Jump to content

MP3 players (τιμές, συγκρίσεις, εντυπώσεις και mini-FAQ)


teorizo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

βρεικα μια σελιδα τις ipod οπου μου εχει την θηκη του καρπου που θελω αλλα το προβλημα ειναι οτι στο γερμανο και στο πλαισιο που πηγα δεν το βρισκω...

Μηπως ξερει κανεις που μπορω να το βρω???

Δεινω link: http://www.rainbow.gr/apple/hardware/ipodnano.html

 

Αν κανεις ξερει ας με βοηθησει:) :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

βρεικα μια σελιδα τις ipod οπου μου εχει την θηκη του καρπου που θελω αλλα το προβλημα ειναι οτι στο γερμανο και στο πλαισιο που πηγα δεν το βρισκω...

Μηπως ξερει κανεις που μπορω να το βρω???

Δεινω link: http://www.rainbow.gr/apple/hardware/ipodnano.html

 

Αν κανεις ξερει ας με βοηθησει:) :)

 

Δοκίμασε στο fnac, απ' όσο γνωρίζω έχει αρκετά μεγάλη ποικιλία από αξεσουάρ.

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα ετοιμαζομαι να μπω φανταρος και θα θελα να αγορασω ενα mp3 player και συγκεκριμενα αυτο http://www.plaisio.gr/IWCatProductPage.process?Section_Id=957&Nav_Section_Id=779&Catalog_Id=15&Product_Id=311411&Merchant_Id=1&sts_cid=3 θα θελα αν ξερετε να μου πειτε τι γνωμη σας για το σιγκεκριμενο μοντελο ευχαριστω

 

 

Έχει επανφορτιζόμενη μπαταρία λιθίου.

Στη μονάδα πώς θα το φορτίζεις?

Θα το αφήνεις κάπου χωρίς παρακολούθηση?

 

Καλύτερα ένα με συμβατικές μπαταρίες και όχι πολύ ακριβό.

Δεν ξέρεις με ποιους θα βρεθείς :hunter:

τα καλύτερα είναι... δίπλα σας

πρώην συντονιστής συζητήσεων στα fora Windows Phone και Digital Gadgets[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μπορει να μου πει καποιος τι ειναι το itunes και πια ειναι τα αρνητικα και τα θετικα???

 

Πρόγραμμα διαχείρησης των μουσικών αρχείων στο PC.

Aν δεν έχεις ipod -που μάλλον δεν έχεις γι'αυτό και δεν το ξέρεις- δεν σου είναι απαραίτητο. Υπάρχουν άλλα προγράμματα διαχείρησης πιο εύχρηστα.

Το itunes χρειάζεται σε όσους έχουν ipod για να μεταφέρουν τα τραγούδια τους (υπάρχουν βέβαια και εναλλακτικά προγράμματα που επιτρέπουν drag'n'drop)

Ειναι σχετικά δύσχρηστο γιατί πρέπει να μπεις στη "λογική" του.

Aν θέλεις μπορείς να το δοκιμάσεις, δουλεύει και χωρίς ipod. Κατέβασέ το δωρεάν από το site της apple.

τα καλύτερα είναι... δίπλα σας

πρώην συντονιστής συζητήσεων στα fora Windows Phone και Digital Gadgets[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Πρόγραμμα διαχείρησης των μουσικών αρχείων στο PC.

Aν δεν έχεις ipod -που μάλλον δεν έχεις γι'αυτό και δεν το ξέρεις- δεν σου είναι απαραίτητο. Υπάρχουν άλλα προγράμματα διαχείρησης πιο εύχρηστα.

Το itunes χρειάζεται σε όσους έχουν ipod για να μεταφέρουν τα τραγούδια τους (υπάρχουν βέβαια και εναλλακτικά προγράμματα που επιτρέπουν drag'n'drop)

Ειναι σχετικά δύσχρηστο γιατί πρέπει να μπεις στη "λογική" του.

Aν θέλεις μπορείς να το δοκιμάσεις, δουλεύει και χωρίς ipod. Κατέβασέ το δωρεάν από το site της apple.

 

Skeftomai na parw gia ta gene8leia :P mou to ipod ...

Ti progz uparxoun gia na kaneis drag n' drop sto ipod gt rwthsa kai m leei oti dn ta diabazei Oo....

thx <3

Link to comment
Share on other sites

Skeftomai na parw gia ta gene8leia :P mou to ipod ...

Ti progz uparxoun gia na kaneis drag n' drop sto ipod gt rwthsa kai m leei oti dn ta diabazei Oo....

thx <3

 

 

Δυστυχώς δεν θυμάμαι πώς λέγεται.

Τα είχα ψάξει παλαιότερα, αλλά όχι για μένα γιατί δεν χρησιμοποιώ ipod.

Google you:D

 

[φιλικά]

Θα σε παρακαλέσω να γράφεις στα ελληνικά ή τουλάχιστον με αναγνώσιμα greeklish.

Πίστεψέ με ότι ελάχιστοι διαβαζουν δεύτερη φορά ένα δυσανάγνωστο ποστ.

τα καλύτερα είναι... δίπλα σας

πρώην συντονιστής συζητήσεων στα fora Windows Phone και Digital Gadgets[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

γεια σας!

 

εγω έλεγα να πάρω το iPod 2G, απο Παπασωτηρίου, 189Ε. Βλέπω όμως οτι το Πλαίσιο έχει προσφορά στο ίντερνετ το Walkman της Sony των 6G (αυτό το καινούργιο που είναι μωβ ή γαλάζιο ή γκρι) στα 229Ε.

 

Μπερδεύτηκα! Το iPod μου αρέσει πολύ αλλα αν είναι με μια μικρή διαφορά στα λεφτά να παίρνεις την τριπλάσια χωρητικότητα...

 

Έχει πάρει κανείς το Sony, να πει καμιά γνώμη; (η αλήθεια είναι οτι μου φαίνεται too good to be true - κάτι μου λεει οτι δεν πήγαν κ τόσο καλά οι πωλήσεις του walkman. Γιατί άραγε;)

Link to comment
Share on other sites

γεια σας!

 

εγω έλεγα να πάρω το iPod 2G, απο Παπασωτηρίου, 189Ε. Βλέπω όμως οτι το Πλαίσιο έχει προσφορά στο ίντερνετ το Walkman της Sony των 6G (αυτό το καινούργιο που είναι μωβ ή γαλάζιο ή γκρι) στα 229Ε.

 

Μπερδεύτηκα! Το iPod μου αρέσει πολύ αλλα αν είναι με μια μικρή διαφορά στα λεφτά να παίρνεις την τριπλάσια χωρητικότητα...

 

Έχει πάρει κανείς το Sony, να πει καμιά γνώμη; (η αλήθεια είναι οτι μου φαίνεται too good to be true - κάτι μου λεει οτι δεν πήγαν κ τόσο καλά οι πωλήσεις του walkman. Γιατί άραγε;)

 

Το walkman της Sony δεν έχει έγχρωμη οθόνη, ούτε το design του ipod. Φυσικά και έχεις δίκαιο ότι με λίγα παραπάνω παίρνεις τριπλάσια χωρητικότητα, αλλά αυτό είναι για σένα να το αποφασίσεις. Αν η χωρητικότητα είναι "όσο μεγαλύτερη, τόσο το καλύτερο", πάρε το walkman. Αλλιώς, νομίζω το ipod είναι καλύτερη επιλογή.

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Guest valeria
Έχω μια αποριούλα...Ας υποθέσουμε ότι έχω το laptop κάπου που δεν είναι στο ρεύμα,αλλά στην μπαταρία...Μπορώ να κάνω συγχρονισμό με το ipod;Θέλω να πω τρώει πολύ μπαταρία;:O
Link to comment
Share on other sites

Έχω μια αποριούλα...Ας υποθέσουμε ότι έχω το laptop κάπου που δεν είναι στο ρεύμα,αλλά στην μπαταρία...Μπορώ να κάνω συγχρονισμό με το ipod;Θέλω να πω τρώει πολύ μπαταρία;:O

 

O συγχρονισμός πόσο διαρκεί? 5-10 λεπτά?

Δεν νομίζω να σου αδειάσει την μπαταρία.

Εννοείται ότι δεν θα το αφήσεις να φορτίσει.

τα καλύτερα είναι... δίπλα σας

πρώην συντονιστής συζητήσεων στα fora Windows Phone και Digital Gadgets[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Guest valeria
O συγχρονισμός πόσο διαρκεί? 5-10 λεπτά?

Δεν νομίζω να σου αδειάσει την μπαταρία.

Εννοείται ότι δεν θα το αφήσεις να φορτίσει.

Λιγότερο από 5-10 λεπτά,αφού απλά προσθέτω κάποια τραγούδια κάθε φορά,τα υπόλοιπα είναι ήδη σωσμένα στο Ipod.Οπότε ok θα είμαι...Καλά για φόρτισμα εννοείται ότι δεν θα το αφήσω:p
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν ξέρω αν έχει ξανα γίνει η ερώτηση, αλλά μήπως ξέρετε κανένα Μp3 player 2 gb με armband ή neck strap (έτσι δεν λέγεται?) και fm ?

Το θέλω για το γυμναστήριο:)

Link to comment
Share on other sites

Για όσους ενδιαφέρονται, έφτασε στον Παπασωτηρίου το Radio Remote, το αξεσουάρ που μετατρέπει το iPod σε ραδιόφωνο και λειτουργεί και σαν remote control.

65 ευρω... ouch!

Link to comment
Share on other sites

βρεικα μια σελιδα τις ipod οπου μου εχει την θηκη του καρπου που θελω αλλα το προβλημα ειναι οτι στο γερμανο και στο πλαισιο που πηγα δεν το βρισκω...

Μηπως ξερει κανεις που μπορω να το βρω???

Δεινω link: http://www.rainbow.gr/apple/hardware/ipodnano.html

 

Αν κανεις ξερει ας με βοηθησει:) :)

 

δες εδω!

Εχει παρα πολλες και μπορεις να τις βρεις στα applestores

·Στουρνάρη 19 & Σουλτάνη

·Aκαδημίας 32 Kολωνάκι

:)

Link to comment
Share on other sites

δες εδω!

Εχει παρα πολλες και μπορεις να τις βρεις στα applestores

·Στουρνάρη 19 & Σουλτάνη

·Aκαδημίας 32 Kολωνάκι

:)

 

Αυτό νομίζεις και αυτό θα νόμιζε κάθε φυσιολογικός άνθρωπος. Αλλά επειδή στη Rainbow δεν είναι φυσιολογικοί, αυτά είναι κέντρα επίδειξης και δεν πουλάνε τίποτα. Τουλάχιστον Mac & iPods δεν πουλάνε, τώρα αν πουλάνε αξεσουάρ δεν ρώτησα αλλά αμφιβάλλω πάρα πολύ. Mόνο μέσω internet μπορείς να παραγγείλεις.

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

Παδιά υπάρχει περίπτωση να έχει ο Γερμανός το iriver mp3 h10 junior?

 

http://www.plaisio.gr/IWCatProductPage.process?Section_Id=957&Nav_Section_Id=779&Catalog_Id=15&Product_Id=311106&Merchant_Id=1&sts_cid=3

Link to comment
Share on other sites

 

Πήγε ο πατέρας μου στο Πλαίσιο και δεν το είχαν.Τελικά θα μου πάρει το ipod nano 2gb

 

Τι λέει?

 

thnx

Link to comment
Share on other sites

Πήγε ο πατέρας μου στο Πλαίσιο και δεν το είχαν.Τελικά θα μου πάρει το ipod nano 2gb

 

Τι λέει?

 

thnx

Χθες το απόγευμα πήγα στο Πλαίσιο της Στουρνάρη και είχαν πολλά!

Είναι πολύ μικρό:)

Το Ipod nano νομίζω το έχει ο παπασωτηρίου πιο φτηνά!;)

Link to comment
Share on other sites

Χθες το απόγευμα πήγα στο Πλαίσιο της Στουρνάρη και είχαν πολλά!

Είναι πολύ μικρό:)

Το Ipod nano νομίζω το έχει ο παπασωτηρίου πιο φτηνά!;)

 

Στο Πλαίσιο στον Φοίνικα(Θεσσ) δεν υπήρχε.Η μεταφορά τραγουδιών σε usb 1.1 περίπου πόσο αργεί?

 

Thnx

Link to comment
Share on other sites

APPLE MP3 iPod NANO (2 GB) White € 205.00:D

 

APPLE MP3 iPod NANO (2 GB) Black € 229.00:worry:

 

Γιατί αυτή η διαφορά στο πλαίσιο το μαύρο απο το άσπρο;;;;

 

 

Πηγή: http://www.plaisio.gr

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εφτιαξα το library μου στο itunes, με σωστα tags, και ολα ειναι μια χαρα! Η ερωτηση μου ειναι, μπορω να φτιαξω τα tags στα τραγουδια, επειδη νομιζω οτι τα itunes δεν το κανουν. Πχ αν κανω φορματ θα πρεπει να τα ξανα φτιαξω ολα, δεν ειναι; Υπαρχει τροπος να κανω backup το library, ετσι ωστε αν αλλαξω pc ή κανω φορματ να ειναι ολα σωστα;
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εφτιαξα το library μου στο itunes, με σωστα tags, και ολα ειναι μια χαρα! Η ερωτηση μου ειναι, μπορω να φτιαξω τα tags στα τραγουδια, επειδη νομιζω οτι τα itunes δεν το κανουν. Πχ αν κανω φορματ θα πρεπει να τα ξανα φτιαξω ολα, δεν ειναι; Υπαρχει τροπος να κανω backup το library, ετσι ωστε αν αλλαξω pc ή κανω φορματ να ειναι ολα σωστα;

Τα tags πειράζει και το iTunes. Αν κάνεις format δε θα χάσεις τις πληροφορίες αυτές αλλά το πόσες φορές έχει παίξει το κάθε τραγούδι κλπ.

Βέβαια μπορείς να κάνεις backup τα τραγούδια μόνο (δες εδώ) ή τα πάντα αν αντιγράψεις όλο το φάκελο iTunes (ο οποίος, εκτός και αν άλλαξες κάτι, είναι στο My Music folder στο pc σου). Στο φάκελο αυτό υπάρχει και ένα αρχείο xml που κρατάει τις πληροφορίες που δεν κρατάνε τα tags.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...