Jump to content

[Επίσημο] LG G4 Dual [H818P/N]


ParafronGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι να σου πω...Vodafone εχω και εγώ και δεν έχω το παραμικρό πρόβλημα. Όταν λες ευρωπαϊκή εννοείς την 5.1 φαντάζομαι.

 

δεν ξέρω αν έχει βγεί 6αρα στο μοντέλο μας. για το πρόβλημα χρειάστηκε συγκεκριμένα να το βάλω 2 φορές σε λειτουργία πτήσης για να ανοίξει τα δεδομένα. δεν μου το έκανε συνεχόμενα απλά 2 φορές προσπαθούσα να χρησιμοποιήσω τα δεδομένα και ήταν μπετό. κλείνω ανοίγω δεδομένα τίποτα. λειτουργία πτήσης και μετά κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 891
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

δεν ξέρω αν έχει βγεί 6αρα στο μοντέλο μας. για το πρόβλημα χρειάστηκε συγκεκριμένα να το βάλω 2 φορές σε λειτουργία πτήσης για να ανοίξει τα δεδομένα. δεν μου το έκανε συνεχόμενα απλά 2 φορές προσπαθούσα να χρησιμοποιήσω τα δεδομένα και ήταν μπετό. κλείνω ανοίγω δεδομένα τίποτα. λειτουργία πτήσης και μετά κανονικά.

Δε νομιζω οτι είναι θέμα ROM. Διαφορετικά θα είχα και εγώ θέμα καθώς και το δικό μου ευρωπαικο είναι. Ούτε θα αλλάξει κάτι στην kdz αν κυκλοφορήσει σε άλλο κράτος. Η έκδοση είναι που θα κάνει μόνο την διαφορα (20Α, 20Β κ.ο.κ.).

Link to comment
Share on other sites

Δε νομιζω οτι είναι θέμα ROM. Διαφορετικά θα είχα και εγώ θέμα καθώς και το δικό μου ευρωπαικο είναι. Ούτε θα αλλάξει κάτι στην kdz αν κυκλοφορήσει σε άλλο κράτος. Η έκδοση είναι που θα κάνει μόνο την διαφορα (20Α, 20Β κ.ο.κ.).

 

μπορείς να δοκιμάσεις με το lg bridge και το update recovery error μήπως βρούμε το ευρωπαϊκό?

Link to comment
Share on other sites

μπορείς να δοκιμάσεις με το lg bridge και το update recovery error μήπως βρούμε το ευρωπαϊκό?

Θα το δω αύριο κάποια στιγμή και θα σε ενημερώσω αν και είμαι 100% σίγουρος ότι δεν θα βγάλει κατι. Νομίζω ότι κακώς έχεις εστίασει το πρόβλημα σου στην χώρα προέλευσης της ROM και επιμένεις τόσο . Οσους διαβάζεις να έχουν προβληματακια στο xda είναι αυτοι που τοποθέτησαν firmware από 818P σε 818Ν και το αντίστροφο. Η LG δεν κατασκευάζει την ROM για κάθε κρατος ξεχωριστά. Οι μόνες ιδιαίτεροτητες που μπορούν να προκύψουν είναι με branded τηλέφωνα που έχουν λογότυπα του operator στην ROM και 5-6 preinstalled apps.

Στο δικό μας τηλέφωνο δεν υπάρχουν ουτε κλειδωμενες bands για 4G που να κλειδωνουν-ξεκλειδώνουν ανάλογα με την ROM και την περιοχή.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά έχει ασύρματη φόρτιση η όχι.

Ευχαριστώ.

 

το δίκαρτο δεν έχει. στο σημείο που είναι οι επαφές για την ασύρματη φόρτιση έχει την 2η sim

 

Θα το δω αύριο κάποια στιγμή και θα σε ενημερώσω αν και είμαι 100% σίγουρος ότι δεν θα βγάλει κατι. Νομίζω ότι κακώς έχεις εστίασει το πρόβλημα σου στην χώρα προέλευσης της ROM και επιμένεις τόσο . Οσους διαβάζεις να έχουν προβληματακια στο xda είναι αυτοι που τοποθέτησαν firmware από 818P σε 818Ν και το αντίστροφο. Η LG δεν κατασκευάζει την ROM για κάθε κρατος ξεχωριστά. Οι μόνες ιδιαίτεροτητες που μπορούν να προκύψουν είναι με branded τηλέφωνα που έχουν λογότυπα του operator στην ROM και 5-6 preinstalled apps.

Στο δικό μας τηλέφωνο δεν υπάρχουν ουτε κλειδωμενες bands για 4G που να κλειδωνουν-ξεκλειδώνουν ανάλογα με την ROM και την περιοχή.

 

μήπως το δοκίμασες?

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

join the club....κάτι πρέπει να βρήκα στο xda

Γιατί join the club...? :) Απολύτως λογικά και τα 2 μηνύματα που έβγαλε, εφόσον είμαι στην τελευταία version και δεν έχω πρόβλημα με την υφιστάμενη ROM. Εγώ για σένα το έκανα περισσότερο , για να σου φύγει η ιδέα...ήξερα τι θα βγάλει εκ των προτέρων, όπως σου έγραψα και παραπάνω.

Πάντως δεν πρόκειται να φύγω από την V20B εύκολα. Είναι απίστευτα σταθερή, με κορυφαία διαχείρισης μπαταρίας και μηδενικά bug στην απόδοση (τουλάχιστον σε μένα).

Link to comment
Share on other sites

Τίποτα κανείς;

http://pdadb.net/index.php?m=specs&id=8051&view=1&c=lg_g4_h818p_dual_sim_lte-a_lg_p1

Δες παραπάνω αλλά δεν ξέρω πόσο αξιόπιστο είναι

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
To pdadb.net δεν είναι και από τα πιο αξιόπιστα. Καλύτερα να το επιβεβαιώσει κάποιος κάτοχος από τα χαρτιά του κουτιού.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα

Ειμαι και εγω νεος κατοχος του δικαρτου. Θελω μια βοηθεια οσον αφορα το ρουταρισμα τησ συσκευης.

Εχω βρει την διαδικασια εδω http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=62075670&postcount=381 αλλα δεν βρισκω την δικη μου εκδοση v10j-eur-xx .

Μπορει καποιος να βοηθησει?

Link to comment
Share on other sites

Την έχω ανεβάσει prerooted ΕΔΩ.Απλά δεν έχει ενημερώσει ο τύπος το ποστ του.V10j-eur-xx
Η σιωπή είναι χρυσός :X
Link to comment
Share on other sites

Αφήστε το λίγο κάτω να γράψετε καμία γραμμή εδώ...περνάει εβδομάδα για να δούνε ποστ

 

444€ έχει εδώ στην αθήνα ... με πλησιάζει ...

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Μεσα στο κουτί πρέπει να έχει και το πλαστικό καπάκι;;Γιατί εμένα δεν είχε.
Η σιωπή είναι χρυσός :X
Link to comment
Share on other sites

Ούτε το δικό μου είχε

 

Βγήκε η Ρωσική 20c .αναμένουμε το kdz

 

Ήρθε και το kdz στο xda

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα.
Link to comment
Share on other sites

Ούτε το δικό μου είχε

Βγήκε η Ρωσική 20c .αναμένουμε το kdz

Ήρθε και το kdz στο xda

OTA δεν βλέπω να μας έρχεται εμάς με την Ρώσικη 20B, οπότε μάλλον πάμε για να την περάσουμε από πάνω με LGUP.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το πήρα, δεν ενθουσιάστηκα αλλά δεν έπαιξα και πολυ μαζί του.

Βέβαια οι κουρτίνες και τα υπόλοιπα κολπάκια της LG μου είχαν λείψει. Να δούμε πως πάει και η μπαταρία.

Μάλλον Ρουμανίας είναι, εχω εγγύηση εδώ ; H818P είναι

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το πήρα, δεν ενθουσιάστηκα αλλά δεν έπαιξα και πολυ μαζί του.

Βέβαια οι κουρτίνες και τα υπόλοιπα κολπάκια της LG μου είχαν λείψει. Να δούμε πως πάει και η μπαταρία.

Μάλλον Ρουμανίας είναι, εχω εγγύηση εδώ ; H818P είναι

 

έχεις κανονικά. απλά αν χρειαστεί αντικατάσταση θα πρέπει να το πας στο μαγαζί που το πήρες για να το στείλει εξωτερικό.

Link to comment
Share on other sites

έχεις κανονικά. απλά αν χρειαστεί αντικατάσταση θα πρέπει να το πας στο μαγαζί που το πήρες για να το στείλει εξωτερικό.

Ευχαριστώ, θα τα λέμε

Link to comment
Share on other sites

3η ημέρα σήμερα με την 20C (Ρώσσικη).

Περάστηκε με upgrade και LGUP πάνω απο την υπάρχουσα 20B (επίσης Ρώσσικη), χωρίς hard reset και χωρίς να δημιουργήσει οποιοδήποτε θέμα.

Δεν έχω διαπιστώσει κάποια σημαντική αλλαγή μέχρι στιγμής, είναι το ίδιο σταθερή με την 20B , ενώ η μπαταρία δείχνει βελτιώμενη (επανήλθε στα επίπεδα της Lollipop).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...