Jump to content

Lenovo P1m


inactiveaccount20072016
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Τελικα 31 γιοκ?

 

Στάλθηκε από το Lenovo P1ma40 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Στο φορουμ της Λενοβο γραφει καποιος οτι η 031 εχει προβλημα με την εγγραφη βιντεο οποτε ισως βγαινει σιγα σιγα η αναβαθμιση.

Παντως δεν διαβασα τιποτα αλλο και ουτε αναφερει κατι και το ρωσικο φορουμ

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το εικονίδιο που εμφανίζεται όταν συνδέω το κινητό στο laptop και ζητεί να κάνει εγκατάσταση τι είναι;

Έχει κάνει κάποιος εγκατάσταση;

 

http://i66.tinypic.com/2iqdaah.jpg

 

:shifty:

Link to comment
Share on other sites

Πως κάνουμε επαναφορά του κινητού στην αρχική του κατάσταση (format) από recovery ?
http://www.myphone.gr/forum/image.php?u=11306&type=sigpic&dateline=1348034580
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το εικονίδιο που εμφανίζεται όταν συνδέω το κινητό στο laptop και ζητεί να κάνει εγκατάσταση τι είναι;

Έχει κάνει κάποιος εγκατάσταση;

 

http://i66.tinypic.com/2iqdaah.jpg

 

:shifty:

 

Είναι ένα πρόγραμμα, που αναλαμβάνει να συνδέσει καλύτερα smartphone και κινητό. Τουλάχιστον, αυτό λένε οι εταιρείες...

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Παίδες έχω φάει μεγάλη φλασιά. Είπα να κάνω format όλα καλά και όταν πάω να μπω μου ζητάει λογαριασμό google.Δίνω email και κωδικούς και μου βγάζει έχει γίνει επαναφορά της συσκευής συνδεθείτε με κάποιο λογαριασμό google o οποίος έχει συγχρονιστεί στο παρελθόν με αυτή τη συσκευή.Δίνω λογαριασμό ,αλλάζω κωδικούς δίνοντας τον αριθμό τηλεφώνου,βάζω άλλο λογαριασμό google ,συνέχεια το ίδιο.Το θέμα είναι ότι δεν μπορώ ούτε κλήση να δεχτώ.Ποια διαδικασία πρέπει να ακολουθήσω;Να σημειώσω το είχα πάρει απο τα public με μια εγγύηση που έχουν safetyk.o.k.Χάνει το κινητό την εγγύηση;Είπα να δοκιμάσω με format γιατί είχε κάτι έντονα κολλήματα τελευταία.Το προηγούμενο που είχα ένα thl t6s του έκανες format και ήταν όλα κομπλέ.Τη διαδικασία την ακολούθησα από youtube και φάνηκε απλή.
Link to comment
Share on other sites

Δώσε τους κωδικούς που είχες πριν κάνεις το format. Κατόπιν θα σου ζητήσει αυτούς που θέλεις να καταχωρήσεις στο λειτουργικό σου. Είναι το σύστημα ασφαλείας της lenovo, το πέρασα κι εγώ όταν μετά από factory reset θέλησα να δώσω τη συσκευή στη γυναίκα μου. Αφού έβαλα τα δικά μου στοιχεία (μετά από αρκετές προσπάθειες με τα στοιχεία της γυναίκας ) είπα να δοκιμάσω με τα δικά μου, τα ζητάει ξεκάθαρα εξάλλου. Μόλις τα έβαλα μου ζήτησε τα νέα που θέλω να καταχωρήσω στη συσκευή.

 

Να το ξέρετε όσοι θελήσετε να πουλήσετε τη συσκευή σας στο μέλλον, φροντίστε να δώσετε τα στοιχεία του αρχικού gmail λογαριασμού που βάλατε στη συσκευή στον νέο ιδιοκτήτη ή κάντε το οι ίδιοι εναλλακτικά και κατόπιν βάλτε τα στοιχεία του νέου ιδιοκτήτη. Προφανώς πρόκειται για ασφάλεια σε περίπτωση κλοπής ώστε με ένα απλό φορμάτ δεν θα καταφέρνει και πολλά ο επίδοξος κλέφτης.. ;)

 

Φυσικά μετά καταχωρούνται και τα στοιχεία του δεύτερου ιδιοκτήτη, στο επόμενο φορμάτ θα μπορεί να ξεκινήσει τη διαδικασία με τα δικά του στοιχεία και ο αγοραστής δηλαδή. Και πάει λέγοντας λογικά.. :)

Link to comment
Share on other sites

Δε μου ζητάει κωδικό ξεκλειδώματος.Δίνω τους λογαριασμούς google aaount αλλά δε γίνεται τίποτα.Σκέφτομαι μήπως καταχώρισα ένα καινούργιο λογαριασμό όταν το πήρα με νέο email που δημιούργησα τότε.Κωδικούς ξεκλειδώματος δε μου ζητάει ενώ είχα καταχωρημένους.Κάποιος τρόπος μέσω lenovo ή του καταστήματος που το πήρα;
Link to comment
Share on other sites

Αυτό ακριβώς σου ζητάει στο στάδιο που κόλλησες, το email και τον κωδικό του που έδωσες στην συσκευή σου την πρώτη φορά που την άνοιξες! Αν θυμάσαι τον gmail λογαριασμό που έδωσες την πρώτη φορά λογικά θα μπορείς να βρεις και τον κωδικό πρόσβασής του μέσα από το pc σου.. αν όχι, δεν ξέρω πως και εάν θα μπορούσε να παρακαμφθεί αυτό το βήμα..

 

Φυσικά αν δεν είναι η πρώτη φορά που του έκανες reset τότε θα δεχτεί κι άλλον λογαριασμό gmail, όχι μόνο τον πρώτο που έδωσες όταν αγόρασες τη συσκευή.. ;)

Edited by makis206
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,θα ηθελα την βοηθεια σας.λοιπον αγορασα το κινητο πριν κανα μηνα και δεν μπορω να βρω ακομα τι φταιει και δεν εμφανιζει τις εγκατεστημενρς εφαρμογες στο play store για τις ενημερωσω. Π.χ το facebook το εχει το κινητο,αλλα δεν το δειχνει στις εγκατεστημενες εφαρμογες στο playstore.ευχαριστω πολυ.
Link to comment
Share on other sites

Υποθέτω ότι ο λογαριασμό ξεκλειδώματος θα είναι κάποιος που τον δημιούργησα τη μέρα που το πήρα.Πριν το format είχα κάνει επαναφορά εργοαστασιακών ρυθμίσεων όπου μου ζήτησε τον κωδικό ξεκλειδώματος οθόνης.Επειδή έμειναν όλες οι εφαρμογές είπα να κάνω hard reset.¨Εχω βάλει κάθε πιθανό λογαριασμό αλλά τίποτα.Θα επικοινωνήσω με το customer service της lenovo μπας και υπάρχει κάποια λύση.
Link to comment
Share on other sites

Τελικά σήμερα το κινητό ενεργοποιήθηκε κανονικότατα με το λογαριασμό που αρχικώς προσπαθούσα!!!!Κάπου διάβασα για μια χρονική καθυστέρηση 72 ωρών εάν έχει αλλάξει ο κωδικός του προφίλ για να συνδεθεί. Τέλος πάντων κάτι περίεργο συνέβηκε.Όσοι πάντως κάνετε format μεγάλη προσοχή με το λογαριασμό google.

Το μόνο που δεν μπορώ να κάνω είναι σύνδεση με τα ακουστικά bluetooth.Ανοίγω το bluetooth και δεν τα βρίσει καν,ενώ πριν συνδεόμουν κανονικά.Έχει κάπου ρυθμίσεις εκτός από το σημείο bluetooth;

Link to comment
Share on other sites

Πως κάνουμε επαναφορά του κινητού στην αρχική του κατάσταση (format) από recovery ?

 

Δώσε τους κωδικούς που είχες πριν κάνεις το format. Κατόπιν θα σου ζητήσει αυτούς που θέλεις να καταχωρήσεις στο λειτουργικό σου. Είναι το σύστημα ασφαλείας της lenovo, το πέρασα κι εγώ όταν μετά από factory reset θέλησα να δώσω τη συσκευή στη γυναίκα μου. Αφού έβαλα τα δικά μου στοιχεία (μετά από αρκετές προσπάθειες με τα στοιχεία της γυναίκας ) είπα να δοκιμάσω με τα δικά μου, τα ζητάει ξεκάθαρα εξάλλου. Μόλις τα έβαλα μου ζήτησε τα νέα που θέλω να καταχωρήσω στη συσκευή.

 

Να το ξέρετε όσοι θελήσετε να πουλήσετε τη συσκευή σας στο μέλλον, φροντίστε να δώσετε τα στοιχεία του αρχικού gmail λογαριασμού που βάλατε στη συσκευή στον νέο ιδιοκτήτη ή κάντε το οι ίδιοι εναλλακτικά και κατόπιν βάλτε τα στοιχεία του νέου ιδιοκτήτη. Προφανώς πρόκειται για ασφάλεια σε περίπτωση κλοπής ώστε με ένα απλό φορμάτ δεν θα καταφέρνει και πολλά ο επίδοξος κλέφτης.. ;)

 

Φυσικά μετά καταχωρούνται και τα στοιχεία του δεύτερου ιδιοκτήτη, στο επόμενο φορμάτ θα μπορεί να ξεκινήσει τη διαδικασία με τα δικά του στοιχεία και ο αγοραστής δηλαδή. Και πάει λέγοντας λογικά.. :)

 

Υποθέτω ότι ο λογαριασμό ξεκλειδώματος θα είναι κάποιος που τον δημιούργησα τη μέρα που το πήρα.Πριν το format είχα κάνει επαναφορά εργοαστασιακών ρυθμίσεων όπου μου ζήτησε τον κωδικό ξεκλειδώματος οθόνης.Επειδή έμειναν όλες οι εφαρμογές είπα να κάνω hard reset.¨Εχω βάλει κάθε πιθανό λογαριασμό αλλά τίποτα.Θα επικοινωνήσω με το customer service της lenovo μπας και υπάρχει κάποια λύση.

 

Μήπως θα μπορούσατε να μοιραστείτε μαζί μου το πως κάνουμε hard reset ?

 

:)

http://www.myphone.gr/forum/image.php?u=11306&type=sigpic&dateline=1348034580
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας, ξερει κανεις πως βαζουμε και δονηση στα μηνυματα; διοτι αν το εχω στην τσεπη δεν το ακουω παντα.εψαξα αρκετα αλλα τιποτα.ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Απορία, εκτός από .3gp μπορούμε να τραβήξουμε βίντεο σε .mp4 ? Χωρίς κάποια έξτρα εφαρμογή .:cool:

Τα παιδιά είναι... χαρά ! :hypno:

iPhone 6

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος λίγων ημερών του τηλεφώνου και δεν έχω καταφέρει να σετάρω ακόμα τον λογαριασμό email της Microsoft μορφής username@windowslive.com ενώ δεν είχα πρόβλημα με yahoo και gmail. Όταν βάζω user και pass βγάζει μήνυμα αποτυχίας σύνδεσης. Μπορεί κάποιος να βοηθήσει;
Link to comment
Share on other sites

Τελικα παιδια εκτος απο την μπαταρια η Lenovo αποδειχθηκε κατωτερη των περιστασεων στο θεμα λογισμικου

 

Στάλθηκε από το Lenovo P1ma40 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εχω Breeze και ειμαι σουπερ
Link to comment
Share on other sites

Τελικα παιδια εκτος απο την μπαταρια η Lenovo αποδειχθηκε κατωτερη των περιστασεων στο θεμα λογισμικου

 

Στάλθηκε από το Lenovo P1ma40 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Έγινε τίποτα καινούριο;

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...