Jump to content

MP3 players (τιμές, συγκρίσεις, εντυπώσεις και mini-FAQ)


teorizo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λοιπόν αποφάσισα να πάρω το i pod nano (2 gb).

Καταρχήν, πόσο εχει πάει η τιμή του, πού το πουλάνε πιο φτηνά και απο πού συμφέρει να το αγοράσω..

κατα δευτερον ξέρω οτι τα χριστούγεννα υπήρχε ελλειψη, υπάρχει ακόμα τέτοιο πρόβλημα?

τέλος θα ήταν βλ*κώδες να το αγοράσω με δόσεις??

thanx in advance

 

Προσωπικά το πήρα από Παπασωτηρίου 189 ευρώ και νομίζω είναι το μόνο κατάστημα που το έχει τόσο φθηνά. Το Πλαίσιο αν δεν κάνω λάθος το έχει 189, αλλά μόνο στο λευκό. Έλλειψη απ' όσο ξέρω δεν υπάρχει, τώρα για τις δόσεις δεν ξέρω ειλικρινά... :(

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το Πλαίσιο αν δεν κάνω λάθος το έχει 189, αλλά μόνο στο λευκό.

 

Και στο μαύρο την ίδια τιμή έχει. ;) Εκεί το πήρα εγώ :)

Link to comment
Share on other sites

Οκ ευχαριστώ.. Ρε παιδιά, έβγαλλαν ipod nano με 1 gb στα 174? Ποσο ηλ!θ!ο είναι αυτό? μόνο 10 ευρώ διαφορά, ποιός θα το αγοράσει? στην αρχή νόμιζα ότι έκαναν λάθος...
Link to comment
Share on other sites

Οκ ευχαριστώ.. Ρε παιδιά, έβγαλλαν ipod nano με 1 gb στα 174? Ποσο ηλ!θ!ο είναι αυτό? μόνο 10 ευρώ διαφορά, ποιός θα το αγοράσει? στην αρχή νόμιζα ότι έκαναν λάθος...

Η κανονική τιμή του nano 2Gb είναι 229 Ε και όχι 189 που είναι η τιμή προσφοράς στην οποία το έχουν κάποια καταστήματα, τα οποία έχουν αντίστοιχα και το 1Gb φθηνότερα από 174 Ε...

Link to comment
Share on other sites

Και στο μαύρο την ίδια τιμή έχει. ;) Εκεί το πήρα εγώ :)

 

Ευτυχώς γιατί ήταν πραγματικά ανοήτη ιδέα να έχουν μόνο το λευκό στα 189 ευρώ.

 

Η κανονική τιμή του nano 2Gb είναι 229 Ε και όχι 189 που είναι η τιμή προσφοράς στην οποία το έχουν κάποια καταστήματα, τα οποία έχουν αντίστοιχα και το 1Gb φθηνότερα από 174 Ε...

 

Παπασωτηρίου: 275, 189, 160 ευρώ, 4, 2, 1GB αντίστοιχα. Στο Πλαίσιο αντίθετα, στα 4GB έχει 265 ευρώ, το 2GB (λέει) 225 και το 1GB 174.

 

Συνεπώς για nano 4GB Πλαίσιο, για 2GB Παπασωτηρίου/Πλαίσιο και για 1GB Παπασωτηρίου.

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Guest valeria
Παιδιά να κάνω μια ηλίθια ερώτηση;Όταν έχετε συνδεδεμένο το Apple Radio Remote πως τα βγάζετε πέρα με όλα αυτά τα καλώδια;Που τα βολεύετε;Eννοώ όταν είστε στο δρόμο...:O Με ενδιαφέρει να το πάρω αλλά αναρωτιέμαι κατά πόσο θα με βολέψει...:confused:
Link to comment
Share on other sites

Για όσους ενδιαφέρονται, σύμφωνα με το διαφημιστικό των Multirama που υπήρχε στις κυριακάτικες εφημερίδες, για τη Μεγάλη Εβδομάδα θα έχουν προσφορά το iPod nano των 4Gb, 229 Ε τελική τιμή.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν πήρα το ipod nano και είναι εκπληκτικό! Οι οδηγίες ποθ έχει είναι εντελώς άχρηστες κ δεν βοηθάνε καθόλου και μπορώ να πώ ότι εκνευρίστηκα πολύ μεχρι να βρώ πώς μπάινουν τα τραγούδια...

Μια ερώτηση έχω μόνο.. Τις φωτογραφίες απλά μπορείς να τις βλέπεις μέσα στο ipod? Δέν μπορείς να κάνεις κάτι άλλο μαυτές? Ας πούμε να βάλλεις κάποια σαν screensaver η κάτι τέτοιο? Το έψαξα, δεν βρήκα τίποτα και το λογικό είναι να μην υπάρχει και τίποτα απλά είπα να ρωτήσω...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αυτό εδώ το είδατε;

 

http://www.pocketinfo.nl/artikel/5694

:D

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Guest valeria
Λοιπόν πήρα το ipod nano και είναι εκπληκτικό! Οι οδηγίες ποθ έχει είναι εντελώς άχρηστες κ δεν βοηθάνε καθόλου και μπορώ να πώ ότι εκνευρίστηκα πολύ μεχρι να βρώ πώς μπάινουν τα τραγούδια...

Μια ερώτηση έχω μόνο.. Τις φωτογραφίες απλά μπορείς να τις βλέπεις μέσα στο ipod? Δέν μπορείς να κάνεις κάτι άλλο μαυτές? Ας πούμε να βάλλεις κάποια σαν screensaver η κάτι τέτοιο? Το έψαξα, δεν βρήκα τίποτα και το λογικό είναι να μην υπάρχει και τίποτα απλά είπα να ρωτήσω...

Δεν μπορείς να κάνεις τίποτα άλλο με αυτές παρά μόνο να τις βλέπεις!:)
Link to comment
Share on other sites

ok thanx για την απάντηση! πάντως δε νομίζω οτι θά ταν δύσκολο να βαλλουν μια τέτοια επιλογή.. σιγά..
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αυτό εδώ το είδατε;

 

http://www.pocketinfo.nl/artikel/5694

:D

Το είδαμε, και μετά είδαμε και πως φτιάχτηκε :) (σύντομη απάντηση για όσους βαριούνται να δουν το video: με τη μέθοδο του φωτοσΟπ :)

Link to comment
Share on other sites

Guest valeria
Το είδαμε, και μετά είδαμε και πως φτιάχτηκε :) (σύντομη απάντηση για όσους βαριούνται να δουν το video: με τη μέθοδο του φωτοσΟπ :)

Πολύ καλό για να είναι αληθινό...:(

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλό για να είναι αληθινό...:(

Μπορεί βέβαια να μην είναι και πολύ μακριά από την αλήθεια :)

Link to comment
Share on other sites

Guest valeria
Μπορεί βέβαια να μην είναι και πολύ μακριά από την αλήθεια :)
Mακάρι να βγει κάτι τέτοιο,και θα είναι η πρώτη φορά που θα θυσιάσω την φορητότητα για χάρη της τεράστιας οθόνης και του ψηφιακού click weel!Αναμένουμε!:D
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

έχασα το mp3player μου (Sony NW HD5):( με το οποίο ήμουν πολύ ευχαριστημένη και γι'αυτό σκέφτομαι να πάρω τώρα το Sony A3000 (20G).

Το έχει κανείς? Εντυπώσεις?

Αν όχι αυτό, σκέφτομαι να πάρω κάποιο με ραδιόφωνο, και νομίζω πως η Sony δεν έχει. Μπορείτε να μου προτείνετε κάποιο άλλο?

Wendy let me in I wanna be your friend

I wanna guard your dreams and visions

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

έχασα το mp3player μου (Sony NW HD5):( με το οποίο ήμουν πολύ ευχαριστημένη και γι'αυτό σκέφτομαι να πάρω τώρα το Sony A3000 (20G).

Το έχει κανείς? Εντυπώσεις?

Αν όχι αυτό, σκέφτομαι να πάρω κάποιο με ραδιόφωνο, και νομίζω πως η Sony δεν έχει. Μπορείτε να μου προτείνετε κάποιο άλλο?

 

Kαταρχήν σε συμπονώ, εμένα μου το έκλεψαν...

 

Για ΜΡ3+ράδιο με 20 ή 30gb κοίτα το Samsung YH-J70SB

ή το iAudio X5 το οποίο έχει ήδη παρουσιάσει ένας φίλος στο φόρουμ.

 

Είναι εφάμιλλα μοντέλα με πολλές δυνατότητες.

 

Προσωπικά δίνω ένα προβάδισμα στο Samsung για τον πρακτικό λόγο ότι το iAudio χρειάζεται ένα εξτρα ανταπτοράκι για να εκμεταλλευτείς όλες τις δυνατότητές του και λόγω χαμηλότερης τιμής.

 

Tέλος τα iRiver Η120 και Η140. Είναι παλαιότερα μοντέλα που τα ξαναέφερε το πλαίσιο. Μόνο ΜΡ3/ράδιο/line in+mic recordind, δεν υποστηρίζουν φώτο και βιντεάκια όπως τα Samsung και τα iAudio. Γι'αυτά διάβασε μερικά ποστ πιο πίσω, έχουμε γράψει αναλυτικά.

τα καλύτερα είναι... δίπλα σας

πρώην συντονιστής συζητήσεων στα fora Windows Phone και Digital Gadgets[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ Muck Smith:)

Θα κοιτάξω και γι'αυτά που μου πρότεινες. Αν πάντως πάρω πάλι Σόνυ, το NW Α3000 θεωρείται καλό?

Υποθέτω ότι μοιάζει αρκετά (ως προς τις δυνατότητες) με το NW HD5, με διαφορετικό design?

Wendy let me in I wanna be your friend

I wanna guard your dreams and visions

Link to comment
Share on other sites

Guest valeria
Τελικά-αφού έψαξα όλα τα υπόλοιπα μαγαζιά και δεν υπήρχε-πήρα από Παπασωτηρίου το Apple Radio Remote και έχω ξετρελαθεί!:D Να ρωτήσω και κάτι ψιλοχαζό τώρα:Kαταναλώνει μπαταρία για να χρησιμοποιείται ως remote,και όχι ως radio;Ως radio καταναλώνει σίγουρα αρκετή,αλλά αν αποφασίσω να το κάνω μόνιμο αξεσουάρ στο ipod θα δω διαφορά στην κατανάλωση μπαταρίας αν το χειρίζομαι συχνά μέσω του remote για να ακούω τα mp3 μου;:O
Link to comment
Share on other sites

Τελικά-αφού έψαξα όλα τα υπόλοιπα μαγαζιά και δεν υπήρχε-πήρα από Παπασωτηρίου το Apple Radio Remote και έχω ξετρελαθεί!:D

 

Με γεια!! ;)

 

Την προηγούμενη απορία σου την έλυσες? :shifty:

Παιδιά να κάνω μια ηλίθια ερώτηση;Όταν έχετε συνδεδεμένο το Apple Radio Remote πως τα βγάζετε πέρα με όλα αυτά τα καλώδια;Που τα βολεύετε;Eννοώ όταν είστε στο δρόμο...:O Με ενδιαφέρει να το πάρω αλλά αναρωτιέμαι κατά πόσο θα με βολέψει...:confused:

 

Το προτείνεις?? :)

Link to comment
Share on other sites

Guest valeria
Με γεια!! ;)

 

Την προηγούμενη απορία σου την έλυσες? :shifty:

 

 

Το προτείνεις?? :)

Eυχαριστώ πολύ!Ναι το προτείνω χαλαρά,έχει και κλιπάκι για να το πιάνεις στη ζώνη,στο παντελόνι ή όπου θες,οπότε με βολεύει πάρα πολύ,είναι άψογο και τόσο μικροσκοπικό,που δεν το νιώθεις καν!:p Μόνο μείον το ότι δεν δείχνει RDS,ίσως με κάποια αναβάθμιση αργότερα;:O
Link to comment
Share on other sites

Guest valeria
Τελικά-αφού έψαξα όλα τα υπόλοιπα μαγαζιά και δεν υπήρχε-πήρα από Παπασωτηρίου το Apple Radio Remote και έχω ξετρελαθεί!:D Να ρωτήσω και κάτι ψιλοχαζό τώρα:Kαταναλώνει μπαταρία για να χρησιμοποιείται ως remote,και όχι ως radio;Ως radio καταναλώνει σίγουρα αρκετή,αλλά αν αποφασίσω να το κάνω μόνιμο αξεσουάρ στο ipod θα δω διαφορά στην κατανάλωση μπαταρίας αν το χειρίζομαι συχνά μέσω του remote για να ακούω τα mp3 μου;:O
Σε αυτή την απορία να προσθέσω και μία άλλη:Έχει κάποιο ειδικό τρόπο να το βγάζεις από την υποδοχή γιατί εμένα ζορίζεται αρκετά μέχρι να βγει,απλά το τραβάω υπ'όψιν!:O
Link to comment
Share on other sites

Σε αυτή την απορία να προσθέσω και μία άλλη:Έχει κάποιο ειδικό τρόπο να το βγάζεις από την υποδοχή γιατί εμένα ζορίζεται αρκετά μέχρι να βγει,απλά το τραβάω υπ'όψιν!:O

Και το δικό μου ζορίζεται λίγο...

Επίσης RDS δείχνει αν το έχεις στη ρύθμιση US αλλά τότε χάνεις όλους τους σταθμούς με ζυγή συχνότητα και η ποιότητα του ήχου δεεεεν είναι και καλή. Προφανώς είναι bug και ελπίζω να το λύσουν σύντομα!

Μπαταρία δεν ξέρω πόσο καταναλώνει. Με το παλιό δεν καταλάβαινες διαφορά πάντως.

 

Τέλος να μιλήσω για αυτό εδώ το περιεφερειακό, το οποίο μόλις πήρα (σχεδόν τσάμπα) από το eBay και είναι τέλειο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...