Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το LG G4


giannis12a
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ προσωπικά προτιμώ το g4 από το g2 όπως προτιμούσα και το g3, αλλά αυτά είναι θέμα γούστου. Καλό χρυσό το g2 αλλά έχουμε προχωρήσει πλέον. Αλλά σίγουρα είναι τηλέφωνο σταθμός

Συμφωνώ !!!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 921
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Από την ώρα που έβαλα την ΜΜ , η μπαταρία φεύγει πιο γρήγορα . Την έχω βάλει 1-2 ημέρες, δεν θυμάμαι ακριβώς. Εσάς μετά από πόσες ημέρες άρχισε να στρώνει αφού περάσατε την ΜΜ? Κάποιος συμφορουμίτης είχε γράψει ότι θέλει 5-6 ημέρες να διαβάσει την χρήση του εκάστοτε χρήστη, ισχύει αυτό όντως?

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Από την ώρα που έβαλα την ΜΜ , η μπαταρία φεύγει πιο γρήγορα . Την έχω βάλει 1-2 ημέρες, δεν θυμάμαι ακριβώς. Εσάς μετά από πόσες ημέρες άρχισε να στρώνει αφού περάσατε την ΜΜ? Κάποιος συμφορουμίτης είχε γράψει ότι θέλει 5-6 ημέρες να διαβάσει την χρήση του εκάστοτε χρήστη, ισχύει αυτό όντως?

 

σε εμένα τουλάχιστον, ισχύει. Δεν ξέρω αν αρχικά δεν ειχαν βγει διάφορα update για τις εφαρμογές ώστε να τρέχουν καλά με την 6, πάντως μετά από καμιά βδομάδα είδα να ξαναπηγαίνει η μπαταρία στους προηγούμενους χρόνους και λίγο καλύτερα σε αναμονή (και καμιά φορά και σε sot)

Link to comment
Share on other sites

Αν και μάλλον όλη η συζήτηση για τους φορτιστές ταιριάζει περισσότερο στο θέμα των αξεσουάρ, μια και την ξεκινήσαμε, επιβεβαίωσα ότι ο φορτιστής του G2 και του V500 είναι MCS-04ER, ενώ του G4 είναι MCS-04ER3.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Σαν Α εξόδου όμως είναι ίδια 1.8Α οπότε δεν θα έχουν κάποια ουσιαστική διαφορά πιστεύω...

 

Σε θέμα μπαταρία τώρα... Η μπαταρία παιδιά κακά τα Ψέματα πέφτει νεράκι... Καμία σχέση με το G2. Φυσικά είναι και η μεγαλύτερη οθόνη με την 2Κ ανάλυση.... Δεν θα έπρεπε να έχουμε μια μεγαλύτερη μπαταρία όμως;

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία μου έχει φάει αναλαμπη και πάει πολύ καλύτερα! Ίσως ο προηγούμενος μόλις είχε βάλει την 6.0 και δεν είχε προλάβει να πάρει πολλές φορτισεις... Είμαι στο 53% 2:00+ ώρες οθόνης που όταν το πήρα στις 2:15:2:30 έκλεινε... :D:D:D:D97495b2781b590d5608107dbc7356dda.jpg

 

"βρέθηκαν 7 ιοί " κλαίω... :eek::eek::eek:

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία μου έχει φάει αναλαμπη και πάει πολύ καλύτερα! Ίσως ο προηγούμενος μόλις είχε βάλει την 6.0 και δεν είχε προλάβει να πάρει πολλές φορτισεις... Είμαι στο 53% 2:00+ ώρες οθόνης που όταν το πήρα στις 2:15:2:30 έκλεινε... :D:D:D:D97495b2781b590d5608107dbc7356dda.jpg

 

"βρέθηκαν 7 ιοί " κλαίω... :eek::eek::eek:

 

Μια χαρά.

Γιατί δεν τις κλείνεις τις.διαφημίσεις;

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά.

Γιατί δεν τις κλείνεις τις.διαφημίσεις;

Με ποιον τρόπο?!

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως ρουταρα και η μπαταρία διπλασιάστηκε... Με greenify βέβαια.. Δε τρέχει τίποτα πλέον στο παρασκήνιο... Είναι εμφανή η αλλαγή
Link to comment
Share on other sites

Με ποιον τρόπο?!

 

Θα πας στο preferences και θα κλικαρεις το allow anonymous usage statistics και μετα σε αφήνει να ξεκλικαρεις το allow ads.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Θα πας στο preferences και θα κλικαρεις το allow anonymous usage statistics και μετα σε αφήνει να ξεκλικαρεις το allow ads.

Thanks! Το έκανα αλλά μου λέει ότι πρέπει να έχω την πληρωμενη version για να μπορώ να απενεργοποιησω τα ads

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Thanks! Το έκανα αλλά μου λέει ότι πρέπει να έχω την πληρωμενη version για να μπορώ να απενεργοποιησω τα ads

 

Περίεργο, αν δεχθείς να στέλνεις στατιστικά σε αφήνει να κλείσεις τις διαφημίσεις. Σίγουρα το κλικαρες το allow anonymous usage statistics;

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως ρουταρα και η μπαταρία διπλασιάστηκε... Με greenify βέβαια.. Δε τρέχει τίποτα πλέον στο παρασκήνιο... Είναι εμφανή η αλλαγή

Σε πια έκδοση είσαι? Λολλι ή mm?

Link to comment
Share on other sites

Περίεργο, αν δεχθείς να στέλνεις στατιστικά σε αφήνει να κλείσεις τις διαφημίσεις. Σίγουρα το κλικαρες το allow anonymous usage statistics;

Ναι Γιάννη σίγουρα

 

Edit :ότι να ναι... Το είχα ξεκλικαρει το allow anonymous usage... Το κλικαρα όπως είπες και όλα οκ! Ευχαριστώ!

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

ΜΜ..........

Δωσε μας λιγο τα φώτα σου. Ποσό τρώει σε αναμονή?τι έχεις ανοιχτό συνέχεια ?3g WiFi sync?πόσες ώρες οθονη σου βγάζει και σε τι διάστημα?και αν δουλεύει χωρίς θέμα xposed greenify. Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Δωσε μας λιγο τα φώτα σου. Ποσό τρώει σε αναμονή?τι έχεις ανοιχτό συνέχεια ?3g WiFi sync?πόσες ώρες οθονη σου βγάζει και σε τι διάστημα?και αν δουλεύει χωρίς θέμα xposed greenify. Ευχαριστώ πολύ.

 

Σε αναμονή ίσως 1% το βράδυ στο 8ωρο. Έτρωγε πολύ παραπάνω χωρίς root και greenify... Xposed δεν έχω βρει ακόμα τρόπο. Το θέλω και εγώ πολύ.

 

Συνέχεια WiFi σπίτι 3g/4g εκτός. Αυτόματο.

 

Γύρω στις 3 μισή με 4 ώρες οθόνη το κόβω να βγάλει. 60% φωτεινότητα την περισσότερη ώρα

 

Συγχρονισμός κλειστός πάντα.

Link to comment
Share on other sites

Κάθε μέρα και καλύτερα, λες και έχω άλλο τηλέφωνο από όταν το πήρα... Σήμερα με μεικτό WiFi - 4g πάει πολύ καλά...

 

142f3650d6814e836e4e73917c6e247e.jpg

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Και πώς δουλεύει το greenify full. Αν θυμάμαι στο g2 για να δούλεψε ακριβώς ήθελε xposed εκτός και αν έχει αλλάξει κάτι και δεν το ξέρω[[/url]

Σε αναμονή ίσως 1% το βράδυ στο 8ωρο. Έτρωγε πολύ παραπάνω χωρίς root και greenify... Xposed δεν έχω βρει ακόμα τρόπο. Το θέλω και εγώ πολύ.

 

Συνέχεια WiFi σπίτι 3g/4g εκτός. Αυτόματο.

 

Γύρω στις 3 μισή με 4 ώρες οθόνη το κόβω να βγάλει. 60% φωτεινότητα την περισσότερη ώρα

 

Συγχρονισμός κλειστός πάντα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν λειτουργεί το deep hibernation χωρίς xposed που ανοίγεις πχ Facebook και δεν ανοίγει το messenger.... Κατά τα άλλα λειτουργεί 100%

 

Χωρίς root δεν μπορεί να κάνει σωστά το hibernate... Ανοίγει την οθόνη κολλάει κλπ κλπ

Link to comment
Share on other sites

Δεν λειτουργεί το deep hibernation χωρίς xposed που ανοίγεις πχ Facebook και δεν ανοίγει το messenger.... Κατά τα άλλα λειτουργεί 100%

 

Χωρίς root δεν μπορεί να κάνει σωστά το hibernate... Ανοίγει την οθόνη κολλάει κλπ κλπ

Σκέφτομαι να το κάνω ρουτ λόγω του ότι σεψκατασταση ύπνου τρώει μπαταρία και με ξενερωνει.Δεν ξέρω αν υπαρχει διάφορα στις ώρες οθόνης Σαν σύνολο. Άντε μια ώρα ακόμα να μου δωσει πιστεύω. Μπορει κ να κάνω λαθος βέβαια. Σαν ταχύτητα με την 6.0 πάει σφαίρα καί Έτσι. Είναι εύκολο το ρουτ στην 6.0?

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να το κάνω ρουτ λόγω του ότι σεψκατασταση ύπνου τρώει μπαταρία και με ξενερωνει.Δεν ξέρω αν υπαρχει διάφορα στις ώρες οθόνης Σαν σύνολο. Άντε μια ώρα ακόμα να μου δωσει πιστεύω. Μπορει κ να κάνω λαθος βέβαια. Σαν ταχύτητα με την 6.0 πάει σφαίρα καί Έτσι. Είναι εύκολο το ρουτ στην 6.0?

 

Σαν σύνολο θα σου δώσει κάτι παραπάνω. Μη φανταστείς τίποτα τρελό. Σε αναμονή όμως δεν καίει σχεδόν τίποτα. Πρέπει βέβαια να παγώσεις πολύ πράμα... Για μένα αξίζει. Εγώ τα πουλάω κιόλας μετά σε κάτι Πακιστανούς στη δουλειά, οπότε δε με νοιάζει ο bootloader...

 

Εύκολο σαν διαδικασία, αρκεί να τα κάνεις όλα σωστά. Εγώ πεδεύτηκα πολύ γιατί όταν φλασάρεις twrp θέλει reboot σε recovery αμέσως για να φλασάρεις κερνελ και supersu... Αλλιώς αν μπεις σύστημα το αφαιρεί το recovery. Μέχρι να το καταλάβω έφαγα κανένα 3ωρο. Χαχα

Edited by DjTony
Link to comment
Share on other sites

Σε αναμονή ίσως 1% το βράδυ στο 8ωρο. Έτρωγε πολύ παραπάνω χωρίς root και greenify... Xposed δεν έχω βρει ακόμα τρόπο. Το θέλω και εγώ πολύ.

 

Συνέχεια WiFi σπίτι 3g/4g εκτός. Αυτόματο.

 

Γύρω στις 3 μισή με 4 ώρες οθόνη το κόβω να βγάλει. 60% φωτεινότητα την περισσότερη ώρα

 

Συγχρονισμός κλειστός πάντα.

 

Στην αναμονή το G4 χωρίς root / greenify πάλι δεν πέφτει. Ειδικά με sync off.

Link to comment
Share on other sites

Στην αναμονή το G4 χωρίς root / greenify πάλι δεν πέφτει. Ειδικά με sync off.

 

Εμένα έχανε... Ερχοτουσαν συνέχεια ειδοποιήσεις από Facebook, messenger, ένα παιχνίδι που παίζω το clash of clans.... Κλπ

Link to comment
Share on other sites

Εμένα έχανε... Ερχοτουσαν συνέχεια ειδοποιήσεις από Facebook, messenger, ένα παιχνίδι που παίζω το clash of clans.... Κλπ

 

Αυτά τα έχεις με greenify τώρα;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το LG G4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...