Jump to content

MP3 players (τιμές, συγκρίσεις, εντυπώσεις και mini-FAQ)


teorizo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τέλειο, αυτό ακριβώς έψαχνα για να πω οτι πήρα το τέλειο mp3 για μένα!!! Ενα απλό drag'n'drop έψαχνα και το βρήκα με τη βοήθεια του Muck Smith!

Γιατί η Sony δεν το λέει από την αρχή και δυσκολεύει τη ζωή των πελατών της ?!?!?!?!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν είχαμε νέο iPod τελικά, είχαμε όμως νέο iPod Hi-Fi!
Link to comment
Share on other sites

Δεν είχαμε νέο iPod τελικά, είχαμε όμως νέο iPod Hi-Fi!

 

Pas mal, pas mal.

Πολύ καλή φάση το ότι είναι φορητό.

Τα 7,6kg βάρος με μπαταρίες είναι κάπως... Και η τιμή του είναι κάπως....

 

Αλλά χαλάλι, αν είναι να επιστρέψουμε στα 90's με τα μεγάλα κασετόφωνα στον ώμο και τη house να ξεχειλίζει από τα ηχεία, YO, people, yo!

 

Στα 90's είχαμε κορύφωση του φαινομένου το "κασετόφωνο στον ώμο και όλη είμαστε μια παρέα οπουδήποτε".

Στα 00's ο καθένας είχε από ενα φορητό προσωπικό player -walkman, midi disk, cd, mp3- με ακουστικά για να μην τον ενοχλούν οι γύρω, ζήτω η αποξένωση.

Τώρα φαίνεται ότι νοσταλγήσαμε την παρέα.

 

Μόνη εξαίρεση στην Ελλάδα, όπου οι κάφροι στην παραλία ουδέποτε πέρασαν στο στάδιο walkman. Όλη η παραλία πρέπει να ακούσει το τελευταίο σκυλάδικο και να γουστάρει τρελά.:drool:

 

για να μην παρεξηγηθώ, δεν έχω αποχωριστεί το walkman (σε οποιαδήποτε μορφή του) τα τελευταία 20 χρόνια:music:

τα καλύτερα είναι... δίπλα σας

πρώην συντονιστής συζητήσεων στα fora Windows Phone και Digital Gadgets[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Άψογο το hi-fi, αν και τσιμπημένο... 349$. Επιπλέον και μία νέα elegant θηκούλα για τα νέα video και το nano!

 

Μια χαρούλα η θηκούλα, αλλά δεν είναι τιμή αυτή... Τρεις θήκες = ένα hi-fi...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Και το άλλο δεν πάει πίσω, ιδίως αν σκεφτεί κανείς ότι παίζει _μόνο_ από iPod ή άλλες εξωτερικές πηγές ήχου. Αν και όμορφο, ακριβό για όσα προσφέρει.
Link to comment
Share on other sites

Χάλια το hi-fi (ο θεός να το κάνει), την ίδια δουλειά και καλύτερη κάνεις με ένα καλώδιο των 10 ευρώ.

Ούτως ή άλλως ζυγίζοντας 8 κιλά μόνο φορητό δεν είναι.

Πλάκα θα έχει πάντως να δούμε τύπους με το hi fi στον ώμο, αρκεί να στερεώνει το ipod στο dock και να μην έχουμε ατυχήματα :p

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

Χάλια το hi-fi (ο θεός να το κάνει), την ίδια δουλειά και καλύτερη κάνεις με ένα καλώδιο των 10 ευρώ.

Εντάξει, δεν κάνεις και την ίδια δουλειά με το καλώδιο εκτός αν ήδη έχεις το καλό στερεοφωνικό...

 

Το περιφερειακό πάντως χωρίς το οποίο εγώ δεν μπορώ να ζήσω είναι το airport express!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γι αυτό τι έχετε να πείτε?

http://www.shop21.gr//product/product.hel.asp?pfid=22506&prid=22515 Με ενδιαφέρει το 1gb και το καλό είναι ότι είναι συμβατό με usb 1.1.

 

Έχετε να προτείνετε κάτι άλλο περίπου στα ίδια λεφτά?Να είναι συμβατό με usb 1.1

 

Thnx!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γι αυτό τι έχετε να πείτε?

http://www.shop21.gr//product/product.hel.asp?pfid=22506&prid=22515 Με ενδιαφέρει το 1gb και το καλό είναι ότι είναι συμβατό με usb 1.1.

 

Έχετε να προτείνετε κάτι άλλο περίπου στα ίδια λεφτά?Να είναι συμβατό με usb 1.1

 

Thnx!

 

Νομίζω ότι όλες οι usb2 συσκευές είναι συμβατές με την παλαιότερη έκδοση, απλώς η μεταφορά δεδομένων είναι πιο αργή.

τα καλύτερα είναι... δίπλα σας

πρώην συντονιστής συζητήσεων στα fora Windows Phone και Digital Gadgets[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι όλες οι usb2 συσκευές είναι συμβατές με την παλαιότερη έκδοση, απλώς η μεταφορά δεδομένων είναι πιο αργή.

 

Θενξ.Νόμιζα μόνο στα ipod ίσχυε αυτό:)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γι αυτό τι έχετε να πείτε?

http://www.shop21.gr//product/product.hel.asp?pfid=22506&prid=22515 Με ενδιαφέρει το 1gb και το καλό είναι ότι είναι συμβατό με usb 1.1.

 

Έχετε να προτείνετε κάτι άλλο περίπου στα ίδια λεφτά?Να είναι συμβατό με usb 1.1

 

Thnx!

 

http://www.plaisio.gr/IWCatProductPage.process?Section_Id=957&Nav_Section_Id=779&Catalog_Id=15&Product_Id=311106&Merchant_Id=1&sts_cid=3

 

http://www.plaisio.gr/IWCatProductPage.process?Section_Id=957&Nav_Section_Id=779&Catalog_Id=15&Product_Id=311113&Merchant_Id=1&sts_cid=3

Link to comment
Share on other sites

παιδια, αγορασα το iRiver H10 6GB αλλα ειναι πραγματικα ποοοοοοολυ αργο. κανει 10δευτερολεπτα για να παει απο το ενα song στο αλλο. απ την στιγμη που θα πατησω το close button στο πλαι για κλειστο την συσκευη κανει γυρω στα 15" να κλεισει και παει λεγοντας. γιατι? λετε να θελει αναβαθμιση το λογισμικο του? και αν ναι, πως? δν εχω ιδεα. thanks!
Link to comment
Share on other sites

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

παιδια, αγορασα το iRiver H10 6GB αλλα ειναι πραγματικα ποοοοοοολυ αργο. κανει 10δευτερολεπτα για να παει απο το ενα song στο αλλο. απ την στιγμη που θα πατησω το close button στο πλαι για κλειστο την συσκευη κανει γυρω στα 15" να κλεισει και παει λεγοντας. γιατι? λετε να θελει αναβαθμιση το λογισμικο του? και αν ναι, πως? δν εχω ιδεα. thanks!

 

από το site της iriver ίσως?

 

αν το μηχάνημα είναι αγορασμένο από Ευρώπη, πρόσεξε να κατεβάσεις την αναβάθμιση που έχει την ένδειξη ΕU.

τα καλύτερα είναι... δίπλα σας

πρώην συντονιστής συζητήσεων στα fora Windows Phone και Digital Gadgets[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδια απο πλευρα αποδοση/τιμη πιο ειναι καλυτερο το 30αρι ή το 60αρι ipod video; Ο πατερας μου ειναι Ασια και θελω να μου παρει ενα απο τα δυο.
Link to comment
Share on other sites

Τα usb 2.0 εχουν backward compatibility αρα δουλευουν σε 1.1, μην φοβασε.:)

 

Thnx :)

 

Από ποιότητα ήχου/ένταση τα iriver τι λένε?

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια απο πλευρα αποδοση/τιμη πιο ειναι καλυτερο το 30αρι ή το 60αρι ipod video; Ο πατερας μου ειναι Ασια και θελω να μου παρει ενα απο τα δυο.

Μα το 60αρι φυσικά με 100 ευρώ(εδώ τουλάχιστον) αγοράζεις άλλα 30gb,επίσης το 60αρι έχει 64mb μνήμη σε σχέση με το 30αρι που έχει 32.

Link to comment
Share on other sites

Βέβαια το 60άρι έχει είναι και αρκετά "χοντρότερο". Αλλά αν μιλάμε αποκλειστικά για τον λόγο χωρητικότητας/χρήματα, τότε φυσικά και διαλέγεις αυτό.

http://card.mygamercard.net/sig/shodangr.jpg

New York, Neeeeeeeeeeeeeeeeeew York!

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι σε τέτοιες τιμές, είναι καλύτερο το 30άρι ή εναλλακτικά κάποιο Media Player, γιατί το μέγεθος του 60αριού είναι αρκετά μεγάλο.

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι σε τέτοιες τιμές, είναι καλύτερο το 30άρι ή εναλλακτικά κάποιο Media Player, γιατί το μέγεθος του 60αριού είναι αρκετά μεγάλο.

Ε οχι και αρκετά μεγάλο ακόμα και το 60αρι είναι λεπτότερο απο το ipod photo.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...