Jump to content

Redmi Note 3


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ή εταιρεία σε αυτό τον τομεα δουλεύει στην τύχη . οπότε κάτσει κάνει unlock

Σε άλλον σε ένα μήνα και σε άλλον σε 2 ώρες

Link to comment
Share on other sites

Παραδειγματα σαν το δικο σου πρεπει να το βλεπουν ολοι. Δεν σβηνουμε οτι βρουμε επειδη ειναι Κινεζικο. Πολλες εφαρμογες ειναι αμεσα συνδεδεμενες με το λειτουργικο και για αυτο το κινητο σου πεθανε. Ακολουθησε αυτο που σου λεει ο dimikord και βαλε μια rom της αρεσκειας σου. Παλι καλα που εχεις Xiaomi να λες, γιατι αν το εκανες σε αλλο Κινεζο τωρα κατα πασα πιθανοτητα θα κοιταζες για αλλο κινητο.

 

Βασικά, εδώ που τα λέμε, ο άλλος κινέζος δε θα έτρεχε MIUI οπότε ο,τι store και να είχε μέσα θα πήγαινε για πέταμα χωρίς θέματα.

Επίσης, ο άλλος κινέζος θα είχε unlocked bootloader οπότε θα είχες ήδη περάσει rom χωρίς κινέζικα. Και όλα αυτά χωρίς SP. Και πάλι όμως και να κόλλαγε, θα είχες το Custom Recovery σου να κάνεις ο,τι γουστάρεις.

 

Άρα μάλλον πάλι κακά που έχεις Xiaomi :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Απενεργοποιησε ότι antivirus,windows defender κτλ. έχεις και ξανακανε αποσυμπίεση στο αρχείο που κατεβάσες!

 

Τα κατάφερα τελικά! Χίλια ευχαριστώ όλους για την εξυπηρέτηση που μου κάνατε!

Το συμπέρασμα από όλη αυτήν την ιστορία ήταν:

ΠΟΤΕ ΜΗΝ ΣΒΗΣΕΤΕ ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ ΤΗΣ ΧΙΑΟΜΙ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ!

Μπορείτε να σβήνεται μόνο από τις επιλογές που έχει στο App Store και στην καρτέλα uninstall.

 

Και πάλι ευχαριστώ!

Στάλθηκε από MiNote 2 μου :)
Link to comment
Share on other sites

Ναι κανονικά και δεν έκανα complain. Τίποτα απλά περίμενα.

 

Μαλλον για αυτο.

Λογικα καπως το βλεπουν αν εχεις περασμενο το λογαριασμο σε κινητο.

Εγω το περιμενω ακομα και ειχα κανει αιτηση για να κερδισω χρονο.

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα ξέρουν ότι έχεις περασμένο το λογαριασμό στο κινητό. Στο προφίλ του φόρουμ αναφέρει πια έκδοση ρομ έχεις !!!!http://imgur.com/sl4xag3 Edited by manwlis77
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.

Παρελαβα χθες και εγω το 3αρι μου σε χρωμα ασημι/λευκο σημερα το πασπατεψα αρκετα. Κατεβασα εφαρμογες κτλ σφαιρα παει το τηλεφωνο. Για το ηχειο που γραφανε καποιοι παλιοτερα, ειναι σουπερ το ηχειο για εμενα τρομερη ενταση και καθαρος ηχος. Απο κει και περα, μπηκα εκει που βαζεις το δαχτυλικο αποτυπωμα το σκαναρε ολα καλα, αλλα προσπαθησα να το ξεκλειδωσω με αυτο τον τροπο και δεν εκανε τιποτα το τηλ. Παω στο Κλειδωμα οθονης & Κωδικςο προσβασης, στη συνεχεια παω Κωδικος & Δαχτυλικο αποτυπωμα οπου και μου εμφανιζει δυο δαχτυλικα αποτυπωματα, επειδη δυο φορες σκαναρα το δαχτυλο μου. Καταρχην δεν υπαρχει δυνατοτητα επιλογης "ξεκλειδωμα με δαχτυλικο αποτυπωμα" ενω απο κει και περα οταν παταω πανω στο Δαχτυλικο αποτυπωμα1 μου εμφανιζει μηνυμα Δυστυχως, η εφαρμογη Ρυθμισεις εχει σταματησει, παταω ΟΚ και απλως με παει ξανα πισω...

Τι μπορω να κανω για να το λυσω;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.

Παρελαβα χθες και εγω το 3αρι μου σε χρωμα ασημι/λευκο σημερα το πασπατεψα αρκετα. Κατεβασα εφαρμογες κτλ σφαιρα παει το τηλεφωνο. Για το ηχειο που γραφανε καποιοι παλιοτερα, ειναι σουπερ το ηχειο για εμενα τρομερη ενταση και καθαρος ηχος. Απο κει και περα, μπηκα εκει που βαζεις το δαχτυλικο αποτυπωμα το σκαναρε ολα καλα, αλλα προσπαθησα να το ξεκλειδωσω με αυτο τον τροπο και δεν εκανε τιποτα το τηλ. Παω στο Κλειδωμα οθονης & Κωδικςο προσβασης, στη συνεχεια παω Κωδικος & Δαχτυλικο αποτυπωμα οπου και μου εμφανιζει δυο δαχτυλικα αποτυπωματα, επειδη δυο φορες σκαναρα το δαχτυλο μου. Καταρχην δεν υπαρχει δυνατοτητα επιλογης "ξεκλειδωμα με δαχτυλικο αποτυπωμα" ενω απο κει και περα οταν παταω πανω στο Δαχτυλικο αποτυπωμα1 μου εμφανιζει μηνυμα Δυστυχως, η εφαρμογη Ρυθμισεις εχει σταματησει, παταω ΟΚ και απλως με παει ξανα πισω...

Τι μπορω να κανω για να το λυσω;

 

Έχεις βάλει κωδικό; Χωρίς κωδικό δεν δουλεύει.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα μια ερωτηση εχω παρει την αδεια για ξεκλειδωμα αλλα ειμαι ευχαριστημενοος με την official!! Και το σκεφτομαι... Ασε που δεν εχω ακουσει για καμμια καλυτερη rom προτεινεται να το ξεκλειδωσω η να αφησωτην official που τη βρισκω μια χαρα???? Οσοι ειναι υπερ του ξεκλειδωματος ας πουν και κανα λογο..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα μια ερωτηση εχω παρει την αδεια για ξεκλειδωμα αλλα ειμαι ευχαριστημενοος με την official!! Και το σκεφτομαι... Ασε που δεν εχω ακουσει για καμμια καλυτερη rom προτεινεται να το ξεκλειδωσω η να αφησωτην official που τη βρισκω μια χαρα???? Οσοι ειναι υπερ του ξεκλειδωματος ας πουν και κανα λογο..

Ξεκλειδωσε και άσε την official.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τελικά αξίζει από θέμα μπαταρίας? Βγάζει τουλάχιστον 5 ώρες sot? Το pro έχει καλύτερη μπαταρία τελικά? Φοβάμαι μην το πάρω και το μετανιωσω τελικά!

Επίσης με έχει τρομάξει το μέγεθος του sar! Μιλάω κάθε μέρα γύρω στα 20-30 λεπτά....

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τελικά αξίζει από θέμα μπαταρίας? Βγάζει τουλάχιστον 5 ώρες sot? Το pro έχει καλύτερη μπαταρία τελικά? Φοβάμαι μην το πάρω και το μετανιωσω τελικά!

Επίσης με έχει τρομάξει το μέγεθος του sar! Μιλάω κάθε μέρα γύρω στα 20-30 λεπτά....

άνετα πάνω απο 5,5 ώρες,το συνεχές 4G το σκίζει λίγο και πέφτει στο 4ωρο

Link to comment
Share on other sites

Επίσης με έχει τρομάξει το μέγεθος του sar! Μιλάω κάθε μέρα γύρω στα 20-30 λεπτά....

 

και το χαμηλό sar θα σε σώσει ; κανά handsfree δεν παίζει ; :)

 

επίσης πιο νούμερο κοιτάς ; γιατί αν μεταφράζω καλά τα νούμερα εχει χαμηλότερο από το δικό σου :)

Edited by kodorevi8ulis
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

Εχω στην κατοχή μου το 16 κανα 2 εβδομάδες και φοραει ρομ απο κινεζομαγαζο.εχει κανα δυο θεματα. Η σελφοκαμερα δεν τραβαει καλα. Θολωνει. Και το fingerprint id δε δουλεύει. Αν του φλασαρω αλλη ρομ θα στρωσει?? Μεσω flash tool περναμε ρομ? Καμια καλη ρομ με ελληνικα?

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

 

Ευχαριστώ για την γρήγορη απάντηση ☺.

Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογή για το remote control σας λειτουργεί;

Σε μένα τουλάχιστον δεν κάνει τίποτα.

Με το zaza remote δεν υπάρχει πρόβλημα

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποια ρυθμιση να μην κατεβαινει η μπαρα στην οθονη κλειδωματος?

 

Edit το βρηκα. Εχει τοσες πολλες ρυθμισεια που θα καψω τον εγκεφαλο μου...

Edited by Chef_George_
Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση για τα sms πια εφαρμογη λεγατε να κατεβασουμε εχει λιγους χαρακτηρες εψαξα λιγο αλλα τοσες σελιδες δεν μπορεσα να βρω που ακριβως ειναι
Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχουν Sony Smartwatch 2 θα έχουν πρόβλημα με τις εφαρμογές του ρολογιού στο MIUI.

Για να το λύσετε, αν έχετε root δικαιώματα, η λύση είναι να κάνετε το Smart Connect και όλα τα extensions(calendar, gmail κλπ) System Apps μέσω του Lucky Patcher.

Μου έσπασαν τα νεύρα μέχρι να το βρω...

 

Γενικά πάντως πολύ καλές εντυπώσεις το κινητό. Πολύ γρήγορο, το MIUI ευχάριστο, η κάμερα συμπαθητική, η μπαταρία το ίδιο. Το δακτυλικό αποτύπωμα δουλεύει πολύ καλά και είναι ταχύτατο. 4G πιάνω κανονικά και σε περιοχές που δεν το περίμενα. Απόλυτα ευχαριστημένος για τα χρήματα που έδωσα. Η μόνη πατάτα είναι ο κλειδωμένος bootloader, αν και πλέον μου έχουν φύγει οι κάψες για αλλαγή rom στις 2 η ώρα τη νύχτα και στήσιμο από το 0 :lol: . Αλλά και αυτό έχει αρχίσει να παίρνει το δρόμο του σίγα-σιγά.

 

Τέλος, για όσους έχουν φλασάρει την Ευρωπαϊκή ROM, απ'ότι διάβασα γίνεται να φλασάρουμε τα update από πάνω. Το μόνο που αλλάζει είναι ότι στο SP, μαζί με το preloader ξετικάρουμε και το userdata. Μικρό το κακό λοιπόν η έλλειψη OTA.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Ρε παιδιά σήμερα παρέλαβα το κινητό και είμαι στο στήσιμο. Έχψ την αγγλοκινέζικη rom. Πως γίνεται αυτό το usb debugging? :mad::mad:
Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογή για το remote control σας λειτουργεί;

Σε μένα τουλάχιστον δεν κάνει τίποτα.

Με το zaza remote δεν υπάρχει πρόβλημα

 

Εμένα μου δουλεύει σούπερ! Πίανει ακόμα και το ερκοντισιον..

Στάλθηκε από MiNote 2 μου :)
Link to comment
Share on other sites

και το χαμηλό sar θα σε σώσει ; κανά handsfree δεν παίζει ; :)

 

επίσης πιο νούμερο κοιτάς ; γιατί αν μεταφράζω καλά τα νούμερα εχει χαμηλότερο από το δικό σου :)

 

OnePlus Two έχω με SAR: 0.43(head), 0.20(body).

Και sot συνήθως 5-6 ώρες!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...