Jump to content

[Επίσημο] LG G4 Dual [H818P/N]


ParafronGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να την ορισεις σαν αξιοπιστη στο smart lock

Το smart lock μου το έχει γκρίζο ...περίεργο γιατί έχω ορίσει pinhttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20160208/d90dfa457adeff970a4391eff23eb1e8.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 891
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

φαίνεται ότι βγήκε αναβάθμιση για τα ευρωπαϊκά h818p.

Αρχής γενομένης για ποία χώρα ;

Link to comment
Share on other sites

Αρχής γενομένης για ποία χώρα ;

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160209/549a430963929e6871657f0ab14b500b.jpg

 

 

Από ότι καταλαβαίνω για όλες τις ευρωπαϊκές που έχουν το δίκαρτο.θα μπορέσεις Κάποιος να κρατήσει το kdz ή τουλάχιστον το link?

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160209/d9880c68a04750b1c5f88eea90cadd26.jpg

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160209/0688ccc83a7efb3edebf9694cd1d0bf3.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20160209/621d328cc89a9c85035a5ac509803546.jpg

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Τελικα μολις ξεκινησε η αναβαθμιση μεσω του LG BRIDGE σε H818P PTL (Πορτογαλιας) που εχω . Για να δουμε τι διαφορες μπορει να φερει σε ενα αριστο κινητο !

Στο LG BRIDGE γραφει απλα '' Περαιτέρω βελτίωση της λειτουργίας . Χρηστικοτητα και λειτουργικοτητα τηλεφωνου . ''

Edited by keltonas
Link to comment
Share on other sites

V10l-AME-XX update μόλις έβαλα στο H818P.. Τι βελτίωση έχει ξέρει κανείς?

 

Μέχρι στιγμής καλύτερη μπαταρία έχω δει και ακομα πιο smooth! Εγώ OTA το έλαβα το νέο upgrade V10l

Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

Τελικα μολις ξεκινησε η αναβαθμιση μεσω του LG BRIDGE σε H818P PTL (Πορτογαλιας) που εχω . Για να δουμε τι διαφορες μπορει να φερει σε ενα αριστο κινητο !

Στο LG BRIDGE γραφει απλα '' Περαιτέρω βελτίωση της λειτουργίας . Χρηστικοτητα και λειτουργικοτητα τηλεφωνου . ''

Μήπως άλλαξαν τον συγχρονισμό στην εφαρμογή του e-mail ; το χρησιμοποιείς για να το τσεκάρεις ;

 

Επίσης , δε βλέπω widget για την εφαρμογή

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Edited:

Τελικά για την 10L μιλάτε τόση ώρα; Θεώρησα ότι βγήκε η ΜΜ και σε άλλες χωρες, πλην Ρωσσίας.

Edited by panosf
Link to comment
Share on other sites

Ναι, γιατί βγήκε Marshmallow για το Dual?

Έχει πολύ καιρό που έχει κυκλοφορήσει. Οι περισσότεροι φοράμε την Ρώσικη ROM σε MM , η οποία έχει πάρει ήδη 3 updates.

Link to comment
Share on other sites

Έχει πολύ καιρό που έχει κυκλοφορήσει. Οι περισσότεροι φοράμε την Ρώσικη ROM σε MM , η οποία έχει πάρει ήδη 3 updates.

Και όμως η ευρωπαϊκή είναι καλύτερη για μένα ας είναι και lollipop. Στα 2 θετικά υπέροχη μπαταρία σε σχέση με την 20c που την φορούσα μέχρι πριν 2 μέρες και λειτουργούν καλύτερα τα δίκτυα. Τα δεδομένα ανοίγουν ακαριαία. Στην Ρωσική το σκεφτόταν

Link to comment
Share on other sites

Και όμως η ευρωπαϊκή είναι καλύτερη για μένα ας είναι και lollipop. Στα 2 θετικά υπέροχη μπαταρία σε σχέση με την 20c που την φορούσα μέχρι πριν 2 μέρες και λειτουργούν καλύτερα τα δίκτυα. Τα δεδομένα ανοίγουν ακαριαία. Στην Ρωσική το σκεφτόταν

Εγώ πάλι κανένα πρόβλημα με την 20C. Δουλεύει το ίδιο απροβληματιστα με την lollipop 10K που είχα πριν. Μπαταρία στα ίδια επίπεδα.

Link to comment
Share on other sites

Μετά από δύο εβδομάδες χρήσης, χθες το έβαλα να φορτίσει Μετά από 23 και κάτι ώρες χρήσης και 4.5 ώρες οθόνη, έχοντας υπόλοιπο άλλο 17%, περίπου 7 ώρες χρήσης....

Και τώρα κατεβάζω το update που τα βελτιώνει...

Και οι δύο κάρτες ανοιχτές αλλά data μόνο μέσω WiFi όλη την ώρα επειδή είμαι στο εξωτερικό συνέχεια και μισή ώρα ή και παραπάνω ομιλία . Και Bluetooth ανοιχτό όλη την ώρα

Link to comment
Share on other sites

Καλό είναι να βάζουμε και μερικές λεπτομέρειες/πληροφορίες όταν προτείνουμε κάποιο καινούργιο firmware.

Η συγκεκριμένη έκδοση του link είναι για branded συσκευές (συγκεκριμένα PLUS telecommunications - PLS), έχει λογότυπα στο boot καθώς και σε 1-2 εφαρμογές και τελος ένα σημαντικό bug στο πληκτρολογιο (μπερδεύει το qwertz με το qwerty layout). Δεν είμαι σίγουρος ούτε καν αν είναι Πορτογαλική. ...περισσότερο για Πολωνική μου κάνει. Φαντάζομαι ότι αυτός που την ανέβασε μπορεί να μπέρδεψε το PL που σημαίνει Poland με Portugal.

H γνώμη μου είναι να αποφύγετε την συγκεκριμένη ROM και να βάλετε οποιαδήποτε άλλη unbranded 10L. Όπως είπα και παλαιότερα δεν παίζει κανένα απολύτως ρόλο αν το firmware ειναι από Ρωσσία, Πορτογαλία ή Ηνωμένα Αραβικά Εμιράτα, όταν προορίζεται για το ίδιο ακριβώς τηλέφωνο (H818P).

 

Update:

Είχα δίκιο τελικά για την έκδοση. Είναι Πολωνική και όχι Πορτογαλική. Ακόμη και ο browser έχει ως default page την http://www.m.Plus.pl

Edited by panosf
Link to comment
Share on other sites

Καλό είναι να βάζουμε και μερικές λεπτομέρειες/πληροφορίες όταν προτείνουμε κάποιο καινούργιο firmware.

Η συγκεκριμένη έκδοση του link είναι για branded συσκευές (συγκεκριμένα PLUS telecommunications - PLS), έχει λογότυπα στο boot καθώς και σε 1-2 εφαρμογές και τελος ένα σημαντικό bug στο πληκτρολογιο (μπερδεύει το qwertz με το qwerty layout). Δεν είμαι σίγουρος ούτε καν αν είναι Πορτογαλική. ...περισσότερο για Πολωνική μου κάνει. Φαντάζομαι ότι αυτός που την ανέβασε μπορεί να μπέρδεψε το PL που σημαίνει Poland με Portugal.

H γνώμη μου είναι να αποφύγετε την συγκεκριμένη ROM και να βάλετε οποιαδήποτε άλλη unbranded 10L. Όπως είπα και παλαιότερα δεν παίζει κανένα απολύτως ρόλο αν το firmware ειναι από Ρωσσία, Πορτογαλία ή Ηνωμένα Αραβικά Εμιράτα, όταν προορίζεται για το ίδιο ακριβώς τηλέφωνο (H818P).

 

Update:

Είχα δίκιο τελικά για την έκδοση. Είναι Πολωνική και όχι Πορτογαλική. Ακόμη και ο browser έχει ως default page την http://www.m.Plus.pl

Περίεργο διότι εγώ που εχω PRT(πορτογαλικό) μου κατέβασε την ίδια version(πήρα λινκ μεσω wireshark) H818P10l_00_0113.kdz και ουτε branded ειναι ουτε στο browser έχει αυτή την αρχική που λές.

Η σιωπή είναι χρυσός :X
Link to comment
Share on other sites

Περίεργο διότι εγώ που εχω PRT(πορτογαλικό) μου κατέβασε την ίδια version(πήρα λινκ μεσω wireshark) H818P10l_00_0113.kdz και ουτε branded ειναι ουτε στο browser έχει αυτή την αρχική που λές.

Το ίδιο link με αυτό που παραθέτουν εδώ χρησιμοποίησες; Σε μένα αυτή που κατέβηκε ειναι καράbranded πάντως... με wallpapers της plus σε αρχική οθόνη και οθόνη κλειδώματος , λογότυπο στο boot, λογότυπο στο εικονίδιο του browser, αρχική σελίδα την plus σε Chrome και stock browser κτλ

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο link με αυτό που παραθέτουν εδώ χρησιμοποίησες; Σε μένα αυτή που κατέβηκε ειναι καράbranded πάντως... με wallpapers της plus σε αρχική οθόνη και οθόνη κλειδώματος , λογότυπο στο boot, λογότυπο στο εικονίδιο του browser, αρχική σελίδα την plus σε Chrome και stock browser κτλ

Όχι.Χρησιμοποίησα το wireshark και πήρα link από lg bridge αλλά έχω την εντύπωση ότι ήταν το ίδιο γιατί κοιτούσα την url( χωρίς να είμαι όμως 100% σίγουρος)

Η σιωπή είναι χρυσός :X
Link to comment
Share on other sites

Καλό είναι να βάζουμε και μερικές λεπτομέρειες/πληροφορίες όταν προτείνουμε κάποιο καινούργιο firmware.

Η συγκεκριμένη έκδοση του link είναι για branded συσκευές (συγκεκριμένα PLUS telecommunications - PLS), έχει λογότυπα στο boot καθώς και σε 1-2 εφαρμογές και τελος ένα σημαντικό bug στο πληκτρολογιο (μπερδεύει το qwertz με το qwerty layout). Δεν είμαι σίγουρος ούτε καν αν είναι Πορτογαλική. ...περισσότερο για Πολωνική μου κάνει. Φαντάζομαι ότι αυτός που την ανέβασε μπορεί να μπέρδεψε το PL που σημαίνει Poland με Portugal.

H γνώμη μου είναι να αποφύγετε την συγκεκριμένη ROM και να βάλετε οποιαδήποτε άλλη unbranded 10L. Όπως είπα και παλαιότερα δεν παίζει κανένα απολύτως ρόλο αν το firmware ειναι από Ρωσσία, Πορτογαλία ή Ηνωμένα Αραβικά Εμιράτα, όταν προορίζεται για το ίδιο ακριβώς τηλέφωνο (H818P).

 

Update:

Είχα δίκιο τελικά για την έκδοση. Είναι Πολωνική και όχι Πορτογαλική. Ακόμη και ο browser έχει ως default page την http://www.m.Plus.pl

Το κινητό είναι πορτογαλικό unbranded και το λινκ το πήρα με wireshark. Ούτε branded ούτε λογότυπα. Όλα δουλεύουν μια χαρά.

Μήπως το κινητό σου είναι branded και τα ενεργοποίησε όλα αυτά η ρομ?

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό είναι πορτογαλικό unbranded και το λινκ το πήρα με wireshark. Ούτε branded ούτε λογότυπα. Όλα δουλεύουν μια χαρά.

Μήπως το κινητό σου είναι branded και τα ενεργοποίησε όλα αυτά η ρομ?

To βρίσκω απίθανο καθώς οι ROM για branded συσκευές είναι διαφορετικές από τις unbranded. Μάλιστα κάθε πάροχος έχει το δικό του εντελώς ξεχωριστό firmware. Για παράδειγμα (PLS) για PLUS+, (CSM) για COSMOTE, (ΤΜΗ) για T-TMOBILE Ουγγαρίας κτλ κτλ

Δεν μπορώ να καταλάβω τί ακριβώς συμβαίνει.

 

Υ.Γ: Για να είμαι ειλικρινής σε ταχύτητα/smooth προτιμώ την 20C, αλλά στην Marshmallow έχω "σπαστεί" λίγο με τα permissions στην microsd γιατί δημιουργούνται θεματάκια σε ορισμένες εφαρμογές.

Link to comment
Share on other sites

To βρίσκω απίθανο καθώς οι ROM για branded συσκευές είναι διαφορετικές από τις unbranded. Μάλιστα κάθε πάροχος έχει το δικό του εντελώς ξεχωριστό firmware. Για παράδειγμα (PLS) για PLUS+, (CSM) για COSMOTE, (ΤΜΗ) για T-TMOBILE Ουγγαρίας κτλ κτλ

Δεν μπορώ να καταλάβω τί ακριβώς συμβαίνει.

 

Υ.Γ: Για να είμαι ειλικρινής σε ταχύτητα/smooth προτιμώ την 20C, αλλά στην Marshmallow έχω "σπαστεί" λίγο με τα permissions στην microsd γιατί δημιουργούνται θεματάκια σε ορισμένες εφαρμογές.

Το κινητό είναι prt

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό είναι prt

Δεν εννοούσα απίθανο να έχεις πορτογαλικό τηλέφωνο (PRT είναι όντως Portugal Unbranded). Εννοώ ότι προφανώς άλλη ROM κατέβηκε σε εσάς και άλλη σε εμένα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...