Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το LG G4


giannis12a
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Συμφωνώ !!!!!!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 47 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν θα μείνει τίποτα απολύτως μεσα! Δυστυχώς ...... Θα είναι σαν να το αγόρασες τώρα.

Τα έκανες λίγο με λάθος σειρά. Έπρεπε πρώτα να κάνεις το update σε 6.0 (όσο ήταν άδειο το κινητο) και μετά να του βάλεις τις εφαρμογές και να το φτιάξεις

 

Ωχ... κατάλαβα!!:(

Για να πω την αλήθεια δεν τα έκανα με λάθος σειρά, μιας και μόλις πρωτοανοιξα την συσκευή έκανα όλα τα updates που μου έβγαλε μέσω wi-fi και μετά έκανα εγκατάσταση τις εφαρμογές. Απλά δεν γνώριζα οτι έπρεπε να γίνει το update του 6.0 μέσω Lg bridge... Εκεί την πάτησα...:devil:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 921
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ωχ... κατάλαβα!!:(

Για να πω την αλήθεια δεν τα έκανα με λάθος σειρά, μιας και μόλις πρωτοανοιξα την συσκευή έκανα όλα τα updates που μου έβγαλε μέσω wi-fi και μετά έκανα εγκατάσταση τις εφαρμογές. Απλά δεν γνώριζα οτι έπρεπε να γίνει το update του 6.0 μέσω Lg bridge... Εκεί την πάτησα...:devil:

Καλά εκανες και πέρασες τα updates αλλά μετά Έπρεπε πρώτα να βαλεις την 6.0 (μέσω lg όπως λες κ εσυ) και μετά να φτιάξεις την συσκευή σου με εφαρμογες.... Εκεί την πάτησες οντως! :)

Ή 6.0 είναι μεγάλη αναβάθμιση και πρέπει να την βάζεις με "καθαρό" κινητο! Αδειο! Γιατί υπάρχουν πιθανότητες να έχεις μικροπροβλήματα όπως με την μπαταρία που εχεις εσυ!! Αν δεις και δεν σου στρώνει το πρόβλημα μετά από μερικές φορτίσεις τότε μάλλον πρέπει να το γυρισεις εργοστασιακες!

 

Είχα κ εγώ το ίδιο προβλημα (κ αλλα διαφορα) όταν έβαλα την λολιποπ μετά την κιτκατ στο παλιό κινητο χωρίς να το γυρίσω πρωτα εργοστασιακες. Μέχρι κ Ο φωτισμός είχε προβλημα. άναβε μονο μέχρι το 50% και σταματούσε εκει!!

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Καλά εκανες και πέρασες τα updates αλλά μετά Έπρεπε πρώτα να βαλεις την 6.0 (μέσω lg όπως λες κ εσυ) και μετά να φτιάξεις την συσκευή σου με εφαρμογες.... Εκεί την πάτησες οντως! :)

Ή 6.0 είναι μεγάλη αναβάθμιση και πρέπει να την βάζεις με "καθαρό" κινητο! Αδειο! Γιατί υπάρχουν πιθανότητες να έχεις μικροπροβλήματα όπως με την μπαταρία που εχεις εσυ!! Αν δεις και δεν σου στρώνει το πρόβλημα μετά από μερικές φορτίσεις τότε μάλλον πρέπει να το γυρισεις εργοστασιακες!

 

Είχα κ εγώ το ίδιο προβλημα (κ αλλα διαφορα) όταν έβαλα την λολιποπ μετά την κιτκατ στο παλιό κινητο χωρίς να το γυρίσω πρωτα εργοστασιακες. Μέχρι κ Ο φωτισμός είχε προβλημα. άναβε μονο μέχρι το 50% και σταματούσε εκει!!

 

Δεν τα γνώριζα όλα αυτά να πω την αλήθεια μιας εδώ και δυόμιση χρόνια είχα iPhone... Το καλοκαίρι πήρα το Htc one m7 του αδερφού και δεν είχα κανένα πρόβλημα και δεν τα έψαξα όλα όσα αναφέρεις στο ποστ σου...

Πάντως σ'ευχαριστω για όλες αυτές τις πληροφορίες!!

Αυτό θα κάνω.. μερικές φορτίσεις ακόμα να δω πως θα πάει, αλλιώς θα χρειαστεί να διαλέξω τον "δύσκολο δρόμο" που μου πρότεινες...

Να'σαι καλά και χρόνια πολλά!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν τα γνώριζα όλα αυτά να πω την αλήθεια μιας εδώ και δυόμιση χρόνια είχα iPhone... Το καλοκαίρι πήρα το Htc one m7 του αδερφού και δεν είχα κανένα πρόβλημα και δεν τα έψαξα όλα όσα αναφέρεις στο ποστ σου...

Πάντως σ'ευχαριστω για όλες αυτές τις πληροφορίες!!

Αυτό θα κάνω.. μερικές φορτίσεις ακόμα να δω πως θα πάει, αλλιώς θα χρειαστεί να διαλέξω τον "δύσκολο δρόμο" που μου πρότεινες...

Να'σαι καλά και χρόνια πολλά!!

Νομίζω ότι μετα απο αυτό θα δεις διαφορά !!!!! Εκτός κ αν Είναι προβληματική η μπαταρία σου και θέλει αλαγμα !

Χρόνια Πολλά !!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κ χρόνια πολλά! Κάτοχος κ εγώ του G4 (πρώην κάτοχος Note3) κ εχθές πέρασα την 6.0 Lg bridge. Τώρα έβαλα να κάνω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων. Ήθελα να ρωτήσω, στις πρώτες φορτίσεις πόση ώρα το αφήνουμε? Ο πωλητής με είπε 10 ώρες είναι καλά.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κ χρόνια πολλά! Κάτοχος κ εγώ του G4 (πρώην κάτοχος Note3) κ εχθές πέρασα την 6.0 Lg bridge. Τώρα έβαλα να κάνω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων. Ήθελα να ρωτήσω, στις πρώτες φορτίσεις πόση ώρα το αφήνουμε? Ο πωλητής με είπε 10 ώρες είναι καλά.

Όταν φτάσει η μπαταρια στο 100% σταματάει η συσκευή να τραβάει ρεύμα ! Οπότε είτε 3 ώρες το αφήσεις είτε 10 είναι το ίδιο πραγμα! Γνώμη μου πάντα..... Είναι αλλοι που το αφήνουν και όλη νύχτα στην πρίζα για την πρώτη φόρτιση !

Κ εμένα μου είχαν πει να το αφήσω πολύ αλλά δεν βλέπω τον λόγο.

Οι απόψεις είναι διαφορετικές

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Όταν φτάσει η μπαταρια στο 100% σταματάει η συσκευή να τραβάει ρεύμα ! Οπότε είτε 3 ώρες το αφήσεις είτε 10 είναι το ίδιο πραγμα! Γνώμη μου πάντα..... Είναι αλλοι που το αφήνουν και όλη νύχτα στην πρίζα για την πρώτη φόρτιση !

Κ εμένα μου είχαν πει να το αφήσω πολύ αλλά δεν βλέπω τον λόγο.

Οι απόψεις είναι διαφορετικές

 

Κ γω όσα κινητά είχα έτσι τα φόρτιζα. με το που πήγαινε στο 100% το έβγαζα από την πρίζα. Ήδη μια φορά το έχω φορτίσει από όταν το πήρα. Θα φανεί κατά πόσο αντέχει η μπαταρία του!

Link to comment
Share on other sites

Κ γω όσα κινητά είχα έτσι τα φόρτιζα. με το που πήγαινε στο 100% το έβγαζα από την πρίζα. Ήδη μια φορά το έχω φορτίσει από όταν το πήρα. Θα φανεί κατά πόσο αντέχει η μπαταρία του!

Εγώ το άφησα μισή ώρα παραπάνω από όταν μου έβγαλε το 100% και το βλέπω μια χαρά. Ούτε σε προηγούμενες συσκευές μου είχα πρόβλημα. Το θεωρώ μύθο το ότι πρέπει η πρώτη φόρτιση να είναι μεγάλη. Μετά από μεγάλο χρονικό διάστημα (και λογικο) θα έχει προβλήματα η μπαταρία του Έτσι κ αλλιώς λόγω χρήσης και παλαιότητας είτε η πρώτη φόρτιση είναι νορμάλ είτε μεγάλη.

Δεν νομίζω ότι βοηθάει στην ζωή της μπαταρίας όπως λένε

Link to comment
Share on other sites

Πάντως να ξέρετε ότι ενώ το κινητό μας υποστηρίζει quick charge 2.0 (0-50% σε 30 λεπτά και 0-100% σε περίπου 90 λεπτα) ο φορτιστής μας δεν το υποστηρίζει και χρειάζεται περισσότερο από 2 ώρες για να φτάσει από το 0 στο 100%. Eγω ήδη αγόρασα αυτον απο amazon.de! Edited by ros100
Εγω θα ηθελα αυτη η κοινότητα να λειτουργει υπερ του καταναλωτη με μαζικες καταγγελιες στην ΕΕTΤ κατα των καρτελ που εχουν στηθει, οχι να κανουμε και γκαλοπ κατα του καταναλωτη και υπερ των εταιριων!;)
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το άφησα μισή ώρα παραπάνω από όταν μου έβγαλε το 100% και το βλέπω μια χαρά. Ούτε σε προηγούμενες συσκευές μου είχα πρόβλημα. Το θεωρώ μύθο το ότι πρέπει η πρώτη φόρτιση να είναι μεγάλη. Μετά από μεγάλο χρονικό διάστημα (και λογικο) θα έχει προβλήματα η μπαταρία του Έτσι κ αλλιώς λόγω χρήσης και παλαιότητας είτε η πρώτη φόρτιση είναι νορμάλ είτε μεγάλη.

Δεν νομίζω ότι βοηθάει στην ζωή της μπαταρίας όπως λένε

 

Μια χαρά. Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις!

Link to comment
Share on other sites

Πάντως να ξέρετε ότι ενώ το κινητό μας υποστηρίζει quick charge 2.0 (0-50% σε 30 λεπτα και 0-100% σε περιπου 90 λεπτα) ο φορτιστής μας δεν το υποστηρίζει και χρειάζεται περισσότερο από 2 ώρες για να φτάσει από το 0 στο 100%.

Ποτέ δεν το αφήνω να πέσει στο 0% εγω! Πάντα το βάζω στην πριζα στο 15% με 20%! Την είχα πατήσει αρκετα παλιότερα με αυτό το θεμα! Έπεσε η μπαταρία στο 10% σε μια παλιά μου συσκευη και έσβησε το κινητό και δεν άναβε μετά με τιποτα! Ούτε το λαμπάκι άναβε στην πρίζα ούτε τίποτα. Δεν έδειχνε να φορτίζει καν. Νεκρό εντελώς. Άναψε μετά από 5 ώρες στην πρίζα. Και από τότε δεν αφήνω τα κινητά μου να πέφτουν τοσο

Link to comment
Share on other sites

Στις πρώτες φορτίσεις κάλο είναι η μπαταριά να κάνει ολοκληρωμένους κύκλους φόρτισης έπειτα κάλο είναι να φορτίζεται το κινητό μεταξύ 40-80% και να μην κάνουμε ολοκληρωμένους κύκλους φόρτισης συνεχώς για να μην εξαντλείται η διάρκεια ζωής της μπαταρίας.

 

Ποτέ δεν το αφήνω να πέσει στο 0% εγω! Πάντα το βάζω στην πριζα στο 15% με 20%! Την είχα πατήσει αρκετα παλιότερα με αυτό το θεμα! Έπεσε η μπαταρία στο 10% σε μια παλιά μου συσκευη και έσβησε το κινητό και δεν άναβε μετά με τιποτα! Ούτε το λαμπάκι άναβε στην πρίζα ούτε τίποτα. Δεν έδειχνε να φορτίζει καν. Νεκρό εντελώς. Άναψε μετά από 5 ώρες στην πρίζα. Και από τότε δεν αφήνω τα κινητά μου να πέφτουν τοσο
Εγω θα ηθελα αυτη η κοινότητα να λειτουργει υπερ του καταναλωτη με μαζικες καταγγελιες στην ΕΕTΤ κατα των καρτελ που εχουν στηθει, οχι να κανουμε και γκαλοπ κατα του καταναλωτη και υπερ των εταιριων!;)
Link to comment
Share on other sites

Στις πρώτες φορτίσεις κάλο είναι η μπαταριά να κάνει ολοκληρωμένους κύκλους φόρτισης έπειτα κάλο είναι να φορτίζεται το κινητό μεταξύ 40-80% και να μην κάνουμε ολοκληρωμένους κύκλους φόρτισης συνεχώς για να μην εξαντλείται η διάρκεια ζωής της μπαταρίας.

 

Και γενικά καλό είναι να το φορτιζουμε εκεί γύρω στο 30%, να μην πέφτει στο 5 και στο 1%.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

73bb1f163b0e00c54d818d1ff43fa630.jpg αγγουρια εγώ πάλι τα ίδια...

 

3195f870a8ccd564197a4396e70346f8.jpg19044621f69e72b479585849b4c7a418.jpg

 

Και τώρα πάει για φόρτιση! :eek:

Edited by takaros31

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Με WiFi σπιτι/δουλεια και 4G οταν ειμαι εξω δεν τα πάει κι ασχημα.. :cool:

71c115e1f06de8efb6296829a7030c47.jpg

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πάντως να ξέρετε ότι ενώ το κινητό μας υποστηρίζει quick charge 2.0 (0-50% σε 30 λεπτά και 0-100% σε περίπου 90 λεπτα) ο φορτιστής μας δεν το υποστηρίζει και χρειάζεται περισσότερο από 2 ώρες για να φτάσει από το 0 στο 100%. Eγω ήδη αγόρασα αυτον απο amazon.de!

 

Προσωπικά μάλλον στάθηκα τυχερός. Ο φορτιστής που ήταν στη συσκευασία 1-100 χωρίς ανοιχτά βέβαια WiFi ή DATA φορτίζει σε περίπου 80'. Στην επόμενη φόρτιση θα το χρονομετρήσω και θα ανεβάσω screenshot.

Είναι ο άσπρος 5V/1.8A

Model No: MCS-04ER3

Edited by swiftakias21
Link to comment
Share on other sites

Με WiFi σπιτι/δουλεια και 4G οταν ειμαι εξω δεν τα πάει κι ασχημα.. :cool:

71c115e1f06de8efb6296829a7030c47.jpg

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Προσωπικά μάλλον στάθηκα τυχερός. Ο φορτιστής που ήταν στη συσκευασία 1-100 χωρίς ανοιχτά βέβαια WiFi ή DATA φορτίζει σε περίπου 80'. Στην επόμενη φόρτιση θα το χρονομετρήσω και θα ανεβάσω screenshot.

Είναι ο άσπρος 5V/1.8A

Model No: MCS-04ER3

Με lollipop είσαι ή με MM?

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εφτασε τις 5 ωρες οθονη με ανοιχτο κατα τη διαρκεια της μερας WiFi ή 4G.

cd6f900f94f34e05a650e5977981b265.jpg

 

Εκανα λαθος ομως στο χρονο φορτισης. Τελικα 1%-100% εκανε ~100λεπτά.

 

e3d60660e4c934bb12a8f806b64e1f8f.jpg

 

Συνηθως το φορτιζω οταν παει 15% οπου εκει κάνει καπου 80λεπτα.

 

Θα ψαχτω μαλλον κι εγω για το φορτιστη απο ΝΟΤΕ που παιζει το Quick Charge 2.0

Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]64649[/ATTACH][ATTACH]64650[/ATTACH][ATTACH]64651[/ATTACH]

Πως βλέπετε τη μπαταρία?εγώ νομίζω ότι είναι μια χαρά. Αν σκεφτούμε ότι έχει την ίδια με το g2 σε χωρητικότητα και πολύ καλύτερα specs lτοτε μπράβο lg για άλλη μια φορα

Edited by Manosvasilakis
Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]64649[/ATTACH][ATTACH]64650[/ATTACH][ATTACH]64651[/ATTACH]

Πως βλέπετε τη μπαταρία?εγώ νομίζω ότι είναι μια χαρά. Αν σκεφτούμε ότι έχει την ίδια με το g2 σε χωρητικότητα και πολύ καλύτερα specs lτοτε μπράβο lg για άλλη μια φορα

 

Μια χαρά την βλέπω την χρήση σου. Είναι μικτή με 3g ή είναι καθαρά με wifi η οθόνη?

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά την βλέπω την χρήση σου. Είναι μικτή με 3g ή είναι καθαρά με wifi η οθόνη?

Μικτή χρήση. Σκέψου ότι ήταν χθεσινη χρήση όπου η μέρα είχε και τις απαραίτητες βόλτες στην αγορά. Καλή χρόνια σε όλους σας με υγεία και ηρεμια!!!!

Link to comment
Share on other sites

Προερχόμενος από το G2 μπορώ να πω ότι η μπαταρία του G4 είναι καλύτερη. Έχει καλύτερη διαχείριση βασικά. Είμαι 12 ώρες χρήσης στο 55% με 2 ώρες και 40 λεπτά οθόνης με δεδομένα πιο πολύ.. Φωτεινότητα στο 30% περίπου.

 

Τρομερή διαχείριση για 2Κ οθόνη. Εγώ περίμενα να την πίνει νεράκι.... Έλα που δεν όμως...

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει περίπτωση το δικό μου με κανένα factory reset να στρώσει? Αν και μόλις το πήρα το παιδί που το είχε, του είχε κάνει για να το παραλάβω εγώ. Δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο εκτός από το να έχει κάποιο θέμα η μπαταρία. Βγάζω max 2:30 οθόνη χωρίς τρελή χρήση

 

21948e5771985d54c8c9e1f1318b20fa.jpgaeb1b4ee941c0b74c7409dfafea11dee.jpg

 

Βλέπετε κάτι το οποίο να τρώει πιο πολύ σε σχέση με τις δικές σας συσκευές? Εμένα ας πούμε μου φαίνεται υπερβολική η κατανάλωση στην αναμονή με δεδομένο ότι τα lg τουλάχιστον σε αυτό το τομέα είναι κορυφή

Edited by takaros31

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

@takaros31 κάτι παίζει με σένα στο είχα πει και την άλλη φορά από 4:30 μέχρι 6:00 sot ανάλογα με την χρήση και τα services που τρέχουν από πίσω για το G4 μου φαίνονται λογικά αλλά εσύ είσαι πολύ χαμηλά.

 

 

http://s3.postimg.org/nvtx1v34z/Screenshot_2015_11_10_01_06_49.png

images hosting

 

 

και το τελευταίο 5% που μένει αντέχει πολύ περισσότερο, δεν είναι αναλογικά τα ποσοστά

Link to comment
Share on other sites

@takaros31 κάτι παίζει με σένα στο είχα πει και την άλλη φορά από 4:30 μέχρι 6:00 sot ανάλογα με την χρήση και τα services που τρέχουν από πίσω για το G4 μου φαίνονται λογικά αλλά εσύ είσαι πολύ χαμηλά.

 

 

http://s3.postimg.org/nvtx1v34z/Screenshot_2015_11_10_01_06_49.png

images hosting

 

 

και το τελευταίο 5% που μένει αντέχει πολύ περισσότερο, δεν είναι αναλογικά τα ποσοστά

Τι να πω θα δω μήπως πάρω μια άλλη μπαταρία

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το LG G4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...