Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το LG G4


giannis12a
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτά τα έχεις με greenify τώρα;

 

Πάντα... Σε όλα μου τα κινητά. Δεν θέλω να έρχονται ειδοποιήσεις... Όταν θέλω τα ανοίγω εγώ.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 921
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πάντα... Σε όλα μου τα κινητά. Δεν θέλω να έρχονται ειδοποιήσεις... Όταν θέλω τα ανοίγω εγώ.

 

Οι ειδοποιήσεις κλείνουν και μέσω των εφαρμογών (τουλάχιστον του fb & του messenger) δεν χρειάζεται greenify γι αυτό.

Εγω θα ηθελα αυτη η κοινότητα να λειτουργει υπερ του καταναλωτη με μαζικες καταγγελιες στην ΕΕTΤ κατα των καρτελ που εχουν στηθει, οχι να κανουμε και γκαλοπ κατα του καταναλωτη και υπερ των εταιριων!;)
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μόλις μου πήρε 90 λεπτά ακριβώς από το 5%. Με το καλώδιο του g4. Με ανοιχτό κινητό

Στην επόμενη φόρτιση θα κοιτάξω ακριβώς στο 5%με τον δικό του φορτιστή για να δω αν υπάρχει διαφορά.

 

Ο φορτιστής του g4 έκανε την ίδια ώρα σχεδόν ίσως και λιγότερο για να φορτίσει από 5 % και ας είναι λίγο πιο μικρός από του tablet που ήταν 2 Amber.

Από κει και πέρα εκεί που ήμουν από αυτούς που έκραζαν για την μπαταρία αυτή την φορά σε 24 ώρη χρήση είχα 5 ώρες οθόνη. Φωτεινότητα μέσο όρο 50 % λίγο παιχνίδι πολύ wi fi ,mail, facebook κλπ.....

Δεν δούλεψα πολύ τα data όμως αλλά πάλι είναι ικανοποιητικά για μένα

Practice what you preach
Link to comment
Share on other sites

Στο δικό μου η μπαταρία μεταμορφώθηκε με το που έβαλα την ΜΜ. Η διαφορά είναι τόσο μεγάλη που νομίζω πως άλλαξα συσκευή.

Htc Desire, Htc One S, LG G2, LG G4, LG G6, LG V40, S21 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Στο δικό μου η μπαταρία μεταμορφώθηκε με το που έβαλα την ΜΜ. Η διαφορά είναι τόσο μεγάλη που νομίζω πως άλλαξα συσκευή.

 

Εννοείς δηλαδή ότι βελτιώθηκε η αυτονομία ; Γιατί εγώ κλαίω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Εννοείς δηλαδή ότι βελτιώθηκε η αυτονομία ; Γιατί εγώ κλαίω.

 

Συμφωνώ. Περίμενα καλύτερη αυτονομία από το G4. Βασικά περίμενα καλύτερη μπαταρία γενικά. Μεγαλύτερη. Δεν νοείται να βάζεις 6πυρηνο, 2Κ οθόνη, 5.5" κλπ κλπ και να αφήνεις ίδια μπαταρία με το G2...

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ. Περίμενα καλύτερη αυτονομία από το G4. Βασικά περίμενα καλύτερη μπαταρία γενικά. Μεγαλύτερη. Δεν νοείται να βάζεις 6πυρηνο, 2Κ οθόνη, 5.5" κλπ κλπ και να αφήνεις ίδια μπαταρία με το G2...

 

Ευτυχώς που φορτίζει τόσο γρήγορα δεν λες;

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς που φορτίζει τόσο γρήγορα δεν λες;

 

Το ίδιο γρήγορα φορτίζε και το G2. Δεν έχω πάρει ακόμα φορτιστή Quick charge 2.0

Link to comment
Share on other sites

Εννοείς δηλαδή ότι βελτιώθηκε η αυτονομία ; Γιατί εγώ κλαίω.

 

Με LGUP έκανες αναβάθμιση ή με το official?

 

Γενικά επειδή το G4 πήρε σχετικά γρήγορα την 6, μήπως έχετε εφαρμογές που δεν την παλεύουν με την 6 να μην πω και με την 5

Μήπως βάζετε σπασμένα apps μέσα ?

δεν γίνεται μερικοί να πιάνουμε 5 ωρα και 6 ωρα SOT

 

προσπαθήστε να δοκιμάσετε με το activity logs στα settings off.

 

Εμένα η μπαταρία δεν γίνεται να μ αφήσει μέσα στην ημέρα και τα έχω όλα ανοιχτά 4G μέχρι τις 7 το απόγευμα μετά wifi...

Sync συνέχεια ανοιχτό

pushbullet, airdroid, 3 λογαριασμούς email, φωτογραφίες, ιντερνετ...

 

και ότι και να κάνω βγάζει άνετα την ημέρα και με πάει από 5 μέχρι 6 ώρες sot.

 

και έχω πάει από την 5 στην 6 χωρίς factory reset

Edited by Demoneoire
Link to comment
Share on other sites

Με LGUP έκανες αναβάθμιση ή με το official?

 

Γενικά επειδή το G4 πήρε σχετικά γρήγορα την 6, μήπως έχετε εφαρμογές που δεν την παλεύουν με την 6 να μην πω και με την 5

Μήπως βάζετε σπασμένα apps μέσα ?

δεν γίνεται μερικοί να πιάνουμε 5 ωρα και 6 ωρα SOT

 

προσπαθήστε να δοκιμάσετε με το activity logs στα settings off.

 

Εμένα η μπαταρία δεν γίνεται να μ αφήσει μέσα στην ημέρα και τα έχω όλα ανοιχτά 4G μέχρι τις 7 το απόγευμα μετά wifi...

Sync συνέχεια ανοιχτό

pushbullet, airdroid, 3 λογαριασμούς email, φωτογραφίες, ιντερνετ...

 

και ότι και να κάνω βγάζει άνετα την ημέρα και με πάει από 5 μέχρι 6 ώρες sot.

 

και έχω πάει από την 5 στην 6 χωρίς factory reset

 

Τι να πω , περίεργα πράγματα.

Αναβάθμιση έκανα με το LG Bridge. Σπασμένα ούτε για πλάκα στο κινητο δεν βάζω.

Ούτε εγώ έκανα factory reset γιατί βαριέμαι να ξαναστήνω κάποια πράγματα. Τι ακριβώς κάνει το activity logs που λές?

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

General about phone στο τέλος.... Δεν νομίζω να κάνει διαφορά απλά σκέψεις κάνω... Είχα διαβάσει ότι κάτω από κάποιες συνθήκες κολλάει και δουλεύει συνεχώς χωρίς λόγο τρώγοντας μπαταρία, αλλά δεν παρουσιάστκε μαζικά

 

Εγώ νομίζω ότι έχει να κάνει με συνδυασμό εφαρμογών από το play store που έχουν μερικοί

 

Το Google play services και το radio mobile activity που μερικές εφαρμογές το ανοίγουν και το ξεχνούν ανοιχτό

Link to comment
Share on other sites

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.gms&hl=el

 

^ αυτή είναι η 7.3

 

Το G4 λογικά αυτήν την στιγμή πρέπει να έχει σε όλους την 8.4.89 στην ΜΜ.

Τουλάχιστον αυτή έχει σε μένα

 

Με data on 4G και λιγότερο με wifi και με sync on σε όλα τα account synced στο General - Accounts & sync είναι λογικό να

έχει μεγάλη δραστηριότητα καθώς είναι υπεύθυνο για ένα κάρο πράγματα στο android.

 

αλλά αρκετές φορές δεν εμφανίζεται καν στο battery use details π.χ. αυτήν την

στιγμή μου δείχνει 1mah στο computed power use από την τελευταία πλήρης φόρτιση. (χθες το βράδυ)

 

αν σας εμφανιζετε συνέχεια ψηλά ίσως να υπάρχει πρόβλημα εκεί.

 

για το radio mobile activity ριξτε μια ματιά δεν είναι πρόβλημα του G4.

https://www.google.gr/webhp?sourceid=chrome-instant&ion=1&espv=2&ie=UTF-8#q=radio+mobile+activity+android

 

το G4 , χωρίς παιχνίδια που δεν έχω άποψη, αλλά με τα άλλα όλα ανοιχτά και με αρκετή δραστηριότητα σε inrnet φωτογραφίες emails κτλ τις 5 ώρες sot πρέπει να τις έχει πάει συχνά και 6 π.χ

 

http://s21.postimg.org/3k5yg983n/Screenshot_2016_01_02_16_10_50.jpg

 

ουτε root ουτε τίποτα ....stock είμαι χωρίς καν factory reset σε ήδη στημένο κινητό.

 

τώρα αν έχετε συνεχώς την οθόνη πάνω από 50% παίζετε και κανα παιχνίδι έχετε και τα location ανοιχτά 3:30 - 4:00 sot είναι normal

παρόμοιες συσκευές πχ S6 δεν πάνε περισσότερο

Edited by Demoneoire
Link to comment
Share on other sites

Εννοείς δηλαδή ότι βελτιώθηκε η αυτονομία ; Γιατί εγώ κλαίω.

 

Ναι βελτιώθηκε, και μάλιστα πολύ.

Htc Desire, Htc One S, LG G2, LG G4, LG G6, LG V40, S21 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Γύρισα σε 5.1 1 open Europe και η μπαταρία ήδη στη πρώτη φόρτιση τα πάει καλά. Ελπίζω να συνεχιστεί έτσι. Είμαι με όλα ανοικτά πλην gps .κανονική χρήση social foto τηλέφωνα .69% battery 17 ώρες λειτουργία και 2μιση ώρες οθόνη.πάω να αναιβασω φοτο και δε τις αναιβαζει.πολύ καλή η 5.1.1 πάντως.update Σήμερα το πρωί σε συνέχεια του χθεσινού ποστ. 613ffdf97474e4211edb135645388cb3.jpgc07d70ee3b11cc894bb771f0af77ca3b.jpg Edited by Manosvasilakis
Link to comment
Share on other sites

Επέλεξα μόνο 2G δίκτυα και η μπαταρία βελτιώθηκε σε σημείο να βγάζω τουλάχιστον 40 λεπτά παραπάνω οθόνης. Το λέω γιατί στο G2 παλιά είχε ειπωθεί ότι και με 3G ΜΌΝΟ η κατανάλωση δεν αλλάζει.. Το είχα μόνιμα σε 3G μιας και έχω πάντα σήμα με την κοσμοτέ...

 

Δείτε το και εσείς

Link to comment
Share on other sites

Επέλεξα μόνο 2G δίκτυα και η μπαταρία βελτιώθηκε σε σημείο να βγάζω τουλάχιστον 40 λεπτά παραπάνω οθόνης. Το λέω γιατί στο G2 παλιά είχε ειπωθεί ότι και με 3G ΜΌΝΟ η κατανάλωση δεν αλλάζει.. Το είχα μόνιμα σε 3G μιας και έχω πάντα σήμα με την κοσμοτέ...

 

Δείτε το και εσείς

 

να αλλαχτει δλδ το αυτοματα και να παει μονο σε 3G???

Link to comment
Share on other sites

να αλλαχτει δλδ το αυτοματα και να παει μονο σε 3G???

 

Μόνο 2G.

 

Βαδικα το αυτόματο έχει τρομερή κατανάλωση μπαταρίας γιατί ψάχνει συνέχεια για δίκτυα.

 

Εγώ προτείνω μόνιμα 2G και αυτόματο η μόνο 3G όταν θέλουμε να χρησιμοποιήσουμε δεδομένα

Link to comment
Share on other sites

απο 15% εως 100% εκανε να φορτισει 1h 10mins ειναι φυσιολογικο αυτο? πολυ λιγο μου φαινεται, ειναι η 1η φορτιση
Link to comment
Share on other sites

απο 15% εως 100% εκανε να φορτισει 1h 10mins ειναι φυσιολογικο αυτο? πολυ λιγο μου φαινεται, ειναι η 1η φορτιση

Σε μένα από 26% μέχρι 100% κάνει 2 ώρες. Ίσως και λίγα λεπτά παραπάνω μερικές φορές. Αλλά ούτε κ αυτο είναι φυσιολογικό νομίζω

Link to comment
Share on other sites

απο 15% εως 100% εκανε να φορτισει 1h 10mins ειναι φυσιολογικο αυτο? πολυ λιγο μου φαινεται, ειναι η 1η φορτιση

 

Τόσο κάνει και σε μένα είσαι OK.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σε μένα από 26% μέχρι 100% κάνει 2 ώρες. Ίσως και λίγα λεπτά παραπάνω μερικές φορές. Αλλά ούτε κ αυτο είναι φυσιολογικό νομίζω

 

Μου έχει τύχει κάποιες φορές να μην έχει κουμπώσει καλά το καλώδιο και να φορτίζει πολύ αργά. Τι να πω πολύ μου φαίνεται σου παίρνει.

Practice what you preach
Link to comment
Share on other sites

Με 5.1 lollipop η μπαταρία είναι καλύτερη από mm;;

 

Σκέφτομαι μήπως γυρίσω σε lollipop...

 

Εγώ με lollipop 5.1 βγάζω 2 μέρες + απλά το βράδυ της δεύτερης το φορτίζω γιατί ειναι περίπου στο 12% και δε θελω να φτάσει παρακάτω. το έχω φορτώσει πάντως και το μεσημέρι της 3ης μέρας. Ολα αυτά με κανονική χρήση ομιλία ιντερνετ φωτογραφίες.

Ολα γύρο μου γυρίζουν
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το LG G4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...