Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το LG G4


giannis12a
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εμένα πριν νομίζω πήρε σε 30 λεπτά 40%

 

Στο G2 έκανε 1% κάθε λεπτό. Για αυτό λέω. Πολύ μου φαίνεται

Και σε μένα το g2 φορτιζε πολύ γρηγορα!!!!

Καμία σχέση με το g4 τωρα!

 

Βλακεία θα ρωτήσω μάλλον.... Αλλά θα την πω!! Αν δοκιμάσω να φόρτισω το g4 με τον φορτιστή του g2 θα δω διαφορα λετε; Γιατί υποστηρίζει ταχυφορτιση η συσκευη αλλά ο φορτιστής του δεν εχει

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 921
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Και σε μένα το g2 φορτιζε πολύ γρηγορα!!!!

Καμία σχέση με το g4 τωρα!

 

Βλακεία θα ρωτήσω μάλλον.... Αλλά θα την πω!! Αν δοκιμάσω να φόρτισω το g4 με τον φορτιστή του g2 θα δω διαφορα λετε; Γιατί υποστηρίζει ταχυφορτιση η συσκευη αλλά ο φορτιστής του δεν εχει

 

Άμα ο φορτιστής από το G2 είναι κ αυτός 5v-1.8A δεν νομίζω να έχει καμία διαφορά.

Link to comment
Share on other sites

Άμα ο φορτιστής από το G2 είναι κ αυτός 5v-1.8A δεν νομίζω να έχει καμία διαφορά.

Είναι 5.0ν------1.2Α (του g2)

Το 5.0ν είναι τα βάτ!! Το άλλο δεν ξέρω τι είναι (αμπερ υποψιαζομαι) αλλά έτσι όπως το βλέπω μάλλον είναι μικροτερος!?

 

Του g4 είναι 5.0ν-------1.8Α

 

Άρα δεν γίνεται κατι!

Link to comment
Share on other sites

Είναι 5.0ν------1.2Α (του g2)

Το 5.0ν είναι τα βάτ!! Το άλλο δεν ξέρω τι είναι (αμπερ υποψιαζομαι) αλλά έτσι όπως το βλέπω μάλλον είναι μικροτερος!?

 

Του g4 είναι 5.0ν-------1.8Α

 

Άρα δεν γίνεται κατι!

 

Το 5 είναι τα βόλτ, το 1.8 σωστά τα αμπερ. Ναι είναι μικρότερος...

Link to comment
Share on other sites

Το 5 είναι τα βόλτ, το 1.8 σωστά τα αμπερ. Ναι είναι μικρότερος...

Βολτ σωστα!!!! Λάθος δικό μου τα βατ!

Αν πάω να αγοράσω νέο φορτιστή για να φορτίζει γρηγορότερα τι πρέπει να κοιτάξω να γραφει ;;; υπάρχει περίπτωση να δημιουργήσει πρόβλημα στο κινητό αν φορτίζει γρήγορα ;;

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Είναι 5.0ν------1.2Α (του g2)

Το 5.0ν είναι τα βάτ!! Το άλλο δεν ξέρω τι είναι (αμπερ υποψιαζομαι) αλλά έτσι όπως το βλέπω μάλλον είναι μικροτερος!?

 

Του g4 είναι 5.0ν-------1.8Α

 

Άρα δεν γίνεται κατι!

 

Έχω την εντύπωση αν θυμάμαι σωστά ότι και ο φορτιστής του g2 ήταν 1.8A

Practice what you preach
Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση αν θυμάμαι σωστά ότι και ο φορτιστής του g2 ήταν 1.8A

1.2Α ειναι!! Τους έχω μπροστά μου και τους 2!!!

Τους κοίταξα γιατί ούτε εγώ θυμόμουν

Link to comment
Share on other sites

Εμένα ο δικός μου 1.8A είναι από το g2.
Εγω θα ηθελα αυτη η κοινότητα να λειτουργει υπερ του καταναλωτη με μαζικες καταγγελιες στην ΕΕTΤ κατα των καρτελ που εχουν στηθει, οχι να κανουμε και γκαλοπ κατα του καταναλωτη και υπερ των εταιριων!;)
Link to comment
Share on other sites

Ο εργοστασιακός φορτιστής του G2, του G4 και του G Pad 8.3 (V500) είναι σίγουρα ο ίδιος, 5.0V 1.8A. Υποψιάζομαι ότι είναι ίδιος και με του G3 και με άλλων συσκευών. Τα καλώδια είναι πολύ συχνά διαφορετικά μεταξύ συσκευών.
Link to comment
Share on other sites

e5b8a97cdb5ca78a62ebb4b6a2bb4680.jpg

 

Πρώτη φορά σήμερα έβγαλα 3:15 οθόνη από την μέρα που το πήρα. Δεν αφήνω συνήθως να φτάσει τόσο χαμηλά η μπαταρία αλλά ήθελα να δω που θα πάει... Καλό δείγμα σε σχέση με τα 2ωρα. Για να δούμε μπας και έχουμε καμία ανάκαμψη

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Η πρώτη είναι του g4 η δεύτερη του g2. http://s23.postimg.org/oiq7yrksb/20160104_010942_1.jpg

Είναι οι δικοί μου φορτιστές που ήταν μέσα στα κουτιά των συσκευών. Οι εργοστασιακού δηλαδή. Περίεργο όμως

... Σε εσάς πως ήταν 1.8Α στο g2... Δεν είναι ίδιοι !!!!

 

Πιστεύω να φαίνεται καθαρά η φωτογραφιά

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Μόνο σε μένα ήταν 1.2Α ; χαχαχα

 

Μάλλον σου έχουν βάλει μούφα ή από άλλο μοντέλο της Lg. Όπως είπαν όλοι, ο φορτιστής του G2 είναι 1.8Α

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον σου έχουν βάλει μούφα ή από άλλο μοντέλο της Lg. Όπως είπαν όλοι, ο φορτιστής του G2 είναι 1.8Α

Πως έγινε αυτό σε σφραγισμένη συσκευή καινούρια....; τι να πω...

Link to comment
Share on other sites

Έχω έναν φορτιστή από Samsung tablet 2Amber και θα τον δοκιμάσω τώρα....

Έκανα και ρεκόρ αντοχής της μπαταρίας μου. 41 ώρες, το κινητό δεν κλείνει ποτέ. 4.35 sot με μέσο όρο φωτεινότητα στο 50%

Μια Χαρούλα το βλέπω. Ξηλώσα μια εφαρμογή το Clean Master και τα πράγματα είναι πολύ καλύτερα τώρα

Practice what you preach
Link to comment
Share on other sites

Και καλά έκανες.Περιττό το clean master στην συσκευή σου ;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχω έναν φορτιστή 1.5Α από ένα ταμπλετ οικονομικής κατηγορίας τον οποίο μάλιστα είχα μετρήσει με ένα app και έδινε πάνω από την ονομαστική του γύρω στα 1550 με 1600 κοντά με πιο χοντρό όμως καλώδιο...του Samsung tab Pro 8.4 που έχω και είναι 2Α με λεπτότερο καλώδιο δεν φορτίζει το ίδιο γρήγορα.Θυμάμαι που το ανέφεραν κ κάποια άλλα παιδιά ότι παίζει σημαντικο ρόλο κ το καλώδιο...στο g3 από 12 % σε 100 % στοκ λολι κάνει περίπου 80 λεπτά ενώ μέχρι το 50 % κάνει λιγότερο από μισάωρο!

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μόλις μου πήρε 90 λεπτά ακριβώς από το 5%. Με το καλώδιο του g4. Με ανοιχτό κινητό

Στην επόμενη φόρτιση θα κοιτάξω ακριβώς στο 5%με τον δικό του φορτιστή για να δω αν υπάρχει διαφορά.

Practice what you preach
Link to comment
Share on other sites

Έχει πλάκα πάντως ότι στο θέμα του G4, όλοι ξέρουμε από πρώτο χέρι τον φορτιστή του G2 :).

Σχολείο το g2...

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Τέλειο το g2... Τι να λέμε τωρα! Αλλά και το g4 είναι κορυφαίο νομιζω!! Το έχω λίγες μέρες στα χέρια μου και έχω ενθουσιαστεί ! Και ένα (από τα πολλα) μεγαλα συν του g4 είναι ότι η μπαταρία του είναι αποσπομενη! Χαλασε; έχει προβλημα; πας πέρνεις άλλη και τελείωσε ! Ούτε procordia για αλλαγή ούτε αναμονές ουτε τίποτα !
Link to comment
Share on other sites

Εγώ προσωπικά προτιμώ το g4 από το g2 όπως προτιμούσα και το g3, αλλά αυτά είναι θέμα γούστου. Καλό χρυσό το g2 αλλά έχουμε προχωρήσει πλέον. Αλλά σίγουρα είναι τηλέφωνο σταθμός

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το LG G4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...