Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το LG G4


giannis12a
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 921
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Λυπάμαι αλλά μπαταρία τέλος και η δεύτερη απο φεβρουάριο μεχρι νοεμβριο κρατησε....Θα παραγγείλω από procordia να δούμε και αυτή

 

τι εξέλιξη από τη μπαταρία για LG G4 της procordia ;

lumia 950XL DUAL - LG G4 DUAL

jazzgroove.org

Link to comment
Share on other sites

Παρα πολλα. Παιρνεις ενα μεταχειρισμενο με bootloop σ αυτα τα λεφτα και εχεις μπαταρια+καμερα+οθονη.. :/
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Μπαταρία απο proco 30€ + 5€ νομίζω μεταφορικά και αντικαταβολή

 

Μετά απο 20 περίπου χρήσης μπορώ να πω οτι δεν έχει καμία σχέση με αυτή που είχε το κινητό καινούργιο. Πέφτει γρήγορα και είναι ακόμη καινούργια.

 

Πριν απο αυτή είχα αγοράσει απο ebay γύρω στο δεκάρικο που έλεγε ήταν γνήσια, σε γνήσια θήκη κτλπ

Για κανα δίμηνο είχε διάρκεια μετά φόρτιση συνέχεια

 

Και οι τρείς μπαταρίες είναι ακριβώς ίδιες. Δεν βλέπω καμία διαφορά εκτός απο ημερομηνία παραγωγής

 

Κρίμα γιατί το κινητό τρέχει πολύ καλά για τα χρόνια που έχει

Link to comment
Share on other sites

Μπαταρία απο proco 30€ + 5€ νομίζω μεταφορικά και αντικαταβολή

 

Μετά απο 20 περίπου χρήσης μπορώ να πω οτι δεν έχει καμία σχέση με αυτή που είχε το κινητό καινούργιο. Πέφτει γρήγορα και είναι ακόμη καινούργια.

 

Πριν απο αυτή είχα αγοράσει απο ebay γύρω στο δεκάρικο που έλεγε ήταν γνήσια, σε γνήσια θήκη κτλπ

Για κανα δίμηνο είχε διάρκεια μετά φόρτιση συνέχεια

 

Και οι τρείς μπαταρίες είναι ακριβώς ίδιες. Δεν βλέπω καμία διαφορά εκτός απο ημερομηνία παραγωγής

 

Κρίμα γιατί το κινητό τρέχει πολύ καλά για τα χρόνια που έχει

 

Εγώ σκεφτόμουν να δοκιμάσω αυτή:

https://www.batteries.gr/gr/lg-g4-3000mah.html

30+ για μπαταρία μου φαίνονται πολλά...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ σκεφτόμουν να δοκιμάσω αυτή:

https://www.batteries.gr/gr/lg-g4-3000mah.html

30+ για μπαταρία μου φαίνονται πολλά...

 

30€ είναι πάρα πολλά για μπαταρία κινητού.

 

Απλά είχα δώσει ένα δεκάρικο για την άλλη και λέω ας δώσω τόσα να πάρω γνήσια και να έχει διάρκεια....

 

Εδώ έχει κάνει δοκιμές για μπαταρίες

https://forum.xda-developers.com/g4/accessories/2-extended-batteries-test-t3320662

Link to comment
Share on other sites

Για αρχή, εφόσον αγοράζετε καινούρια μπαταρία, κατεβάστε την εφαρμογή Advanced Battery Calibration(δεν απαιτεί root). Εγώ προσωπικά , με Android 7, η αυτονομία του g4 είναι μέτρια. Για βασική έχω μια του 10ρικου(ντεμεκ γνήσια) . Για δεύτερη στο πορτοφόλι έχω μια γνήσια από προκορντια η οποία στον 1,5 χρόνο περίπου, με πολύ ζόρι βέβαια έπεσε παρά πολύ. Τώρα σκέφτομαι για γνήσια παλι αλλά επειδή έχει σταματήσει λογικά η παραγωγή , οι περισσότερες θα είναι σχετικά παλιές, δεν ξέρω βέβαια κατά πόσο έχει σημασία αυτό αλλά κατά τη γνώμη μου παίζει λίγο ρόλο στην αυτονομία.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Εχω ενα θεμα με την καινουργια μου μπαταρια.(απο σκρουτζ) Κανει καπου 4-5 ωρες να φορτίσει το κινητο. Δοκιμασα αλλο φορτιστη, το ιδιο. Μονο με τον φορτιστη απο s8 φορτιζει. Καμια ιδεα τι να δοκιμασω? Ενας φιλος με ειπε φταιει η μπαταρια γτ ειναι μουφα.
Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα θεμα με την καινουργια μου μπαταρια.(απο σκρουτζ) Κανει καπου 4-5 ωρες να φορτίσει το κινητο. Δοκιμασα αλλο φορτιστη, το ιδιο. Μονο με τον φορτιστη απο s8 φορτιζει. Καμια ιδεα τι να δοκιμασω? Ενας φιλος με ειπε φταιει η μπαταρια γτ ειναι μουφα.

 

απο κει που σου ειπα εγω την πηρες ??η πηρες απο αλλου?

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

απο κει που σου ειπα εγω την πηρες ??η πηρες απο αλλου?

 

Ναι απο το ιδιο μαγαζι.. Εχω κανει 4 φορτισεις, κ καλιμπραρισμα!

Link to comment
Share on other sites

Ναι απο το ιδιο μαγαζι.. Εχω κανει 4 φορτισεις, κ καλιμπραρισμα!

 

περιεργο εμενα ειναι σχεδον καλη αν εξαιρέσεις οτι βγαζει 50 λεπτα απο το 5% μεχρι να κλεισει βγαζει soc 0210 λεπτα το αλλο το προβλημα το έλυσα να ξερεις ενα παιδι στο φορουμ μου ειπε να αλλαξω το καναλι στο ρουτερ το εκανα εκανα επανεκκίνηση και εστρωσαν ολα

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

περιεργο εμενα ειναι σχεδον καλη αν εξαιρέσεις οτι βγαζει 50 λεπτα απο το 5% μεχρι να κλεισει βγαζει soc 0210 λεπτα το αλλο το προβλημα το έλυσα να ξερεις ενα παιδι στο φορουμ μου ειπε να αλλαξω το καναλι στο ρουτερ το εκανα εκανα επανεκκίνηση και εστρωσαν ολα

 

Τι να πω. Θα δοκιμάσω άλλα καλώδια κ φορτιστή πάλι. Θα αλλάξω κ το κανάλι στο ρούτερ που λες!! :)

Thanks

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Τι να πω. Θα δοκιμάσω άλλα καλώδια κ φορτιστή πάλι. Θα αλλάξω κ το κανάλι στο ρούτερ που λες!! :)

Thanks

 

αδερφε μιλησα μαζι τους τους ενημερωσα κιολας πως πηρες και εσυ μετρησαν την παρτιδα αυτην οπως μου ειπαν και βρηκαν οντως πως εχουν χαμηλη ταση μου εκαναν επιστροφη χρηματων μου ειπαν πως αναμενουν καινουρια παρτιδα αυτο βεβαια δεν ξερω κατα ποσο ισχυει και μου ειπαν για την ταλαιπορια που μου προκαλεσαν να κρατησω αυτη να κανω την δουλεια ερθει δεν ερθει καινουρια παρτιδα επομενως παρτους τηλ και συ

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

αδερφε μιλησα μαζι τους τους ενημερωσα κιολας πως πηρες και εσυ μετρησαν την παρτιδα αυτην οπως μου ειπαν και βρηκαν οντως πως εχουν χαμηλη ταση μου εκαναν επιστροφη χρηματων μου ειπαν πως αναμενουν καινουρια παρτιδα αυτο βεβαια δεν ξερω κατα ποσο ισχυει και μου ειπαν για την ταλαιπορια που μου προκαλεσαν να κρατησω αυτη να κανω την δουλεια ερθει δεν ερθει καινουρια παρτιδα επομενως παρτους τηλ και συ

 

Κατάλαβα.. Θα επικοινωνήσω και γω άμα είναι! Thanks

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλημερα παιδί έχω νέα g4 για δεύτερη συσκευή και θέλω να αλλάξω μπαταρία. Γνωρίζετε από που μπορώ να αγοράσω αξιόπιστη μπαταρία;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδί έχω νέα g4 για δεύτερη συσκευή και θέλω να αλλάξω μπαταρία. Γνωρίζετε από που μπορώ να αγοράσω αξιόπιστη μπαταρία;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Procordia

 

Στάλθηκε από το JSN-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

γεια σας.

26 δεκεμβρίου αγόρασα μπαταρία στο εξωτερικό με 9€ για LG G4 φαινομενικά ίδια με τη γνήσια.

την οποία ακόμη δεν φόρτισα, συνεχίζω με την υπάρχουσα αρχική.

με βολεύει και βγάζω την ημέρα αναλόγως με δύο, τρεις φορτίσεις.

σύντομα θα ξεκινήσω και τη νέα, εντυπώσεις αν θυμηθώ θα γράψω. :cool:

lumia 950XL DUAL - LG G4 DUAL

jazzgroove.org

Link to comment
Share on other sites

Πήρε Android7 το G4??

 

----- προσθήκη μηνύματος 56 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για αρχή, εφόσον αγοράζετε καινούρια μπαταρία, κατεβάστε την εφαρμογή Advanced Battery Calibration(δεν απαιτεί root). Εγώ προσωπικά , με Android 7, η αυτονομία του g4 είναι μέτρια. Για βασική έχω μια του 10ρικου(ντεμεκ γνήσια) . Για δεύτερη στο πορτοφόλι έχω μια γνήσια από προκορντια η οποία στον 1,5 χρόνο περίπου, με πολύ ζόρι βέβαια έπεσε παρά πολύ. Τώρα σκέφτομαι για γνήσια παλι αλλά επειδή έχει σταματήσει λογικά η παραγωγή , οι περισσότερες θα είναι σχετικά παλιές, δεν ξέρω βέβαια κατά πόσο έχει σημασία αυτό αλλά κατά τη γνώμη μου παίζει λίγο ρόλο στην αυτονομία.

 

Πήρε Android7 το G4??

Link to comment
Share on other sites

Πήρε Android7 το G4??

 

----- προσθήκη μηνύματος 56 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Πήρε Android7 το G4??

 

Την πολωνική beta

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Procordia

 

Στάλθηκε από το JSN-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

Αγόρασα από proco γύρω στα 35€ Με μεταφορικά αλλά από διάρκεια είναι σαν αυτή που είχα αγοράσει από eBay στα 10$

 

Καλύτερα να αγόραζα ένα power bank

 

Δεν ξέρω αν φταίει και το κινητό γιατί βλέπω αρκετές φορές χωρίς να το πειράζω ανάβει η οθόνη μόνη της. Ζελατίνα δεν έχει και έχω κάνει 2 φορές εργοστασιακές ρυθμίσεις

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

https://www.ebay.com/itm/PolarCell-Battery-for-LG-G4-H815-G4-Dual-Sim-H818P-G4-Stylus-H635-LTE-BL-51YF/333277210991?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2057872.m2749.l2649

 

παρα πολυ καλή!!

 

5 ωρες sot (android 7)

1%-2% απώλεια σε αναμονη / ώρα

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το LG G4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...