Jump to content

[Επίσημο] LG G4 Dual [H818P/N]


ParafronGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι εκδόσεις είναι αυτές που έχω;https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160130/b0262a1ae1e74fa71fb1897d9072adb0.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 891
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εχει android 5.1 με κωδικο εκδωσης rom απο Lg - V10j......
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Εχει android 5.1 με κωδικο εκδωσης rom απο Lg - V10j......

Μαμα δηλαδή...ωραία!

Θα πρέπει να βγάζει ότι έχω αναβάθμιση;

Σηριακος 511KNY απο που είναι αυτό; δε μπορώ να βρω κάτι

Link to comment
Share on other sites

Τι εκδόσεις είναι αυτές που έχω;https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160130/b0262a1ae1e74fa71fb1897d9072adb0.jpg

Θα μπορέσεις όταν σου έρθει αναβάθμιση να την κάνεις με τον υπολογιστή να κρατήσεις το kdz αρχείο να το ανεβάσεις σε ένα cloud και να μας το στείλεις?

 

----- προσθήκη μηνύματος 86 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μαμα δηλαδή...ωραία!

Θα πρέπει να βγάζει ότι έχω αναβάθμιση;

Σηριακος 511KNY απο που είναι αυτό; δε μπορώ να βρω κάτι

Πάνω στο κουτί εκεί που έχει σειριακό και imei έχει ένα κωδικό με 3 γράμματα... Πχ PRT portugal PLN poland FRA france GRC GREECE

Link to comment
Share on other sites

Θα μπορέσεις όταν σου έρθει αναβάθμιση να την κάνεις με τον υπολογιστή να κρατήσεις το kdz αρχείο να το ανεβάσεις σε ένα cloud και να μας το στείλεις?

 

----- προσθήκη μηνύματος 86 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πάνω στο κουτί εκεί που έχει σειριακό και imei έχει ένα κωδικό με 3 γράμματα... Πχ PRT portugal PLN poland FRA france GRC GREECE

511KNY ... Δεν βρίσκω τίποτα

Όταν μου έρθει θα σας πω, ποια αναβάθμιση από όλες όμως ;

Link to comment
Share on other sites

Είδες Μήπως έχει βγει αναβάθμιση στο lg bridge?

Πες να σου δώσουμε οδηγίες πριν την κάνεις την αναβάθμιση

Link to comment
Share on other sites

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160201/f8e111614a9df3be9b07b32b5d1730e8.jpg

Αυτό εννοείται; ROM βλέπω άρα ρουμανικο είναι.

LGup ή LG bridge για να δω αν έχω αναβάθμιση;

Link to comment
Share on other sites

Το LG bridge θα μου πει αν έχω αναβάθμιση αλλά για να την περάσω θα χρειαστώ το LG up ;;; ή είμαι στοκος;
Link to comment
Share on other sites

Το LG bridge θα μου πει αν έχω αναβάθμιση αλλά για να την περάσω θα χρειαστώ το LG up ;;; ή είμαι στοκος;

 

το lg bridge θα σου πει αν έχεις αναβάθμιση και θα στην περάσει στο κινητό. με αυτό το πρόγραμμα θα βάλεις την δικιά του έκδοση (της ρουμανίας). με το lgup μπορείς να παρέμβεις στο κινητό και να βάλεις έκδοση μίας άλλη χώρας. πχ το δικό μου ήταν πορτογαλλικό και έχω βάλει την ρωσική έκδοση που έχει συχνότερες αναβαθμίσεις. απλά θα ήθελα αν μπορούσες αν σου έρθει αναβάθμιση να σε βοηθήσουμε να μας δώσεις ένα αντίγραφο του αρχείου. ψάχνω ευρωπαϊκή έκδοση για το h818p και δεν μπορώ να την βρω πουθενά

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από μένα. Να ρωτήσω τους κατόχους, μπορεί να έχει ταυτόχρονα δύο sim και Micro SD, ή στη θέση της 2ης Sim μπαίνει εναλλακτικά η SD;;
Link to comment
Share on other sites

Εχει δυο θεσεις για sim και μια ξεχωριστη για microsd η οποια μπαινει πανω απο την sim1

 

http://images.fonearena.com/blog/wp-content/uploads/2015/07/LG-G4-Dual_fonearena-08.jpg

Edited by keltonas
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια..ειμαι και γω κατοχος περιπου κανα μηνα του lg g4 h818p..να ρωτησω κατι..εδω και μερικες μερες παρατηρω οτι δεν πιανει μια στο τοσο το knock..το χει παρατηρησει κανεις αλλος??
Link to comment
Share on other sites

Εχει δυο θεσεις για sim και μια ξεχωριστη για microsd η οποια μπαινει πανω απο την sim1

 

Ok, Ευχαριστώ για την γρήγορη απάντηση. Ηταν καταλυτική, οπότε λογαριάζομαι κι εγώ από σήμερα στους κατόχους!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια..ειμαι και γω κατοχος περιπου κανα μηνα του lg g4 h818p..να ρωτησω κατι..εδω και μερικες μερες παρατηρω οτι δεν πιανει μια στο τοσο το knock..το χει παρατηρησει κανεις αλλος??

 

Μην σε αγχώνει, σε όλη τη σειρά G έχω συναντήσει τέτοιο θέμα ή να μην το καταλαβαίνει με την πρώτη ή να το χτυπάω, να ανάβει το ledάκι αλλά όχι η οθόνη. :)

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Μην σε αγχώνει, σε όλη τη σειρά G έχω συναντήσει τέτοιο θέμα ή να μην το καταλαβαίνει με την πρώτη ή να το χτυπάω, να ανάβει το ledάκι αλλά όχι η οθόνη. :)

Και σε μένα . Και στο G2. Και στο G4 αλλά όχι τόσο πολύ

Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα . Και στο G2. Και στο G4 αλλά όχι τόσο πολύ

 

Και στο G3 ομοίως..!

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

παίδες, όταν τελειώνει μια κλήση, η οθόνη κλειδώνει... απενεργοποιείται απο κάπου αυτό ;
Link to comment
Share on other sites

παίδες, όταν τελειώνει μια κλήση, η οθόνη κλειδώνει... απενεργοποιείται απο κάπου αυτό ;

 

Όταν λες ότι κλειδωνει???

Πρεπει να πατησεις το power για να αναψει???

Κατά την διαρκεια μιας κλισης αν απομακρύνεις το τηλεφωνο από το αυτι σου η οθονη αναβει???

Αν εννοεις αυτό τοτε κατι παιζει με τον light senson (διπλα στην διπλη μπροστα καμερα) και μαλον εχεις βαλει προστασια οθονης η tempered glass που σκεπαζει τον sensor που προαναφερα.....Αν είναι ετσι για να μην τα ξυλωσεις σε καποιο απ τα θεματα εχουν βαλει οδηγιες πως ρυθμίζεις τον σενσορα να λειτουργει σωστα φοροντας προστασια οθονης....κοιτα λιγω στα θεματα....

Αν δεν εννοεις αυτό τοτε κατι άλλο εχεις κανει.....

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Όταν λες ότι κλειδωνει???

Πρεπει να πατησεις το power για να αναψει???

Κατά την διαρκεια μιας κλισης αν απομακρύνεις το τηλεφωνο από το αυτι σου η οθονη αναβει???

Αν εννοεις αυτό τοτε κατι παιζει με τον light senson (διπλα στην διπλη μπροστα καμερα) και μαλον εχεις βαλει προστασια οθονης η tempered glass που σκεπαζει τον sensor που προαναφερα.....Αν είναι ετσι για να μην τα ξυλωσεις σε καποιο απ τα θεματα εχουν βαλει οδηγιες πως ρυθμίζεις τον σενσορα να λειτουργει σωστα φοροντας προστασια οθονης....κοιτα λιγω στα θεματα....

Αν δεν εννοεις αυτό τοτε κατι άλλο εχεις κανει.....

Ο αισθητήρας δουλεύει κανονικά. Όταν πλησιάζω στο αυτί η οθονη κλείνει και όταν απομακρύνεται ανοίγει πάλι. Τελικώς το κάνει Όταν μιλάω από Bluetooth.

Δηλαδή: όταν τελειώνει μια κλήση και πατήσω διπλό ταπ, παρατηρώ ότι θέλει τον κωδικό για να ξεκλειδώσει.

Δεν το κάνει όταν μιλάω από τη συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Ο αισθητήρας δουλεύει κανονικά. Όταν πλησιάζω στο αυτί η οθονη κλείνει και όταν απομακρύνεται ανοίγει πάλι. Τελικώς το κάνει Όταν μιλάω από Bluetooth.

Δηλαδή: όταν τελειώνει μια κλήση και πατήσω διπλό ταπ, παρατηρώ ότι θέλει τον κωδικό για να ξεκλειδώσει.

Δεν το κάνει όταν μιλάω από τη συσκευή.

Να την ορισεις σαν αξιοπιστη στο smart lock

Η σιωπή είναι χρυσός :X
Link to comment
Share on other sites

Παιδες η εκδοση του g4 ls991 θα εχει κανενα προβλημα εδω Ελλαδα? Το βρισκω σε καλη τιμη και ειναι και 2καρτο...

Οποιος γνωριζει στα σιγουρα ομως!

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...