Jump to content

Lenovo P1m


inactiveaccount20072016
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λάθος μου και δεν το ειχα προσέξει.

Βλέπω πως ολα τα βίντεο τα σώζει με 3gp καταληξη αλλά τα βίντεο της 027 τα εμφανίζει ως τυπος mp4 οπότε εξηγείται η απλη μετονομασία ενω με την 033 τα δείχνει ως 3gp

 

Στην 027, είτε στο video app, είτε στον file explorer, ως 3gp τα εμφανίζει. Αυτά που έχω τραβήξει. Δεν ξέρω για κατεβασμένα.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Δεν μιλω για την καταληξη. Ο τύπος του αρχείου στην 027 είναι mp4 οπως το ίδιο ισχύει στα αρχεία ts που γραφουν πολλοι ψηφιακοι δεκτες για αυτό και αρκει μια μετονομασία
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η συσκευή αξίζει ακόμα μιας και σκέφτομαι την αγορά της;

διαβάζω διάφορα θέματα εδω περα

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

Η συσκευη αξιζει φιλε.Αν εχεις χρονο χτυπα ομως ενα xiaomi η meizu που θα βρεις στα ιδια χρηματα και με καλυτερα χαρακτηριστηκα και μπαταρια

 

Στάλθηκε από το Lenovo P1ma40 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εχω Breeze και ειμαι σουπερ
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η συσκευή αξίζει ακόμα μιας και σκέφτομαι την αγορά της;

διαβάζω διάφορα θέματα εδω περα

 

Εννοείται. Την έχω και πολύ εύκολα έπαιρνα και 2η.

 

Η συσκευη αξιζει φιλε.Αν εχεις χρονο χτυπα ομως ενα xiaomi η meizu που θα βρεις στα ιδια χρηματα και με καλυτερα χαρακτηριστηκα και μπαταρια

 

Στάλθηκε από το Lenovo P1ma40 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αν του αρέσει το "ψάξιμο" της συσκευής, ναι καλά είναι τα Xiaomi και Meizu.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Κάτι άλλο που ήθελα να ρωτήσω είναι αν υποστηρίζει την τεχνολογία NFC για ανέπαφες συναλλαγές με πιστωτική κάρτα.
Δεν έχει ασχοληθεί κανείς με χρήση του τηλεφώνου για ανέπαφες συναλλαγές μέσω πιστωτικής κάρτας;
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει NFC

 

Στάλθηκε από το R7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

Η συσκευη αξιζει φιλε.Αν εχεις χρονο χτυπα ομως ενα xiaomi η meizu που θα βρεις στα ιδια χρηματα και με καλυτερα χαρακτηριστηκα και μπαταρια

 

Στάλθηκε από το Lenovo P1ma40 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

ευχαριστώ.

έχω πιάσει το m3 note και μου φανηκε αρκετά μεγάλο. Και επίσης δεν ειναι δίκαρτα + micro sd όπως το p1m.

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

Για το m2 note που εχω μια μικρή αποψη έχει χειρότερο wifi αλλα πολυ πιο δυνατό led, το δικο μας είναι αστείο, καλύτερη κάμερα και καλύτερο mobile Internet
Link to comment
Share on other sites

Εννοείται. Την έχω και πολύ εύκολα έπαιρνα και 2η.

 

Αυτό που αναζητώ απ την συσκευή ειναι μεγάλη αντοχή μπαταρίας και δεδομένα ανοιχτά όσο είμαι εξω.

Τα υπόλοιπα χαρακτηριστικά δεν με απασχολουν και τόσο.

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

Mivechris τοτε χτυπα φιλε ολη μερα ειναι τα δεδομενα ανοιχτα και φορτιση μερα παρα μερα μια ωριτσα και εισαι οκ.Η μπαταρια σκοτωνει

 

Στάλθηκε από το Lenovo P1ma40 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εχω Breeze και ειμαι σουπερ
Link to comment
Share on other sites

Mivechris τοτε χτυπα φιλε ολη μερα ειναι τα δεδομενα ανοιχτα και φορτιση μερα παρα μερα μια ωριτσα και εισαι οκ.Η μπαταρια σκοτωνει

 

Στάλθηκε από το Lenovo P1ma40 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

κάτι τελευταιο.

Διάβασα το θέμα απο την αρχή(μέχρι την 25-26 σελίδα)

το θέμα με τις ειδοποιήσεις έχει διορθωθεί;

με απασχολουν τα social media αλλα αμα δεν χτυπάει αν δεν τρέχει στο background η εφαρμογή με ενοχλεί κάπως.

μέχρι στιγμής η ανάγνωση του θέματος με έχει κάνει εν μέρει διστακτικό

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

Οχι ρε φιλος το τηλ δουλευει αψογα.Οσον αφορα τις ειδοποιησεις οπως θες εσυ το διαχειριζεσαι για την μπαταρια

 

Στάλθηκε από το Lenovo P1ma40 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εχω Breeze και ειμαι σουπερ
Link to comment
Share on other sites

Οχι ρε φιλος το τηλ δουλευει αψογα.Οσον αφορα τις ειδοποιησεις οπως θες εσυ το διαχειριζεσαι για την μπαταρια

 

Στάλθηκε από το Lenovo P1ma40 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Πάλι δεν σε πιάνω.:p

Διάβασα στις προηγούμενες σελίδες ότι πρέπει να τρέχουν οι εφαρμογές για να έρθει ειδοποίηση,διαφορετικά δεν χτυπάει.

Αυτό ισχύει ακόμα;

ενδιαφέρομαι για FB,messenger,viber,whatsapp και email clients.

εμένα με ενδιαφέρει να ειναι η συσκευή κάποιες ώρες τις ημέρας με ανοιχτά δεδομένα(5-6 ώρες)και να μην με πουλήσει απο μπαταρία:lol:

το βράδυ είτε ειναι στο 80% είτε ειναι στο 10% το τηλέφωνο το βάζω να φορτίσει.

 

επίσης στο τηλέφωνο με το καλημέρα σας θα μπεί Nova launcher.

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

φατσοβιβλίο,messenger,και να μην τα έχεις να τρέχουν,θα σου έρθει ειδοποίηση κανονικά.

Τσεκαρισμένο.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω πως το facebook ειναι προεγκατεστημενο οπως και το τουιτερ και δεν πρεπει να εχουν τετοιο θεμα.

Το σιγουρο ειναι πως με την 033 σε οποια εφαρμογη πχ viber εμφανιζεται το εικονιδιο της στην μπαρα πανω αριστερα τοτε αυτη παραμενει ενεργη ακομα και αν γινει απαλοιφη ολων των εφαρμογων που ειναι στο παρασκηνιο και επισης σιγουρα δεν υπαρχει προβλημα και με το handcent sms.

Παντως συνεχιζω να θεωρω ανουσια την εκκαθαριση των εφαρμογων εκτος και αν χρειαζεται οπωσδηποτε γιατι ετσι ουσιαστικα κλεινουν και ξαναφορτωνουν ολες οι εφαρμογες. Αδικα φευγει η μπαταρια

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε ξεμείνει επίσημα στην 29 version? Ξέρουμε κάτι για επόμενη αναβάθμιση ?

Τα παιδιά είναι... χαρά ! :hypno:

iPhone 6

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που αναζητώ απ την συσκευή ειναι μεγάλη αντοχή μπαταρίας και δεδομένα ανοιχτά όσο είμαι εξω.

Τα υπόλοιπα χαρακτηριστικά δεν με απασχολουν και τόσο.

 

Ε, αυτή είναι η συσκευή που ψάχνεις. :)

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω πως το facebook ειναι προεγκατεστημενο οπως και το τουιτερ και δεν πρεπει να εχουν τετοιο θεμα.

Το σιγουρο ειναι πως με την 033 σε οποια εφαρμογη πχ viber εμφανιζεται το εικονιδιο της στην μπαρα πανω αριστερα τοτε αυτη παραμενει ενεργη ακομα και αν γινει απαλοιφη ολων των εφαρμογων που ειναι στο παρασκηνιο και επισης σιγουρα δεν υπαρχει προβλημα και με το handcent sms.

Παντως συνεχιζω να θεωρω ανουσια την εκκαθαριση των εφαρμογων εκτος και αν χρειαζεται οπωσδηποτε γιατι ετσι ουσιαστικα κλεινουν και ξαναφορτωνουν ολες οι εφαρμογες. Αδικα φευγει η μπαταρια

 

εαν θυμάμαι καλά το εικονίδιο του viber μπορεί να φυγει απο εκει πέρα.

κάποιος που να έχει λειτουργήσει το whatsapp να μου πει αν έρχονται οι ειδοποιήσεις;

 

έχω φτάσει ενα βημα πριν το βάλω σε παραγγελία.

Η θήκη που έχει μέσα αξίζει;

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

Θηκη θα παρεις μια δερματινη απο κινεζο και το δικο μου που μετραει ηδη 10 πτωσεις δεν επαθε τιποτα

 

Στάλθηκε από το Lenovo P1ma40 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εχω Breeze και ειμαι σουπερ
Link to comment
Share on other sites

Θηκη θα παρεις μια δερματινη απο κινεζο και το δικο μου που μετραει ηδη 10 πτωσεις δεν επαθε τιποτα

 

Στάλθηκε από το Lenovo P1ma40 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το ξέρω ότι έχουν απαντηθεί μαλλον και παλαιότερα οπότε έχουμε

1)το τηλέφωνο έχει θεματάκι με την κάμερα(δεν με απασχολεί και τόσο)

2)μερικές εφαρμογές πχ viber πρέπει να ειναι ελαχιστοποιημένες για να χτυπήσουν

3)Στα υπόλοιπα χτυπάνε κανονικά οι ειδοποιήσεις (πχ email-θα εχω 1 gmail,1 yahoo και 1 outlook)

όπως έχω γράψει και πριν έχω αγορασμένο Nova launcher και θα εγκατασταθεί με τη μια,υπάρχει περίπτωση να φτίαξουν οι ειδοποιήσεις η ειναι θέμα λειτουργικού;

 

Φαντάζομαι η συσκευή υποστηρίζει ελληνικά και συνδέεται κανονικά σε 4G δίκτυα(cosmote/vodafone).

 

Τα αρχεία της κάρτας μνήμης ειναι προσβάσιμα απο τις εφαρμογές πολυμέσων και file explorer;

τι εννοώ μπορώ μέσω es file explorer πχ να μεταφέρω αρχεία απο την εσωτερική στην κάρτα μνήμης(μουσική φωτογραφιες κλπ) όπως επίσης και η συλλογη να βλέπει αρχεία της κάρτας μνήμης και τα προγράμματα μουσικής να βλέπουν τη μουσική απ την κάρτα;

 

Πριν καιρό μου δώσανε ενα galaxy s3 με πρόβλημα στη σιμ και το χρησιμοποιώ ως tablet, πόσο καλύτερη είναι η εμπειρία χρήσης με το P1m;

Edited by mivechris

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω ότι έχουν απαντηθεί μαλλον και παλαιότερα οπότε έχουμε

1)το τηλέφωνο έχει θεματάκι με την κάμερα(δεν με απασχολεί και τόσο)

2)μερικές εφαρμογές πχ viber πρέπει να ειναι ελαχιστοποιημένες για να χτυπήσουν

3)Στα υπόλοιπα χτυπάνε κανονικά οι ειδοποιήσεις (πχ email-θα εχω 1 gmail,1 yahoo και 1 outlook)

όπως έχω γράψει και πριν έχω αγορασμένο Nova launcher και θα εγκατασταθεί με τη μια,υπάρχει περίπτωση να φτίαξουν οι ειδοποιήσεις η ειναι θέμα λειτουργικού;

 

Φαντάζομαι η συσκευή υποστηρίζει ελληνικά και συνδέεται κανονικά σε 4G δίκτυα(cosmote/vodafone).

 

Τα αρχεία της κάρτας μνήμης ειναι προσβάσιμα απο τις εφαρμογές πολυμέσων και file explorer;

τι εννοώ μπορώ μέσω es file explorer πχ να μεταφέρω αρχεία απο την εσωτερική στην κάρτα μνήμης(μουσική φωτογραφιες κλπ) όπως επίσης και η συλλογη να βλέπει αρχεία της κάρτας μνήμης και τα προγράμματα μουσικής να βλέπουν τη μουσική απ την κάρτα;

 

Πριν καιρό μου δώσανε ενα galaxy s3 με πρόβλημα στη σιμ και το χρησιμοποιώ ως tablet, πόσο καλύτερη είναι η εμπειρία χρήσης με το P1m;

 

1. Είμαι με την 027 έκδοση του λογισμικού του και δεν έχω κανένα θέμα.

 

2. Viber και facebook lite που χρησιμοποιώ, ναι, θέλουν ελαχιστοποίηση, όχι πλήρες κλείσιμο. Σε όλα τα άλλα apps, δεν έχω κανένα θέμα.

 

Πιστεύω είναι θέμα λειτουργικού και πως έτσι το έχει στήσει η Lenovo. Αν οι αναβαθμίσεις το διορθώνουν (έχουν βγει 2), δεν το γνωρίζω, γιατί δεν τις έχω κάνει. Βασικά, δεν το θεωρώ πρόβλημα.

 

4G, με wind και cosmote που χρησιμοποιώ, δεν έχω κανένα θέμα. Έχω και μια vodafone, αλλά δεν έχω μονάδες εκεί και δε μπορώ να σε ενημερώσω για τις ταχύτητές τις.

 

Αν και δεν έχω κάρτα μνήμης, έτσι κι αλλιώς, έτσι λειτουργεί το Android. Φωτογραφίες, βίντεο και μουσικά κομμάτια διαβάζονται από όποια μνήμη διαλέξεις. ΚΑΠΟΙΟΣ ΜΕ MICRO SD ΣΤΟ P1M ΤΟΥ, ΑΝ ΜΠΟΡΕΙ, ΝΑ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ.

 

Πιστεύω θα είναι πολύ καλύτερη. Και λόγω παλαιότητας του s3, αλλά και ότι το Lenovo δεν έχει το "βαρίδι", που λέγεται TouchWiz (ό,τι βλέπεις στην οθόνη του s3, ο "launcher" της Samsung).

 

P.S.: Για whatsapp δε σου γράφω γιατί, ενώ το έχω εγκατεστημένο, δεν το χρησιμοποιεί καμία από τις επαφές μου...

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

έχω το εξής πρόβλημα από τη πρώτη στιγμή που πήρα το τηλέφωνο.

Το τηλέφωνο είναι dual sim κι έχω μία κάρτα cosmote και μία vodafone. Ενώ τα δεδομένα της cosmote ανοίγουν κανονικά, της vodafone δεν λειτουργούν καθόλου. Έχω απενεργοποίηση την cosmote στα δεδομένα, έχω δοκιμάσει να την απενεργοποιήσω και εντελώς και πάλι τα δεδομένα της vodafone δεν ανοίγουν. Είχα πάει σε κατάστημα και μου το έφτιαξε ο τεχνικός αλλά μετά από μια βδομάδα χωρίς να πειράξω τίποτα σταμάτησαν πάλι να λειτουργούν.

Ξέρει κανείς τι φταίει και πως μπορώ να το διορθώσω;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...