Jump to content

Redmi Note 3


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και γω την ιδια ΡΟΜ έχω, κατέβασα το Linkedin από το Play Store, το εγκατέστησα και παίζει κανονικά, ούτε Κινεζικα, ούτε κρασάρισμα ...........

 

Στην αρχη και μένα έπαιζει μετα απο μια δυο μέρες το έκανε αυτο. Πόσο καιρό την έχεις εγκαταστήσει?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αν πρέπει να κανείς καθαρή εγκατασταση, θα το κανεις όπως του redmi note 2 (διάβασε την πρώτη σελίδα του αντίστοιχου thread).

Aν κανείς απλή εγκατάσταση μπορείς να την κανείς μέσω του updater της συσκευής, κατεβάζοντας την ρομ στην συσκευη και μετά διαλέγεις το zip ή κανείς την διαδικασία μέσω twrp και στο τέλος κανείς wipe cache & wipe dalvick ( όχι data) και μετά reboot.

Προς το παρον το brickαρα μια φορά, τωρα flashαρα τη fastboot και το παίρνω απο την αρχή :p

Ευχαριστώ πάντως για την απάντηση!

Keep walking...

Link to comment
Share on other sites

Στην αρχη και μένα έπαιζει μετα απο μια δυο μέρες το έκανε αυτο. Πόσο καιρό την έχεις εγκαταστήσει?
Τωρατην έβαλα για να τη δοκιμάσω .......

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Τωρατην έβαλα για να τη δοκιμάσω .......

 

OK αν μπορείς τσέκαρε το σε μερικές μέρες και ξανα πες μου.

Σε ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Και γω το πηρα στα χερια μου σημερα... για να το δωσω αυριο σε φιλο μου που αυτος το εκανε παραγγελια. :D

Το κινητο ειναι σουπερ, δεν του λειπει κατι και γιαυτο το προτεινα στον φιλο μου. Εγω θα παρω το note4 του χρονου γιατι θελω 4gb Ram! :lol:

Τελος του εκανα antutu και εφτασε 51179! :rotfl:

H επίσημες είναι με ένα μηδενικό (7.0.16.0, 7.0.19.0 κοκ)

Και περιμενα να δω τα δυο 7αρια που βαζει το vickmall αλλα απο εκει που το πηρε ο φιλος μου βαλανε δυο μηδενικα. :p

Link to comment
Share on other sites

Προς το παρον το brickαρα μια φορά, τωρα flashαρα τη fastboot και το παίρνω απο την αρχή :p

Ευχαριστώ πάντως για την απάντηση!

Keep walking...

Τέλος καλά, όλα καλά! Ξεκλειδωτος και ωραίος :p

Έχω περάσει την τελευταία dev multi5.12.31 και είμαι εν αναμονή καποια stable multi rom γιατί τις dev δεν τις πολυσυμπαθω...

Link to comment
Share on other sites

​καλησπερα.ένας φίλος παράγγειλε το note 3 από vickmall και με την multilanguage του καταστήματος....ενώ λοιπόν το κινητό έτρεχε μια χαρά εκει που το ψαχουλευε μπήκε κατά λάθος στο child mode το κινητό έκανε επανεκκίνηση.και μπρικαρε,δεν ακούει σε τίποτα.ούτε σε συνδιασμό κουμπιών για να μπει σε recovery ούτε τίποτα....καμία ιδέα?
Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου έστειλαν tr.number από vickmall αλλά βλέπω ότι δεν λειτουργεί ακόμα!

Επίσης ή Selina μου είχε υποσχεθεί δώρο tempered glass αξίας 6$ και μου είπε μόλις κάνω την αγορά να της πω τον αριθμό παραγγελίας για να το βάλει! Την παραγγελία την έκανα χθες βραδυ όμως σήμερα προσπάθησα όλη την ημέρα να επικοινώνησω μαζί της μεσω live chat όπως και την άλλη φορά αλλά ήταν συνεχώς offline και τελικά το δέμα πρέπει να έχει φύγει!!!! :(

Λέτε να μου το στείλει ξεχωριστά????

Καλημέρα θα στη στείλει σίγουρα, τώρα πόσο θα την ευχαριστηθείς είναι άλλο θέμα. Πήρα τρεις μέχρι να καταλήξω στη nillkin tempered glass , όπου και βρήκα την υγεία μου.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τελικά το vickmall βάζει την Ρομ με τα δύο μηδενικά 7.00.77.00 ή την 7.0.19.0 γιατί και εγώ το περιμένω.

Link to comment
Share on other sites

[/color]Τελικά το vickmall βάζει την Ρομ με τα δύο μηδενικά 7.00.77.00 ή την 7.0.19.0 γιατί και εγώ το περιμένω.

 

Αν ζήτησες multilingual θα το πάρεις με την πρώτη (ανεπίσημη), αν τους είπες να μη το πειράξουν θα έρθει με κάποια από τις επίσημες η οποία με OTA θα πάει ως την 7.0.22.0 που "τρέχει" τώρα.

Link to comment
Share on other sites

​καλησπερα.ένας φίλος παράγγειλε το note 3 από vickmall και με την multilanguage του καταστήματος....ενώ λοιπόν το κινητό έτρεχε μια χαρά εκει που το ψαχουλευε μπήκε κατά λάθος στο child mode το κινητό έκανε επανεκκίνηση.και μπρικαρε,δεν ακούει σε τίποτα.ούτε σε συνδιασμό κουμπιών για να μπει σε recovery ούτε τίποτα....καμία ιδέα?

Κάπου εδώ γύρω είχα διαβάσει μια λύση γι αυτό αλλά δεν θυμάμαι πολύ καλά. Πάντως σε γενικές γραμμές βάζεις το τηλεφ. σε airplane mode, κανείς στον browser μια οποιαδήποτε αναζήτηση και επειδή δεν έχεις ίντερνετ σε πάει στις ρυθμίσεις όπου και απενεργοποιείς το child mode

 

Edit

Τώρα που ξαναδιαβασα το μην. σου, το Τηλέφ. δεν ανοίγει καθόλου? Αυτο που σου είπα προϋποθέτει ότι ανοίγει. Sorry

Edited by zenix

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια. χθες το μεσημερι παρελαβα και εγω.

τουμπανο το κινητακι. περασα την sphinx και νομιζω οτι ολα λειτουργουν ρολοι προς το παρον.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον την Δευτέρα παραλαμβάνω και εγώ για λογαριασμό του αδερφού μου.

Έχω αγοράσει από vickmall και μάλλον θα μου έχουν βάλει την multilanguage έκδοση. Επειδή θέλω να παραδώσω το τηλέφωνο πλήρως λειτουργικό και να μπορεί να κάνει OTA αναβαθμίσεις, η έκδοση multi έχει OTA ? Αν όχι, μπορώ να του βάλω άλλο firmware, ποιο και πώς;

Link to comment
Share on other sites

Δεν πιστεύω να έχεις φοιτητικό;

Ναι φοιτητικό.. Τελικά ήταν λάθος δικό μου γιατί θεωρησα δεδομένο πως σε καινούργια sim θα είναι ενεργοποιημένο το 4g. Τώρα όλα μια χαρά! Ευχαριστώ όλα τα παιδιά που μπηκατε στον κόπο να απαντησετε!

Edited by thanath
Link to comment
Share on other sites

Πάντως στις πρώτες παραλαβές που διαβάζουμε δεν λείπουν και οι περιπτώσεις τελείως προβληματικών συσκευών με συνεχείς επανεκκινήσεις ή με μόνιμα κολλήματα, συσκευών που δεν τις έχουν μπρικαρει βγάζοντας τους τα μάτια με το καλημέρα απο τα περιγραφόμενα τους.

 

Δλδ είναι δυστυχώς λίγο λαχείο η αγορά του.

Link to comment
Share on other sites

Ναι φοιτητικό.. Τελικά ήταν λάθος δικό μου γιατί θεωρησα δεδομένο πως σε καινούργια sim θα είναι ενεργοποιημένο το 4g. Τώρα όλα μια χαρά! Ευχαριστώ όλα τα παιδιά που μπηκατε στον κόπο να απαντησετε!

 

υπάρχει κάποιο πρόβλημα για όσους έχουν ήδη φοιτητικό?

Link to comment
Share on other sites

Πως είναι η φωτεινότητα και τα χρώματα της οθόνης παιδιά? Κάτω από ήλιο βλέπετε καθαρά?
Nubia M2. LeEco Le pro1 x800 US 5.5.011s official stable (CrisBal) . Cubot Max MT6753 3GB ram/ 32GB, android 6.0, Xiaomi mi10 lite 5G
Link to comment
Share on other sites

Πάντως στις πρώτες παραλαβές που διαβάζουμε δεν λείπουν και οι περιπτώσεις τελείως προβληματικών συσκευών με συνεχείς επανεκκινήσεις ή με μόνιμα κολλήματα, συσκευών που δεν τις έχουν μπρικαρει βγάζοντας τους τα μάτια με το καλημέρα απο τα περιγραφόμενα τους.

 

Δλδ είναι δυστυχώς λίγο λαχείο η αγορά του.

Δεν έχω συναντήσει κάποιον από εδώ μέσα να λέει κάτι τέτοιο!

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα πάρτο με την official. Θα έχεις ένα τηλέφωνο πάντα ενημερωμένο, θα σβήσεις μόνος τις κινέζικες εφαρμογες. Θα περάσεις τα gapps(είναι 5 λεπτά υπόθεση. Και για να γράφεις ελληνικά θα κατεβάσεις ενα ελληνικό πληκτρολόγιο( google keyboard) και θα είσαι μια χαρά.

Ακόμα δεν έχω καταλάβει πολλά πολλά μεταξύ official και Multi.

Κατάλαβα οτι το official (αγγλικά μονο - no problem), πρέπει να βγάλεις κινεζιές, αλλα κάνει αυτόματα update.

Στο multi δεν κάνει. Δεν μπορείς καθόλου ή θα πρέπει να ψάχνω πότε και αν βγάζει και να το κάνω μόνη μου? Είναι δύσκολο?

Και αν ''χρειαστεί'', είναι πολύ δυσκολο να βάλει μόνος σου την multi αργότερα?

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω συναντήσει κάποιον από εδώ μέσα να λέει κάτι τέτοιο!

 

Ε διάβασε λίγο το νήμα και κάποιους θα βρεις!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!:D

Υπαρχει καποιος συμforumιτης, που να εχει κανει τη μεταβαση, απο τις ROM με τις οποιες το φορτωνουν τα κινεζομαγαζα σε official, ο οποιος να μπορει να με βοηθησει σε αυτο? Το πηρα απο ελληνικο e-shop, αλλα απο αυτα που καταλαβαινω, εχει μεσα custom ROM. Με ελληνικο menu μεν, αλλα με τεραστια γραμματοσειρα (ακομη και στην επιλογη "Small font") και φυσικα, χωρις αναβαθμισεις. Καθε βοηθεια δεκτη, ειτε εδω, ειτε με p.m.:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...