Jump to content

Sony Xperia C5 Ultra


stred
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πρόσφατα πήγα σε συσκευή με μεγάλη οθόνη (5,5") και μάλλον βρήκα το "ναρκωτικό" μου... :p Είδα 1-2 βίντεο στο youtube και μου αρέσει πάρα πολύ η συσκευή. Είναι και Sony... :happy: Το μόνο που δε μου αρέσει είναι η τιμή του (δεν αλλάζει και τραγικά στο skroutz), σε σχέση με τη μπαταρία του (έχω μπαταρία κτήνος στην τελευταία συσκευή μου). Τώρα που το έχουν 2 συμφορουμίτες λίγο καιρό, ας μας γράψουν αν πρέπει να προσέξουμε κάτι οι μελλοντικοί αγοραστές της...

 

φιλε μου την συσκευη την αγορασα για δευτερη φορα.και για να γινω πιο σαφης την πρωτη φορα που την πηρα την ειχα κρατησει δυο βδομαδες και επειδη συχνα αλαζω συσκευες πηρα lg και iphone αλλα το sony και συγκεκριμενα το c5 δεν το αλλαζω με τιποτα.οποτε το ξαναπηρα στην τιμη 299 απο κοτσοβωλο και νομιζω οτι θα την κρατησω για αρκετο καιρο.αξιζει πραγματικα και ολα τα λεφτα ειναι η οθονη του.η μπαταρια του με νορμαλ χρηση ειναι οκ σε γενικες γραμες

salonika city :thanks:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 68
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

φιλε μου την συσκευη την αγορασα για δευτερη φορα.και για να γινω πιο σαφης την πρωτη φορα που την πηρα την ειχα κρατησει δυο βδομαδες και επειδη συχνα αλαζω συσκευες πηρα lg και iphone αλλα το sony και συγκεκριμενα το c5 δεν το αλλαζω με τιποτα.οποτε το ξαναπηρα στην τιμη 299 απο κοτσοβωλο και νομιζω οτι θα την κρατησω για αρκετο καιρο.αξιζει πραγματικα και ολα τα λεφτα ειναι η οθονη του.η μπαταρια του με νορμαλ χρηση ειναι οκ σε γενικες γραμες

 

Κυρίως για την οθόνη του το κοιτάζω κι εγώ, αλλά και για την κάμερα (την κύρια, όχι τη selfie). Τέλος και για την ποιότητα Sony. :)

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Κυρίως για την οθόνη του το κοιτάζω κι εγώ, αλλά και για την κάμερα (την κύρια, όχι τη selfie). Τέλος και για την ποιότητα Sony. :)

ακριβως ετσι ειναι φιλε μου.παρτο χωρις αλλη σκεψη.αξιζει και με το παραπανω τα λεφτα του.

salonika city :thanks:
Link to comment
Share on other sites

Πήγα και το είδα σε κατάστημα. Πανέμορφη συσκευή. :happy: Όσα δοκίμασα, μαζί με τις κάμερες, λειτουργούσαν άψογα. Μόνο ένα μου έκανε αρνητική εντύπωση. Με όλα τα apps κλειστά (από τον task manager, από εμένα) είχε ελεύθερη μνήμη 850-870MB... Σε "νορμάλ" χρήση πόση μνήμη έχετε ελεύθερη;

 

Η δική μου νορμάλ είναι: Όλη μέρα σε 3g/WiFi, πολύ streaming (γι' αυτό το κοιτάζω), περιστασιακά social και πολύ browsing.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Πήγα και το είδα σε κατάστημα. Πανέμορφη συσκευή. :happy: Όσα δοκίμασα, μαζί με τις κάμερες, λειτουργούσαν άψογα. Μόνο ένα μου έκανε αρνητική εντύπωση. Με όλα τα apps κλειστά (από τον task manager, από εμένα) είχε ελεύθερη μνήμη 850-870MB... Σε "νορμάλ" χρήση πόση μνήμη έχετε ελεύθερη;

 

Η δική μου νορμάλ είναι: Όλη μέρα σε 3g/WiFi, πολύ streaming (γι' αυτό το κοιτάζω), περιστασιακά social και πολύ browsing.

 

Μέχρι τώρα δεν έχω αντιμετωπίσει κανένα πρόβλημα σε ότι χρήση και αν του κάνω.

4G μόνιμα ανοιχτό, εκτός απο όταν μπάινω σπίτι, που ανοίγω wifi (Το οποίο επίσης το κλείνω μόνο όταν πέφτω για ύπνο).

Με καμιά 40αρια καρτέλες ανοιχτές απο πίσω (ξεχναω να τα κλείσω... κακή συνήθεια που μου έμεινε απο το Zenfone), με GPS εννίοτε ανοιχτό, FB ανοιχτό, Messenger all the time on, Viber ανοιχτό, τώρα που σου γράφω, έχω 768MB διαθέσιμα.

Νομίζω ότι είναι πολύ καλή η διαχείριση μνήμης που κάνει.

 

 

Y.Γ. ΡΕ παιδιά... άσχετο... αλλά εσείς βρίσκετε το C5 Ultra στης επιλογές για το Avatar του φόρουμ? ;-) Και αν ναι... πείτε μου πού.

Edited by Ayrton
Link to comment
Share on other sites

Μέχρι τώρα δεν έχω αντιμετωπίσει κανένα πρόβλημα σε ότι χρήση και αν του κάνω.

4G μόνιμα ανοιχτό, εκτός απο όταν μπάινω σπίτι, που ανοίγω wifi (Το οποίο επίσης το κλείνω μόνο όταν πέφτω για ύπνο).

Με καμιά 40αρια καρτέλες ανοιχτές απο πίσω (ξεχναω να τα κλείσω... κακή συνήθεια που μου έμεινε απο το Zenfone), με GPS εννίοτε ανοιχτό, FB ανοιχτό, Messenger all the time on, Viber ανοιχτό, τώρα που σου γράφω, έχω 768MB διαθέσιμα.

Νομίζω ότι είναι πολύ καλή η διαχείριση μνήμης που κάνει.

 

 

Y.Γ. ΡΕ παιδιά... άσχετο... αλλά εσείς βρίσκετε το C5 Ultra στης επιλογές για το Avatar του φόρουμ? ;-) Και αν ναι... πείτε μου πού.

 

Α, πολύ καλό αυτό. Σχεδόν η χρήση που κάνω. Thanks!! :)

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια! εγινα προσφατα κατοχος της συσκευης μια κ το προηγουμενο μου xperia SP αποφασισε να δροσιστει πεφτοντας σε μια λακουβα με νερο. Αυτο που προσεξα ειναι οτι οταν ενεργοποιω την bravia engine οι φωτογραφιες κτλ φαινονται μια χαρα με ζωντανα χρωματα κτλ αλλα τα βιντακια στο youtube κ οι ταινιες στο mx player εχουν τοσο υπερτονισμενα χρωματα που κατανταει απωθητικο μετα απο λιγο. Κ αυτο μου κανει εντυπωση γιατι στο SP δεν παρατηρησα ποτε αυτο το φαινομενο. το εχει παρατηρησει αυτο καποιος απο σας? ειναι φυσιολογικο ή να ψαχτω?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια αξίζει να αγοράσω το κινητό από το skroutz to dual?

 

Μια χαρά συσκευή είναι, αν σε βολεύει το μέγεθος της.

Κατα καιρούς, βγαίνουν και προσφορές από γνωστά καταστήματα.

Αν θέλεις κάτι μικρότερο, αλλά και ίσως καλύτερο, κοίταξε προς lg μεριά (αν κι έχουν κι εκεί τα θέματα τους)

Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
salonika city :thanks:
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 months later...

Καλησπέρα σε όλους σας,

μου έχει δοθεί η ευκαιρία να αγοράσω ένα μεταχειρισμένο Sony Xperia C5 Ultra Dual ( 5 μήνες) ,από έναν γνωστό μου

ο οποίος θέλει να πάρει I-phone 6s plus και το πουλάει όσο - όσο απλά επειδή του λείπουν μόνο 120€ απ'όσα έχει μαζέψει μέχρι τώρα για να το αγοράσει . Εγώ έχω αγοράσει πρόσφατα κινητό και δεν με ενδιαφέρει να το κρατήσω για τον εαυτό μου.

Αυτήν τη στιγμή λοιπόν θα ήθελα την γνώμη σας :

Αυτός το πουλάει 120€ ... Πιστεύετε αν το αγόραζα τόσο (μαζί με το κουτί και απομένει 1,5 χρόνος εγγύησης) θα μπορούσα

να το πουλήσω online να βγάλω έστω και 40€ κέρδος (να το πουλήσω δηλαδή 160) ; Λαμβάνοντας βέβαια υπόψιν ότι έχει αυτή την στιγμή 300€ στα PUBLIC και είναι σε άριστη κατάσταση . Τι λέτε να πάρω τον ρίσκο ; :p

 

>> Χαρακτηριστικά<<

>> Public <<

Edited by klx_007
Link to comment
Share on other sites

Αν το παρεις κρατα το.

Αλλιως το να μπεις στην ολη διαδικασία για να βγαλεις οποιο κερδος, ε δεν ειναι και η καλύτερη επιλογή θαρρώ

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν το παρεις κρατα το.

Αλλιως το να μπεις στην ολη διαδικασία για να βγαλεις οποιο κερδος, ε δεν ειναι και η καλύτερη επιλογή θαρρώ

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

 

Καλησπέρα φίλε mol :) ,

ναι ξέρω ακούγεται λίγο κάπως ...όχι μόνο να βγάλω κέρδος εγώ .

Αλλά και αυτός (ο οποίος αναζητά τις γρήγορες λύσεις,εννοώ ότι βαριέται να

το αναρτήσει online για να βγάλει το οποιοδήποτε επιπλέον κέρδος. Ήθελα περισσότερο

να ξέρω τι αξίζει σαν κινητό και πόσο θα μπορούσε να πουληθεί online... γενικότερα την αξία του

ώς μεταχειρισμένου .

Edited by klx_007
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, μετά την αναβάθμιση σε 6.0 έχω την εντύπωση ότι το κινητό είναι πιο αργό....

είναι κάτι που συμβαίνει και σε άλλους ?

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, μετά την αναβάθμιση σε 6.0 έχω την εντύπωση ότι το κινητό είναι πιο αργό....

είναι κάτι που συμβαίνει και σε άλλους ?

Εκανες καθαρή εγκατάσταση;

 

Στάλθηκε από το Lenovo TAB 2 A10-70F μου

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Όταν λες καθαρή πως το εννοείς?

...απλά ήρθε και "κάθισε" πάνω στην προηγούμενη χωρίς να χάσω τίποτα απ αυτά που υπήρχαν στο τηλέφωνο

Link to comment
Share on other sites

Όταν λες καθαρή πως το εννοείς?

...απλά ήρθε και "κάθισε" πάνω στην προηγούμενη χωρίς να χάσω τίποτα απ αυτά που υπήρχαν στο τηλέφωνο

Σε μεγάλες αναβαθμίσεις καλό είναι να κανείς ένα reset μετά. Θα δεις ότι θα έχει άλλον αέρα μετά.

 

Εστάλη από το Mate 8

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

ΕΙδα τη ταινια The Shallows , και σαν Sony Pictures, ειχε product placement ενα Sony κινητο. Και ενω στην αρχη νομιζα οτι ηταν το Σονυ Ζ3

 

Sony-Xperia-White-Smartphone-%E2%80%93-The-Shallows-1.jpg

 

τελικα μοιαζει οτι ειναι το C5

 

Sony-Xperia-White-Smartphone-%E2%80%93-The-Shallows-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia C5 Ultra

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...