Jump to content

Lenovo P1m


inactiveaccount20072016
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ο Κώτσος είναι το το κατάστημα.

Ανοιχτό δεν ήταν πάντως.

Και 2 λόγια για το κινητό.

Καλό και γρήγορο,σχετικά ανάλαφρη λειτουργία.

βέβαια τα χρώματα και οι κάμερες του δεν συγκρίνονται ούτε στο μισό με το 640XL μου.

 

Με το XL, όχι, αλλά με το απλό συγκρίνεται. :) Η μπαταρία θα του αρέσει.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Με το XL, όχι, αλλά με το απλό συγκρίνεται. :) Η μπαταρία θα του αρέσει.

 

Καλά και με το απλό άμα παίξεις λίγο πάλι δε το φτάνει.

το xl άστο είναι αλλού.

τες πα.

Για δεύτερη συσκευή ή για τον μικρό,καλό είναι έως πολύ καλό.

Edited by Chryssostomos

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το πήρα από Κώτσο και δεν είχε το αυτοκόλλητο που λέει μεμβράνη+θήκη και μέσα είχε μόνο μεμβράνη. Μπορώ να το πάω πίσω να μου δώσουν και θήκη; Τι θα τους πω, αφού δεν είχε αυτοκόλλητο πάνω και στο site της Lenovo δεν αναφέρει κάτι περί αυτού;
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το πήρα από Κώτσο και δεν είχε το αυτοκόλλητο που λέει μεμβράνη+θήκη και μέσα είχε μόνο μεμβράνη. Μπορώ να το πάω πίσω να μου δώσουν και θήκη; Τι θα τους πω, αφού δεν είχε αυτοκόλλητο πάνω και στο site της Lenovo δεν αναφέρει κάτι περί αυτού;

 

Αν δεν είχε αυτοκόλλητο,στα έχουν φάει.Βέβαια,θα έπρεπε κάπως να φαίνεται.

Δε νομίζω ότι μπορείς να αποδείξεις κάτι πάντως.

 

----- προσθήκη μηνύματος 43 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Στο βιβλιαράκι εντός της συσκευασίας μήπως λέει τι περιλαμβάνει η συσκευασία;

 

όχι δεν λέει.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Πάρε την lenovo τηλέφωνο. Ισχυρίσου ότι αναγραφόταν στο προϊόν ότι περιλαμβάνεται θήκη αλλά αυτό που σου έδωσαν δεν είχε. Ίσως σου στείλουν καμία.
Link to comment
Share on other sites

Δεν αξίζει για τα 2€ που κάνουν οι θήκες, ούτως ή άλλως θα πάρω έξτρα φλιπ, αλλά ξεφτίλα εκ μέρους του Κώτσου.

 

Τώρα κατεβαίνει η 027, μετά πρέπει να βρω τρόπο να πάρω backup το nvram.img για να μην χάσω ΙΜΕΙ, μετά να περάσω TWRP/Root και μετά CM 12.1. Καλά θα περάσω... :p

 

Να ρωτήσω, η CM 12.1 δεν θεωρείται η πιο καλή ROM που ας πούμε πάνω κάτω δουλεύουν όλα; Δηλαδή ειδοποιήσεις, led και να μην διαλύει την μπαταρία. Το ράδιο είναι δευτερεύων.

 

EDIT: Φαίνεται ότι ένα full backup με το TWRP περιλαμβάνει και το partition του nvram οπότε είμαστε ΟΚ από ΙΜΕΙ. Οπότε απλά πάω στην 027 και μετά βάζω με fastboot TWRP, παίρνω full backup και μετά φλασάρω την CM 12.1 και όλα ΟΚ. Αν κάνω κάπου λάθος μου λέτε. Η CM έχει θέματα με το deep sleep ή άλλη ήταν; )

Edited by mindtrapper
Link to comment
Share on other sites

http://cubeupload.com/im/CmPW36.jpg

 

Ανέβασα 2 εικόνες, αλλά στη 2η μου έβγαλε error fetching link...

 

Edit 22/7: Χωρίς HDR είναι η φωτό...

Edited by mr_47
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Με καθαρή CM 12.1 μου βγάζει συνολικό χώρο 11.25gb και διαθέσιμο 5.92gb. Καλά είναι ή έχει γίνει καμία πατάτα και έχουν μείνει παλιά αρχεία μέσα και πιάνουν χώρο;
Link to comment
Share on other sites

Φιλος το εκαψες.Για δεν βαζεις την 27 απλα και πας και το σκαλιζεις τοσο

 

Στάλθηκε από το Lenovo P1ma40 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εχω Breeze και ειμαι σουπερ
Link to comment
Share on other sites

Γιατί λέτε ότι πρέπει να τρέχει στο παρασκήνιο μια εφαρμογή για να λάβει ειδοποίηση. Και επειδή πάει σε άτομο μεγάλης ηλικίας που δεν θα ξέρει πως να το χειριστεί και θα καταλήξει να χάνει μηνύματα κτλ.

 

Μπορείς να μου πεις πόσο είναι περίπου οι χώροι στην 027; Για να δω αν έχουν μεγάλη διαφορά, μήπως έχει γίνει κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Με καθαρή CM 12.1 μου βγάζει συνολικό χώρο 11.25gb και διαθέσιμο 5.92gb. Καλά είναι ή έχει γίνει καμία πατάτα και έχουν μείνει παλιά αρχεία μέσα και πιάνουν χώρο;

 

Ο καθαρός χώρος πρέπει να 'ναι εκεί γύρω στα 11GB+. Προφανώς έχουν ξεμείνει αρχεία στο /storage/media/ (ο εσωτερικός χώρος δηλαδή που αποθηκεύονται φωτογραφίες, τραγούδια, κλπ).

 

Μια άλλη περίπτωση είναι να πέρασες τη cm χωρίς να έχεις κάνει format data, system, dalvik cache και cache (αν και νομίζω πως τα κάνει αυτόματα ο installer του zip).

Link to comment
Share on other sites

Την έβαλα πάλι από την αρχή αλλά αυτή την φορά έκανα και την ξεχωριστή επιλογή format data που έχει, πριν έκανα μόνο τα wipe (εκεί που έχει όλα μαζί να τικάρεις τι να σβήσεις system, data, internal, cache). Τώρα όλα καλά, συνολικό 11κάτι και διαθέσιμο 10κάτι.
Link to comment
Share on other sites

Γιατί λέτε ότι πρέπει να τρέχει στο παρασκήνιο μια εφαρμογή για να λάβει ειδοποίηση. Και επειδή πάει σε άτομο μεγάλης ηλικίας που δεν θα ξέρει πως να το χειριστεί και θα καταλήξει να χάνει μηνύματα κτλ.

 

Μπορείς να μου πεις πόσο είναι περίπου οι χώροι στην 027; Για να δω αν έχουν μεγάλη διαφορά, μήπως έχει γίνει κάτι.

 

Αυτό πάει για το fb και τα λοιπά,όχι για κλήσεις και μηνύματα.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Αν μέσα στα λοιπά είναι και viber/whatsapp τότε είναι θέμα. Και κάπου στις 40 σελίδες που διάβασα χτες έχει αναφερθεί ότι το έκανε και σε αναπάντητη κλήση.
Link to comment
Share on other sites

Αν μέσα στα λοιπά είναι και viber/whatsapp τότε είναι θέμα. Και κάπου στις 40 σελίδες που διάβασα χτες έχει αναφερθεί ότι το έκανε και σε αναπάντητη κλήση.

 

Λοιπόν, με επίσημη 027, δεν χάνω ούτε μία ειδοποίηση.

 

Οι εφαρμογές που ΔΕΝ στέλνουν ειδοποίηση είναι Viber και Facebook lite.

 

Για να στέλνουν, πρέπει να τις βάζεις στο παρασκήνιο. Δηλαδή, όταν κρατάς πατημένο το αριστερό capacitive πλήκτρο, να τις έχεις εκεί. Έτσι, λειτουργούν και αυτές όπως πρέπει.

 

Με 2gb ram, δε βλέπω κανένα πρόβλημα να έχουμε έστω 2 εφαρμογής στο παρασκήνιο.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Ναι ΟΚ, αλλά επειδή δεν είναι για εμένα θα ήθελα έναν τρόπο να γίνεται αυτόματα. Δεν έχω πρόσβαση τώρα αλλά όταν το πάρω πάλι στα χέρια μου θα δω αν γίνεται να ξεκινάει αυτόματα με το boot το viber και να είναι protected, να μην το βγάζει από την μνήμη το σύστημα δηλαδή, όπως μπορείς να κάνεις με τον launcher.
Link to comment
Share on other sites

Ναι ΟΚ, αλλά επειδή δεν είναι για εμένα θα ήθελα έναν τρόπο να γίνεται αυτόματα. Δεν έχω πρόσβαση τώρα αλλά όταν το πάρω πάλι στα χέρια μου θα δω αν γίνεται να ξεκινάει αυτόματα με το boot το viber και να είναι protected, να μην το βγάζει από την μνήμη το σύστημα δηλαδή, όπως μπορείς να κάνεις με τον launcher.

 

Νομίζω και protected να το βάλεις, πάλι δε στέλνει ειδοποιήσεις. ΔΕΝ είμαι σίγουρος, όμως. Προσωπικά, μου αρέσει ο τρόπος διαχείρησης της ram.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Με 2 γιγα μνήμη και αφού προορίζεται για μεγαλύτερης ηλικίας άτομο λογικά δεν υπάρχει και θέμα να κάνει εκκαθάριση των εφαρμογών στο παρασκήνιο.

Εννοω πως αν ξέρει να κάνει εκκαθάριση θα ξέρει να ανοίξει και το viber κτλ

Link to comment
Share on other sites

Παιδες στην επιλογη για δεδομενα τι επιλεγουμε?

 

 

Στάλθηκε από το Lenovo P1ma40 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160723/c43269973762764b3a935c2c26539596.jpg

 

Στάλθηκε από το Lenovo P1ma40 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εχω Breeze και ειμαι σουπερ
Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις κάρτα 3G όποιο και να βάλεις μεταξύ του 1, 2 και 3 θα κάνει τη δουλειά, αν έχεις 4G επέλεξε το πρώτο για πιο γρήγορες ταχύτητες (όπου πιάνει 4G τέλος πάντων) .. :)
Link to comment
Share on other sites

Αυτο λεντ με εχει τρελανει τι ειναι αδιαβαστο με εχει στειλει αδιαβαστο

 

Στάλθηκε από το Lenovo P1ma40 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εχω Breeze και ειμαι σουπερ
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...