜΜ.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

παιδια και εγω βλεπω λαγκ στην 6.0, οχι κατι τρομερο αλλα αυξημενο με την 5.1 επιπλεον βλεπω οτι μου εχει φαει ολη την μνημη , ειμαι 80% μονιμως φαγωμενη ραμ. και φαινεται στο multitasking. Θα περιμενω την 20Ε και αν δεν στρωσει βουρ 10D και ρουτ να ησυχασουμε.
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

To lag υφισταται απλα καποιοι δεν το καταλαβαινουν. Ειναι σπαστικο γιατι μιλαμε για bug και οχι οτι ειναι θεμα επιδoσεων..

Οσο για τη μνημη οκ 2gb πιανει η mm αλλα πραγματικα οσες εφαρμογες και να ανοιξα δεν ειδα να ξεπερναει τα 2.2gb.

Ας ελπιζουμε για αναβαθμιση που λινει το προβλημα..

Το θεμα ειναι αν το εχουν καταλαβει και οι ιδιοι ομως και πως θα τους ενημερωσουμε για να το φτιαξουν..

Link to comment
Share on other sites

να κανω και γω μια αρνητικη προβλεψη;το τηλ οταν βγηκε ηταν σφαιρα.υστερα απο αναβαθμιση σεν αναβαθμιση ολο και κατι φτιαχναν-χαλαγανε,μεχρι που ηρθε η mm και κατ εμε χειροτερεψε το τηλ.αρκετα σοβαρα bugs που δεν ειχαν εξηγηση κλπ.εχει ηδη βγει το v10 και κυκλοφορει πλεον και το g5.δε νομιζω η lg να κανει πλεον optimization στην mm για το g4 για να τρεχει καλυτερα απο την lollipop...δυστυχως θα υποστηριξει με αρκετες αναβαθμισεις το g5 και θα βελτιωνει-χαλαει στα σημεια το g4 αν και οπου χρειαστει.

για μενα για αλλη μια φορα αποδειχθηκε οτι η εκδοση που κυκλοφορει μια συσκευη ειναι και η καλυτερη που θα εχει αυτη η συσκευη...

υ.γ.τελικα την ξαναπερασα την mm,ακριβως το ιδιο αρχειο που ειχα περασει και την αλλη φορα και περασα ακριβως τα ιδια πραγματα στον ιδιο υπολογιστη .ο dialer και το screen mirroring δεν εχουν προβλημα πλεον.

ξανατονιζω οτι περαστηκε το ιδιο ακριβως αρχειο με το lgup στον ιδιο ακριβως υπολογιστη χωρις καμια απολυτως διαφορα και ενω τις 2 προηγουμενες μου εκανε νουμερα...λες και η μνημη του τηλεφωνο δεν εποθηκευε την rom τις προηγουμενες 2 φορες.

να θυμισω οτι το τηλ μου ειναι σειρα 505

τα συμπερασματα δικα σας

manaros
Link to comment
Share on other sites

Κάθε φλασάρισμα είναι διαφορετικό από άλλο. Το έχω βιώσει με Sony z3 που του πέρασα την ίδια ρομ τρεις φορές με διαφορετικά αποτελέσματα.

Τι να πεις;;

Gilles smiles!
Link to comment
Share on other sites

παιδια και εγω βλεπω λαγκ στην 6.0, οχι κατι τρομερο αλλα αυξημενο με την 5.1 επιπλεον βλεπω οτι μου εχει φαει ολη την μνημη , ειμαι 80% μονιμως φαγωμενη ραμ. και φαινεται στο multitasking. Θα περιμενω την 20Ε και αν δεν στρωσει βουρ 10D και ρουτ να ησυχασουμε.

 

Δοκίμασε να δεις πόσο σου λέει στο developer options running services. έτσι έβλεπες την ram στην lollipop.

 

Εμένα με πάνω κάτω με τις ίδιες εφαρμογές είτε με lollipop είτε με Marshmallow τα ίδια είναι.

 

 

Τώρα αν στο double tap στο Google photos δεν είναι 60fps όπως στο native gallery app μπορεί να είναι και θέμα βελτιστοποιήσης της ίδιας εφαρμογής ως προς την ΜΜ. Αλλά λεπτομέρεια σίγουρα όχι bug.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, μετά τα όσα διαβάζω για το lg g4 (προβλήματα μετά την αναβάθμιση κλπ) σκέφτομαι να αγοράσω το v10, δεν βρίσκω όμως νήμα με δημόσια συζήτηση γιαυτό το μοντέλο, μήπως μπορεί κάποιος απο το φόρουμ να βοηθήσει;. Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=423434

 

Ειναι με το που "μπεις" στο υπομενου LG!

Xiaomi Mi9 & Blackberry Passport User!

http://mowned.com/sig/panagiotischq.smart.jpg

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Παναγιώτη καλημέρα, και πάλι δεν το βρίσκω, μη με παραξηγήσεις, μήπως μπορείς να μου πείς τα βήματα; γιατί σίγουρα κάτι δεν κάνω καλά.
Link to comment
Share on other sites

να κανω και γω μια αρνητικη προβλεψη;το τηλ οταν βγηκε ηταν σφαιρα.υστερα απο αναβαθμιση σεν αναβαθμιση ολο και κατι φτιαχναν-χαλαγανε,μεχρι που ηρθε η mm και κατ εμε χειροτερεψε το τηλ.αρκετα σοβαρα bugs που δεν ειχαν εξηγηση κλπ.εχει ηδη βγει το v10 και κυκλοφορει πλεον και το g5.δε νομιζω η lg να κανει πλεον optimization στην mm για το g4 για να τρεχει καλυτερα απο την lollipop...δυστυχως θα υποστηριξει με αρκετες αναβαθμισεις το g5 και θα βελτιωνει-χαλαει στα σημεια το g4 αν και οπου χρειαστει.

για μενα για αλλη μια φορα αποδειχθηκε οτι η εκδοση που κυκλοφορει μια συσκευη ειναι και η καλυτερη που θα εχει αυτη η συσκευη...

υ.γ.τελικα την ξαναπερασα την mm,ακριβως το ιδιο αρχειο που ειχα περασει και την αλλη φορα και περασα ακριβως τα ιδια πραγματα στον ιδιο υπολογιστη .ο dialer και το screen mirroring δεν εχουν προβλημα πλεον.

ξανατονιζω οτι περαστηκε το ιδιο ακριβως αρχειο με το lgup στον ιδιο ακριβως υπολογιστη χωρις καμια απολυτως διαφορα και ενω τις 2 προηγουμενες μου εκανε νουμερα...λες και η μνημη του τηλεφωνο δεν εποθηκευε την rom τις προηγουμενες 2 φορες.

να θυμισω οτι το τηλ μου ειναι σειρα 505

τα συμπερασματα δικα σας

 

ακυρο το οτι βελτιωθηκαν τα πραγματα...εχθες ο dialer με αναγκασε να επανεκκινησω το κινητο μιας και ξανακολλησε στο τελος της κλησης.να θυμισω οτι εχω περασει την ρουμανικη v20d και οτι το κιν μου ειναι απο ρουμανια.

manaros
Link to comment
Share on other sites

Μιας και το ψαχνω το θεμα εδω και 1++ εβδομαδα γυρνοντας πισω σε lollipop απο mm ειμαι αρκετα απογοητευμενος...

Σε αρκετες εφαρμογες οπως και εσεις θα εχετε παρατηρησει υπαρχει αισθητο lag οταν πχ ανοιγουμε το hamburger menu (απο αριστερα προς τα δεξια) ή στο tapatalk κατα την διαρκεια το scrolling κανει σπασιματα λες και τρεχουμε σε κινητο των 1ghz και παλι ουτε...

Για οσους θελουν να κανουνε ενα τεστ του προβληματος μπορουν να κατεβασουν πχ το here maps ανοιγοντας το μενου απο τα αριστερα η κινηση καθε αλλο απο ομαλη ειναι. Αυτο κανει την εμπειρια χρησης κακιστη και δεν θα επρεπε να συμβαινει σε κινητο ναυαρχιδας της lg.

Το φαινομενο αυτο συμβανει και στην lollipop και στην mm ομως στην τελευταια εχουμε και αρκετα παρααπανω σπασιματα ακομα και οταν κανουμε ενα γρηγορο scroll στις ανοιχτες εφαρμογες.

 

Θα ηθελα να συζητησουμε βοηθησουμε ο ενας τον αλλον στο παρον τοπικ και να αναταλλαξουμε αποψεις. Ισως να μπορουσαμε να κανουμε και ενα report στην LG για το προβλημα.

Παρακαλω θερμα τους διαχειριστες του φορουμ να μην ενσωματωσουν το θεμα σε καποιο αλλο μιας και θεωρω σοβαρο προβλημα που προβληματιζει αρκετους χρηστες (εχω δεχτει αρκετα πμ για την μεταβαση απο mm σε lollipop) και φυσικα δεν ειμαι ο μονος.

 

Θα ηθελα για αρχη να κατεβασετε την εφαρμογη here maps και να δοκιμασετε να συρετε απο αριστερα προς τα δεξια το μενου. Καλο ειναι να γινει αναφορα και ποιας εκδοση android εχετε το τηλεφωνο σας και αν την δοκιμασατε σε αλλη συσκευη και ποιο ειναι το τελικο αποτελεσμα. Αν ειναι oμαλο το ανοιγμα του μενου δηλαδη ή με σπασιματα,διακοπες..

Link to comment
Share on other sites

λυπαμαι αλλα αυτη η εφαρμογη το κανει σε ολα τα κινητα που εχω δοκιμασει και εχω δοκιμασει αρκετα high end. Η εφαρμογη ειναι.
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Το here maps το δουλεύω και γω και δεν έχει lag όταν ανοίγω το menu. Έχει το lag που λες όταν κάνω scroll οπουδήποτε και γενικά δεν το λες lag free το G4(MM) που κρατάω στα χέρια μου. Έχει παρουσιάσει πολλά άκυρα που δεν αρμόζουν σε ναυαρχίδα και έχω αναφέρει μερικά σε άλλα θέματα.

Αυτήν την στιγμή για παράδειγμα έχει φάει ένα κόλλημα και μου βγάζει συνέχεια σφάλματα στο wifi και δεν λειτουργεί καθόλου το notification menu και γενικά έχει νεκρώσει όλο πάνω κομμάτι του touch screen. Ενδέχεται να φταίει και το tasker αλλά δεν έχω και κανένα περίπλοκο profile, ούτε τα μισά του g2 δεν έχω.

 

 

Μου φαίνεται θα το δώσω στη μάνα μου και θα πάρω πίσω το G2

 

Edit: Τι report να κάνουμε ρε συ, πάει και ένας χρόνος που βγήκε η συσκευή. Είναι και το θέμα με το bootloop που τους έχει τρελάνει. Νομίζω δεν βλέπουν την ώρα να περάσει ο καιρός να ξεχαστεί το G4 εντελώς.

Edited by Citizen88gr
Unrooted :mad:
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μιας και το ψαχνω το θεμα εδω και 1++ εβδομαδα γυρνοντας πισω σε lollipop απο mm ειμαι αρκετα απογοητευμενος...

Σε αρκετες εφαρμογες οπως και εσεις θα εχετε παρατηρησει υπαρχει αισθητο lag οταν πχ ανοιγουμε το hamburger menu (απο αριστερα προς τα δεξια) ή στο tapatalk κατα την διαρκεια το scrolling κανει σπασιματα λες και τρεχουμε σε κινητο των 1ghz και παλι ουτε...

Για οσους θελουν να κανουνε ενα τεστ του προβληματος μπορουν να κατεβασουν πχ το here maps ανοιγοντας το μενου απο τα αριστερα η κινηση καθε αλλο απο ομαλη ειναι. Αυτο κανει την εμπειρια χρησης κακιστη και δεν θα επρεπε να συμβαινει σε κινητο ναυαρχιδας της lg.

Το φαινομενο αυτο συμβανει και στην lollipop και στην mm ομως στην τελευταια εχουμε και αρκετα παρααπανω σπασιματα ακομα και οταν κανουμε ενα γρηγορο scroll στις ανοιχτες εφαρμογες.

 

Θα ηθελα να συζητησουμε βοηθησουμε ο ενας τον αλλον στο παρον τοπικ και να αναταλλαξουμε αποψεις. Ισως να μπορουσαμε να κανουμε και ενα report στην LG για το προβλημα.

Παρακαλω θερμα τους διαχειριστες του φορουμ να μην ενσωματωσουν το θεμα σε καποιο αλλο μιας και θεωρω σοβαρο προβλημα που προβληματιζει αρκετους χρηστες (εχω δεχτει αρκετα πμ για την μεταβαση απο mm σε lollipop) και φυσικα δεν ειμαι ο μονος.

 

Θα ηθελα για αρχη να κατεβασετε την εφαρμογη here maps και να δοκιμασετε να συρετε απο αριστερα προς τα δεξια το μενου. Καλο ειναι να γινει αναφορα και ποιας εκδοση android εχετε το τηλεφωνο σας και αν την δοκιμασατε σε αλλη συσκευη και ποιο ειναι το τελικο αποτελεσμα. Αν ειναι oμαλο το ανοιγμα του μενου δηλαδη ή με σπασιματα,διακοπες..

Αυτά που περιγράφεις δεν είναι lag της συσκευής αλλα των εφαρμογών. Δοκίμασες σε άλλη συσκευη και δουλεύουν καλύτερα; Δε νομίζω, αυτά είναι τα "καλά" του android.

 

Κακώς ανοίχτηκε λοιπόν τέτοιο θέμα, ας επιβεβαιώσουν και οι υπόλοιποι και το κλειδώνουμε.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αυτά που περιγράφεις δεν είναι lag της συσκευής αλλα των εφαρμογών. Δοκίμασες σε άλλη συσκευη και δουλεύουν καλύτερα; Δε νομίζω, αυτά είναι τα "καλά" του android.

 

Κακώς ανοίχτηκε λοιπόν τέτοιο θέμα, ας επιβεβαιώσουν και οι υπόλοιποι και το κλειδώνουμε.

 

Καμια εφαρμογη δεν λαγκαρει ετσι στο moto x 2nd gen ουτε το here maps oυτε το tapatalk oυτε το google keep,google photos.

Κλειδωσε το μη πιανει χωρο.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG G4] Προβλήματα γενικά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...