Jump to content

Redmi Note 3


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και ναι!!! Ελληνικη πρωτια! Μολις καταφερα να ξεκλειδωσω bootloader οντας απλο μελος. Ηρθε ενα sms στο κινητο που ελεγε your apply for bootloader unlocking has been approved. Είχα κατεβάσει το αγγλικό εργαλείο ξεκλειδώματος και προχώρησε μέσα σε 2 λεπτά η διαδικασία. Ενεργοποίησα κανονικά και το root access. Είμαι σε dev 5.12.31.
Ένδοξο ιστορικό : Sony Ericsson W600 , Sony Ericsson K810i , Nokia N78 , LG GT505 , Samsung i5800, Alcatel OT-918D , Sony Xperia Sole , Samsung Galaxy S3 4G, iPhone 5, LG G2, Xiaomi Redmi Note 3, LG V10, Samsung Galaxy S7 Edge, iPhone X
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Και ναι!!! Ελληνικη πρωτια! Μολις καταφερα να ξεκλειδωσω bootloader οντας απλο μελος. Ηρθε ενα sms στο κινητο που ελεγε your apply for bootloader unlocking has been approved. Είχα κατεβάσει το αγγλικό εργαλείο ξεκλειδώματος και προχώρησε μέσα σε 2 λεπτά η διαδικασία. Ενεργοποίησα κανονικά και το root access. Είμαι σε dev 5.12.31.

 

σε official post στο miui.eu αναφεραν οτι μεχρι τη δευτερα ολοι οσοι ειχαν κανει apply θα εγκριθουν

Link to comment
Share on other sites

Πάντως απο τιμές σε κανα 2 ,απο τα όχι πιο αξιόπιστα είναι η αλήθεια μαγαζιά, πλέον το 3/32 το έχουν στα 190 ευρώ που σημαίνει ότι ίσως σε λίγες μέρες το κατεβάσουν και τα σοβαρά μαγαζιά για όποιον δεν το βιάζεται ή δεν το έχει στις άμεσες προτεραιότητες για αγορά.
Link to comment
Share on other sites

Πήρα λοιπόν τα ρίσκα μου και κατάφερα να περάσω 5.12.31 GTV σε Note 3!!! Η χαρά είναι μεγάλη.

 

http://s29.postimg.org/agd2l64br/Screenshot_2016_01_07_11_15_46_com_android_setti.png

Ένδοξο ιστορικό : Sony Ericsson W600 , Sony Ericsson K810i , Nokia N78 , LG GT505 , Samsung i5800, Alcatel OT-918D , Sony Xperia Sole , Samsung Galaxy S3 4G, iPhone 5, LG G2, Xiaomi Redmi Note 3, LG V10, Samsung Galaxy S7 Edge, iPhone X
Link to comment
Share on other sites

Πήρα λοιπόν τα ρίσκα μου και κατάφερα να περάσω 5.12.31 GTV σε Note 3!!! Η χαρά είναι μεγάλη.

 

http://s29.postimg.org/agd2l64br/Screenshot_2016_01_07_11_15_46_com_android_setti.png

Στο antutu πόσο βγάζει; πάει καλύτερα από την stable? Αξίζει να πάω σε GTV? Αγγλικά θα το έχω το μενού και πάλι, απλά δεν ξέρω αν είναι καλύτερη γενικά. (αν και η Stable έχει κινέζικα στα themes κτλ ενώ στην GTV τα μεταφράζουν και αυτά).

Link to comment
Share on other sites

Στο antutu πόσο βγάζει; πάει καλύτερα από την stable? Αξίζει να πάω σε GTV? Αγγλικά θα το έχω το μενού και πάλι, απλά δεν ξέρω αν είναι καλύτερη γενικά. (αν και η Stable έχει κινέζικα στα themes κτλ ενώ στην GTV τα μεταφράζουν και αυτά).

 

κράτα την official να έχεις και ota

Link to comment
Share on other sites

κράτα την official να έχεις και ota

 

Κρατάω official λοιπόν μέχρι να στρώσει η GTV Και το bootloader κτλ.

 

Απλά θυμάμαι στο Red Rice που είχα ότι το είχαν κάνει και modifications για να πηγαίνει πιο καλά. Και γενικά η μετάφραση στα αγγλικά γινόταν παντού ενώ στην stable δεν είναι όλα αγγλικά. Και είχαν βγάλει yellow pages κτλ που δεν δουλεύουν εδώ, πιο clean rom. Οπότε βλέπουμε. :)

 

Απλά τώρα δεν έχω ροοτ... Ελπίζω να βγει καμια safe λύση γιατί μπρικαρε 2 μέρες μετά το ροοτ...

Link to comment
Share on other sites

Κρατάω official λοιπόν μέχρι να στρώσει η GTV Και το bootloader κτλ.

 

Απλά θυμάμαι στο Red Rice που είχα ότι το είχαν κάνει και modifications για να πηγαίνει πιο καλά. Και γενικά η μετάφραση στα αγγλικά γινόταν παντού ενώ στην stable δεν είναι όλα αγγλικά. Και είχαν βγάλει yellow pages κτλ που δεν δουλεύουν εδώ, πιο clean rom. Οπότε βλέπουμε. :)

 

καλά στο redmi όμως θέλαμε πατέντες (λόγω χώρου) για να δουλέψει σωστά

για αυτά τα χαζά (yellow pages κλπ) γνώμη μου είναι μέσω προγράμματος (όταν το κάνεις root φυσικά) να τα κάνεις disable (μη τα σβήσεις , δεν νομίζω να έχεις θέμα χώρου και γιατί αν τα σβήσεις μπορεί κάποιο ota να μη παίζει)

Link to comment
Share on other sites

καλά στο redmi όμως θέλαμε πατέντες (λόγω χώρου) για να δουλέψει σωστά

για αυτά τα χαζά (yellow pages κλπ) γνώμη μου είναι μέσω προγράμματος (όταν το κάνεις root φυσικά) να τα κάνεις disable (μη τα σβήσεις , δεν νομίζω να έχεις θέμα χώρου και γιατί αν τα σβήσεις μπορεί κάποιο ota να μη παίζει)

 

Εχει δικιο ο Κοντορεβυθουλης. Μιας και ειμαστε και οι δυο απο παλια στα xiaomi. Αν δεν θελετε Ελληνικα στο μενου να αφηνετε παντα την official, ειναι παντα αυτη με τα λιγοτερα προβληματα. ή εναλακτικα την stable eu.

O έξυπνος ΠΑΡΑΔΕΧΕΤΑΙ, ο πονηρός ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ, ο ηλίθιος ΕΠΙΜΕΝΕΙ..... Στο τελευταιο θα βαζουμε και nicknames και δεν θα φτάνει το πλαίσιο...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια, παρελαβα σε 8 μερες(!!) απο vickmall (SG) 2 συσκευες χρυσες (32+3) με multi rom.

Η μια μου παρουσιασε προβλημα, κανει ασταματητα reboot καθε 2-3 λεπτα και πριν κλεισει μερικες φορες πρασινιζει η οθονη (που οταν το κινητο λειτουργει ολα φαινονται πεντακαθαρα και ουτε το touch εχει θεμα). Δοκιμασα factory reset απο τις ρυθμισεις αλλα τπτ συνεχιζει..

Δοκιμασα να μπω σε recovery να κανω απο εκει wipe αλλα ειδα οτι ζητουσε usb, χρειαζεται drivers και συνδεση σε pc? με το redmi 2 θυμαμαι ειχα κανονικα recovery, αυτονομη. Καμια ιδέα ?

One Plus 5T < Samsung Galaxy S7 Edge < Xiaomi Redmi Note 3 < Samsung Galaxy Note 4 < Samsung Galaxy S IV < Samsung Galaxy S II < iPhone 3GS < LG Arena
Link to comment
Share on other sites

Παιδες μια γρηγορη ερωτηση. Σε μαμα stable rom (english + chinese) για playstore κανουμε κανονικα εγκατασταση google installer.apk κι απο εκει ριχνουμε ολα τα καλουδια της μαμας Google?

thanks!

Link to comment
Share on other sites

Παιδες μια γρηγορη ερωτηση. Σε μαμα stable rom (english + chinese) για playstore κανουμε κανονικα εγκατασταση google installer.apk κι απο εκει ριχνουμε ολα τα καλουδια της μαμας Google?

thanks!

Ακριβως, μην ξεχάσεις και το google contacts sync για τον συγχρονισμό των επαφών σου.

Link to comment
Share on other sites

Μου γραφει οτι εχω την 7.00.16.00 stable , μου εχει ελληνικα αλλα δεν βρισκει καποιο update. Αρα εχει καποια "μαγειρεμενη ρομ" απο εκει που το πηρα?
Link to comment
Share on other sites

Φίλος κάτοχος του lenovo S660 με την αρχική εγκατάσταση χωρίς αναβαθμίσεις χωρίς ρουτάρισμα,για απλή χρήση ευχαριστημένος θέλει να αγοράσει το note 3.Να το πάρει απο vickmall η κάποιο άλλο; και να ζητήσει να έχει ελληνικά(δεν θέλει να μπλέξει με ρουταρίσματα κ.λπ) ή να ζητήσει και κάτι άλλο?
Link to comment
Share on other sites

Μου γραφει οτι εχω την 7.00.16.00 stable , μου εχει ελληνικα αλλα δεν βρισκει καποιο update. Αρα εχει καποια "μαγειρεμενη ρομ" απο εκει που το πηρα?

Ακριβώς έτσι είναι για να έχεις ελληνικά.

Link to comment
Share on other sites

Μου γραφει οτι εχω την 7.00.16.00 stable , μου εχει ελληνικα αλλα δεν βρισκει καποιο update. Αρα εχει καποια "μαγειρεμενη ρομ" απο εκει που το πηρα?

 

H επίσημες είναι με ένα μηδενικό (7.0.16.0, 7.0.19.0 κοκ)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, χρόνια πολλά, να υποθέσω ότι την μπάντα 800 δν την παίζει στο 4g?
Link to comment
Share on other sites

σκέφτομαι από lenovo k3 note να περάσω στο xiaomi redmi note 3 (3/32) ξέρει κάποιος σε διάρκεια μπαταρίας, κάμερα, ένταση φλας, σήμα σε wind,gps και κρατημα με το ένα χέρι πως τα πάει το xiaomi σε σχέση με το lenovo?
Link to comment
Share on other sites

Φίλος κάτοχος του lenovo S660 με την αρχική εγκατάσταση χωρίς αναβαθμίσεις χωρίς ρουτάρισμα,για απλή χρήση ευχαριστημένος θέλει να αγοράσει το note 3.Να το πάρει απο vickmall η κάποιο άλλο; και να ζητήσει να έχει ελληνικά(δεν θέλει να μπλέξει με ρουταρίσματα κ.λπ) ή να ζητήσει και κάτι άλλο?

 

Αν δεν το ενοχλεί να έχει μόνο αγγλικά να το αφήσει με την official θα παίρνει αυτόματα αναβάθμιση όταν θα βγαίνει. Αν θέλει οπωσδήποτε ελληνικά θα πρέπει να ζητήσει την multi. Και με την multi λογικά δεν θα έχει μπλεξίματα πολύ περισσότερο αφού δεν θα πειράζει το τηλέφωνο. Το vick είναι αξιόπιστο δεν είναι το μόνο όμως.

Link to comment
Share on other sites

Να κανω και εγω την ερωτηση μου!

 

θελω να αγορασω το κινητο αλλα απο Eu warehouse του Gearbest

Εχω διαβασει πανω κατω τα χειροτερα για το μαγαζι αυτο αλλα η τιμη του ειναι πολυ δελεαστικη και ειναι και σε χρυσο που το θελω και ειναι το μονο μαγαζι που εχει στοκ Ευ και σε 3 μερες σπιτι με dhl!

Αξιζει λοιπων να το ρισκαρω η να περιμενω καποιο πιο αξιοπιστο μαγαζι πχ vickmall minideal να το βγαλει στοκ σε Ευ?!

Link to comment
Share on other sites

Να κανω και εγω την ερωτηση μου!

 

θελω να αγορασω το κινητο αλλα απο Eu warehouse του Gearbest

Εχω διαβασει πανω κατω τα χειροτερα για το μαγαζι αυτο αλλα η τιμη του ειναι πολυ δελεαστικη και ειναι και σε χρυσο που το θελω και ειναι το μονο μαγαζι που εχει στοκ Ευ και σε 3 μερες σπιτι με dhl!

Αξιζει λοιπων να το ρισκαρω η να περιμενω καποιο πιο αξιοπιστο μαγαζι πχ vickmall minideal να το βγαλει στοκ σε Ευ?!

 

προσωπικά θα σου προτείνω να περιμένεις από vickmall από το gearbest δεν έχω μινει ικανοποιημένος ειδικά σε θεμα εγύησης

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...