Jump to content

Redmi Note 3


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σήμερα βγήκε η καινούργια έκδοση miui 7.1. Αλλά το redmi note 3 δεν έχει λάβει ακόμα την ενημέρωση ενώ σχεδόν ολες οι παλαιότερες συσκευές το έχουν λάβει κανονικά. Κάτι άκουσα για 11 του μηνός πάντως. Ξέρει κανείς κάτι περισσότερο?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το παρέλαβα κι εγώ σήμερα απο geekbying για εναν φίλο μου με playstore και Ελληνικά κανονικά

το κινητό εκ πρώτης όψεως φαίνεται κανόνι :D

Link to comment
Share on other sites

Εκ πρωτης οψεως η συσκευη δειχνει πολυ καλη σε ολα τα επιπεδα,και καποια μικροθεματακια ειναι ολα αντιμετοπισημα.

Το αγοραζεις οπως βγαινει απο το εργοστασιο,δεν το πειραζεις και ολα δουλευουν ρολοι.Και οταν βγει η Ελληνικη rom την βαζεις.

 

ευχαριστω παρα πολυ. α και κατι ακομη. notification led εχει τελικα? διοτι κατι διαβασα αλλα μπερδευτηκα. και αν το παρω με την official rom που απο οτι διαβασα ειναι καλυτερα ετσι μπορω να τους πω να βγαλουν τις κινεζικες εφαρμογες και να περασουν το playstore? συγνωμη που ρωταω τοσα πολλα που ισως τα εχετε ξαναπει και ευχαρηστω εκ των πρωτερων

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχει παραγγειλει καποιος απο gearbest? αν ναι ποσες μερες κανει να ερθει απο τη στιγμη που παραδοθει στο singpost ή οποιοδηποτε αλλο post πανω κατω; Και δευτερον εχει multilanguage η θα χρειαστει να περασουμε αλλη ρομ;
Το δικαίωμα να λες τη γνώμη σου δεν συνεπάγεται αυτόματα το δικαίωμα να σε παίρνουν στα σοβαρά.
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα, επειδη προκειται να βαλω παραγγελια σημερα για φιλο (εγω το παρηγγειλα προχθες ενα για μενα και ενα για την αδερφη μου) και επειδη εχει διλημμα για το χρυσο μηπως φαινεται κιτς, υπαρχει κανεις που να το εχει να ανεβασει φωτο, και αν γινεται και καποιος με το γκρι;

Ευχαριστω πολυ εκ των προτερων :D

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα, επειδη προκειται να βαλω παραγγελια σημερα για φιλο (εγω το παρηγγειλα προχθες ενα για μενα και ενα για την αδερφη μου) και επειδη εχει διλημμα για το χρυσο μηπως φαινεται κιτς, υπαρχει κανεις που να το εχει να ανεβασει φωτο, και αν γινεται και καποιος με το γκρι;

 

Ευχαριστω πολυ εκ των προτερων :D

 

 

Μπας στο miui.gr και δες το σε ελληνικη περιγραφη και χρυσο!

Το δικαίωμα να λες τη γνώμη σου δεν συνεπάγεται αυτόματα το δικαίωμα να σε παίρνουν στα σοβαρά.
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα, επειδη προκειται να βαλω παραγγελια σημερα για φιλο (εγω το παρηγγειλα προχθες ενα για μενα και ενα για την αδερφη μου) και επειδη εχει διλημμα για το χρυσο μηπως φαινεται κιτς, υπαρχει κανεις που να το εχει να ανεβασει φωτο, και αν γινεται και καποιος με το γκρι;

Ευχαριστω πολυ εκ των προτερων :D

Άμα μπεις στο forum του miui Hellas θα βρεις ελληνικό review και φωτογραφίες με το χρυσό

Link to comment
Share on other sites

Εκ πρωτης οψεως η συσκευη δειχνει πολυ καλη σε ολα τα επιπεδα,και καποια μικροθεματακια ειναι ολα αντιμετοπισημα.

Το αγοραζεις οπως βγαινει απο το εργοστασιο,δεν το πειραζεις και ολα δουλευουν ρολοι.Και οταν βγει η Ελληνικη rom την βαζεις.

 

Αν δηλαδη επιλεξω απο Vickmall την αγγλικινεζικη rom,δηλαδη την official, θα ειναι και root ωστε να μπορω να σβησω τις κινεζιες? Θα θελα την official για να γινονται updates ota και να χω επιλογη ομως να ναι rooted. Γινεται απ το μενου η πρεπει να τους πω να την κανουν οι ιδιοι?

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα σε όλους!

Θέλω να παραγγείλω δύο κινητά από το to2c.com το έχει δοκιμάσει ένας φίλος και έμεινε ικανοποιημένος. Ένα για μένα κι ένα για την κοπέλα μου. Σκέφτομαι να πάρω για αυτήν το Redmi Note 2 και για μένα το Redmi Note 3. To πρώτο αυτή τη στιγμή έχει 115,00 ευρώ και το δεύτερο έχει 150,00 ευρώ. Με τα σούξου μούξου κάνα 130,00 θα βγει το 2 και κάνα 160,00 θα βγει το 3. Εσείς θα με συμβουλεύατε να πάρω δύο 2αρια ή να πάρω ένα και ένα;

Εν τω μεταξύ είμαι άσχετος από Rom κτλ κτλ που λέτε,θα τα φορτώσω στον φίλο που θα τα παραγγείλει να τα "στρώσει" κιόλας... Θέλουμε σίγουρα να έχουν ελληνικά.

Άσε που ξεκινήσαμε για να πάρουμε ένα Lenovo K3 Note και ένα Redmi Note 2 αλλά κόψαμε το Lenovo λόγω SAR...Μου είπαν ότι έχει πολύ υψηλό και ότι φέρνει πονοκεφάλους και τέτοια...

Για δώστε μου τα φώτα σας έτσι επιγραμματικά, το μεγάλο μου άγχος είναι μην τα παραγγείλω και δε λειτουργούν σωστά και τα φεσωθώ...Δεν έχω προηγούμενη εμπειρία με κινέζικα κτλ...

Να αγοράσω άφοβα; Να πάρω ένα Lenovo K3 κι ένα Redmi Note 2; Ένα 2αρι κι ένα 3άρι όπως σκέφτομαι; Να πάρω δύο 2αρια για να μειώσω το κόστος;..

Ευχαριστώ εκ των προτέρων και συγνώμη για το μεγάλο post.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα, τελικα κατελήξα στο συγκεκριμενο, ειμαι ενα βημα πριν τη παραγγελια, τωρα το προβλημα ειναι πιο μαγαζι εχει τη καλυτερη προσφορα, αν το παραγγειλω απο vickmall, minideal, τι λετε?
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα βγήκε η καινούργια έκδοση miui 7.1. Αλλά το redmi note 3 δεν έχει λάβει ακόμα την ενημέρωση ενώ σχεδόν ολες οι παλαιότερες συσκευές το έχουν λάβει κανονικά. Κάτι άκουσα για 11 του μηνός πάντως. Ξέρει κανείς κάτι περισσότερο?

Και στο αγγλικό φόρουμ γαι 11/1 λενε.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ευχαριστω παρα πολυ. α και κατι ακομη. notification led εχει τελικα? διοτι κατι διαβασα αλλα μπερδευτηκα. και αν το παρω με την official rom που απο οτι διαβασα ειναι καλυτερα ετσι μπορω να τους πω να βγαλουν τις κινεζικες εφαρμογες και να περασουν το playstore? συγνωμη που ρωταω τοσα πολλα που ισως τα εχετε ξαναπει και ευχαρηστω εκ των πρωτερων

Φυσικά φίλε, τους λες να το ανοίξουνε, να αφαιρέσουνε τις κινεζιές και να περάσουνε το Play store. Ασε που είναι πανευκολο να τα κανεις και μόνος σου.Notification led εχει

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδια εχει παραγγειλει καποιος απο gearbest? αν ναι ποσες μερες κανει να ερθει απο τη στιγμη που παραδοθει στο singpost ή οποιοδηποτε αλλο post πανω κατω; Και δευτερον εχει multilanguage η θα χρειαστει να περασουμε αλλη ρομ;

Yπολόγιζς περίπου 2 εβδομάδες. Multi έχει(λογικά έχει και το gearbest) αλλά οι περισσότεροι μετά περνάνε την official για να έχουν updates. Οπότε καλύτερα να στο στείλουνε με την official αν δεν σε πειράζει η έλλειψη ελληνικών. Μεχρι να ξεκλειδώσουνε το bootloader και να βγει η ελληνικη τουλαχιστον.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αν δηλαδη επιλεξω απο Vickmall την αγγλικινεζικη rom,δηλαδη την official, θα ειναι και root ωστε να μπορω να σβησω τις κινεζιες? Θα θελα την official για να γινονται updates ota και να χω επιλογη ομως να ναι rooted. Γινεται απ το μενου η πρεπει να τους πω να την κανουν οι ιδιοι?

 

Οι official δεν είναι rooted και στο αγγλικό φορουμ εγραφε να το αποφυγουμε προς στιγμήν γιατι μερικα τηλέφωνα μπρικάρανε. Οσες εφαρμογες είναι του συστήματος και δεν διαγράφονται, βάλτες σε ένα φάκελο και αστες στην ησυχία τους

Link to comment
Share on other sites

Και στο αγγλικό φόρουμ γαι 11/1 λενε.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Φυσικά φίλε, τους λες να το ανοίξουνε, να αφαιρέσουνε τις κινεζιές και να περάσουνε το Play store. Ασε που είναι πανευκολο να τα κανεις και μόνος σου.Notification led εχει

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Yπολόγιζς περίπου 2 εβδομάδες. Multi έχει(λογικά έχει και το gearbest) αλλά οι περισσότεροι μετά περνάνε την official για να έχουν updates. Οπότε καλύτερα να στο στείλουνε με την official αν δεν σε πειράζει η έλλειψη ελληνικών. Μεχρι να ξεκλειδώσουνε το bootloader και να βγει η ελληνικη τουλαχιστον.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Οι official δεν είναι rooted και στο αγγλικό φορουμ εγραφε να το αποφυγουμε προς στιγμήν γιατι μερικα τηλέφωνα μπρικάρανε. Οσες εφαρμογες είναι του συστήματος και δεν διαγράφονται, βάλτες σε ένα φάκελο και αστες στην ησυχία τους

 

Σ'ευχαριστω παρα πολυ για την απαντηση φιλε!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα και εγώ σήμερα και το κινητό για τα λεφτά του απίστευτο. Μήπως ξέρετε αν γίνεται στην μπαταρία να βάλω πόσο της 100% έχει αντί να δείχνει την μπάρα???
Link to comment
Share on other sites

Ας μου απαντησει καποιος αν εχει τη καλοσυνη που θα μου ερθει πιο φθηνα η συσκευη αν τη παραγγειλω απο εδω με τη θηκη σιλικονης και τη μεμβρανη προστασιας δωρο ή αν παρω την εκπτωση -50$ που λεει στη gearbest, δεν εχω ξαναπαραγγειλει ποτε απο gearbnest γι αυτο ρωταω
Link to comment
Share on other sites

9bd6aba18fc666cc248eb6e4a2d3c3bf.jpg μετά από 4 φορτίσεις ή μπαταρία αρχίζει και στρώνει.4 ώρες και άλλα 50% ακόμα για να δουμε

Eισαι πολυ καλος. Με ποια ρομ;

Link to comment
Share on other sites

9bd6aba18fc666cc248eb6e4a2d3c3bf.jpg μετά από 4 φορτίσεις ή μπαταρία αρχίζει και στρώνει.4 ώρες και άλλα 50% ακόμα για να δουμε

Ωραιος φιλε, το φορτιζεις στο 10-20% ή το αφηνεις να κλεισει;

Link to comment
Share on other sites

Μην αφηνεται καμια συσκευη να μενει απο μπαταρια,μονο ζημια κανετε παιδια στην ζωη αυτης παιδια.

Στο 20-25% εαν ειναι εφικτο το βαζετε στην μπριζα.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Ας μου απαντησει καποιος αν εχει τη καλοσυνη που θα μου ερθει πιο φθηνα η συσκευη αν τη παραγγειλω απο εδω με τη θηκη σιλικονης και τη μεμβρανη προστασιας δωρο ή αν παρω την εκπτωση -50$ που λεει στη gearbest, δεν εχω ξαναπαραγγειλει ποτε απο gearbnest γι αυτο ρωταω

 

Καλυτέρα από mini… ,ακούγονται πολλά παράπονα από gear… άποψη μου!

Link to comment
Share on other sites

Μη με γράφετε ρε μπαγλαμάδες :lol: :lol: :lol:

Σελίδα 99 έκανα 1-2-3-....-52 ερωτήσεις μόνο

Φιλε μου οπως καταλαβαινεις το τοπικ εδω ειναι για το 3αρι,οποτε τι να σου πω εγω τωρα......ποιο θα αγορασεις εσυ,αντε και σου λεω παρε το ενα η το αλλο,και σου ερθει και δεν σου αρεσει,η δεν σε καλυπτη,τι θα μου πεις μετα.....?Παρε λοιπον οποιο σε καλυπτει οικονομικα αλλα και απο specs.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

9bd6aba18fc666cc248eb6e4a2d3c3bf.jpg μετά από 4 φορτίσεις ή μπαταρία αρχίζει και στρώνει.4 ώρες και άλλα 50% ακόμα για να δουμε

Κι εγώ κάπου εκεί είμαι :cool:

Είμαι με την πείραγμενη rom του banggood στην τριτη φόρτιση και πάμε πολύ καλά!

[ATTACH]64693[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...