Jump to content

Huawei Mate 8


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν γίνουν όλα αυτά αγαπητέ μου, δεν υπάρχει κανένας λόγος να ξανά αλλάξω κινητό... :) ;) :D

 

Εστάλη από το Mate 8

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τα λες πάρα πολύ σωστά, συμφωνώ απόλυτα μαζί σου. Τα βασικά πρέπει να διατηρήσει, αυτά που έχουν καθιερώσει την σειρά. Διατήρηση της FHD οθόνης (εμένα προσωπικά με καλύπτει) με περαιτέρω βελτίωση χρωμάτων και φωτεινότητας, κατα προτίμηση amoled. Η κάμερα και μένα με καλύπτει μια χαρά. Ας ρίξει μια βελτίωση για καλύτερα αποτελέσματα στα του χαμηλού φωτισμού. Μπαταρία το ελάχιστο 4000mah και άνω. Αν γίνουν όλα αυτά τότε θα μιλάμε για μια must αγορά. Εννοείται ότι και με 4GB θα πηγαίνει τρένο.

 

Σε όλα πρέπει να βελτιωθεί ιδιαίτερα κάμερα και οθόνη και θα είναι η κορυφαία συσκευή που υπάρχει.

Link to comment
Share on other sites

Τα λες πάρα πολύ σωστά, συμφωνώ απόλυτα μαζί σου. Τα βασικά πρέπει να διατηρήσει, αυτά που έχουν καθιερώσει την σειρά. Διατήρηση της FHD οθόνης (εμένα προσωπικά με καλύπτει) με περαιτέρω βελτίωση χρωμάτων και φωτεινότητας, κατα προτίμηση amoled. Η κάμερα και μένα με καλύπτει μια χαρά. Ας ρίξει μια βελτίωση για καλύτερα αποτελέσματα στα του χαμηλού φωτισμού. Μπαταρία το ελάχιστο 4000mah και άνω. Αν γίνουν όλα αυτά τότε θα μιλάμε για μια must αγορά. Εννοείται ότι και με 4GB θα πηγαίνει τρένο.

 

Αν πάει σε amoled, με τις τελευταίας γενιάς (ακόμα και εποχής note 5), την παίρνει να ανέβει και σε QHD, χωρίς επιπτώσεις. Χωρίς να το θεωρώ απαραίτητο.

Η κάμερα είναι απαραίτητο να κάνει άλμα, είναι η μόνη παραφωνία.

Κατά τ'άλλα οφείλει να κρατήσει και ιδεατά να βελτιώσει τα θετικά της, αν γίνεται.

Το μοντέλο 4/64 πιστεύω καλύπτει την πλειοψηφία. Η έκδοση με τα 6gb ram, είναι προτιμότερη αλλά πιστεύω θα ξεφύγει τιμολογιακά.

Link to comment
Share on other sites

Αν γίνουν όλα αυτά αγαπητέ μου, δεν υπάρχει κανένας λόγος να ξανά αλλάξω κινητό... :) ;) :D

 

Εστάλη από το Mate 8

 

Αν πράγματι γίνουν όλα αυτά τότε όντως δεν θα χρειαστεί :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 79 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σε όλα πρέπει να βελτιωθεί ιδιαίτερα κάμερα και οθόνη και θα είναι η κορυφαία συσκευή που υπάρχει.

 

Πιστεύω ότι θα δούμε βελτίωση σε οθόνη και κάμερα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αν πάει σε amoled, με τις τελευταίας γενιάς (ακόμα και εποχής note 5), την παίρνει να ανέβει και σε QHD, χωρίς επιπτώσεις. Χωρίς να το θεωρώ απαραίτητο.

Η κάμερα είναι απαραίτητο να κάνει άλμα, είναι η μόνη παραφωνία.

Κατά τ'άλλα οφείλει να κρατήσει και ιδεατά να βελτιώσει τα θετικά της, αν γίνεται.

Το μοντέλο 4/64 πιστεύω καλύπτει την πλειοψηφία. Η έκδοση με τα 6gb ram, είναι προτιμότερη αλλά πιστεύω θα ξεφύγει τιμολογιακά.

 

Θα μπορούσε να πάει σε QHD αλλά την φοβάμαι την Huawei σε αυτό για να είμαι ειλικρινής. Τα 4/64 είναι υπέρ αρκετά όπως πολύ σωστά αναφέρεις για την πλειοψηφία. Αλλά επειδή ο εχθρός του καλού είναι το καλύτερο, θα προτιμούσα όντως την έκδοση με 6/128 αν δεν ξεφύγει πολύ στην τιμή, ένα +100 ευρώ θα είναι ορθολογικό. Κλασσικά όμως το βλέπω μόνο για Κίνα μεριά να κυκλοφορεί αυτή η έκδοση όπως το ίδιο κάνουν και οι άλλοι κατασκευαστές. Θα μου κάνει πολύ μεγάλη έκπληξη ευχάριστη εννοείται αν την δούμε και Ευρώπη μεριά.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί να αλλάξει τύπο οθόνης και να ανέβει σε ανάλυση; Η οθόνη του είναι πάρα πολύ καλή, με δυνατότητα αλλαγής "καλιμπραρίσματος" από το χρήστη (θερμό-ψυχρό). Αφενός δεν καταλαβαίνω γιατί να πάει σε 2Κ αφού κανείς δεν πρόκειται να καταλάβει διαφορά και αφετέρου ήδη βάζει ένα πολύ καλό πάνελ. Μόνο για να λέμε ότι έχει 2Κ ανάλυση; Ας βελιτώσει το υπάρχον πάνελ παρά να κάνει αλχημίες με άλλο τύπο οθόνης και άλλη ανάλυση. Συνήθως τέτοιες δοκιμές δεν βγαίνουν σε καλό. Όταν είχα στα χέρια μου το P9 Plus με την ΑΜΟLED και το συνέκρινα με το Mate 8 στο λευκό, του P9P ήταν πιο κιτρινοπό.

Επίσης, μην ξεχνάμε ότι η μεγαλύτερη ανάλυση φέρνει μεγαλύτερη επιβάρυνση σε CPU-GPU. Ό,τι Samsung είχα ή έχω δοκιμάσει, ανέβαζε θερμοκρασίες. Δεν είναι μόνο ο επεξεργαστής αλλά και η ανάλυση που παίζει ρόλο σε αυτό.

Edited by konstantinoslp
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Θα μπορούσε να πάει σε QHD αλλά την φοβάμαι την Huawei σε αυτό για να είμαι ειλικρινής. Τα 4/64 είναι υπέρ αρκετά όπως πολύ σωστά αναφέρεις για την πλειοψηφία. Αλλά επειδή ο εχθρός του καλού είναι το καλύτερο, θα προτιμούσα όντως την έκδοση με 6/128 αν δεν ξεφύγει πολύ στην τιμή, ένα +100 ευρώ θα είναι ορθολογικό. Κλασσικά όμως το βλέπω μόνο για Κίνα μεριά να κυκλοφορεί αυτή η έκδοση όπως το ίδιο κάνουν και οι άλλοι κατασκευαστές. Θα μου κάνει πολύ μεγάλη έκπληξη ευχάριστη εννοείται αν την δούμε και Ευρώπη μεριά.

 

H QHD είναι υπο προυποθέσεις. (amoled, τελευταίας γενιάς)

Σαφέστατα ξέρεις πόσο συμφωνώ για τα 6gb ram, την ίδια κουβέντα έχουμε κάνει και στο note 7. Το θέμα είναι ότι μάλλον δεν θα έχουμε 4/64 & 6/128, όπου για ένα 100αρι, γίνονται και οι 2 προτάσεις τίμιες και ο καθένας επιλέγει τι τον καλύπτει. ΑΛΛΑ ακούγεται ότι θα έχουμε 4/64, 4/128 & 6/256, όπερ σημαίνει ότι από το 4/64 ως το 6/256 η διαφορά θα είναι 200+(& πιθανότατα και χωρίς εγγύηση το μεγάλο), και για μένα τουλάχιστον, εκτός πραγματικότητας αυτή η διαφορά.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί να αλλάξει τύπο οθόνης και να ανέβει σε ανάλυση; Η οθόνη του είναι πάρα πολύ καλή, με δυνατότητα αλλαγής "καλιμπραρίσματος" από το χρήστη (θερμό-ψυχρό). Αφενός δεν καταλαβαίνω γιατί να πάει σε 2Κ αφού κανείς δεν πρόκειται να καταλάβει διαφορά και αφετέρου ήδη βάζει ένα πολύ καλό πάνελ. Μόνο για να λέμε ότι έχει 2Κ ανάλυση; Ας βελιτώσει το υπάρχον πάνελ παρά να κάνει αλχημίες με άλλο τύπο οθόνης και άλλη ανάλυση. Συνήθως τέτοιες δοκιμές δεν βγαίνουν σε καλό. Όταν είχα στα χέρια μου το P9 Plus με την ΑΜΟLED και το συνέκρινα με το Mate 8 στο λευκό, του P9P ήταν πιο κιτρινοπό.

Επίσης, μην ξεχνάμε ότι η μεγαλύτερη ανάλυση φέρνει μεγαλύτερη επιβάρυνση σε CPU-GPU. Ό,τι Samsung είχα ή έχω δοκιμάσει, ανέβαζε θερμοκρασίες. Δεν είναι μόνο ο επεξεργαστής αλλά και η ανάλυση που παίζει ρόλο σε αυτό.

 

Στην παρούσα ίσως να είναι προτιμότερο να δούμε βελτίωση της υπάρχουσας οθόνης.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί να αλλάξει τύπο οθόνης και να ανέβει σε ανάλυση; Η οθόνη του είναι πάρα πολύ καλή, με δυνατότητα αλλαγής "καλιμπραρίσματος" από το χρήστη (θερμό-ψυχρό). Αφενός δεν καταλαβαίνω γιατί να πάει σε 2Κ αφού κανείς δεν πρόκειται να καταλάβει διαφορά και αφετέρου ήδη βάζει ένα πολύ καλό πάνελ. Μόνο για να λέμε ότι έχει 2Κ ανάλυση; Ας βελιτώσει το υπάρχον πάνελ παρά να κάνει αλχημίες με άλλο τύπο οθόνης και άλλη ανάλυση. Συνήθως τέτοιες δοκιμές δεν βγαίνουν σε καλό. Όταν είχα στα χέρια μου το P9 Plus με την ΑΜΟLED και το συνέκρινα με το Mate 8 στο λευκό, του P9P ήταν πιο κιτρινοπό.

Επίσης, μην ξεχνάμε ότι η μεγαλύτερη ανάλυση φέρνει μεγαλύτερη επιβάρυνση σε CPU-GPU. Ό,τι Samsung είχα ή έχω δοκιμάσει, ανέβαζε θερμοκρασίες. Δεν είναι μόνο ο επεξεργαστής αλλά και η ανάλυση που παίζει ρόλο σε αυτό.

 

Κωνσταντίνε, καταρχάς, η κουβέντα ξεκινά με δεδομένο ότι η οθόνη του mate 8 είναι υψηλού επιπέδου, άλλωστε έχει λάβει πολύ καλές κριτικές γι'αυτήν. Όσο και αν θεωρώ ότι οι τελευταίας γενιάς amoled, είναι σε άλλο επίπεδο, η οθόνη του mate 8 μια χαρά καλύπτει.

Κατά δεύτερον, δεν είναι ανάγκη να πάει σε QHD, αν δεις, αυτό γράφω από το πρώτο post, ΑΛΛΆ ενδέχεται να το κάνει για λόγους marketing, για να ακολουθήσει τη μόδα. ΑΝ το κάνει, τότε πρέπει να το κάνει μέσω amoled, αλλιώς οι επιπτώσεις που θα δεις, δεν θα ναι μόνο σε cpu/gpu :p

 

Τώρα για τα χρώματα αυτό είναι λίγο σχετικό, καθώς ένα πάνελ, δεν έχει μόνο λευκό (ενώ και η σωστή θερμοκρασία του λευκού είναι προς συζήτησιν και τελικά θέμα προσωπικού γούστου κατά τη γνώμη μου). Από την άλλη στο μαύρο π.χ. δεν υπάρχει σύγκριση.

Link to comment
Share on other sites

H QHD είναι υπο προυποθέσεις. (amoled, τελευταίας γενιάς)

Σαφέστατα ξέρεις πόσο συμφωνώ για τα 6gb ram, την ίδια κουβέντα έχουμε κάνει και στο note 7. Το θέμα είναι ότι μάλλον δεν θα έχουμε 4/64 & 6/128, όπου για ένα 100αρι, γίνονται και οι 2 προτάσεις τίμιες και ο καθένας επιλέγει τι τον καλύπτει. ΑΛΛΑ ακούγεται ότι θα έχουμε 4/64, 4/128 & 6/256, όπερ σημαίνει ότι από το 4/64 ως το 6/256 η διαφορά θα είναι 200+(& πιθανότατα και χωρίς εγγύηση το μεγάλο), και για μένα τουλάχιστον, εκτός πραγματικότητας αυτή η διαφορά.

 

Έχεις δίκιο όσο αφορά τις φημολογούμενες εκδόσεις. 4/64, 4/128 και 6/256 εικάζεται. Οπότε όντως ελάχιστο 200+ για την ακριβή έκδοση συν χωρίς εγγύηση το πιο πιθανό.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι τα 6gb Ράμ ειναι το σύνολο το οποίο ειναι εξαιρετικό.ακομα και στο ματε 8 να μείνεις πάλι είσαι κορυφαίος.πολυ καλή δουλειά από τον κινέζο.

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

τελικα να παρω το mate 8 64gb?θα μεινω ικανοποιημενος μετα το νοτε 7?και αυτο μεχρι να ερθει το 9.στο μονο που κολλαω ειναι μηπως δεν μου αρεσει μιας και ειχα συνεχεια NOTE.βλεπω πως η καμερα κυριως στις βραδινες ειναι πολυ χειροτερη απο νοτε και απο edge Edited by vasilakis13

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

τελικα να παρω το mate 8 64gb?θα μεινω ικανοποιημενος μετα το νοτε 7?και αυτο μεχρι να ερθει το 9.στο μονο που κολλαω ειναι μηπως δεν μου αρεσει μιας και ειχα συνεχεια NOTE

Αν μπορέσεις να αντέξεις την έλλειψη του spen και την διαφορά στη κάμερα δεν θα έχεις άλλο πρόβλημα

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορέσεις να αντέξεις την έλλειψη του spen και την διαφορά στη κάμερα δεν θα έχεις άλλο πρόβλημα

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

μεγαλη η διαφορα στην καμερα?απλα το βρηκα σε καλη τιμη και ελεγα να δοκιμασω την dual active sim λειτουργια και τις 6 ιντσες..το πενακι λειπει σιγουρα αλλα απο το j5 duos που εχω τωρα,μια χαρα θα ειναι.

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

Με το note 7 ναι έχει μεγάλη διαφορά με το note 4 καμία

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

http://www.etotalk.com/huawei-mate-8-332gb-silver_p12460.html

 

330E to 3/32 NXT-DL00

Αξιζει η αγορά του??

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

http://www.etotalk.com/huawei-mate-8-332gb-silver_p12460.html

 

330E to 3/32 NXT-DL00

Αξιζει η αγορά του??

 

 

Εννοειται φιλε μου.Αυτο εχω και γω και δουλευει αψογα οπως ολα τα υπολοιπα μοντελα.:D

Poco F6 Pro 256GB

Link to comment
Share on other sites

Εννοειται φιλε μου.Αυτο εχω και γω και δουλευει αψογα οπως ολα τα υπολοιπα μοντελα.:D

 

Αξίζει στην τιμή αυτή;;

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Για εμένα αξίζει. Για εσένα;

 

Επειδή ψαΧνω έντονα για 6αρι

Υψηλοτατης ποιότητας έως 300€ .

 

Με σούπερ κάμερα και μπαταρία.

Ή συγκεκριμένη έκδοση είναι πολύγλωσση;

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Super κάμερα δεν έχει. Γλώσσες όλες. Σε όλα τα υπόλοιπα τέλειο.

Mαλιστα

Αndroid N θα πάρει;

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Super

Είναι τόσο καλό όσο φαίνεται;;;

Τώρα πρέπει να πουλησω το RedmiNote 3 Pro που έχω και το ZUK Z1 που επίσης έχω.... ...

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Super

Είναι τόσο καλό όσο φαίνεται;;;

Τώρα πρέπει να πουλησω το RedmiNote 3 Pro που έχω και το ZUK Z1 που επίσης έχω.... ...

Χαχαχα και πως φαίνεται δλδ;

Είναι πολύ τρικαλο τουμπανο

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...