Jump to content

Sony Xperia C5 Ultra


stred
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ultimate λέγεται η εταιρεία.

 

Anticrash antishock

Εχω δοκιμασει tempered glass της Ultimate Shield και εμενα πολυ ευχαριστημενος ! Πολυ καλυτερο απο imak και nillkin.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 68
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

η σονυ μου εστειλε αυτο σε μυνημα. Xperia C5 Ultra Dual: Νέο διαθέσιμο λογισμικό

 

Υπάρχει διαθέσιμη ενημέρωση λογισμικού (v. 29.1.B.0.87) για τη συσκευή σας. Ενημερώστε το λογισμικό της συσκευής για να απολαύσετε νέες λειτουργίες, καλύτερες επιδόσεις και μεγαλύτερη ταχύτητα, αλλά και για τη διόρθωση διαφόρων σφαλμάτων. Μπορείτε να ενημερώσετε σήμερα το λογισμικό, χρησιμοποιώντας τον υπολογιστή σας ή να περιμένετε να καταστεί διαθέσιμη στη συσκευή σας (συνήθως εντός μερικών ημερών). Η διαδικασία είναι εύκολη και δεν απαιτείται η δημιουργία αντιγράφου ασφαλείας.

 

Το λογισμικό περιλαμβάνει:

 

Βελτιώσεις στον έλεγχο της έντασης και της αθόρυβης λειτουργίας, αλλά και καλύτερος έλεγχος των ειδοποιήσεών σας.

Τώρα μπορείτε να τραβάτε φωτογραφίες από την κάμερα χρησιμοποιώντας το Sony SmartWatch 3!εγω σημερα το αγορασα και ειμαι στην 1.55 με lollipop 5.0.παντως ειναι φοβερο το κινητο και η οθονη ολα τα λεφτα

Edited by mpacardi
salonika city :thanks:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπορείτε να μου πείτε αν υπάρχει και πως η δυνατότητα να παίρνει κατευθείαν το τηλέφωνο από την μια sim και να μην με ρωτάει κάθε φορά με ποια sim θέλω να κάνω κλήση;

 

Επισής οι 160 χαρακτήρες το μνμ πως ενεργοποιούνται; γιατί με το που γράφω ελληνικά από τους 160 με ρίχνει στους 70

Link to comment
Share on other sites

Από σήμερα είμαι και εγώ κάτοχος του Xperia C5 Ultra dual... ακόμη στην "εξερεύνηση" του βρίσκομαι χα χα χα

.... ε μετά πό τόσα χρόνια στη Samsung είπα να ξαναεπιστρέφω στη Sony

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπορείτε να μου πείτε αν υπάρχει και πως η δυνατότητα να παίρνει κατευθείαν το τηλέφωνο από την μια sim και να μην με ρωτάει κάθε φορά με ποια sim θέλω να κάνω κλήση;

 

Επισής οι 160 χαρακτήρες το μνμ πως ενεργοποιούνται; γιατί με το που γράφω ελληνικά από τους 160 με ρίχνει στους 70

 

Την ίδια απορία έχω και εγώ για την επιλογή της κάρτας..... γίνεται τελικά εξ ορισμού να δηλωθεί μια απ τις δυο?

 

----- προσθήκη μηνύματος 71 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ρε παιδιά στις επαφές πάντα υπήρχε η επιλογή και της βίντεο κλήσης.... γιατί δεν μου βγάζει εμένα το εικονίδιο της κάμερας και μου έχει μόνο του τηλεφώνου και των μηνυμάτων?

Είναι δυνατόν να μην υποστηρίζει βίντεο κλήση?

Link to comment
Share on other sites

Την ίδια απορία έχω και εγώ για την επιλογή της κάρτας..... γίνεται τελικά εξ ορισμού να δηλωθεί μια απ τις δυο?

 

----- προσθήκη μηνύματος 71 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ρε παιδιά στις επαφές πάντα υπήρχε η επιλογή και της βίντεο κλήσης.... γιατί δεν μου βγάζει εμένα το εικονίδιο της κάμερας και μου έχει μόνο του τηλεφώνου και των μηνυμάτων?

Είναι δυνατόν να μην υποστηρίζει βίντεο κλήση?

 

Παιδια νομιζω οτι γινεται απο τις ρυθμισεις-διαχειριση καρτων σιμ και επιλεγεται την καρτα που θελετε να καλει.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια νομιζω οτι γινεται απο τις ρυθμισεις-διαχειριση καρτων σιμ και επιλεγεται την καρτα που θελετε να καλει.

 

Δεν βρήκα τέτοια επιλογή κάπου στις ρυθμίσεις

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμαστε με καποια εφαρμογη

Αυτη ειναι πολυ καλη εφαρμογη/dialer https://play.google.com/store/apps/details?id=pixelrush.xphonefree&hl=el

ή με αυτη https://play.google.com/store/apps/details?id=pt.joaormf.mtkcontrol.free&hl=el

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Την ίδια απορία έχω και εγώ για την επιλογή της κάρτας..... γίνεται τελικά εξ ορισμού να δηλωθεί μια απ τις δυο?

 

----- προσθήκη μηνύματος 71 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ρε παιδιά στις επαφές πάντα υπήρχε η επιλογή και της βίντεο κλήσης.... γιατί δεν μου βγάζει εμένα το εικονίδιο της κάμερας και μου έχει μόνο του τηλεφώνου και των μηνυμάτων?

Είναι δυνατόν να μην υποστηρίζει βίντεο κλήση?

 

Βίντεο κλήση απευθείας από της επαφές σε Android;

Μάλλον μπερδεύεσαι με τα παλιά κινητά.

Μόνο με εφαρμογές τύπου Viber κάνεις βίντεο κλήση.

Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

Βίντεο κλήση απευθείας από της επαφές σε Android;

Μάλλον μπερδεύεσαι με τα παλιά κινητά.

Μόνο με εφαρμογές τύπου Viber κάνεις βίντεο κλήση.

 

όχι δεν μπερδεύομαι καθόλου γιατί με το Galaxy S III μπορούσα μέχρι πρόσφατα και έκανα βίντεο κλήσεις μέσω των δεδομένων και χωρίς κανένα άλλο "βοηθητικό" πρόγραμμα.

Σε ερώτηση μάλιστα που έκανα στο 13888 του ΟΤΕ μου είπαν ότι η υπηρεσία συνεχίζει να υφίσταται εφόσον υπάρχει κάλυψη 3G, ενώ σε κατάστημα της Cosmote, ο πωλητής που είπε ότι καταργήθηκε γιατί "δεν κυλούσε" η υπηρεσία και ότι οι συνδρομητές χρησιμοποιούν για βίντεο κλήσεις το viber, hangouts, skype....

Τελικά σε ποιον να βασιστώ?... στον πωλητή ή στην τεχνική υποστήριξη?

Το C5 πάντως στις οδηγίες το αναφέρει ξεκάθαρα, ότι η βίντεο κλήση είναι εφικτή μέσω προγραμμάτων (viber, hangouts, skype) και όχι απευθείας από τις επαφές του τηλεφώνου.

Link to comment
Share on other sites

Απ'όσο ξέρω,μόνο τα Samsung εξακολουθούν να κάνουν βιντεοκλήσεις μέσω παρόχου. Οι υπόλοιπες εταιρείες μόνο μέσω Skype,viber κλπ.
Link to comment
Share on other sites

Απ'όσο ξέρω,μόνο τα Samsung εξακολουθούν να κάνουν βιντεοκλήσεις μέσω παρόχου. Οι υπόλοιπες εταιρείες μόνο μέσω Skype,viber κλπ.

Αυτό ακριβώς. Νομίζω και κάποια κινέζικα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αυτό ακριβώς. Νομίζω και κάποια κινέζικα.

Αυτο ακριβος, και καποια κινεζικα συνηθως ''no name'' με mtk επεξεργαστη.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Ξέρει κανείς να μου πει αν και οι δυο εκδόσεις του C5 (Ε5533 & Ε5563) υποστηρίζουν 4G;

Ευχαριστώ.

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Ξέρει κανείς να μου πει αν και οι δυο εκδόσεις του C5 (Ε5533 & Ε5563) υποστηρίζουν 4G;

Ευχαριστώ.

 

..... έγραψα κάτι αλλά ήταν λάθος ...sorry

Link to comment
Share on other sites

Κανενα προβλημα.

Περιμενω μηπως καποιος γνωριζει.

 

Φιλε μου εγω εχω το Ε5533 και ειναι 4g. Το εχω αγορασει απο σκρουτζ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Αγόρασα το κινητό πριν μερικές μέρες από τη Μedia Markt και μπορώ να πω όλα καλά , αλλά λίγο η πίσω καμέρα με προβληματίζει και νομίζω ότι δεν βγάζει καλές φωτογραφίες.Θέλω να πιστεύω πως είναι ιδέα μου κ με την αναβάθμιση θα φτιάξει..Παρεπιπτόντως μετά από πόσο καιρό έρχεται η αναβάθμιση;;
Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα Sony xperia C5 ultra λευκό αγορασμένο από plaisio πριν 2 μήνες.

Ακόμα έχει την 5.0 και δεν έχει πάρει αναβάθμιση. Γνωρίζετε πότε θα πάρει την 5.1.1;

 

Τελικά γίνεται η ενημέρωση μέσω Laptop....

Edited by CjGeorgio
Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Έχω ένα Sony xperia C5 ultra λευκό αγορασμένο από plaisio πριν 2 μήνες.

Ακόμα έχει την 5.0 και δεν έχει πάρει αναβάθμιση. Γνωρίζετε πότε θα πάρει την 5.1.1;

 

Τελικά γίνεται η ενημέρωση μέσω Laptop....

Να ρωτήσω ..επειδή δεν είχα ποτέ sony...Τα πληκτρα πλοήγησης menu,back Κλπ που βγαίνουν πάνω στην οθονη τρώνε χώρο απο την οθόνη προφανώς ε? είναι εύχρηστα? γιατί αν θυμάμε καλά το back το έχει ανάποδα η ανάποδη πάντα Sony?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Να ρωτήσω ..επειδή δεν είχα ποτέ sony...Τα πληκτρα πλοήγησης menu,back Κλπ που βγαίνουν πάνω στην οθονη τρώνε χώρο απο την οθόνη προφανώς ε? είναι εύχρηστα? γιατί αν θυμάμε καλά το back το έχει ανάποδα η ανάποδη πάντα Sony?

 

Είναι εύχρηστα και μπορείς να τα αλλάξεις όπως σε βολεύουν.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Παιδιά, να ρωτήσω κι εγώ κάτι..

 

Πρώτα απ'ολα, Χριστός ανέστη και χρόνια πολλά..

 

Θέλω να το παρω για τον πατέρα μου, ο οποίος έχει σοβαρό πρόβλημα όρασης και θέλει κινητό με όσο το δυνατόν μεγαλύτερα γράμματα..

 

Ενδεικτικά αναφέρω ότι με το Samsung s5 έχει πρόβλημα.. Οπότε σκέφτηκα να πάω προς c5 και να κερδίσω μια ιντσα σε οθόνη.. Υπάρχει δυνατότητα να μεγαλώσεις τη γραμματοσειρά;

 

Ευχαριστώ

 

Sent from my SGP621 using Tapatalk

Across the satellite beams Across the oceans or seas

To the lighthouse I could be I see some soldiers with guns

And they are killing for fun They are killing to entertain me

Link to comment
Share on other sites

Έχει 4 διαβαθμίσεις στο μέγεθος των γραμμάτων.... δεν ξέρω όμως κατά πόσο θα βολέψει και πόσο σοβαρό είναι το πρόβλημα όρασης.

Πάτε μαζι σ ένα κατάστημα να το δει επιτόπου

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Πρόσφατα πήγα σε συσκευή με μεγάλη οθόνη (5,5") και μάλλον βρήκα το "ναρκωτικό" μου... :p Είδα 1-2 βίντεο στο youtube και μου αρέσει πάρα πολύ η συσκευή. Είναι και Sony... :happy: Το μόνο που δε μου αρέσει είναι η τιμή του (δεν αλλάζει και τραγικά στο skroutz), σε σχέση με τη μπαταρία του (έχω μπαταρία κτήνος στην τελευταία συσκευή μου). Τώρα που το έχουν 2 συμφορουμίτες λίγο καιρό, ας μας γράψουν αν πρέπει να προσέξουμε κάτι οι μελλοντικοί αγοραστές της...
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia C5 Ultra

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...